Keresés

Részletes keresés

Mono SE Creative Commons License 2021.12.27 -2 0 2475

Ezt egészen biztosan Antiskating mondta, annyira telitalálat - én csak idéztem;)

Előzmény: btamas70 (2473)
benediktusz Creative Commons License 2021.12.27 0 0 2474

Köszönöm az ajánlást!

Előzmény: Mikisys (2449)
btamas70 Creative Commons License 2021.12.27 0 1 2473

A popműfajok zeneművészeti elemzése kb. úgy értelmetlenség, ahogy van;)

Követendő példának hadd citáljam Mono SE legtalálóbb idevonatkozó meglátását. Kár ennél sokkal többet belegondolni:):))

Előzmény: Mono SE (2471)
btamas70 Creative Commons License 2021.12.27 0 0 2472

HS280-hoz képest 100 ezerből óriásit ugorhatsz előre, ha tudod, mit érdemes venni a használtpiacon, de utána a lejátszókészülékek és az erősítő is "gyenge láncszem" lenne. Talán még az erősítőcsere lehet a legolcsóbb...

Előzmény: benediktusz (2447)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.27 -2 0 2471

Nem érti, miről van szó, de azért remélem, eszedbe sem jut itt elemezni egyik produkciót sem, tiszteljük meg ennyivel az olvtársat, bármilyen erőszakosan provokál is.

Előzmény: btamas70 (2469)
btamas70 Creative Commons License 2021.12.27 -1 0 2470

(nem örülnél)

Előzmény: btamas70 (2469)
btamas70 Creative Commons License 2021.12.27 -1 0 2469

Akkora értelmetlenség összehasonlítani, hogy sokat kellett gondolkozni, miben lehet mégis... elmondhatom, de örülnél, mert az általam sem túlzottan kedvelt kisgrofó jönne ki belőle jobban. Egyébként is alap, hogy Audioland bulibárójával nem vitatkozunk mulatósról;))

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2463)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.27 -2 0 2468

Szevasz, hogy vagy?

Talán kérdezz meg egy szakmabelit - akit tisztelsz esetleg, mértékadónak tartod a véleményét -, hogy elemezze a dolgokat komplexitásában, és ne csak zeneileg. (Lehetőleg ne a lájkolók köréből;) Szóval, ne engem baxogass, főleg a grófóval, meg a bellával.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2467)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.12.27 -1 0 2467

fújja lufit a halál, idefingasz valamit, aminek a felét nem értem, mert diszkrét célozgatás (?), amikor meg rákérdezek, akkor meg ne fújjam. mit? tényleg nem értem, miről beszélsz, de nyilván nem fontos, szevasz.

Előzmény: Mono SE (2466)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.27 -2 0 2466

Nem én kezdtem ízlésről vitatkozni, ezt meghagyom neked. Szakmaiságról beszéltem, slussz - és a célzásaim is meglehetősen diszkrétek -, de te tudod, mekkora lufit akarsz fújni a semmiből. Ugorgyunk.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2465)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.12.27 -1 0 2465

te kezdted

Előzmény: Mono SE (2464)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.27 -2 0 2464

eszt most miareteknek? mondtam, hogy nem én leszek az embered

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2463)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.12.27 -2 2 2463

mindenre nem lehet ekkorát fingani agyból, hallod ;) ha viszont erre azt mondod, hogy kisgrofó haknijának 5-10%-át sem éri el, akkor nyugodtan dobd ki az összes cuccodat meg lemezedet, mert semmit sem értettél meg belőle. és itt kifejezetten nem ízlés, show, hanem tiszta zenész-szakmai értelemben beszélek (ha füled nincs hozzá, nézd át a zenészek névsorát, és pedigréjüket). az, hogy mekkor és milyen ízléses a show, mennyire ízléstelen a produkció, az másik kérdés. a vizualitást is lehet rugdosni, eléggé barkács az egész, de nem is akarunk ledfal előtt fellépni ciao bellával, ha érted, mire gondolok.

 

és hogy kifejtsem az eredetit állításomat is: kisgrofóra megrázni meg leszleppelni a ciaobellát sokkal ízléstelenebb, mint cédéről elpléjbekkelni az egészet.

Előzmény: Mono SE (2462)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.27 -2 0 2462

Mindent.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2461)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.12.27 -1 0 2461

úgyértem, mi az, amit megnéztél?

