Keresés

Részletes keresés

vamzer Creative Commons License 2001.04.30 0 0 1246
"Természetesen egy kormányőr nem azért kapja parancsba a népszámlálást, hogy adatokat gyűjtsön"

Na de hát ijjen feltételezés, az már sok a többnél!
Eztet a parancsot én nem is hiszem el. Én olvastam azt a BM rendeletet, tehát ijjet én nem is hiszek el.
Makszimum azt hiszem el, hogy Pintér parancsnok elvtárs azt mondhatta:
"Zsebpénzt kínálok azoknak a kollegáknak, akik éppen ráérnek, és akkor ezeket ki kellene tölteni - némi papírmunka is persze, és persze ha a kisebb fényképezőgépeket is tudja kezelni valaki, azokat előrevennénk."
Na de ez csak ez vicc, persze!
lms, ha lehet válaszoljál, az előzőekre, amit kérdeztem.

Előzmény: liberálmensevik (1244)
vamzer Creative Commons License 2001.04.30 0 0 1245
Ne haragudj, de most - ide tartozik keményen! - Kövér szavain csüggök( MTV2, vagy mi,m2) majd később!!
Előzmény: liberálmensevik (1244)
liberálmensevik Creative Commons License 2001.04.30 0 0 1244
Természetesen egy kormányőr nem azért kapja parancsba a népszámlálást, hogy adatokat gyűjtsön. S gondolom nem is azért, hogy vmiféle adatbázisba rögzítse a népszámlálási kérdőívek kérdésein túl megszerezhető információkat. (helyszíni szemle - ablakok elhelyezkedése belülről, letámasztott rakétavetők száma a fogas mellett, a robbanófejek biztonsági szekrényének halk csipogása, stb..)
Hacsak nem azért, mert azon 'veszélyes környéken' nyugdíjas tanárbácsik nem vállalták. Hm..

Apropó : mekkora botrány lett volna, ha az derül ki, hogy a Defend Kft. népszámlált?
lm

Előzmény: vamzer (1242)
vamzer Creative Commons License 2001.04.30 0 0 1243
Te most csak hülyéskedsz, vagy le vagy maradva egy ütemmel?

Ez a balhé nem arról szól, hogy csak a kiemelt káderekhez mentek el kormányőrök. Arról szól, hogy ezen ürügyön a körzetet ők vizsgálták le. (Első körben az jött le, hogy csak a körzetet. Most maradjunk ennyiben.)

Előzmény: HAME (1241)
vamzer Creative Commons License 2001.04.30 0 0 1242
Csöppnyi csúsztatás.
Azt a kormányőrt azért marasztalták el, mert bizonyos adatbázist használt fel. ( Már ha B.Cs-re gondolsz.)
Na de itt kezdődik a probléma, persze.
Az a kormányőr hozzáférhetett bizonyos adatokhoz, amivel visszaélt állítólag.
Azt meg persze senki se mondja, - eddig legalábbis - hogy a népszámláló kormányőrök is hozzáférhetnének bizonyos adatbázisokhoz.
Vagy mondott ilyet valaki?
Hát csak nem gondolsz ilyenre ???????
Előzmény: schgy (1238)
HAME Creative Commons License 2001.04.30 0 0 1241
Ha csak a "fontos emberek" miatt csinálták, miért nem csak náluk vették fel az adatokat kormányőrök?
Te tudsz valamit!
Tehát akkor név szerint kinél vettek fel kormányőrök adatokat? (Népszavás kalandorok kíméljenek)
Amúgy meg biztos lehetsz benne, a tieidnél is, már ha védett személyek, a víz-, gáz-, csőszerelő, sőt a pizzafutár is mind "megbízható". A posta meg postafiók.
Előzmény: Esik (1226)
liberálmensevik Creative Commons License 2001.04.30 0 0 1240
Pedig ma este megint volt egy idézet tőle az RTL Klub esti hírműsorában. :-(
Azt kérdezték tőle, hogy :
"Igaz-e az, hogy azért vettek részt kormányőrök a népszámlálásban a védett személyek körzetében, hogy adatokat gyűjtsenek a védett személy biztonsága érdekében,"
P.S: "Ez egy rosszindulatú feltételezés."
De akkor miért kormányőrök végezték? (lásd : BM utasítás)
Nem is tudom, mi nagyobb botrány :
- az, hogy kormányőrök végeztek-e felmérést a védett személyek körzetében
- az, hogy végeztek, de nem tároltak el adatokat (akkor miért végeztek)
- az, hogy nem végeztek, pedig BM-utasítás volt rá
- vagy az, hogy öszevissza hazudoznak megint az üggyel kapcsolatban?

