Keresés

Részletes keresés

Prof Creative Commons License 2012.12.18 0 0 513

Szia!

 

A biztosítási összeget biztosan nem fogod megkapni. A biztosítás aktuális visszavásárlási összegét igen, ez a befizetett díjak uszkve 90-95%-a lesz így 11 év után. A kiválasztott kötvényt másold le magadnak, az eredetit egy felmondó/visszavásárlási nyilatkozat kíséretében küldd be a biztosítóba és várj.

 

Prof

Előzmény: r.tonyo4 (512)
r.tonyo4 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 512

Sziasztok

A következő kérdésem lenne.

Van két életbiztosításom, mindkettő ugyanaz a konstrukció (GW-1DD), 2001-ben lettek kötve, de az egyik 15 évre, a másik meg 20 évre. Az éves díjat a legutóbbi időkig indexálással fizettem, tavaly már csak az egyiket tudtam így kifizetni.

A kérdésem az, hogy van e arra lehetőség, hogy ezt a két biztosítást (vagy legalább az egyiket) felmondjam (nem díjmentesíteni akarom), mivel úgy alakult, hogy szükségem lenne legalább az egyik biztosítási összegre.

Köszönöm

r.tonyo4 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 511

Sziasztok

A következő kérdésem lenne.

Van két életbiztosításom, mindkettő ugyanaz a konstrukció (GW-1DD), 2001-ben lettek kötve, de az egyik 15 évre, a másik meg 20 évre. Az éves díjat a legutóbbi időkig indexálással fizettem, tavaly már csak az egyiket tudtam így kifizetni.

A kérdésem az, hogy van e arra lehetőség, hogy ezt a két biztosítást (vagy legalább az egyiket)felmondjam (nem díjmentesíteni akarom), mivel úgy alakult, hogy szükségem lenne legalább az egyik biztosítási összegre.

Köszönöm

otto16V1,6i Creative Commons License 2012.11.22 0 0 510

Nem akarlak cukkolni, de amikor a félidőn túl leszel akkor kezdődik, hogy kevesebb lesz a biztosításod éves emelkedése, mint a befizetett összeg. Aztán a futamidő utolsó öt évében meg lényegében a befizetésed 20%- val emelkedik csak. Nekem már volt, igaz rövidebb idejű de nagyjából így alakult. Én úgy tudom, hogy az indexálást nem kötelező elfogadni.

Előzmény: .JiM. (507)
eef37 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 509

Nem, nem kötelező elfogadnod az indexálást. Sőt: egyéb módosításokra is lehetőséged van díjfizetés tekintetében. Javaslom, hogy vedd fel azzal a kapcsolatot, akivel anno kötötted ezt a szerződést, egyébként én is szívesen segítek.

 

Előzmény: .JiM. (507)
Prof Creative Commons License 2012.11.08 0 0 508

Szia!

 

1. Nem szabad nézni, erre kicsit komplikáltabb képletek valók, mint az "adjuk vagy szorozzuk össze és nézzük".

2. Hosszú távú megtakarítást 6-12(-36!) hónapra elegendő biztonsági tartalék nélkül nem kötünk, mert ha

hirtelen van szükség pénzre, bukunk. Nagyot.

3. Az indexálást elutasíthatod, legalábbis a törvény erre módot ad.

 

Prof

Előzmény: .JiM. (507)
.JiM. Creative Commons License 2012.11.08 0 0 507

Nekem egy 30 éves életbiztosításom van, baleseti halál, közlekedési baleseti és 50% súlyosabb rokkantsági kiegészítőkkel.

8 befizetésem volt eddig (mind indexált), összesen 2 107 632 Ft értékben.

A biztosítási értékem a kezdeti 7 968 123 Ft-ról 11 630 681 Ft-ra emelkedett, vagyis  3 662 558 Ft-tal.

Ez így eddig 73,8%-os növekedés a befizetésem alapján. Nem tudom ezt szabad-e így számolni és nézni, de józan paraszti ésszel ez egy igen szép növekedés.

Vagy rosszúl gondolom?

