Keresés

Részletes keresés

Wyfliff Creative Commons License 2003.03.06 0 0 474
vmi hasonlot en is csinaltam vmikor, de a KDEt nem birtam ravcenni, hogy frissitse a hatterkepet. Erre is van orvossag?
Előzmény: kakukk97 (473)
kakukk97 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 473
Irtam egy shell scriptet, ami letolti a legfrissebb meteosat muholdkepet, es berakja X hatternek. Ha valakit erdekel, dobjon egy mailt a hal_9000@freemail.hu-ra es elkuldom neki.

Nah, ez tenyleg nagyon offtopic, mert ez egy abszolut hasznotalan program :-))

kakukk97 Creative Commons License 2003.03.06 0 0 472
best sunday dress:

hasznalj CASM-ot, es akkor nem kell SOHA file replace :-)))

http://casm.portologic.hu

Regebben en is sokat szivtam a kfilereplace dologgal, foleg azert, mert ejszaka, almosan olyasmiket is cserelgettem, amiket nem kellett volna...

Ennek hal'istennek mar vege. :-))

A cucc egy egyszeru kis commandline progi, elsore semmi kulonos, sot, kicsit bonyolultnak tunik a dolog. De aztan, ha megszoktad, egy site-ban a design valtas, vagy tartalom modositas nehany textfile szerkesztgetesebol, es egy parancs kiadasabol all. Azert ez jo am, foleg hajnal fele, amikor az ember aludna inkabb a kfilereplace izelgetese helyett...

Előzmény: best sunday dress (441)
malfa Creative Commons License 2003.02.25 0 0 470
Tökéletes. Most már csak el kell döntenem, melyiket szeressem. Köszönet e_laca-nak is!
Előzmény: Csala (468)
opipike Creative Commons License 2003.02.25 0 0 469
Szia Khiraly!

Igazad van a 7-es Opera elrontja az őű bötűt, és még találtam hibákat, nem ment nálam a copy-paste, a drag and drop műveletek, dehát ez még egy elég "kezdetleges" verzió (remélem a véglegesben már jó lessz), itt lehet pár szót olvasni róla http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=19975.

Előzmény: khiraly (467)
Csala Creative Commons License 2003.02.24 0 0 468
esetleg bins, curator, igal, jgal...
Előzmény: e_laca (466)
khiraly Creative Commons License 2003.02.24 0 0 467
Hat akkor biztos, jo, de en amire valaszoltam, ott csak ?-eket lattam.
Nalad latom az osszes betut...
(áÁéÉíÍóÓöÖőŐúÚüÜűŰ)
Előzmény: Zahy (465)
e_laca Creative Commons License 2003.02.24 0 0 466
album
cthumb
Előzmény: malfa (462)
Zahy Creative Commons License 2003.02.24 0 0 465
Milyen hibára gondolsz az ékezetkezeléssel? Ugyanis elég régóta nincs (asszem) vele semmi baj. FreeBSD, linux-emuban futó 6.11-es linuxos O/A, valamint az ékezetek:
áÁéÉíÍóÓöÖőŐúÚüÜűŰ
(én az összeset látom), igaz, be is van állítva, hogy 8859-2-t akarok használni.
Zahy
Előzmény: khiraly (463)
khiraly Creative Commons License 2003.02.24 0 0 464
nem tudom mert lenne kesz szenvedes. En irtam szkriptet hozza, annyi hogy plusz egy opciot hozzateszek(-hozza), es mar megy is.
De grafikus progi is tud.
Előzmény: rezgaras (458)
khiraly Creative Commons License 2003.02.24 0 0 463
Az ékezetkezelése, még imndig rossz?8-|
Előzmény: opipike (459)
malfa Creative Commons License 2003.02.24 0 0 462
Sziasztok!
A következő a feladat: adott egy csomó kép. Ezekből kis "nézőképeket" kellene gyártani, majd weblapot/weblapokat, amin ott vannak a kis képek és persze ezek linkek az eredetiekre. Gondolom, ismerős a feladat. Sok a kép, tehát ezt automatikusan kéne végeznie a programnak (mint Winben az ACDSee).
ex_lx Creative Commons License 2003.02.24 0 0 461
Javasolni most sajnos nem tudok semmit, de kérdésem, az volna. :)
Tudtok olyan .po-extraktorról (szép szó), ami a perl fájlokból nem csak az aposztrófok és idézőjelek által határolt sztringeket, hanem a q és qq zárójelei között megadott sztringeket is, sőt esetleg a <<here dokumentumokat is megtalálja?
Az xgettext ilyesmit nem tud. :(
Köszi.
opipike Creative Commons License 2003.02.24 0 0 460
Elcsesztem a linket :((, inkább ideírom:
http://snapshot.opera.com/unix/353-20030214-P1/
Előzmény: opipike (459)
opipike Creative Commons License 2003.02.24 0 0 459
Sziasztok!

Opera kedvel?knek: megjelent linuxra egy nem végleges Opera 7-es, beépített mail clienssel, egyel?re vannak még hibái, pl. a preferencesben végrehajtott bizonyos módosításokat nem menti el, de akinek van kedve kisérletezni annak nagyon ajánlom. Letölthet? innen, rpm, deb valamint tgz-ben. Jómagam dobtam egy hátast :))) mikor megláttam.

rezgaras Creative Commons License 2003.02.21 0 0 458
RogerWilco írta:

> Nero (CD író prog) hamarosan Linuxon is

Ez egy jó hír. Linux alatt multisession adat-CD-t írni (backup) egy kész szenvedés. A Nero viszont nagyon elegánsan csinálja.

