Keresés

Részletes keresés

h3o Creative Commons License 2002.11.09 0 0 628
Ez nagyon gyenge volt! De ez a balf*sz abszolút gólhelyzetben intette le, pedig fél méterrel hátrább állt, úgyhogy egy gól meglett volna. Mondjuk ilyen Rósa meg Alex mellett elég nehéz labdát kapni
h3o Creative Commons License 2002.11.08 0 0 627
HAJRÁ, THOMAS!
h3o Creative Commons License 2002.11.07 0 0 626
Hírforrás: www.BORSODILIGA.hu

Dunaújváros, november 7., 16.55

A csatár el?bb modellt állt, majd gólokat rúgott.

Thomas Sowunmi remek teljesítményt nyújtott a Marcali elleni kupameccsen, hiszen klasszikus mesterhármast szerzett. Talán ezt érezte meg az egyik bulvárlap is, amelynek szerdai címlapján Sowunmi egy labda társaságában mosolyog vissza az olvasóra - mindezt egy szál alsónadrágban...
- Még tavasszal kért fel a lap a fotózásra, és miután elmondták, hogy mir?l lenne szó, igent mondtam - mesélte a csatár. - A csütörtöki számban újabb képek lesznek majd láthatóak, és azok a válaszok is olvashatóak lesznek, amelyeket a futball és hölgyek kapcsolatáról kérdeztek t?lem. Úgy érzem, jól sikerültek a képek, de ez még egyáltalán nem jelenti azt, hogy szakmát váltanék. Különösen most, amikor egyre jobban megy a játék, és végre a gólok is jönnek. A Marcaliban nyújtott teljesítményemmel a három gólom ellenére sem voltam maradéktalanul elégedett, hiszen a helyzeteim alapján öt gólt is szerezhettem volna. Persze, nem panaszkodom, hiszen tétmeccsen nem mindennap szokott az ember három gólt szerezni. Úgy látszik, jó hatással volt rám a fotózás.. Annak pedig külön örülök, hogy jól pörgött a csapat, a társaimtól nagyon jó labdákat kaptak, remélem, ez Gy?rben is így lesz.
Sowunmi jó formájának természetesen Tornyi Barnabás vezet?edz? is örül, és bízik benne, hogy a csatár eredményessége is megmarad, és tovább ontja gólokat. Mégpedig a Dunaferr színeiben, bár a játékos és a klub közötti vitás kérdések még nem zárultak le. Az újabb "menetre" jöv? hét pénteken, a liga fellebbviteli bizottsága el?tt kerül sor.

Izé... ez olyan... érdekes, nem?:)

Rage! Ma is megvetted a Blikket?:)

h3o Creative Commons License 2002.11.02 0 0 625
Remélem most már jönnek a gólok!
Mindent bele!
h3o Creative Commons License 2002.10.26 0 0 624
Szép volt, Thomas!
De a kulturált UTÉsok még kaphattak volna
h3o Creative Commons License 2002.10.25 0 0 623
Mosmá azé legyen valami gól!
h3o Creative Commons License 2002.10.18 0 0 622
Hajrá!
h3o Creative Commons License 2002.10.06 0 0 621
Elég régen.
Elöször még a múlt szezonban Egervári Kiss Gy helyén játszatta balhátvédként, aztán jobbhátvéd lett. A horvátok ellen a válogatottban is erösen védekezö jelleggel szerepelt. Most Molnár Z-t helyettesíti általában.
V-Man Creative Commons License 2002.10.06 0 0 620
aki Zalaegerszegen csatárként venné figyelembe a mostanában hátvédként ügyeskedő játékost.

húh, nagyon le vagyok maradva... mióta játszik hátvédet?

Előzmény: h3o (619)
h3o Creative Commons License 2002.10.05 0 0 619
Dunaújváros, október 5., 21.20

Balaskót a Sopron, Sowunmit a Zalaegerszeg csábítja.