Kedves lms!
Azért írta Lépesméz kartács egy lapra a BSA-ORFK zaklatási és meg_nem_támadási szerződések és az adatgyűjtés, tárolás, és árusítás most kipattant kényes ügyeit, mert a lényeg ugyanaz : a birodalmi logika..
Az, hogy egy itt élő felnőtt homo sapiens az nem önáló és ártatlan lénynek tekintendő, hanem :
- potenciális bűnözőnek -szerzői jogi illeték a levélpapír után (amit a szerzők soha nem kapnak meg)
- potenciális vásárlónak - lásd Pokémon meghívók a BM adatok alapján (6Ft/db) - tudom, törvény van rá, de miért van??
- potenciális politikai és gazdasági vetélytársnak - ki hiszi el, hogy nem akarják ezek után zsarolásra felhasználni a törvénytelenül tudomásukra jutott adatokat?

Hogy az mennyit csökkent a hatalom szavahihetőségén, amit azóta összevissza nyilatkoztak, azt SZVSZ nehéz felmérni. De elég sokat - szerintem.
lm

Előzmény: schgy (1238)
HAME Creative Commons License 2001.04.30 0 0 1239
kedves nym,

1. ha rám hallgatsz, attól félsz amitől akarsz.
2. attól, hogy üldözési mániád van, még nem biztos, hogy nem üldöznek:))

Előzmény: nym (1225)
schgy Creative Commons License 2001.04.30 0 0 1238
Nekem ez is tetszik. Az 1192-es hozászólásból másoltam:
"Most pedig azt mondta a belügyminiszter az RTL Híradójának (2001.04.29 00.30 körül adták le), hogy a kormányőrök is ugyanolyan állampolgárok, mint más és ők is vállalhattak népszámlálást. "

Mintha nemrég hallottam volna valami kormányőrről, aki némi maszekolást végzett és emiatt elmarasztalták (mint az ún. megfigyelési botrány egyetlen konkrétumát). Persze az a mobiltelefonját is használta közben (Húúúú!!!).
schgy

vamzer Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1237
Jól van, kedves lms, látom, te tartod a frontot lelkesen, ez helyes.
Akkor ha már ilyen szolgálatba helyezted magad/helyeztek téged, válaszolj már, vagy csak véleményezd amit kérdezek/írok.

Adva volt a népszámlálás, mint aktus, amitől valami averzió miatt már kitört a félsz, erről szólt a topic eddig a balhéig. Jogos/nem jogos a félelem az hitvita, ne foglalkozzunk vele.
A KSH teljes mellszélességgel hirdette, hogy az állampolgárnak nincs félnivalója, az adatok bizalmas kezelése, anonimitás garantált stb.

A minapjában egy általad minősített országos napilap felszínre hozta a "problémát", a kormányőrök szerepének utólagos ismertetését. (No nem a BM ismertette utólag, hanem kiszivárgott valahogy, valahonnan, valamikor, mikor?, lehet, hogy már egy ideje megvolt az infója a Népszavának, ki tudja.)

