Keresés

Részletes keresés

jay_75 Creative Commons License 2006.01.25 0 0 199

heloka

egy ismerősöm keres biztosításibrókert a cégéhez.

ha valakit érdekel e-mailben megadom az elérhetőségét.

üdv.

jay

jay_75 Creative Commons License 2006.01.25 0 0 198

:)

 

hol a pártatlanság?

segítség abban , hogy elkötelezze magát valaki egy cég mellett, ugy, hogy többi lehetőségről nem is tud...

 

Előzmény: Aegon Tanácsadó (197)
Aegon Tanácsadó Creative Commons License 2006.01.25 0 0 197

Hello!

 

Itt nem erről van szó. Csupán segítséget szeretnék nyújtani azoknak az ügyfeleknek, akiknek igénye van erre.

További szép napot!

eMM Creative Commons License 2006.01.25 0 0 196
Mert egyébként nem igazán helyezhet el hirdetést.A saját ismeretségi köréből kell felhajtani az ügyfeleket.
Előzmény: jay_75 (195)
jay_75 Creative Commons License 2006.01.25 0 0 195
komoly!!

milyen ügyfélgondokkal rendelkezhetnek az Aegonnál, meg az ING-nél, ha arra futamodnak a "tanácsadók", hogy itt hírdessék magukat, és innen toborozzanak ügyfeleket??...
Aegon Tanácsadó Creative Commons License 2006.01.24 0 0 194

Sziasztok!

 

Olvassátok el kérlek a bemutatkozóm, hátha tudok Nektek segíteni.

Várom válaszotokat, akár ide akár az e-mail címemre.

 

Üdvözlettel: Aegon Tanácsadó

raber2 robert Creative Commons License 2006.01.19 0 0 193
Igen, én biztosítási üzletkötő, befektetési tanácsadó, hitelszervező vagyok. Olyannyira, hogy még honlapon is kínálom a szolgáltatásaimat, amit meg lehet nézni a nickemre kattintva. Lehet engem cikizni, hiszen nálunk ez divat. Sokan gondolják, hogy ez mocskos egy munka, amit csak az elvetemültek hajlandóak művelni. Persze szerintem butaság engem cikizni csak azért, mert biztosítási ügynök vagyok. Azért ha valaki mégis úgy gondolja, hogy érdekli a biztosítás, befektetés, hitel, akkor szóljon. Nem biztos, hogy ráfizet.
Előzmény: zar 116 (190)
zar 116 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 192

Valószínű...

A biztosítás megvásárlásakor nem is annyira a konstrukció, hanem az üzletkötő személyisége számít... Saját tapasztalat.

:-)

Előzmény: Törölt nick (191)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.19 0 0 191

de a tisztelt _ügynök urak_ biztos tudnak ennel jobbat is

mindjart jon a valasz, hogy az nem ilyen egyszeru am.....

Előzmény: zar 116 (190)
zar 116 Creative Commons License 2006.01.18 0 0 190

A GRAWE volt anno az "illegális osztrák biztosító" Magyarországon. Tradicionális, régi-régi osztrák cég, a magyarországi irodájuk egy vidéki kastélyban van és kevés létszámú adminisztrációval dolgoznak. (Ez azért számíthat, mert a hozam jóváírása a biztosítottaknak a költségek levonása után történik. Kevés alkalmazott = kevés költség.)Már járnak le azok a kötvények, és ahogy tudom, fizet rendesen. Ha egy MIC-es üzletkötővel találkoztál, akkor az ajánlata elég jó, összehasonlítva néhány másik ajánlattal, de vannak az ilyesmi "tőkefelhalmozós-életbiztosításos" konstrukcióknál már korszerűbb megoldások... Pl.: kockázati életbiztosítás megkötése plusz egy külön "tőkebefektetés minimális életbiztosítási elemmel, csak hogy az adókedvezményt ki lehessen használni" kombináció, ami ugyanolyan biztosítási védelem mellett jobb hozamot hozhat.

Előzmény: Kermeci (186)
szuper8 Creative Commons License 2006.01.18 0 0 189
Szia! Ha kérdésed van biztosításokkal kapcsolatban: kelemenkrisz@freemail.hu
Előzmény: csudi (181)
jay_75 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 187
miben akarsz velük üzletelni attól függ... ;)
inkább azt mond meg mire van szükséged és menézzük ki a legjobb abban....
uff
Előzmény: Kermeci (186)
Kermeci Creative Commons License 2005.11.15 0 0 186

Sziasztok!