Sőt, gyakorlatilag már a megegyezés küszöbén állnak a felek. Mint ismert, a két játékos feljelentette a Dunaferrt, amely jelentős összegekkel tartozik nekik, a liga pedig csütörtökön Sowunmiéknak adott igazat. Mindez azt jelenti, hogy ha jogerősen is kimondják a Dunaferr szerződésszegését, akkor mindkét játékos szabadon igazolhatóvá válik. Erre számítanak a többi klubnál is, ezért nem csoda, hogy Balaskónak és Sowunminak máris van ajánlata. Előbbit volt edzője, Egervári Sándor már hívta az MTK-hoz (érdekes, hogy tavaly Balaskó éppen Egervári kérésére érkezett az MTK-ból Dunaújvárosba), de nagyobb az esélye annak, hogy a középpályás Sopronba szerződik, ahol az a Bognár György a klubigazgató, aki az MTK-nál kellően megismerhette Balaskót. Thomas Sowunmira is egyik volt edzője számítana, nevezetesen Bozsik Péter, aki Zalaegerszegen csatárként venné figyelembe a mostanában hátvédként ügyeskedő játékost.
Amennyiben a Dunaferr fellebbez a csütörtöki döntés ellen, akkor kissé lelassulhat a klubcsere, ám így is elképzelhető, hogy a két játékos a válogatott meccse miatt kéthetes bajnoki szünet után már új klubjában szerepelhet.

------------

Ezt nem igazán értem, amikor Bozsiknál - Tornyival és Egervárival ellentétben - ki-kimaradt a kezdöböl. És milyen csatárként játszana? + a ZTE nem igazán erösebb, mint a Dferr.

h3o Creative Commons License 2002.10.04 0 0 618
Mindent bele!
h3o Creative Commons License 2002.10.03 0 0 617
Remélem nem fradista lesz a végén. Még lö egy gólt, aztán a nyakába ugrik a Kriston, fujj! Gondolom az MTK logikus lenne, mert ott Thomas csatárt is játszhatna.
h3o Creative Commons License 2002.10.03 0 0 616
Hírforrás: www.BORSODILIGA.hu

Dunaújváros, október 3., 15.00

A két játékos ügyében kimondták a Dunaferr szerződésszegését.

Mint ismert, a klub tartozásai miatt a két játékos a HLSZ-hez fordult jogi segítségért, majd feljelentették a ligánál a Dunaferrt. Sowunmi és Balaskó csütörtökre volt hivatalos a ligába, ahol az igazolási és átigazolási bizottság első fokon megállapította a Dunaferr szerződésszegését, ami azt jelenti, hogy a két játékos szabadon igazolható. A döntés még nem jogerős, de jelen állás szerint az újvárosiak fellebbezése sem változtatna a helyzeten. A hétvégén a jogerős ítélet hiányában jelenleg még mindketten a Dunaferr játékosai, de az kérdés, hogy a hétvégén pályára lépnek-e, ugyanis mindketten kisebb sérüléssel bajlódnak. Akárcsak Salamon Miklós. A védőnek érzékeny a térde, ezért a héten eddig csak egyenes irányú futásokat tudott végezni az edzéseken. Azt még Salamon sem tudja, hogy játszhat-e szombaton, pedig a Dunaferrnek minden játékosára szüksége lenne a Videoton ellen, mivel az újvárosaik zsinórban harmadik győzelmüket szeretnék megszerezni.
(s.z.)

h3o Creative Commons License 2002.09.27 0 0 615
HAJRÁ!
h3o Creative Commons License 2002.09.17 0 0 614
Sowunmira pihenő vár

Hírforrás: www.BORSODILIGA.hu

Dunaújváros, szeptember 17., 15.55

Elképzelhető, hogy combizom-szakadást szenvedett a Dunaferr játékosa.