1. A KSH előzetes bizonykodása a bizalomról,hogy van most ?(erre még visszatérek.)Mindenki megértette volna, ha akkor nyilvános, hogy a védett személyek miatt előzetesen leinformált, kontrollált személyek végzik ott a munkát.
Legfeljebb a kapuban töltik ki az íveket,nem a lakásban. De lehet és valószínű is, hogy a védett személyeknél nem is jártak, az illetők más módon adták le a kérdőíveket.

2. Nemcsak a védett személyeknél járt más szempontból is kiképzett "népszámláló", hanem még ezer helyen.(Vagy 1200, vagy 800, vagy 2000, ki tudja?) Erre mi szükség volt? Miért nem lehetett a kormányőrök munkáját a védett személyekre korlátozni?
( Erre van egy klassz álláspont, amit nem is lehet támadni. Amíg X - mint védett személy - a környékünkön lakik, addig itt tuti a védelem, még ilyen alkalommal - népszámlálás - sem vagyunk veszélyben. Itt mindig is tuti biztos lesz a hóeltakarítás, a sűrű járőrözés, mindig égnek az utcai lámpák stb. Végül is jó, hogy ittlakik X.)
Ez viszont csak akkor van, ha ezt előre tudom. Nem utólag.

3. Ez a balhé - bármennyire is műbalhé, szerintem azért nem az - nem csak a kormány vagy bizonyos szervének ebből a szempontból selejtes működését bizonyítja, hanem és visszatérnék rá, hitelteleníti a KSH-t is, mert innentől valahogy csak megcsappanhat a bizalom. Ugye előzetesen ők a feltétlen bizalmat kérték a pógártól, merthogy ők méltók arra.
Az meg biztos, hogy ez nem a KSH balhéja volt, hanem Pintéré, de a népszámlálás fő felelőse csak a KSH, nem?
Itt így a KSH által szervezett népszámlálás esik aggályok alá, mert rajtuk keresztülgázolhatott egy BM rendelet, csak asszisztálni tudtak hozzá.
Belekeveredett a KSH , nem tehet róla.
Akkor viszont felteszem a kérdést:
Ki tudja mi van a GDP-mérésnél, vagy az inflációmérésnél? Ott ki keveredik bele, mibe, kivel?
Higgyek neki?
Érted a problémát?

fjord Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1236
Hát bizony ez nem igy müxik.
Az NBH ha megfigyel valakit akiről úgy gondolja, hogy kell és mégsem kell, azokat bizony tájékozatni kell a megfigyelés tényéről és a megszerzett adatokat meg meg kell semmisiteni.
Az NBH müködését törvény szabályozza, amely elégséges garanciákat biztosit az állampolgároknak ahhoz, hogy szertefoszlassa a III/III utáni nosztalgiádat.
A titkos eszközök alkalmazásához meg bizony birói vagy igazságügy miniszteri engedély kell.

Előzmény: lms (1233)
lms Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1235
figyelo

Te honnan tudod, hogy érettségizett izmos rendőrök..?

Ha ravilagitok egy felreertesre (kormanyor != titkosszolga) akkor szerinted a kulturalt vita ugy folytatodik, hogy alapfogalmak ertelmezeserol kezdunk beszelni?

Ha a kormányőrök beépülhetnek a KSH-ba

(1) Kormanyorok nem epulnek be sehova, lehet hogy meg mindig nem vilagos: kormanyorseg != titkosszolgalat.
(2) Egyetlen kerdezobiztos sem epult be a KSH-ba.
(3) Ha voltak titkosszolgalati tisztek a kerdezobiztosok kozott, tuti hogy roluk nem keszult miniszteri rendelet.

mindenféle gyanús titokkurkászók is beépülhetnek a KSH-be beépülni készülő kormányőrök közé

A kormanyorok abban kulonboznek az atlagos erettsegizett rendoroktol, hogy viszonylag szigoru NBH ellenorzesen esnek at, amely nem csak az orosz kemeket szuri ki, de azt is, hogy a kormanyorok zsarolhatok legyenek (pl. csak a feleseguk tudtaval tarthatnak szeretot :-)

De ezt is megirtam mar nehanyszor...