Én inkább a 30 évet bánom, igaz már "csak" 22év van hátrat, de rengeteg, Isten tudja mi fog történni addig ebben a bizonytalan világban. És sajnos a befizetésekkel is már most gondban vagyok/leszek. 210e induló éves összegem már 355e-nél tart, ami már most decemberben a következőnél is gondot fog okozni.

Mindezeket csak azért írtam le, mert visszaolvasva 2 oldat elég sokan szidják és bánják. Természetesen a visszavásárlást tekintve elég lehangoló az én összegem is, na de ezt a kombinált megtakarítást nem is arra találták ki. Viszont tény, a bizonytalanságban ha hírtelen pénzre lenne szükségem, csúnya buktával tudnék ebből kiszállni :(

 

 

eef37 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 506

Az első mondatoddal értek teljesen egyet, miszerint nem vagy tisztában vele, hogy mit írsz! Talán még a másodikkal is: befektetési szándékkal ne, megtakarítási szándékkal viszont annál inkább érdemes ilyen típusú biztosításokat kötni, mint amik a Grawenak vannak. Én egyébként sem nevezném befektetésnek az évi néhányszázezret, ami általában egy éves díj.

A véleményed többi részéből pedig az derül ki, hogy nem ismered ezeket a kötvényeket, nem tudod pl., hogy egy haláleset esetén nem csak az addig befizetett összeget fogját a kedvezményezettek megkapni. A könyvben való pénz eldugását inkább nem is kommentálom...

Előzmény: mindennickmárfoglalt (505)
mindennickmárfoglalt Creative Commons License 2012.10.16 0 0 505

Nem vagyok tisztában vele, hogy mit írok.

Azzal vagyok tisztában, hogy befektetési szándékkal ne kössön senki életbiztosítást.

Nem több ez a párnába varrt lóvénál, amit a halálodkor az utódaid talán meg fognak találni.

 

Értem én, hogy biztonságosabbnak érzed a jövöt, hogy tudod hogy minden könyvbe el van dugva egy ezres, de azt a lóvét lekötheted a bankszámládon is, jobban jársz, valamint könnyebben jutsz hozzá, ha nagy gondban vagy, de még nem haltál meg.

 

Ha annyi lóvét össze tudsz gyűjteni, amennyi elegendő a gyermekeid jövőjének a finanszírozásához, akkor neked kellene tudnod a legobban mindezt.

 

Attól még nem lesz jobb nekik, hogy azért a pénzért a G betűnél kellett kinyissák a telefonkönyvet.

Előzmény: ibo59 (498)
Prof Creative Commons License 2012.09.05 0 0 504

Abba, amit a törvény megenged neki vegyes biztosítás esetén:

jórészt állampapírba, éven belül lejáró DKJ-ba és kis részben

részvénybe.

Előzmény: Törölt nick (502)
sz.pali Creative Commons License 2012.09.04 0 0 503

nem ingatlanokat ad bérbe?

Előzmény: Törölt nick (502)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.04 0 0 502

Nem értem, mibe fektet akkor a Grawe?

Előzmény: ibo59 (501)
ibo59 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 501

Bocs de valamit elirtál A GRAWE nem dolgozik ügynökökkel,ja és

     "milyen kockázatokkal jár a unit-linked életbiztosítás,"

Na hát ez pont nem az, Kérlek  mielött irsz nézz utánna

Van akinek a családját mentette meg a kötvény

Nagyon szívesen segítenék, nekünk 13 kötvény van a családban és nem bántam meg.

184 év van a Grawe mögött neki már nem kell reklám.

Alkusz céggel dolgozik,

Sajnálom azt akinek nincs kötvénye

Ui:Tévesek az infoid

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (500)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 500

Egy biztosító sem alkalmas megtakarítási célra. Akinek van pénze, az fektessen minden hónapban részvénybe, devizába, kötvénybe, befektetési alapba. Az összes biztosító jó magas költségeket számít fel, továbbá megfizettetik az emberrel a tanácsadást, a díjaikat, érdekükben áll a rendszert fenntartani, hisz fix rendszeres bevétel a számukra.

Kedves fórumozók!