Sowunmi újabban jobbhátvédként szerepel régi-új csapatában, de ez még nem jelenti azt, hogy védőként elkerülnék a sérülések. A Kispest elleni szombati bajnokin például már a huszadik másodpercben akkora "medvepuszit" kapott Dulcától, hogy utána lépni is alig bírt. Sowunmi az első félidőt még végigjátszotta, de a szünet után a csapat orvosa már nem engedte ki a pályára. A játékos combja estére be is vérzett, és az első jelek szerint beszakadt a combizom. A pontosabb diagnózis és a pihenő időtartamának (egy vagy két hét) meghatározása szerdára várható, de az biztos, Tornyi Barnabásnak jobbhátvéd után kell néznie a Békéscsaba elleni szombati meccsen.

JOBBULÁST!

h3o Creative Commons License 2002.09.14 0 0 613
Sérülés miatt.
h3o Creative Commons License 2002.09.14 0 0 612
Egy gólpassz hátvédként.
Remélem nem sérülés miatt kellett lecserélni, de ha nem, akkor miért?
h3o Creative Commons License 2002.09.14 0 0 611
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
msrj Creative Commons License 2002.09.01 0 0 610
Elég jó volt, de a támadásban is részt vett. Volt egy gyönyörű megmozdulása, szép cselek után egy lövés, mely alig kerülte el a jobb felső sarkot. Én sajnáltam, amikor lecserélték.
h3o Creative Commons License 2002.08.31 0 0 609
Valaki beszámolhatna, milyen volt Thomas Molnár utódaként.
h3o Creative Commons License 2002.08.07 0 0 608
Mondom, hogy készülhetnek a kárörvendök:)
:
Sowunmi Thomas hazatér



S. G.


NS, 2002-08-07


Bizonyára szép ajándék az alábbi hír a dunaújvárosi szurkolóknak: Sowunmi Thomas a hét végi fordulóban ismét magára húzhatja a Dunaferr piros-fehér szerelését. Pedig a válogatott csatárról gyaníthatóan már mindenki lemondott a városban, a vezetők, a játékostársak, no meg a drukkerek is úgy voltak vele, Thomas Franciaországba szerződött, és az élvonalba most visszakerült Ajaccióban folytatja karrierjét. Hát nem így esett.
A történet lehetne tipikusan magyaros is, hiszen jó néhány honfitársunk indult "világ körüli útra” szerződés reményében, hogy majd Nyugat-Európában mutassa meg a képességeit, ám ez csak keveseknek sikerült. Sowunmi sztorija mégsem illik e sorba, hiszen a gólerős támadónak nem azért kell hazatérnie, mert az előkészületi mérkőzéseken a tengerbe rúgdosta a labdát, és még csak nem is azért, mert az orvosi felmérésen kocogás közben leesett a futógépről. A támadó minden kritériumnak megfelelt, pályára lépett valamennyi előkészületi mérkőzésen, mi több, már alá is írta az egy évre szóló szerződését.


Sowunmi Thomas önként köszönt el a francia klubtól, de reméli, visszatérhet
– Most aztán mondhat, amit akar, a rosszmájúak úgyis magyarázkodásnak veszik, és arra gondolnak: tessék, Sowunmi Thomas sem felelt meg egy komoly bajnokság követelményeinek.
– Aki ilyesmit mond, annak fogalma sincs arról, mi történt velem másfél hónap alatt Ajaccióban – mondta a nyolcszoros válogatott támadó, akit éppen pakolás közben értük utol szállodai szobájában. – Ennyi időt töltöttem kint Franciaországban, ezalatt rengeteget edzettem, pályára léptem a gyakorló találkozókon, és bebizonyítottam az Ajaccio vezetőinek, hogy van, lesz helyem a csapatban.
– Tehát úgy gondolja, kezdőként számítottak volna önre a francia klubnál?
– Ezt természetesen nem jelenthetem ki, de komoly esélyem volt arra, hogy ott legyek a kezdő tizenegyben. Valamennyi edzőmeccsen szerepeltem, nem is ment rosszul a játék, valószínűleg ezt bizonyítja, hogy végül is egyéves szerződést írtam alá.