Előzmény: figyelő (1234)
figyelő Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1234
Te honnan tudod, hogy érettségizett izmos rendőrök..?
Ha a kormányőrök beépülhetnek a KSH-ba, titokban, akkor mindenféle gyanús titokkurkászók is beépülhetnek a KSH-be beépülni készülő kormányőrök közé - föltéve, hogy érettségizettek és izmosak...
Előzmény: lms (1233)
lms Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1233
Nyilván mindazoknál volt Bm-es népszámláló

Ime a funkcionalis analfabetizmus szep peldaja. A BM-es nepszamlaloknak, akik erettsegizett izmos rendorok, semmi kozuk a nemzetbiztonsagi hivatal operativ tisztjeihez, akik nepszamlalastol fuggetlenul megfigyelhetik azokat, akikrol tudni akarnak valamit. Raadasul az NBH nem fog miniszteri rendeletet kibocsatani arrol, hogy kiket milyen korzetben akar ellenorizni.

Erdekessegkeppen megemlitenem, hogy ezt eddig kb nyolcszor irtam le.

Előzmény: fjord (1227)
lms Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1232
figyelo
Az a baj, hogy az eset félelmet kelt, s ebben a dolog lényege. Az ember nem tudhatja, mi történik körülötte - kafkai, orwelli akció volt ez. Hány hasonló történhet? - fene tudja

Neked is csak azt tudom uzenni, amit elozo hozzaszolasomban Esik kartacsnak.

A fontosabb, tenylegesen megtortent serelmekre kellene fokuszalni, pl a BSA ugyere, amirol most is hiaba irtam, egy pislantasra sem meltattatok. Ha szamodra fontos, hogy fideszes fejek hulljanak porba, hat a BSA-ba inkabb beleroppan a belugyminiszter vagy az orszagos fokapitany, mint nepszavazas koruli a jogilag -- sajnos -- valoszinuleg tiszta ugybe.

elemes

Előzmény: figyelő (1230)
lms Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1231
Ha már a közjogi méltóságok biztonságáról van szó

Nem, nem csak roluk, lasd lejjebb fokent nym-nek irott valaszaimat.

miért csak a kérdezőbiztos a kormányőr?
Vagy nem csak kérdezőbiztos? A gázszerelő, a vízszerelő, a postás, a pizzafutár mind kormányőr?

Miert akarsz engem belekenyszeriteni egy olyan szerepbe, amihez semmi kedvem? Ha elolvasod az eddigi valaszaimat, megerted a gondolatmenetemet. Ez nem pinter gondolatmenete, hanem az enyem. Ugyanezt a gondolatmenetet kovetve adhatok valaszt a tobbi kerdesedre is. Ha nem ertetted meg az alapelvet, akkor folosleges az osszes partikularis esetet felsorolni, mert akkor a megertes szandeka hianyzik.

Akik lelkuk melyeig meg vannak rola gyozodve, hogy minden bokorban ellenseg bujkal, egy par soros valaszban ugysem tudom meggyozni az ellenkezojerol. Nezzek meg a Vezeklest (Tengiz Abuladze, asszem az Odeon filmtekaban megvan), mar ideztem belole a diktatort: "mi megtalaljuk a sotet szobaban a fekete macskat akkor is ha az a macska nincs is ott". Ez a mondat egy hitler-sztalin keverek figuratol nevetsegesen hangzik. Te el tudsz kepzelni olyan helyzetet, amikor oszinten a valosagot irja le...?

