Keresés

Részletes keresés

Rőth Sándor Creative Commons License 2019.08.11 -2 3 117107

Ez nem egy vetelkedo. De, ha az is lenne, kinek a vetelkedoje? Tetelezzuk fel, hogy a Pentax a legjobb.
Hogyan ertelmezed a josagot, a "legjobbsagot"? Mik a kriteriumok? Tetelezzuk fel, hogy a Pentax az osszes muszaki parameterben, vagy barmiben a legjobb a vilagon. Ez mit valtoztat a te fotoidon?
Aki nem Pentaxot hasznal, az mind balek, dilettans?

Ez az egesz nagyon gyerekes megkozelites, ami a birtoklasrol szol. Nem a tudas, hanem a penzen veheto eszkoz birtoklasarol.
Ha itt valamifele verseny letezik, akkor az a gyartok versengese a vasarlokert. Ebben a versenyben mindenki igyekszik a legjobbat, a legtobbet nyujtani, es ebben a Fuji nagyon is odateszi magat, evtizedek ota. Persze odateszi magat a tobbi gyarto is, ami nekunk, felhasznaloknak kedvez, van valasztek boven. 
Mivel rendszerkamerakrol van szo, rendszerben kell gondolkodni. azt nezd meg milyen elonyt jelent neked egy rendszer azon resze, amit hasznalsz belole. Ne azt nezd meg mit bohockodik egy onjelolt profeta a jutyubon, hanem azt figyeld meg mit produkalnak a fotozashoz erto emberek olyan eszkozokkel, amit masok lefikaznak. 
Mar tobbszor irtam, ha eled tesznek egy fotot, nem tudod megmondani a kep alapjan, hogy az milyen kameravak, milyen objektivvel keszult. Kizarolag azt tudod megmondani, hogy, amit latsz, az tetszik-e neked vagy sem.

Egyebkent a Fuji egy rendkivul innovativ ceg, amiota vilag a vilag, ha atnezed a termekpalettajat, gyakorlatilag barmivel ki tudnak szolgalni a boardcasting szinmendezsmenttol a szines es ff filmekig, a TV rendszereken at. 
Mindig is elenjarok voltak objektivepeitesben, mindig is gyartottak kulonleges minosegu fotoeszkozoket. Ok keszitik a Hasselblad osszes objektivjet jelenleg is. Korabban ok keszitettek az Xpan lencseit, amik tesztpadon minden folott alltak, ha mar valamifele versengesrol beszelunk. Keszitettek objektivet a nagyformatumu fotozas szamara, ami szakmailag a fotozas masabb szintjet jelenti.

Ez persze semmit nem von le a Pentax, vagy barmelyik mas gyarto erenyeibol. Butasag azt keresni mi jobb a masiknal, azt kell keresni mi jobb neked. 
Nagyon sokan megveszik a Fuji fix objektivvel szerelt kompakt, a tavmerosokre hajazo gepeit, mert eszmeletlen jok, jol hasznalhatok, es szepek. Beteszik a taskaba a masik melle, es azt hasznaljak, ami az adott teruleten a legkedvezobb. 

Hasonlo a helyzet az Olympussal, a Sonyval, es a tobbi gyartoval. Iszonyatosan jo gepek es objektivek vannak, mar regen. 
Az nem talal maganak megfelelot, aki nem tudja mit akar kezdeni vele, az keres onigazolast tesztekben, az cserebereli a felszereleset allandoan, aki eszkozben gondolkodik nem kepben.
 Vegul, normalisan egy marka szeretete tart ossze egy fan klubot, nem pedig a tobbi marka utalata, es vannak ketsegeim, hogy itt normalisok-e az ertekviszonyok?

Előzmény: simonelli2 (117106)
simonelli2 Creative Commons License 2019.08.10 0 0 117106

Talán annyi, hogy megnézzük, hol tart a konkurencia. Vagy annyi, hogy aki a hasonló áru Fujifilm és a Pentax rendszere között vacilál, az lásson egy összehasonlító tesztet. Végül pedig, akit érdekel, az megnézi és megnyugszik, hogy igen, Pentaxos vagyok és jól választottam, mert nagyon f@sza kis cucc ez. :) meg hogy valami történjen ebben a topikban. Most így hirtelen ennyi.

Előzmény: Abu F (117105)
Abu F Creative Commons License 2019.08.09 0 0 117105

Nem tudom mi értelme van ilyen összehasonlításnak egy Pentax oldalon.
Van egyébként a Sigmának is egy elég jó minőségű 100-400mm objektívje, de Pentax véggel nem árulják, csak a régebbi, már kifutott 120-400mm obit ami nagyobb, nehezebb és drágább is volt valamivel, igaz minimálisan nagyobb fényerővel (4.5-5.6 vs 5-6.3).