– Amit aztán kedd délelőtt felbontottak. Miért volt erre szükség, ha minden ilyen jól alakult?
– Menedzseremmel, Balla Györgygyel, akinek egyébként rendkívül sokat köszönhetek, hosszú órákon keresztül vitattuk meg a helyzetet, és mindketten úgy láttuk, nincs értelme maradni, akkora most itt a bizonytalanság. Az Ajaccio menedzsere, Rolland Courbis bírósági ügybe keveredett, ezért könnyen előfordulhat, hogy eltiltják mindennemű sporttevékenységtől. Márpedig engem ő hívott ide. Nem véletlen, hogy rajtam kívül távozott az Ajaccio két kulcsembere, egy francia és egy argentin futballista is.
– Tehát a bizonytalan helyzet miatt tér haza?
– Pontosan. Nem mertem megkockáztatni, hogy egy új vezető esetleg nem számít rám, felültet a lelátóra, és nekem nem lesz játéklehetőségem. Egyébként Courbisszal is egyeztettünk, és abban maradtunk, ha rendeződik a helyzete, akár már a télen sor kerülhet az újabb megállapodásra. Addig azonban a Dunaferr játékosa vagyok, és igyekszem minél jobb teljesítménnyel segíteni csapatomat.
– Gyanítom, nem arra vágyott, hogy az ősszel majd a Békéscsaba vagy a Siófok ellen lépjen pályára. Mennyivel jobb lenne a PSG vagy a Marseille ellen készülni…
– Nagyon szerettem volna Franciaországban játszani, hiszen ezért jöttem ide. Elismerem, van bennem egy jó adag csalódottság, de nem szabad türelmetlennek lennem, biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb megadatik majd a nagy lehetőség számomra is.
– Jól tudom, hogy az átigazolási időszak hajrájában tárgyalt a Ferencvárossal és a Zalaegerszeggel is?
– Szerintem erről már felesleges beszélni. Voltak puhatolódzó megbeszélések, de nekem most már egyértelműen a Dunaferr-re kell koncentrálnom, helyet kell követelni magamnak szorítani a csapatban, lehetőleg már a hét végén.

--------------------------------------

A Győri ETO ellen még nem lesz kezdőember

Aligha van edző, aki rossz néven veszi, ha egy válogatott támadóval erősödik csapata játékoskerete. Természetesen Tornyi Barnabás is örül annak, hogy Sowunmi Thomas ősszel ismét a Dunaferrben játszik majd, ám mindez nem jelenti azt, hogy a hazatérő labdarúgó a soron következő találkozón automatikusan tagja lesz a Győr elleni együttesnek.
"Szeretettel várjuk Thomast, ugyanakkor sajnáljuk, hogy végül nem sikerült külföldön folytatni a pályafutását – reagált a hírre Tornyi Barnabás. – Az edzettségi állapotáról nem tudok nyilatkozni, de azért az valószínűsíthető, hogy Franciaországban megfelelő terhelést kapott. Remélem, hogy hasznos tagja lesz a keretünknek, de a mostani állás szerint nem tudom elképzelni, hogy a korábban az olimpiai válogatottban nálam már futballozó játékos tagja lesz az ETO elleni kezdő tizenegyünknek.”

*******************************************

Sajnos a Ajaccio szurkolók ezt nem igazán így látták, mert egyöntetüen azt mondták, hogy a Monaco ellen nagyon gyengén játszott, aztán a helyi harmadosztályú GFCOA ellen már csak a tarcsi jutott Thomasnak, persze lehet, hogy akkor már kifejlöben voltak az események. (Egyébként hogy zajlik itt az átigazolás? Kicsit követhetetlen számomra.) Nyilván sokat számít, hogy valaki az edzö kedvenceként van egy klubnál, vagy csak megtüri az új edzö, Bijotat mert Courbis döntéseit nem illik megkérdöjelezni, de hát volt már kiszorulva a Vasasból és a Dunaferrböl is, onnan is visszaverekedte magát
a válogatottba, úgyhogy kicsit furcsa a döntése.
Remélem télen tényleg sikerül.
Most nyilván el lehet játszani vele a tékozló fiú visszatérését, de azért elég röhejes lenne ha csak azért, mert a francia élvonalban készült és a Cannes-nal és a Monacóval gyakorolt, Alex tartósan kiszorítaná.