Előzmény: Esik (1226)
figyelő Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1230
Az a baj, hogy az eset félelmet kelt, s ebben a dolog lényege. Az ember nem tudhatja, mi történik körülötte - kafkai, orwelli akció volt ez. Hány hasonló történhet? - fene tudja.
"Szabályszerű" fedett akció volt, s aligha lehetett a cél mindössze a "védett" személyek bizonságának megóvása (kurvára el van túlozva e védelem! Legfeljebb tortát vágnak valamelyik csibész képébe...). Kénytelen az ember eltöprengeni azon, meddig terjed nálunk titkosék hatóköre; egyáltalán, van-e valami is, amit ezek - meggyőződésem szerint főleg önigazolásul - nem manipulálnak? (Régóta az az érzésem, hogy a titokszolgák 9/10-ére az országnak nincs semmi szüksége, tevékenységükkel csak kárt okoznak.)
Ráadásul egy olyan ember pofátlankodik valami magyarázatfélével, akinek minisztersége maga is kafkai/orwelli borzalom...
Előzmény: nym (1225)
lms Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1229
A kb száz védett személy szomszédait még nem ellenőrizték eddig. Ehhez egy népszámlálásra volt szükség?

Valoszinuleg lemaradtal nehany valasszal. A nepszamlalas soran NEM ellenoriztek a szaz vedett szemely szomszedait.

Előzmény: Boldogvég (1223)
Kagakusha Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1228
"Nem tudom milyen egy kormányőr beosztása, de kétlem, hogy februárban úgy határozták volna meg a beosztást egy kormányőrnek, hogy prioritása lett volna bármilyen "szabadidős"
tevékenységnek. "
Náluk biztosan akkor volt a tavaszi szünet... :-)
Előzmény: Esik (1226)
fjord Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1227
Hát kedves Esik, itten nem csak a közjogi méltóságok adatainak felvételéről volt szó, hisz abból van vagy négy darab összesen.
Aztán nem is azokról, akik A,B,C, tipusú átvilágitásra kerültek és igen nagy számba vannak, hisz az átvilágitás alapján bármely népszámláslási kérdőiv kitölthető, ha már nem igazán szeretik, hogy fontos emberek lakásaiban megbízhatatlan pedagógusok császkáljanak.
Nyilván mindazoknál volt Bm-es népszámláló, akire kiváncsiak voltak, legfeljebb nem lakott a környezetükben éppen alkalmas fontos elvtárs viszont lebukás esetére ez a közjogi méltóság buli alkalmas legenda.
Azért kiváncsi lennék, hogy hány ellenzéki politikus, kisebb és nagyobb ranguról derülne ki, hogy valami fontos ember szomszédja.(:O))
Előzmény: Esik (1226)
Esik Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1226
Kedves lms!

Érdekelne a véleményed:
Ha már a közjogi méltóságok biztonságáról van szó: miért csak a kérdezőbiztos a kormányőr?
Vagy nem csak kérdezőbiztos?
A gázszerelő, a vízszerelő, a postás, a pizzafutár mind kormányőr?
Miért nem sétál el a közjogi méltóság adatfelvételére egyeztetett időpontban egy kormány őr, egyenruhában, ha tényleg a biztonságról van szó?
Szégyellni való volt a dolog?

Ha csak a "fontos emberek" miatt csinálták, miért nem csak náluk vették fel az adatokat kormányőrök?
Hogy ne legyen feltűnő?
A jegyző előtt aki tudott róla, vagy közjogi méltóság előtt, aki lakása ablakából kilépve nyilván csak azt lesi, hová megy a népszámláló.

Miért tartották előttük is titokban?

Más:

Szabadságot vettek ki?(hisz azt mondják, szabadidejükben csinálták)

Nem tudom milyen egy kormányőr beosztása, de kétlem, hogy februárban úgy határozták volna meg a beosztást egy kormányőrnek, hogy prioritása lett volna bármilyen "szabadidős" tevékenységnek.

Üdv:
Esik

Előzmény: lms (1221)
nym Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1225
kedves kis draga HAME, a demokrata a felelmeirol (illetve undorarol, felhaborodasarol) nem fel beszelni.