Ez a brokernet hozzászólás, melyet találtam a grawera is igaz:

 

Mielőtt bárki üzleti viszonyba gabalyodna akár a brókernettel, akár más befektetői tanácsadó céggel, vegye elő a józan paraszti eszét. Üljön le, feledje el azokat az ügynökszólamokat, amelyekkel bombázták a jólképzett “szakemberek”. És gondoljon bele, hogy ha BÁRMILYEN befektetés úgy működne, ahogyan azt állítják, akkor miért van szükségük az ügyfél pénzére?! Miért nem a saját milliárdjaikat kamatoztatják?! Miért csak “szerényke” jutalékért dolgoznak ezek a zseniális pénzügyi szakemberek?!
És ekkor máris adódik a válasz is: Mert fogalmuk sincs, hogy hogyan lehet X összegű pénzből dupla annyit csinálni. Mintha ruletteznének, felteszik az ügyfél pénzét ide-oda, és ezek közül a befektetések közül sok nyereséges is lesz, hiszen a statisztikai szórás hasonlóan alakul, mint a rulett piros-fekete esélyeinél. De ugyanannyian el is bukják a pénzüket. Ugye rulettezni nem adnák oda a pénzüket?

És nézzük a tanácsadói oldalt, hogyan gondolkodnak?
1. Az ügyfél elbukja a pénzét, na és, ott volt az apróbetűs részben, hogy ez lehetséges, övé volt a kockázat.
2. Az ügyfél nyer a befektetéssel, akkor kapjuk a zsíros jutalékot.
Tehát nem kockázat, csak nyerhet a bizniszen.

Ezeket a tanácsadókat rendkívül lelkiismeretlen, pénzéhes embereknek tartom, akik képesek teljes családok egzisztenciáját veszélyeztetni, egy kis jutalékért. Itt nem mentség az, hogy jaj én sem tudtam, csak jót akartam. Aki pénzügy területen dolgozik, IGENIS TUDJA, hogy milyen kockázatokkal jár a unit-linked életbiztosítás, és ha erre nem hívja fel a figyelmet, akkor nem különb mint egy rabló. Ha egy ügynök úgy kezdi, hogy jó üzletet tud, de fizess neki előbb, az logikai ellentmondás, azonnal menekülni kell előle!

 

Előzmény: llac56 (468)
ibo59 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 499

Remélem még meg van a kötvényed

nekem 3 van Ne szakízsd meg tedd tartalékra

Hidd el megéri

Előzmény: kayakguru (479)
ibo59 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 498

Vajon tisztában vagy vele mit irsz?

Nekem a jövömet jelenti a GRAWE  nyugalmat bisztonságot

Életjáradékot és védelmet ne legyen szükség rá.

Nem találkoztam még ilyen korrekt társasággal

Nem vagyok fiatal és tudom nem számithatok nyugdíjra nem akarok kukázni

És ha történik egy tragédia? vajon ki fog a családomnak segíteni,ki fogja finanszirozni

a gyermekem jövöjét

Van elég baleset honnan tudod nem te leszel a következö

Velem vagy nélkülem meg lessz a pénz A gyermekem nem fog nyomorogni

Hát ezért a GRAWE

 

Előzmény: mindennickmárfoglalt (497)
mindennickmárfoglalt Creative Commons License 2012.05.22 0 0 497

Ha nem akarsz meghalni, vagy megrokkanni akkor visszavásárolod, és felét leadózod, nincs jobb megoldás szerintem.

 

Halálbiztosításba ennyi pénzt beletolni? Kinek jutott ez eszébe?

Ez nem befektetés, és nem is életbiztosítás.

 

A befektetések mögött komoly termelői munka van!

Az életedet úgy biztosíthatod, ha a pénzedet nem holmi púderezett köcsögöknek adod megörzésre, hanem biztonságosabbá terszed az autódat, vagy a házadat, netán inkább egészséges életmódra fordítasz többet!

 

A temetésre elég kevesebb is a saját bankszámládon.

 

Az életbiztosítás, átverés, a mögötte dolgozók pedig a társadalom számára haszontalan egyének!