Előzmény: RogerWilco (457)
RogerWilco Creative Commons License 2003.02.21 0 0 457
A windózos világban népszerü Nero (CD író prog) hamarosan Linuxon is! Bár Linuxon kitünö CD-író GPL-es progik vannak, sok windóz júzernek megkönnyít(het)i a váltást.

http://www.tomshardware.com/business/20030219/idf_2003_1-05.html#nero_shows_off_new_32_64bit_enterprise_version

best sunday dress Creative Commons License 2003.02.20 0 0 456
igen, szedtek ki pár dolgot, a honlapon rajta is van, hogy mit, a projektkezelőről írták is, hogy az még nincs kész a gtk2-re portolt változatban.

figyelem majd a cvs-t, hátha hamar elkészül.

Előzmény: lip (455)
lip Creative Commons License 2003.02.19 0 0 455
Én is imádom a bluefish-t, tényleg baromi jó, lehet belőle tidy html check-et csinálni, meg java checkolást, meg mittoménmégmit.
Viszont hiányolom a 0.9-ből a WML tageket, meg még egy rakat dolgot, ami a 0.7-ben benne volt. Vagy csak én vagyok a béna, és nem találom?
(Megjegyzem, nem használok ilyesmit, de mi van, ha valaki szeretne...)
Előzmény: best sunday dress (454)
best sunday dress Creative Commons License 2003.02.19 0 0 454
mindig reklámozom a bluefish html editort, ez nem újdonság, a 0.9-es verzió viszont igen. nagyon szép kis gtk2-es tool, és elég sokat fejlődött a 0.7-es verzió óta. a több file-ban való egyidejű szövegmanipulálás kifejezetten jól megy neki, bár sed/awk/perl guruknak ez nem csillantja meg a szemét, gui-t szeretőknek csak ajánlani tudom
Solt Creative Commons License 2003.01.16 0 0 453
"látogass el a linux-kezdő"

Betette oda is.

Előzmény: best sunday dress (452)
best sunday dress Creative Commons License 2003.01.16 0 0 452
látogass el a linux-kezdő vagy a mandrake topikba, ez oda illő kérdés. röviden egyébként mandrake alatt a software manager (ifjúkori nevén rpmdrake) felelős az rpm csomik föl- és leszedéséért, windowsos és dosos programok futtatásához egy jól belőtt wine illetve dosemu+freedos szükséges, a részleteket illetően szintén vannak céltopikok
Előzmény: NMagister (451)
NMagister Creative Commons License 2003.01.15 0 0 451
Abszolut kezdő vagyok Linux területen. Már egypárat kipróbáltam - SUSE, UHU, RedHat, Mandrake - és végül a legutóbbinál maradtam, mert számomra ez volt eddig a legegyszerűbben telepíthető. További programokat azonban nem tudok telepíteni - a Mozillához letöltöttem egy shockwave plugint az xmms-hez meg egy másik plugint meg egy skint és nem tudom, hogy mihez kezdjek az rpm-ekkel. Ha megpróbálom kicsomagolni, megkérdezi, hogy hová tegye, ezt meg nem tudom.
Érdekelne az is, hogy hogyan tudnék Windows vagy DOS alá írott programokat futtatni Linux alatt - úgy hallottam, hogy lehet ilyet.
amanibhavam Creative Commons License 2003.01.14 0 0 450
KDE alatt sztem tudod háttérkénz indítani, van is valami ilyen lehetőség, ahol a background wallpapert választod, hogy kép helyett external programot futtatsz, amit aztán paraméterezhetsz is, pl xplanetet is így futtathatsz
Előzmény: Wyfliff (449)
Wyfliff Creative Commons License 2003.01.14 0 0 449
de nekem hatterkent kell!! :)
fol is dobom mindjart a klp-ben :)
Előzmény: best sunday dress (448)
best sunday dress Creative Commons License 2003.01.14 0 0 448
nem hátérként, hanem csak kinagyítva fullscrennre, frissülni meg talán öt percenként szokott? ebben nem vagyok biztos. de ha van fél órád és nézegeted, akkor látni fogod a fény és a sötétség változását :)

amanibhavam: nem is csúnya ez az xnc, a doksit átlapoztam, olyat nem találok, hogy a két panelt hogyan lehet szinkronizálni. a krusader alatt a ctrl + jobb|ball nyíl pont ezt csinálja. csak hát a krusader kde-s, tömörített filéktől néha megfexik, sz'al érdekelnek az alternatívák

Előzmény: Wyfliff (447)
Wyfliff Creative Commons License 2003.01.14 0 0 447
>ha már időjárás progit ajánlottál, a kworldtime is igen hasznos jószág, az egyik munkaasztalon fullscreen ott csücsül mindig. sok haszna nincs, de legalább szemlélteti a tér és az idő relativitását ;-))
Mar hogy hatterkent csucsul ott neked? Es frissul is idokozonkent? Megprobaltam berakni a crontab-ba, de nem ertem vele semmit, csak akkor hajlando mukodni ha X alol inditom el. :(
Előzmény: best sunday dress (441)
kpl Creative Commons License 2003.01.13 0 0 446
nem isten csak meg van szokva :-(
Előzmény: amanibhavam (445)
amanibhavam Creative Commons License 2003.01.13 0 0 445
nemtom, annyira azért nem isten a wincommander
van nekünk krusader, xnc, mc, gentoo stb.
Előzmény: kpl (444)
kpl Creative Commons License 2003.01.13 0 0 444
Szerintem is.
Azért az lenne az igazi, ha lenne "Total Commander for Linux" nemdebár ?
Előzmény: amanibhavam (442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!