Egy masik idezet a felelemrol, ha mar itt vagyunk. A Rejto szerint csak az nem fel, akinek nincs fantaziaja. De nem akarok tulzasba esni.
Neked se kene, nem 1o millio embert akartak feldolgozni (bar ugye nem tudjuk mit akartak) itt csak par ezer emberrol van szo, akik kozul csak azokat dolgozhattak fel (adott esetben) akiken lattak (vagy latni veltek) valami erdekeset, ezt nem nehez megcsinalni.

Előzmény: HAME (1224)
HAME Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1224
Márai szerint a demokrata nem fél.
Olvasgatva ezt a fórumot, felötlik bennem:
1. Az Indexet csupa antidemokrata látogatja.
2. Márainak nincs igaza, a demokrata paranoid.
más.
Ha valaki úgy gondolja, hogy a nemzetbiztonsági akármik az adatgyűjtéshez az a metódust használják, hogy átnyálazzanak 10.000.000 kérdőívet és megpróbálják beazonosítani a beadójukat, az azon kívül, hogy paranoid, még hülye is. Sokkal egyszerűbb és hatékonyabb eljárásaik vannak.
Az adóhivatalnak is.
Előzmény: lms (1222)
Boldogvég Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1223
A kb száz védett személy szomszédait még nem ellenőrizték eddig. Ehhez egy népszámlálásra volt szükség? Ha nincs népszámlálás, szomszédellenőrzés sincs.
Hmmmm érdekes.
Előzmény: lms (1222)
lms Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1222
Nem orbanrol madlrol aderrol van szo, olvasd ket sorral tovabb. A folyamatosan felugyelt vedett szemelyek listajan talan szazan lehetnek, kozuluk csak 4-5-nek jar rezidencia.
Előzmény: Boldogvég (1220)
lms Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1221
a TENY mindossze annyi hogy hivatalos szemely csak engedellyel lepheti at a kuszobomet, most nem igy tortent

Pontositanek, hivatalos szemely hivatalos minosegeben csak engedellyel lepheti at a kuszobodet. A rendorok a vedett szemelyek lakasaba esetleg valoban hivatalos szemelykent leptek be, de ez a feladatuk volt; a civilek lakasaba teljes jogu szamlalobiztoskent.

Engem az aggaszt hogy a kotelezo sorkatonai szolgalat, az utcai rendorseg mind a mai napig felelmet kelto.

Az elobbi nem csak felelmet kelto de meglehetosen esszerutlen is (rossz hatasfoku). Az atallas idobe es penzbe kerul. Folyamatban van. Lehetne gyorsabban is es lassabban is, ez politikai pereferenciak kerdese (mire koltik a penzt).

A masodik felet nem ertem. Az utcai rendorseg szo szerint azt a celt szolgalja, ami a neveben van. Mindenutt. Egyebkent Irorszagban lattam eddig a legkemenyebb utcai rendorseget, ket het alatt harom vagy negy esetben az orrom elott intezkedtek, abszolut profi modon es nyilvanvaloan jogosan. Es meglepoen gyorsan elokerultek amikor gond volt.

Kulonosen megnyero volt, amikor munka utan a kollegammal Duiblin belvarosaban grasszaltunk, a delutani csucsforgalomban a piros lampanal varakozo sor elejere probalt befurakodni egy sietos autos (a kis ivben fordulo masik savbol atsorolva). Am felbukkant egy motoros rendor, es egyszeruen elkuldte abba az iranyba, amerre a savja szerint kellett mennie... Nem vagyok egy szadista alkat, de kurva jo erzes volt, meg latni is.