A. Sch.!
Te végleg távoztál a kibertérböl?

msrj Creative Commons License 2002.07.31 0 0 607
Sok sikert kívánunk a Thomasnak, lehet, hogy végre megtalálja a helyét. Tavasszal már egész jó formát mutatott itthon.
h3o Creative Commons License 2002.07.30 0 0 606
Mostanra viszont állítólag aláírta a szerzödést.
Ezt még hivatalosan nem hallottam, de ha négy nappal a rajt elött ezt mondják a szurkolók, akkor elég valószínünek tünik.
Úgyhogy készülhetnek az újabb kinyilatkoztatásokra, akik szerint nem hogy külföldre, de a magyar élvonalba sem jó, stb, stb.
h3o Creative Commons License 2002.07.23 0 0 605
Sajnos úgy néz ki, hogy Thomast nem szerződtetik, bár ez még nem hivatalos. Remélem nem is bizonyul igaznak.
h3o Creative Commons License 2002.07.22 0 0 604
az Ajaccio edzömeccsen 1-0-ra kikapott a Monacótól, Thomas kezdö volt de ezúttal állítólag egy nagyszerü passztól eltekintve nem játszott túl jól.
msrj Creative Commons License 2002.07.19 0 0 603
Azért a Thomas helyében én aggódnék, nemsokára lejár az átigazolási időszak. Szerződés nélkül van még mindig.
msrj Creative Commons License 2002.07.19 0 0 602
Hírforrás: www.BORSODILIGA.hu

Ajaccio, július 18., 15.55

A magyar csatár nem aggódik a jövője miatt.

Thomas Sowunmit nem különösebben foglalkoztatja, hogy az Ajaccio vezetőedzője, az őt kiszemelő Rolland Courbis ellen rendőrségi eljárás folyik. A csatár már több hete együtt készül a csapattal a bajnokságra, és kizárólag a futballra koncentrál. Sowunmi egyre jobban beilleszkedik az Ajaccióba, amelynek vezetői mindent megtesznek azért, hogy a játékosnak csak a labdarúgással kelljen foglalkoznia. A klub a csatár rendelkezésére bocsátott egy autót (egy Peugot 206 dti-t), és hamarosan a szállodai szobából átköltözhet az egyesület által bérelt, Sowunmi által kiválasztott lakásba.
Az Ajaccio edzéseit közben az eddigi pályaedző, Dominique Bijotot vezeti, aki gyakran biztatja Thomas Sowunmit. A szakvezető azt szeretné, ha a támadó bátrabban vállalkozna lendületes előretörésekre, cselekre, távoli lövésekre, hiszen az adottságai megvannak ehhez.

h3o Creative Commons License 2002.07.19 0 0 601
Valaki lécci tegye be az nb1hu idevágó cikkét!
Köszi
lao-ce Creative Commons License 2002.07.07 0 0 600
600
h3o Creative Commons License 2002.07.07 0 0 599
Kis összefoglaló az elmúlt napok eseményeiböl. A sikeres Courbis edzöt letartóztatták az Ajacciónál, már szabadlábon van, de el van tiltva a focival kapcsolatos tevékenységektöl, Thomas állítólag a jövö héten ír alá. Várható valami interjú is vele, majd beteszem, hátha valaki lefordítja. Tegnap a Racing Paris-val játszottak, Thomas gyönyörü gólpasszt adott és az edzö különösen meg volt vele elégedve, 3-1 lett a vége.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!