Előzmény: simonelli2 (117103)
horika_ Creative Commons License 2019.08.09 0 0 117104

Sziasztok,

ezek a kis pöttyök mik az objektívben?

Köszönöm!

simonelli2 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 117103

Aki mondjuk vásárlás előtt áll és/vagy szeret összehasonlító videókat nézni (Fuji 100mm-400mm vs Pentax 150mm-450mm):

https://youtu.be/Ig5a3W2YaLg

simonelli2 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 117102

Most megyek és bokán rúgom magam. Az elemző olvasást még gyakorolnom kell.

Nekem amúgy a Sigma Art 35mm f/1,4 DG HSM van, a cikk úgy hozza, hogy kapott frissítést. Csak nem Sony E bajonettes...

Elolvastam, megörültem neki, csak a lényeg kerülte el a figyelmemet.

https://pixinfo.com/hirek/2019/07/19/kilenc-sigma-art-objektiv-kapott-firmware-frissitest/

Köszönöm a lehetőséget, akkor nem lesz rá szükség.

Előzmény: gabor01 (117101)
gabor01 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 117101

Ha tényleg kell,tudok szerezni egyet.

De melyik obit akarod frissíteni?

Ma menéztem, egyedül a 17-70-nek van egy 2015-ös frissítése.

Előzmény: simonelli2 (117100)
simonelli2 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 117100

Nem mintha amúgy tolonganának a jelentkezők :))

Előzmény: szekundans (117098)
simonelli2 Creative Commons License 2019.08.01 0 0 117099

A "nem nagyon" alatt azt kell érteni, hogy egyáltalán semmi, és akkor nem is érdemes vele foglalkozni, vagy azt, hogy van amihez van, van amihez nincs?

Előzmény: szekundans (117098)
szekundans Creative Commons License 2019.07.30 0 0 117098

Pentaxhoz nem nagyon látok változtatást SIGMA objektív firmware ügyben.

Előzmény: szekundans (117097)
szekundans Creative Commons License 2019.07.29 0 0 117097

Én is csatlakoznék, bár nem tudom, hogy a 8-16/ 18-300 esetében van-e változatás.

Előzmény: simonelli2 (117096)
simonelli2 Creative Commons License 2019.07.29 0 0 117096

Keresek bp-i, vagy vonzáskörzetében található segítőkész pentaxos fórumtárasat, aki rendelkezik Sigma obi dokkolóval, mert megjelent egy (vagy az esetemben talán már több) új firmware, aminek segítségével gyorsabban és pontosabban talál fókuszt az obika. 

Előre is köszi, ha jelentkezik valaki.

SterbyT Creative Commons License 2019.07.27 0 0 117095

Remélem kezedet megmostad miután hozzányúltál ehhez a képhez

Előzmény: Abu F (117092)
joskabacsi Creative Commons License 2019.07.22 0 0 117094

Egy új objektívről volt szó, ezért bátorkodtam az aktuális kínálathoz hasonlítani.

Canonból, az I-es szériából volt 4/70-200 és a stabilizátoros 2,8/70-200, nem voltam elájulva egyiktől sem, a régi FA*200-as Pentax szebben rajzolt.

A Canon II-es széria jobban sikerült volt, ill. állítólag a III már szuper, de ott már nem voltam rendszerben ...

:)

Előzmény: Rőth Sándor (117090)
Abu F Creative Commons License 2019.07.22 0 0 117093

Az objektívek használhatósága erősen szubjektív, ezért én nem is mernék senkinek objektívet ajánlani, amíg nem tisztáztuk, hogy ő milyen fókusztávot használ leggyakrabban, mire van szüksége.
Nekem pl. a LR katalógusomban szereplő majd 78ezer képből kb. ötszáz-valahány készült a 33-38mm közötti tartományban, nyilván nem használnék sokat egy 35mm/2.4 objektívet sem, tehát nem adnék sokkal több pénzt az elismerten kiváló Sigma Artért sem.
A fényerős objektív természetesen minden fókusztávon nagyon hasznos, viszont értelemszerűen drágább.