Előzmény: nym (1219)
Boldogvég Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1220
Orbán szomszédja, Mádl és Áder. Valahogy nem bíznak bennük a fiúk..-)))
Közel se távol más szomszéd egy jól őrzött és többszörösen ellebnőrzött park területén.
Mikor a kinevezésüök megtörtént a védett személyeknek a szomszédságát is leellnőrizték.
Most akkor mihez is kellettek a kormányőrök?
Előzmény: lms (1218)
nym Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1219
egyetertunk, sokfele rendor van, en is talalkoztam mar olyan szimpatikus kozrendorrel, aki miutan fizettem neki tokreszegen, nem engedte hogy visszauljek a kocsiba, mert valoban torodott velem, meg akit elutottem volna :-)

a TENY mindossze annyi hogy hivatalos szemely csak engedellyel lepheti at a kuszobomet, most nem igy tortent. Abban feltetlenul igazad van hogy aranyos valaszt kell adni egy ilyen helyzetben. Nem tudom mi lenne az.

Engem az aggaszt hogy a kotelezo sorkatonai szolgalat, az utcai rendorseg mind a mai napig felelmet kelto. Nem akarok kenyesebb temakrol beszelni - sokfele-fajta kisebbseg nem erzi magat biztonsagban. Es ez egyszerune NEM SZEP es NEM JO.

Kulonben jo volt normalisan vitatkozni, kosz, el kell mennem, majd visszanezek.

Előzmény: lms (1217)
lms Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1218
Azt hiszem, hogy az eset azt mutatja meg hogy a kormany paranoias.

Nem igazan a kormany, hanem csak a biztonsaggal nap mint nap foglalkozo szervek (NBH es holdudvara, katonaek, BM kormanyorseg stb).
De az o szakmajukban a paranoia bizonyos szinten nem betegseg, hanem alkalmassagi kovetelmeny.

Attol feltek, hogy az Orban szomszedjaban a MSZP vagy egy Eszak-koreai ugynok lehallgato keszuleket mukodtet

Az orosz titkosszolgalatok magyarorszagi aktivitasarol mar publikus informaciok is vannak. Engem megnyugtat, hogy pl. a parlament nemzetbiztonsagi bizottsaganak tagjainak, es a legfelsobb birosag tagjainak lakohelyet meg megkozeliteni sem volt alkalmuk adott esetben az orosz titkosszolgalatok operativ tisztjeinek. Talan hallottal rola a minap: az angol vedelmi miniszter nyilatkozott, hogy a legfontosabb nehany helyisegben meg nem volt poloska...

Ez persze nem a valosag, hanem csak egy alternativ nezopont. Nem ismerem a rendelet megfogalmazojanak gondolatait, am ha nehany perc erejeig atelem a helyzetet (mint Jarod a "kameleon" sorozatbol), akkor sok lepes inditeka erthetove, esszeruve valik.

De, mint mar irtam, egy - szerintem - komoly hibat elkovettek, aminek megtalalasahoz sok sikert kivanok. Ha te is megtalaltad, szolni fogok.

Előzmény: nym (1215)
lms Creative Commons License 2001.04.29 0 0 1217
nym

En ujsagiro vagyok

Orommel udvozollek.

az ujsagirok valoban konnyen osszekeverik a "tisztet" es a "rendort"

Itt a rendor -> tiszt -> operativ tiszt asszociaciok menten tortenhetett az elhangolodas, ez mar ket lepes. Jobban kell figyelni (ez foleg caapaa kartacsnak szol).

nagyon jol tudod, hogy ha az USA-ban nottel volna fel, eszedbe nem jutna egy ilyen gyors mozdulatot tenn

Igen, a hangsuly megprobaltam inkabb a kisebb ellenorzes, nagyobb szabadsag -> magasabb bunozesi szint -> hirtelenkezu rendorok gondolatmenetre helyezni, amiertis en (szubjektive) jobban kedvelem az europai modellt.

aminek a kivitelezesere hatalmi szervek adtak parancsot a parlament tudta nelkul

Miniszteri rendeletekhez nem kellett parlament, de ezt a kerdest a kovetkezo nepszamlalasig feltetlenul torvenyben kell tisztazni.

miert idezel egy osszeeskuves elmeletet egy maganceggel kapcsolatban?