Előzmény: Mono SE (2460)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.27 -2 0 2460

remélem, időben rájössz - vagy egyszer elmagyarázza valaki (nem én leszek)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2458)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.27 -4 0 2459

Nagy fába vágtad ismét a fejszédet, de szerintem nem elég nagy lendülettel;))

Sajnos a HS280-nal együtt azt az SU-610-et is el kell felejteni... Szerintem tudod te is, csak nem akartad nagyon elvenni a kedvét már az első körben, pedig szerencsésebb - és olcsóbb is - a legelején egy erősítő-hangfal párossal nekivágni a csereberéknek.

Előzmény: AudiJo (2457)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.12.27 -2 0 2458

miről beszélsz??? :o

Előzmény: Mono SE (2454)
AudiJo Creative Commons License 2021.12.27 0 0 2457

Konkrétan azért nem írok, mert csak annyit árulsz egyelőre, hogy mit váltanál le, de nem tudjuk, hogy mi lenne a főcsapás iránya - elektronikus vagy akusztikus zenék túlsúlyban? Mik az elvárásaid - pontos, tű hegyes hangzás vagy inkább melegebb, lágyabb? Gyors pobtos mélyek vagy inkább elomló, mélyben gazdagabb hangzás? Pontos hangtér egyenként kijejölhető hangszer hangok vagy kevésbé pontos, de összefüggő, konzisztens hangtér? Ezek csak kiragadott jellemvonások, de jó ha tisztába vagy, hogy melyik elvárások a fontosabbak számodra - természetesen a legjobb lenne, ha mindezt együtt, a legmagasabb színvonalon tudná a lánc, csak akkor a sokszorosát kellene kifizetned annak mint amit rászánsz (egy nagyságrenddel magasabb összeget - használtban is) és persze akkor sincs garancia rá, hogy össze is áll hallgatható hangzássá az egymás mellé pakolt elemek sokasága!

A keretösszegedet figyelembe véve ha inkább zenei, hosszan hallgatható hangzásra gondolsz valamilyen kétutas angol monitor sugárzóban gondolkoznék (KEF,JPW, Monitor Audio, Heybrook,stb.), német vagy francia monitorra, ha inkább a részletező, hifi irányba mennél, akkor német vagy francia monitorra(quadral, ELAC, Canton vagy Triangle, Focal). Persze kivételek mindkét irányba vannak, de az elindulás szempontjából talán segíthet, hogy merre érdemes kereskedned! Ha édeskésebb, dallamosabb hangot keresel, akkor olasz sugárzót érdemes nézegetni (pld Chario) ha dögösebb- rockosabb hangzást keresel, akkor valami amerikaira (JBL, Infinity, stb). Persze ezek sztereotípiák, de elinduláshoz megfelelő lehet.

Amire feltétlen figyelj, hogy igazán komolyan megmutathassa magát a választott hangfalad, szükséges a bőséges táppal szerelt erősítő - a legtöbb monitor sugárzó igényli az erőteljes hajtást, itt már nem nagyon lesz elég egy kis 20-30 W-os "menő manó". Legalább 40, de inkább 60 W-nak megfelelő áram leadására képes erősítőben érdemes gondolkodni - ezekből a minőségibb hangzásra képes darabok sem lesznek olcsóbbak, mint a hangfalra szánt teljes kereted!

AJ 

Előzmény: benediktusz (2447)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.27 -3 0 2456

Ezen mi is jót röhögtünk az olasz csávóval, aki történetesen nálunk töltötte a karácsonyt, ráadásul érintve volt a zene témában is (ajándékoztam neki egy echte népies Bella Ciao + egy eredeti Mario Lanza bakelitlemezt a gyűjteményemből;), aztán megnéztük a Grófo roma-bellát is a Szakonyi Roladdal;Ppppp.... hát, iszonyatjól szórakoztunk, elmehet mindenki a picsába a qrvanagy ízlésével ;Đ

 

>>> https://youtu.be/BacKpuLzXbM

 

 

A koronát a lávkóma tette fel az olasz karácsonyra a miniferivel;):

 

>>> https://youtu.be/Or8BPT567EA   zsámó, baxki!!!;Đ

 

 

Előzmény: quad (2455)
quad Creative Commons License 2021.12.27 0 0 2455

Vettem egy nagy levegőt, és belehallgattam. Hát nem leszek Kis Grófo fan, az biztos. Pedig a zenészei tényleg jók.