Előzmény: simonelli2 (117072)
Abu F Creative Commons License 2019.07.22 0 0 117092

Akár Pantex tulajdonosoknak is :D

Abu F Creative Commons License 2019.07.22 0 0 117091

Hali!
Kezdem megszokni a KP-t. Szerencsére a kezelőszervek nagyobb része ugyanolyan mint a K30-on volt, egyetlen számomra bosszantó különbséggel: a fókuszálást én az AF/AE-L gombbal használom régóta. A KP-n viszont a zöld gomb került arra a helyre, ahol a K30-on volt, új helye nekem kicsit kényelmetlenebb.
A 24 Mp nagyon jól jön, amikor vágni kell a képet (a brutális fájlméret viszont nem annyira barátságos, érzékelhetően lassabb a képek utófeldolgozása is). A jobb zajtűrést még igazából nem használtam ki, de ez volt az egyik szempont az új váz kiválasztásánál. A billenthető LCD-t élvezem, eddig sokat hasaltam, a fej fölötti fotózás pedig többé-kevésbé vakon történt. 
Lehet, hogy csak bemagyarázom, de mintha a fókuszálás is kicsit gyorsabb lenne a meglévő csavaros obikkal, de tervezem egy 55-300 PLM beszerzését. (Sajnos centikkel lecsúsztam egyről, továbbra is keresek használtan.)
A legújabb fw-t még nem tettem fel, nem tudom okoz-e bármi érzékelhető változást számomra. 
(A múltkori bénázásról: természetesen kicsomagolás nélkül akartam telepíteni, valamiért úgy gondoltam, hogy a fájl kicsomagolja önmagát. Mivel a váz kézbevétele után első dolgom volt az akkor legfrissebb fw telepítése, így természetesen nem tudom, hogy okoz-e érzékelhető különbséget az 1.0-hoz képest.)
Végezetül: nem lettem jobb fotós az új váztól. Ahogy szekundans kolléga pontosan megfogalmazta, "a képet az alkotó (az ember) és az optikai leképző rendszerek (lencsék) hozzák létre, a gépváz csak a lehetőségeket szélesíti és a komfortot növeli", esetemben pedig egyelőre épp csak az utóbbi összetevő változott.
Annyi talán, hogy a valamivel élesebb és nagyobb méretű nyers képekből kevesebb utómunkával tudok olyan képeket kihozni, mint eddig :)

Rőth Sándor Creative Commons License 2019.07.22 -1 0 117090

A Canonbol, Nikonbol letezik tobb generacio a 2,8-as verziobol. Az aktualisok nagyon dragak, de az objektivepites csucsat kepviselik ebben a kategoriaban, profi munkaeszkozok. Mar a korabbi verziok is azok, amik hasznaltan elerheto aruak, ugy, mint a Minolta gyartmanyu darabok a Sonyhoz.
Ezekbol az objektivekbol letezik 4-es fenyereju valtozat, szinten abszolut pro. kepminoseggel, kisebb sullyal es merettel, olcsobban. A Canone, a, a stabis valtozat 200-250 ezer hasznaltan, a stabi nelkuli 100-120 ezer. Nikonban hasonlo, a Minolta arait nem tudom. 
Nikonban letezik kezi fokuszu, korabbi verzio, 15-30 ezer forintos aron, szinten kivalo kepminoseggel, tobb is. 
...es ott vannak meg az egyeb gyutav tartomanyok, amik befoglaljak ezt a meretet, plusz az idegen gyartok, akik olcsobban kiszolgaljak ezeket a rendszereket. 

Nyilvan ennek a Pentax vilagaban nincs jelentosege, csak a teljesseg kedveert nem art tudni rola. 

Előzmény: joskabacsi (117089)
joskabacsi Creative Commons License 2019.07.21 0 0 117089

Még mindig lényegesen olcsóbb, mint a hasonló Canon-Nikon-Sony objektívek ...

Előzmény: simonelli2 (117080)
zorban1 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 117088

Köszi, rákerestem én is, pont az akkuk.hu-n néztem ki. Az imént meg is rendeltem. Köszi még egyszer a sok útbaigazítást. 

Szép fényeket! 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (117086)
Jahno Creative Commons License 2019.07.19 0 0 117087

Ja, ha nem Kína (azok idén engem amúgy is nagyon szopatnak, utána meg a magyar posta) akkor akkuk.hu és wpower.hu utángyártott bármkben teljesen korrekt tud lenni. Ennyért nem s szórakoznék, adjon kettőt.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (117086)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2019.07.19 0 0 117086

Szevasz!

Egy darab tartalékra szvsz szükség van, az nekem utángyártott. Asszem, a K-70-be ez jó, de kérdezz meg mást is, mert nekem nincs vele személyes tapasztalatom:

https://www.akkuk.hu/Akku-Info/1.70.PEN.999.24,Utangyartott-akku-Pentax-tipus-D-LI109.html

Az új gépedhez szép fényeket kívánok!

Előzmény: zorban1 (117082)
zorban1 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 117085

Már nézem is, köszönöm!

Előzmény: Rőth Sándor (117083)
zorban1 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 117084

Szia! 

Köszönöm a tippeket. 