 

az a helyzet h információ kellene a GRAWE biztositó társaságról, mennyire megbizhatóak, ki mit hallott rólluk, érdemes-e velük üzletet kötni?

előre is köszönöm a válaszotokat!

jay_75 Creative Commons License 2005.11.14 0 0 185
ez így van ahogy raber írja tömören és dijó hélyban.

bár nem vagyok benne biztos, hogy ez így helyes leírni, mert szerintem ez a része nem igaz.
"(...) ha ossz lóra teszel, mondjuk részvényben túlsúlyos a választott portfóliód és beüt a krach a tőzsdén."

szép napot mindenkinek.
Előzmény: Törölt nick (184)
csudi Creative Commons License 2005.11.13 0 0 183
Már megkérdeztem, de az ügyfélszolgálat érdemben nem adott választ. Pl. nem tudták megmondani, hogy évente mennyi költséget számoltak el. Szerintük a végén fogok kapni egy részletes kimutatást.
Előzmény: zar 116 (182)
zar 116 Creative Commons License 2005.11.12 0 0 182
Miért nem kérdezed meg az egont?
Előzmény: csudi (181)
csudi Creative Commons License 2005.11.12 0 0 181

Ide is bemasolom, hatha van tapasztalatotok:

 

Életbiztosítási kérdésem van. Nemsokára lejár a 10 éves biztosításom. Eddig szépen fizetgettem, mindig indexáltam, és nem törődtem vele. Most elkezdtem utánanézni a papíroknak. Számolgatok számolgatok, és több nagyon fura dologra lettem figyelmes.

1. Volt olyan év, amikor a garantált lejárati összeg növekménye kevesebb mint fele volta annak, mint amit abban az évben befizettem.

2. Összességében sokkal kevesebb a garantált lejárati összeg, mint amit egyáltalán befizettem.

3. Minden évben az inflációt jóval meghaladó kamatot írtak elvileg jóvá - az értesítő szerint - és minden évben az indexálás kétszerese volt, mint a jóváírt kamat.

4. A szerződés szerint a kezelési költség 1.2%, a jóváírt kamatok soha nem voltak kevesebbek 6%-nál, de az elején inkább 18% volt.

 

Tehát. Létezik-e az, hogy befizettem 10 éven át ezt a cuccot, és annak ellenére, hogy nem tudok róla, hogy az AB AEGON csődbe ment volna, a nettó befizetett összeg felét kapom vissza????

 

Lehet, e az, hogy az ún. garantált lejárati összegnél jóval többet fognak aztán fizetni?

 

Rosszul számolok?

 

Nagyon idegesít a dolog, úgyhogy lszi segítsetek!

 

SliDe Creative Commons License 2005.04.15 0 0 180

Hali,

Küldtem neked kontaktot,

de itt a címem is:

slide@fw.hu

erre írhatsz.

Köszi előre is!

Előzmény: jay_75 (179)
jay_75 Creative Commons License 2005.04.14 0 0 179

Dekra kft. sajnos nekem nem csak jó tapasztalataim voltak velük.

dobj egy mailt és küldök egy másik kontatktot, de ő nem kárrendező.

üdv

Előzmény: SliDe (178)
SliDe Creative Commons License 2005.04.14 0 0 178

Sziasztok biztosítottak,

nincs valakinek Uniqa-s kárrendező ismerőse?

Eléggé SOS lenne.

Köszi előre is.

slide@fw.hu

zar 116 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 177
Utánanéztem, javítom: Magyarország A- minősítéssel rendelkezik, a kibocsátott kötvényei is A- minősítésűek.
Előzmény: zar 116 (176)
zar 116 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 176

Az Ahico 100%-os tulajdonosa az AIG (American International Group) a világ legnagyobb pénzügyi szolgáltatója, a jövedelmezőségét és a tőzsdei értékét tekintve a világ 20 legnagyobb cége közé tartozik. A vállalat éves bevétele meghaladja Magyarország teljes GDP-jének másfélszeresét.

Az AHICO-t 1990-ben alapították Magyarországon. (Korábban a szakszervezetek birtokoltak résztulajdont benne, amíg a törvények lehetővé nem tették a 100%-ig külföldi tulajdonban levő biztosító alapítását.) Elsőként és egyetlenként a magyarországi biztosítók között - saját jogon - rendelkezik a AAA minősítéssel (www.standardandpoors.com) (Magyarországot most minősítették vissza B- -ra ha jól emlékszem.)