 

 

 

 

Előzmény: kayakguru (479)
Prof Creative Commons License 2012.05.05 0 0 496

Kedves Andrea!

 

A "független szakértői" titulust azért nagyon nem hangoztatnám, mert ugye egyrészt

ilyen felettébb ritka, másrészt függő ügynökként, vagy a MIC által épphogy alkuszként

ettől nagyon messze vagy.

 

A vegyesek tekintetében a Grawe tényleg nem rossz, sőt.

 

A népszerűség meg egy másik kérdés. A kérdésedre a válaszom (a prepziíciódtól függetlenül)

nem, nem gondolom úgy, hogy a legnépszerűbb a legjobb. (Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy

valamikor a 2000-es évek elején egy adott év legnépszerűbb slágere a Hupikék Törpikék

diszkósított feldolgozása volt. Igazi bűzlő, híg f*s.)

 

Biztos olvastad már tőlem, hogy egy termék jóságát az adja, ha az adott célra (szükséglet

+ igény) megfelel, a legjobb pedig az, amelyik a kötés pillanatában a legjobb ilyen volt.

 

 

Prof

Előzmény: andrea 68 (475)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 495

Figyu. Elmondom biztosítós nyelven.

 

Az indexálás során a megemelt díjból ugyanolyan biztosítási kötvényt vásárolsz, mint az eredeti kötvény. Annyi különbséggel, hogy egy évvel rövidebb a tartama. Emiatt kevesebb ideig kamatozik. Másrészt egy évvel idősebb lettél, és kockázatosabb lettél. Ezért sem emelkedik annyival a lejárati összeg, mint a díj indexálása.

Előzmény: llac56 (494)
llac56 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 494

Megint kevered a kamatozást az indexálással. Gondolom, szándékosan.

AZ indexált összeg a megállapodott összeg "mai" értéke. Semmi köze a kamatozáshoz.

Előzmény: Törölt nick (491)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 493

Biztosítást kötöttél, nem bankbetétbe fektettél. Egy lakásbiztosításnál sem kapsz semmit, ha nem történt biztosítási esemény. Egy vegyes (gy.k: biztosítás + befektetés) biztosítás kockázati díjrésze pont ugyanúgy működik. Annyi a különbség, hogy az egyik vagyon, a másik élet/baleset biztosítás.

Előzmény: llac56 (492)
llac56 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 492

Azt persze értem, hogy ezzel kell magyarázni azt, ami a megkötéskor még másképp hangzott. De ha így nézzük, akkor ez a Világ legdrágább biztosítása.

Előzmény: Törölt nick (487)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 491

(472)

Előzmény: llac56 (490)
llac56 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 490

Megint mellébeszész. Mi köze ennek az indexálás mértékéhez??? Ahhoz, hogy a befizetendő összeg magasabb szorzóval indexálódik, mint a kifizetendő???

Előzmény: Törölt nick (487)
llac56 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 489

Minél előbb lépsz ki, annál kevesebbet veszítesz.

Én ma 10 év után ott tartok, hogy ha befizetek a következő 10 évben 3,9 M Ft -ot, akkor a 2,2M Ft-tal zöbbet kapok vissza 10 év múlva a mai visszavásárlási értéknél.

Előzmény: kayakguru (479)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 488

Te próbáld megérteni.

Előzmény: llac56 (486)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 487

A kockázati díjrészt fordította a biztosító azok javára, akikkel biztosítási esemény történt. Ha veled ilyen nem történt, akkor ez olyan a számodra, ami elveszett.

 

A díjad másik részét befektették, azt kapod vissza.

Előzmény: llac56 (485)
llac56 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 486

Próbáld egyszer megérteni!

Van egy befizetendő összeg, és van egy 20 év múlva visszafizetendő. Ha a befizetendő összeg nagyobb szorzóval idexálódik mint a visszafizetendő, akkor miről akarsz meggyőzni???

llac56 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 485

Én??? Mit???

Előzmény: Törölt nick (484)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 484

Te ezt szándékosan csinálod?

Előzmény: llac56 (483)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!