 

Csak azt nem értem, hogy ez miért "olaszos" dal, mikor nagyrészt az "I wil Survive" c.Glória Gainor dal feldolgozása (vagy lenyúlása?)

Előzmény: Mono SE (2450)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.27 -4 0 2454

megnéztem, sálálá... hát ha sikerülne szert tenni valahogy a grófo stáb profizmusából legalább 5-10%-nyira (tudom, ez ma már főleg pénz kérdése), meg elfelejteni ezt a göthös - ám nagyon koncepciózusnak szánt;) - mixelést a stúdiópult mögött, talán még vihetitek is valamire ... szóval, sajnos előbb van a szakma, aztán az ízlés.

amúgy 

 

(mondjuk a videó az katasztrófa, a vizualitás teljes félreértése - sorry.)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2453)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.12.27 -2 0 2453

de, engedi ;)

Előzmény: Mono SE (2452)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.27 -3 0 2452

háát, biztosan te is qrvára szeretnél zenész lenni, de az ízlésed nem engedi ;ĐĐĐ

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (2451)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.12.27 -2 0 2451

de ettől még ízléstelenebb lesz :D

Előzmény: Mono SE (2450)
Mono SE Creative Commons License 2021.12.27 -4 0 2450

Ráadásul pont a kis Grófo az, aki a legelitebb, legképzettebb, zenei versenyeket nyert, kiváló jazz zenészekkel veszi körbe magát folyamatosan. Ha minden zenei koncertet - és közönségét - ez a "hakni" színvonal jellemezne, nem mi lennénk Európa kullogói minden tekintetben... 

 

A bandájában mindig kiváló muzsikusok vannak, bármilyen zenei stílusban topon lennének - a dobos különösen, nyugodtan beülhetne a Metallicába is! ;)

 

>>> >>> >>> https://youtu.be/uT3W0mCCADo

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (2448)
Mikisys Creative Commons License 2021.12.27 0 0 2449

Monitor Audio M100 már nagy előrelépés lenne. Ne becsüld le, mert egész jó hangsugárzók ezek! Ha lehet, hallgasd meg és utána válassz, ez vagy sokkal drágább más.

 

BUÉK!

 

Üdv!

Előzmény: benediktusz (2447)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.12.27 -2 2 2448

A komolyzene nagy része tulajdonképpen többszáz éves hakni...

Bachnak annó hasonló céljai lehettek, mint Bunyós Pityunak egy falunapon...

Max annyi, hogy Haydn-t egy herceg bízta meg, nem a polgármester... 

Előzmény: _percy_ (2445)
benediktusz Creative Commons License 2021.12.26 0 0 2447

Sziasztok!

Kb. 35 éves a szettem: Hitachi HT-324 LP játszó, NAD 5320 CD lejátszó, Technics SU-610 erősítő, Orion HS 280 kék membrános hangfalak.

Remélem nem ciki nektek, ha tanácsot kérek. Kicsiben játszom. Egyenként cserélném, akár 1-2 év alatt a darabokat.

Ha jól gondolom, a leggyengébb láncszem a hangfal. Olyat vennék, amivel jól hallható a fejlődés. Minimum mennyit kell erre rászánnom? Ha lehet, megúsznám 100 ezer alatt (hangfal +állvány+kábel). Ha jelentős lenne az előrelépés és még akár 2-3 évig érezném is ezt és emiatt tovább ráérne a többi láncszem cseréje, akkor elmennék 150 ezerig.

Lehetséges ez? És konkrétan mit ajánlanátok?

Mono SE Creative Commons License 2021.12.22 -4 0 2446

"a Sosztakovics szimfóniák az egyik kedvencem"

 

nebaxxkivelem... most kezdjem el én is felpakolni?;) ez az egyik kedvencem, 1964-et írunk, a leningrádi csapat kirándult egyet Londonba...

 

Sajnos a YT-on ez a 64-es felvétel nincs meg, de ez se rossz: >>> https://youtu.be/gQU9hNxImxA

 

 

De hogy egy gitárost mi motivál arra, hogy Shostakovich riffeket nyomjon, azt nem tudom;)::

 

>>> https://youtu.be/NXCNYzAyALk

 

Előzmény: AudiJo (2422)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!