Keresés

Részletes keresés

madar86 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 13832

Fürdés után.

pepe0419 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 13831

Nálunk Bibi az ugatósabb, Néró inkább csak erősítésként ugat. De azt is észrevettük, hogy nap közben nem sokszor ugatnak, inkább csak a kutyásokra, bringásokra, ellenben éjszaka minden járókelőre, tudják, hogy a főnök alszik, szólni kell neki. Általában elég, ha szólok neki, és visszamennek a helyükre.

A kocsi kiállással szerencsére régóta nincs gond, sőt, egyszer két órán át a kapu is nyitva maradt, de nem mentek ki. Amúgy sem lenne nekik nagy kunszt átugrani a kerítést :) Kutyás haverommal találkoztam a nyáron, ő annó azt mondta, hogy nagyon nehéz lesz két kutyával elsőre, de megdicsért, hogy egész jól állunk :) Dániában élnek, és azt mondta, hogy ott a puli nem rendszer-kompatibilis, mert ott a kutya nem ugathat (zavarja a szomszédokat), illetve ott az udvaron sem lehetnek, csak gazdival. A kutya ott bent lakik.

Előzmény: kopiteki (13830)
kopiteki Creative Commons License 2017.09.02 0 0 13830

Ez nálunk is probléma, sajnos ugatósak, főleg Pulcsi. Viszont azt vettük észre, hogy azért ugat a kicsivel, mert nem akarja, hogy kimenjen az utcára mikor autóval kiállunk. Szóval okos, de ez nem újság. :o)))

Örülök, hogy jól vagytok.

Előzmény: pepe0419 (13829)
pepe0419 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 13829

Csak, hogy legyen valami: Bianka végre tüzel, de szépen takarít maga után ;) . Hamarosan megyünk így ivartalanításra. Néró kissé nagyobbra nőtt, mint a pulik általában, 17-18 kg, és több, mint 50cm magas, így ki kell bővítenem a házukat télre, legalább 20 cm-el.

Nyáron velünk nyaraltak Ráckevén és egyik nap kijöttek a stégünkhöz a halőrök csónakkal, de nem az engedélyt kérték (ismernek minket, tudják, hogy van), hanem az egyik halőr kiszúrta Bibit, és megkérdezte, hogy nem fiú-e, mert épp fehér kan pulit keres, és nagyon szép formás a csajszim. A vicces, hogy én pont Néróra mondtam volna inkább, hogy szabályos puli, csak kicsit nagyobb a "szabványnál". Mindegy amúgy, mi így szeretjük őket.

A Balatonon is nyaraltak velünk, de ott egyelőre szokatlan nekik a forgalom a kerítés előtt, így éjszaka sokszor rájuk kellett szólni, hogy ne ugassák meg a "jókedvű" járókelőket. Meg lehet valahogy tanítani őket, hogy csak akkor ugassanak, ha be is akar jönni valaki, ha csak elsétál a kerítés előtt, akkor ne? Gondolom pulikat nehéz :)

Előzmény: kopiteki (13828)
kopiteki Creative Commons License 2017.08.30 0 0 13828

No? Semmi, sehonnan?

kopiteki Creative Commons License 2017.08.16 0 0 13827

Valami hír a kicsiről?

Előzmény: Suti-ke (13825)
kopiteki Creative Commons License 2017.08.08 0 0 13826

Keresni kellene másik állatorvost, aki tapasztaltabb. Létezik allergia, meg ekcéma, de van rá hatásos kenőcs. Az semmiképp nem jó, hogy sír és fáj neki. Szegényke. Ne várjatok, nézzetek körül a neten, hogy hol van hozzáértő orvos.

Előzmény: Suti-ke (13825)
Suti-ke Creative Commons License 2017.08.08 0 0 13825

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Kb 3 hete van nálunk egy kölyök puli kiskutya, most 12 hetes.

Nem volt beoltva, mi vittük el állatorvoshoz, hogy a szükséges injekciókat negkapja.

A nálunk töltött 2. napon elkezdett vakarózni, amit nem tud abba hagyni és keservesen sír miatta :(

Állatorvos szerint ekcémája van a hasán, kapott injekciókat, de nem múlt el, azóta sem hagyja abba a vakarózást.

Állatorvos tanácsára levágattuk a szőrét, de az sem használ:(

Kipróbáltunk már szinte mindent, nem kap csirkés eledelt, kenegettük neki a bőrét, de úgy néz ki, semmi nem használ :(

Tudna valaki segíteni ebben?

Először van pulink, szinte nem tudunk róluk semmit.