 

Itt a lista a magyarországi biztosítókról, akiket már megmértek.

 

 

Előzmény: Grunya (172)
Grunya Creative Commons License 2005.03.29 0 0 175
Azért érdekelne egy-két olyan ember véleménye, akik már kivettek 20 év után pénzt életbiztosításból. Kíváncsi lennék utólag hogyan értékelik a dolgot.
Grunya Creative Commons License 2005.03.29 0 0 174
Köszönöm! Mik azok a "paraméterek" amik fontosak ilyen esetben?

Emlékszem valami táblázatra. Bal oldal 1-20 év, jobb oldal visszavásárlási jog ill. még egy oszlop. Holnapra megnézem. Az tuti, hogy még 19 évnél is elég szánalmas értékek voltak (70%)
Leszállítani lehet annyira is, hogy ne kelljen egyetlen fillér havi díjat sem fizetnie a jövőben? Ilyenkor elméletileg 2019-ben kiveheti a 300ezer forint reálértékét, esetleg némi kamattal?
Előzmény: jay_75 (173)
jay_75 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 173

Természetesen nem éri meg megszűntetni, ha befizetett 300 ezer forint után már 10 ezer forintot kapnátok. De természetesen több megoldás is van. Ha nem szeretnéd mindenki orrára kötni a dolgokat küldj egy mailt a paraméterekről és utánanézek. Már nekem is volt dolgom az Ahicoval. Nagy cég, Amerikai, természetesen a piacon lesznek még 10-20-50 év mulva is. csőd nem fenyegeti őket, de hozamokat nem adnak nagyokat :-(

 

Grunya Creative Commons License 2005.03.29 0 0 172
Egyébként az Ahico jó biztosítónak számít? Mármint megbízható és várhatóan sokáig piacon lesz még? Nagyon messze van az a 2019... Addig bármi történhet, nem?
Grunya Creative Commons License 2005.03.29 0 0 171
Sziasztok!

Ide is beírom a problémám:

Barátnőm elkövette azt a hibát (vagy nem, döntsük el),
hogy 1999-ben kötött az Ahico-nál egy húsz éves
életbiztosítási szerződést. Évente kb. 55 ezer Ft-ot
fizetett eddig, most azonban ki akarta venni a pénzét és
nem tudom pontosan milyen indokkal magyarázták neki, de
most Csak egy minimális összeget kapna, ha felbontaná a
szerződést. Több mint 300.000 Ft befizetése után!! Asszem
pár tízezret kapna csak. Mit lehet ill. mit érdemes
ilyenkor tenni?
OK, hogy ez egy szolgáltatás is egyben, de befektetésnek
ennyire szar lenne? Ha továbbra is fizeti, akkor valszeg
nagyobb %-ot kapna a végén, de 20 év múlva ki tudja
mennyit fog érni az a pénz, nem? Meg egyáltalán létezik-e
majd az Ahico?

Én biztos nem kötöttem volna ilyen hosszú lejáratú
szerződést, de már sajnos adott ez a szituáció. Ilyenkor
mi a legokosabb lépés?

Tul.képpen megvagyunk most ez a pénz nélkül is, de azért bebukni nem szeretnénk.
zar 116 Creative Commons License 2005.02.16 0 0 170
Bizonyám, ezt el is felejtettem...
Egyszó mintszáz, a visszavásárlást csakis legvégső vészhelyzetben szabad meggondolni, bármilyen más (kivéve a nemfizetés miatti szerződés megszűnést) megoldás jobb annál.
Előzmény: jay_75 (169)
jay_75 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 169

Azt ne felejtsd el mindenképpen, hogy ha az SzJA kedvezményt igénybe vetted, akkor azt visszavásárlás esetén kamatostul kell visszafizetned. esettedben, ha jól számolom ez lehet már vagy 150 000 Ft - is.

Ha érdekelnek más lehetőségek segíthetek átnézni a szerződést.

üdv. J

Előzmény: rabatim (168)
rabatim Creative Commons License 2005.02.15 0 0 168
Kössszi. Akkor ezt még jól át kell gondolni, de legalább már tudok valamit. :)))
Előzmény: zar 116 (167)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!