Nem osszeeskuves-elmeletet ideztem, anno dacumal a nepszava kivalasakor ezek a kerdesek az erdeklodo emberekben felmerultek majd valasz hijan lassan elsullyedtek. Azt elhiszem, hogy a lapert a VICO epp a veszteseges uzem miatt nem kerhetett nagy osszeget, a megvasarlashoz tehat nem kellett oriasi toke, de a veszteseget nemigen lehetett egyik naprol a masikra megszuntetni. Ezt a veszteseget valaki fedezte. Ezen a teruleten is az atlatszosag hive vagyok (legalabb a tulajdonviszonyok szintjen), es te...?

eppen azert kell a transzparencia hogy ne adjunk teret semmilyen konspirativ spekulacionak

Az atlatszosag maximalis szinte emelesevel egyetertek. A konkret esetben azonban biztos vagyok benne, hogy az USA sem "atlatszo" -- pl. a kampany idejen az elnokkel kezet fogni kivano tomegek komoly biztonsagi szuresen mennek keresztul, explicit beleegyezesuk (es szerintem tudtuk) nelkul. De nem akarok az USA-val peldalozni, a biztonsag olyan terulet, ahol a biztonsagi rendszer mukodese is classified informacio, itt irrealis elvaras az atlatszosag.

Ez ugyben azt gondolom hogy a magyar rendorok egyszeruen utonallok, akik sarcot szednek

Mint ujsagirot hadd kerjelek arra, hogy ezt a maganvelemenyedet probald meg arnyalni. Vannak rendorok akik utonallok es sarcot szednek. En magam jelentettem mar fel sarcolo rendoroket, akik egy lerobbant zsiguli miatti dugohoz mentek ki, de intezkedesuk csak abbol allt, hogy a dugot a zarovonalon atlepve megkerulo autosokat buntettek. Sajnos valszleg eredmenytelenul, a masodik jarorkocsi erkezesekor keklampazassal tettek egy rovid kort es bealltak intezkedni, tovabba hollo a hollonak ugye...

Ezzel egyutt is tudom, hogy a rendoroknek a kisebb resze ilyen. Mar jart a lakasunkban nyomrogzito (sajnos...), sok sztereotipiam dolt romba, amig igyekeztem segitsegere lenni. Igaz, ez nyomozotiszt volt es nem kozrendor, de az a nehany ora kotetlen beszelgetes ("megmeritkeztem a nep kozott" mint moldova) sok teruleten atfestette a kepet.

Tulzas lenne - kerdem finoman - azt allitani, hogy a hatalom a jogositvanyait adott esetben az utcai rendorokehez hasonlo attituddel hasznalja ki?

Tulzas azt hinni, hogy minden bokorban ellenseg van. Ugyanugy, ahogy a rendorok donto tobbsege alapvetoen dolgozik (es a sarcolo rendorok is idejuk nagy reszeben normalisan dolgoznak), ugyanugy az allamhatalom is nagyreszt a dolgat vegzi.

Mint ujsagironak termeszetesen az a dolgod, hogy a hatalom hibaira ugorj es allitsd pellengerre, az eszkozokben nem valogatva minel nagyobb szenzaciot faragva, mert a piacrol elsz. De az olvasonak meg az a dolga, ezek ismereteben kritikus szemmel olvasson, vegye eszre a tenyek es a feltetelezesek kozotti kulonbseget.

de ha arra gondolok hogy nalam egy rendor jart es nem egy maganember akkor azert gondolkodoba esem es felmegy a pulzusom

Hmmm... akkor esetleg a rendor utan egy APEH ellenort is kuldunk hozzad... 8-)

udv///lms

Előzmény: nym (1214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!