Előre is köszönöm!

pepe0419 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 13824

Nálatok hogy bírják a pulikák a meleget? Az enyémek reggel 8-tól este 9-ig nem nagyon mozognak, hangjukat sem hallani, egy nagy gömbtuja alatt kiásott gödörben fekszenek. Van nekik egy fürdetőkád tele vízzel egy nagyobb és egy kisebb vödör ivóvíz kitéve. Éjszaka viszont megy a rohangálás a kertben, csak úgy villognak a mozgásérzékelős lámpák :)

komarfamily Creative Commons License 2017.08.02 0 0 13823

Sziasztok

 

igen en is sokat olvastam rola de itt kb 3-600eFt egy puli a tenyesztonel.

 

Az biztos, hogy karanten nincs az Union belul.

 

Tovabba varolista van mivel alig van itt olyan aki pulikkal foglalkozik.

 

Nagyon jo korulmenyek koze kerulne szereto csaladba kertes hazba.

 

Meg nezelodom es remelem talalok olyat ahol esetleg torzskonyvvel is lehet venni egy kis kolykot.

 

 

nosztalgika02 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 13822

Ez a forrás lenne a legjobb, nemcsak az importkutya esetleges karanténja miatt (azt úgy tudom erösen lerövidítették, vagy tán teljesen meg is szüntették - legalábbis németországi illetöségü kutyával szabad bemenni karantén nélkül, azt tudom, gondolom akkor magyarral is), hanem legelsösorban azért mert akkor a leendö tulajdonost alaposan és az anyanyelvén tájékoztatják majd arról, hogy mi az a puli (=kökemény munkakutya), és hogy mi kell neki ahhoz, hogy jó társ lehessen (= sok-sok foglalkozás, agymunka, kiképzés).

Hála Istennek egy nyugati lelkiismeretes tenyésztö messze nemcsak arra figyel, hogy egészséges és jó vézenü kutyákat produkáljon, hanem arra is, hogy ki kapja. Nekünk minden kutyavásárlásnál árkus kérdöívet kell kitölteni az életkörülményeinkröl, szokásainkról, az alapján ítélik meg, hogy kaphatunk-e kutyát. 

Összességében jó irányba fejlödik ez az egész.

Előzmény: börzeinfó (13821)
börzeinfó Creative Commons License 2017.08.02 0 0 13821

Szia!

Lehet hogy ők tudnak segíteni:

 

http://www.hungarianpuliclubofgb.co.uk/

Előzmény: komarfamily (13818)
Nobody1 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 13820

Szia!

 

Az angolok nagyon komolyan veszik az állategészségügyet, főleg kutyáknál. Náluk ugyanis ismeretlen a veszettség - már úgy értem soha nem is volt a szigetországban.

Ennek a behurcolását maximálisan igyekeznek is kivédeni. Mindenféle oltás után is több hetes karantén várhat a kutyára mielőtt beengedik, legalábbis én így tudom.

Már előre sajnálom szegény kis pulit, mert pont akkor lesz bezártságra ítélve, amikor a legtöbb szeretetre, tanulásra/tanításra, mozgásra/játékra lenne szüksége...

Szerintem biztosan vannak már Angliában is felnőtt pulik "felmosókutyák" - ahogy arrafelé emlegetni szokták. :)

Azok szaporulatából esetleg egyszerűbb lenne szerezni  és mindent összevetve talán még olcsóbb is. Ráadásul akkor nincs az a veszély, hogy a minimum 3 hetes karantén után végül egy kezelhetetlen, idegroncs kiskutyát kap a gazdi...

De azért járjátok körül a témát alaposan, mert időközben változhattak is a szabályok.

Előzmény: komarfamily (13818)
kopiteki Creative Commons License 2017.08.01 0 0 13819

Jó, az egyik pulimat én is ingyéér vettem, de talán szerencsém is volt vele. Alapvetően 50 ezer pénztől kezdődnek a törzskönyves kiskutyák. 

A szőrük általában vagy zsinóros vagy nemezes, nálunk az egyik ilyen a másik olyan. Nem vagyok szagértő, csak szeretem őket.

Előzmény: komarfamily (13818)
komarfamily Creative Commons License 2017.08.01 0 0 13818

Sziasztok!

 

Angliabol irok ezert elnezest az ekezetek hianyaert!

 

Baratnomnek is pulija van (Nemetorszagban) es eszmeletlen egy kutya;)

 

A fonokom miota megmutattam neki a kepeket nem szall le rolam es mindenkeppen szeretne egy pulit ;)

 

Szoval a magyarorszagi keneleknel arakat nem tuntetnek fel de a neten sok elado pulit talaltam akar meg torzskonyvvel is 10-20e forint korul. Kerdesem az az lenne, hogy sok pulit latok itt a forumon is akiknek nem foldig ero a szore. Ez azert van mert meg fiatalok vagy kulonfele fajtak vannak es nem mindegyiknek er foldig a szore?