Ma jött meg a k-70 es gépem :) 

Jelenleg a menüvel ismerkedem, még addig sem jutottam el, hogy a memóriakártyát beletegyem. Na de majd holnap... 

Lakásfelújítás előtt nagyon drága obit biztos nem tudok venni, de akkor annak az 50esnek utána nézek. 

Eredeti vagy utángyártott akksit használsz hozzá? Mindenképpen kell valami. Mennyit bír kb? Érdemes két tartalék akksit venni? 

Ha kirándulunk akkor általában bőszen kattogtatom a gépet. 

K-m-nél nem volt gond, 4 elem kellett bele, nyaralásnál, ha nem volt nálam tartalék, elmentem a boltba és vettem. Akksival ezt nem tudom megcsinálni ilyen egyszerűen. 

Előzmény: simonelli2 (117072)
Rőth Sándor Creative Commons License 2019.07.19 0 0 117083

Utangyartott rulez.

Előzmény: zorban1 (117082)
zorban1 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 117082

Kedves Mihály és Rollei!

Köszönöm a tippeket, mindenképpen olvasgatom majd (ha végre lesz egy kis időm) a két ajánlott oldalt.

A gép megvan már, K-70 lett végül. Még nem volt időm kipróbálni, ma jött meg, a menüjével ismerkedem egyelőre. 

Tartalék aksit viszont elfelejtettem rendelni hozzá. Régi K-m-nél megszoktam, hogy elemezek. Ha egy nyaraláson nem volt plusz elem nálunk, akkor sem volt, ha gond ha lemerült, elmentem egy boltba és vettem. Hát most már ez ugye nem játszik. 

Utángyártott is jó, vagy jobb megvenni egy eredetit? Elég nagy árban a különbség, teljesítményben viszont nem tűnik olyan nagynak. 

Előzmény: Szabolcsi Mihály (117068)
SterbyT Creative Commons License 2019.07.18 0 0 117081

A Tamron 70-200-ból gyakran megjelenik egy-egy darab az SRS-ben, ráadásul ők 1 év garit is adnak hozzá. Tőlük csak jó állapotú használt cuccokat kaptam.

Előzmény: simonelli2 (117080)
simonelli2 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 117080

Egyébként szívesen vennék akár innen a fórumról is egy 50-135-ös obit, ha esetleg valaki megválna tőle. Sajnos a Tamron 70-200-át már pár hete nem lehet újként sem kapni, a Pentax saját 70-200-a meg olyan drága, hogy elképesztő. Nem is értem egyébként, hogy miért adják ilyen felháborítóan drágán.

Rőth Sándor Creative Commons License 2019.07.18 0 0 117079

A 135-os Jupitert csak egyszer probaltam, nem hagyott bennem mely nyomot. Inkabb az endekas (eredeti) verziojat kedvelem, a 3,5/135 mm-es Zeiss Sonnart. Az tenyleg eszmeletlen jo objektiv, abszolut versenykepes a pedigres es meregdraga mezonyben is, gombokert. 
Viszont lentebb irtam, hogy annyira kenyelmetlen a menetes es egyeb nem azonos bajonettu objektivek hasznalata, hogy komoly munkara (a munka itt nem penzkeresesetet jelent) nem ajanlom. 
Ha az ember magara a fotozasra koncentral, jobb a minel egyszerubben hasznalhato felszereles. Reszben ez a fejlesztes mozgatorugoja. 
Igen, a lencsek bevonatok hibai lehetnek erdekesek, neha effektnek elmennek, de altalaban en jobban szeretem a semlegesen jo objektiveket, es azokat a fotokat, amik nem az objektivhibaktol "erdekesek", pld. orvenybokeh. mosoly

Előzmény: simonelli2 (117078)
simonelli2 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 117078

Ja igen, kimaradt a felsorolásból egy Jupiter 135mm f3.5 orosz objektív, amit szintén ritkán használok, de valamiért nagyon szeretem. A fókuszsegéd tényleg remekül működik a keresőben, LV-ban szinte sosem használom, csak ha távoli objektumot fotózok. Ellenfényben durván tükröződik meg flair-t meg minden elképzelhető fényhibát produkál, de pont ettől van egy nagyon egyéni karaktere. Szerethető. Abban egyetértünk, hogy a minőség sokszor nem ár és főleg nem gyártási év kérdése. Aztán a végeredmény meg a fotóson múlik leginkább, az is igaz. Egy öreg vitorlás-kapitány barátom mondta egyszer, hogy nem arról van szó, hogy érdemes-e költeni a hobbidra, hanem arról, hogy csak arra érdemes igazán. Szóval ez a hobbi mellett egy kicsit gyűjtőszenvedély is valahol. Nekem legalábbis. :)

Előzmény: Rőth Sándor (117075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!