Sziasztok!
Végigolvastam a topik hozzászólásait. Sok kedves emlék feljött. Van néhány sorozat, amelyeket senki sem említett eddig:
- Viki, a viking hős. Kb. 1975-77 környékén mehetett a tévében. Azt énekelték az elején, hogy "Hej hej Viki, hej hej Viki, hej Viki, a viking hős!" Még arra emlékszem, hogy az egyik részben két csapat kardozott egymással, de előtte választaniuk kellett kardokat, és valaki az ellenfél kardjait befestette valamilyen színűre (kékre vagy pirosra? - egyébként nem volt színes tévénk), merthogy az volt a jelzés, hogy azok fakardok voltak. Itt az eredeti, angol szöveges verzió (magyart sajnos nem találtam): https://www.youtube.com/watch?v=bVdI6laTOXI&list=PLAbx_Klj4JjH2jkO6J8QeSA1w4LZJxWTz
- A marseille-i fiúk; francia sorozat, úgy a 70-es évek végén-80-as évek elején adhatták. Ha jól emlékszem, németek ellen harcoló helyiek voltak ezek a fiúk. Semmi konkrétumra nem emlékszem belőle, csak egy jelenetre, amikor az egyiküket lelövik az utcán, mire az a földre rogy, és még jó sokáig rángatózik.
- Francia-, és angol nyelvleckék; ezek kb. '75-'76 körül mehettek (legalábbis akkor néztem őket - bár, óvodás korú lévén, érteni semmit nem értettem belőlük). Arra emlékszem, hogy pl. a francia nyelvleckénél egy fiú egy fal előtt állt, mely fel volt osztva négyszög alakú részekre, mindegyik négyszögön egy rajz volt, és ha a fiú rábökött egy-egy rajzra, akkor a négyszög, amelyen volt, beforgott a falba, majd megjelent a rajzhoz kapcsolható szó franciául.
- Egy talán amerikai, talán olasz sorozat (de lehet, hogy film volt). Két testvér - Paco Morales és Jujo (? - ejtsd: Dzsudzsó) Morales. A végén lelövik mindkettőt. Ez úgy '80 körül mehetett.
- Curro Jimenez; lehet, hogy nem ez volt a címe, de így hívták a főszereplőt a filmben. Spanyol sorozat a napóleoni háborúk idejéből. Curro egy spanyol elennálló volt, afféle európai Zorro. A 80-as évek közepén ment. Így kezdődött (sajnos nem a magyar változat): https://www.youtube.com/watch?v=-fXwJEttlXM
- Utazz velünk! A világ különböző tájait bemutató műsor, Cseke Péterrel. Volt egy bőröndje. Ez úgy a 80-as ével elején mehetett.
- Kuckó. Kalocsay Miklóssal és Dorisszal. A műsorvezető mindig integetett a kutya fülével a végén. Meg volt még minden részében egy állatorvos, mint szakértő, akit talán Kardos doktornak hívtak. Meg talán még mintha egy mosolygós lány is lett volna benne állandó vendégként. Szerintem ez már ment a 70-es évek végétől.
- Csali - horgásztízperc. Ebből később horgászötperc lett. Ez is mehetett már a 70-es évek végétől, vagy a 80-as elejétől.
- Fotósuli (?; lehet, hogy inkább "Fotózz velünk!" volt a címe...). Korniss Péter vezette. Jó volt.
- Tudományos? Fantasztikus! - érdekes ismeretterjesztő sorozat a Kontroll Csoportos Kistamás Lászlóval. https://www.youtube.com/watch?v=3i5ZNX7A2PQ
- Sísuli (lehetett az ugrálás közben való csípőfordítást gyakorolni a nappaliban).
- Dr. Bubó - hozzá kapcsolódó csokikkal (a Teknőc Ernős volt a kedvencem).
- Csepü, lapu, gongyola; szabadtéri, futós-ugrálós vetélkedő gyerekeknek. Néhány rész itt: http://nava.hu/kereses-eredmenye/?advanced=&q=((nostop%3A%22Csep%C3%BC%2C+lapu%2C+gongyola%22))+AND+(nostop%3A%22Balatonf%C3%BCred+els%C5%91+embere%2C+B%C3%B3ka+Istv%C3%A1n+lett+az+%22%C3%89v+polg%C3%A1rmestere%22%22)&search=&kgy=&similar
- Játék a betűkkel; Egri János műsora. Talán ez volt az első Egri János-féle műsor a tévében? A 70-es években ment.
- Volt egy, talán angol, sorozat úgy '85-'86 körül. A Seychelles-szigeteken játszódott. Sajnos nem tudom a címét, de azóta szeretnék elmenni oda. :)
- A nagy kék üveggolyó - azt hiszem, ez volt a címe; ez egy ismeretterjesztő sorozat volt a Föld különböző helyein élő gyerekek életéről.
- Szinetár Miklósnak volt egy sokrészes sorozata Kínáról a 80-as évek elején. Nagyon jó volt.
- A tenger titkai; Cousteau kapitánnyal, ugye.
- A selyemút; japán dokusorozat. "Zene: Kitaro".
- Élet a Földön; ugye David Attenborough.
- Magnus Magnusson-féle dokumentumfilm-sorozatok. Volt egy a Vikingekről: https://www.youtube.com/watch?v=7r1CZr9V4xs , meg volt egy, amelynek talán "A kalligráfia, avagy a szépírás művészete" volt a címe. Ezek is a 80-as években, inkább a második felében, mentek.
Bocs a kisregényért.