 

Olvastam tovabba, hogy kulonfele felteteleknek kell megfelelni ahhoz, hogy a kutyat behozhassuk Angliaba szoval kivancsi vagyok meddig jutunk el ezzel a tortenettel ;)

 

udv

Laci 

pepe0419 Creative Commons License 2017.07.27 0 0 13817

Néró és Bianka egy hétig nyaralt a (ráckevei) Duna mellett, kétszer bele is estek :) Találkoztak tehénnel, csónakáztak, illetve minden ismerőstől kaptak nasit. A hét végére megszokták a helyüket, akkor sem nyafogtak, ha elmentünk nélkülük pár órára. Az egyik barátom ismerőséről kiderült, hogy kutyaiskolát vezet, így gyorsan tanított is pár játékot, amit igen élveznek a kutyik.

Bogyófebruár Creative Commons License 2017.07.25 0 0 13816

Sziasztok,

Örülök hogy a pulik is és a gazdik is jól vannak, jó olvasni a történéseket..

Bogyókánk hálisten jól van, mindenki kedvence..

Szép nyarat és jó munkát mindenkinek.

pepe0419 Creative Commons License 2017.07.16 0 0 13815

Én észre sem vettem a fogváltásukat, pedig figyeltem. A kieső fogakat sem találtam és meg.

Előzmény: kopiteki (13814)
kopiteki Creative Commons License 2017.07.14 0 0 13814

Elkezdődött a fogváltás. Most kis fogatlan :o)

kopiteki Creative Commons License 2017.07.06 0 0 13813

Nagyon aranyos...

Előzmény: Petör (13811)
pepe0419 Creative Commons License 2017.07.06 0 0 13812

de fura :)

Előzmény: Petör (13811)
Petör Creative Commons License 2017.07.06 0 0 13811

Na végre sikerült... tehát nyírás után.

 

Előzmény: Petör (13804)
kopiteki Creative Commons License 2017.07.05 0 0 13810

Nem is hallottam még ilyet...

Előzmény: pepe0419 (13809)
pepe0419 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 13809

Néró feje tetején a hétvégén találtam valamit, olyan volt, mintha gyanta ragadt volna a bőrére, lapos, kb. 20Ft nagyságú bőrkeményedés. Mivel azt hittem piszok, megkapartam picit, akkor láttam, hogy a bőre szakadt fel, de szinte száraz volt a bőre a foltban, és repedt. Ezután a mellkasán is találtam valami hasonlót, de jóval kisebbet, akkora, mint egy borsó. A fején lévő nem gennyezett, nem volt büdös, de látszott alatta, hogy sérült a bőr. A mellkasán lévő kicsit nedvedzett még. Elkezdtem kezelni betadinnel, de mivel nem javult, ma elvittem a dokihoz. Levágta a szőrt és a felső, kemény bőrréteget és adott neki egy gyulladáscsökkentőt. Azt mondta, hogy a bundás kutyusok nyári betegsége, ún. hotspot. A neten talált képek alapján nem mondanám annak, egyrészt nem úgy nézett ki, meg nem is vakarta, bár ha a fején lévő piszkáltam, akkor odakapott a mancsával, de végül is ő az orvos :) Mindenesetre, most szépen kezelhető a terület betadinnel, remélem meggyógyul hamar.

pepe0419 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 13808

Gondolom a magot is összeszedték. De ma is elcsentek párat a kosárból, ahol érleljük a maradékot. A többit már befőztük, nem akarom, hogy menjen a hasuk egész héten.

Előzmény: kopiteki (13807)
kopiteki Creative Commons License 2017.07.02 0 0 13807

Édes, érthető. Nálunk a magját is lopkodja Pulcsi.

pepe0419 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 13806

Érik a sárgabarack, Néró bevágott 4-et tegnap, ma ennek megfelelően sárgás lágy a kaki :) Bianka kevesebbet evett szerencsére, neki csak sárgás, de gyűjthető.

pepe0419 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 13805

Nálunk is minden ok, hétvégén kirándultunk egyet, csónakáztam velük, egész jól viselték. Láthatóan kevesebbet esznek, valószínűleg az egész napos árnyékban pihenéshez nem kell annyi tápanyag. Lehet, hogy lassan áttérek a napi egyszeri etetésre, és azt is este 9 fele adom nekik.

Petör Creative Commons License 2017.06.28 0 0 13804

Nálunk minden rendben, a házat már megérte légkondicionálni mivel Bodza előszeretettel tartózkodik bent 11-15 óra között. Dorkát pedig megnyírták - képet rakok fel, ha engedi a rendszer...

Előzmény: kopiteki (13803)
kopiteki Creative Commons License 2017.06.26 0 0 13803

Mi újság pulifronton? Nálunk a kisebbik kapott foresto nyakörvet, nagyon kis helyes lett. Megy a játék, most már ugatgat is.  :o)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!