Keresés

Részletes keresés

szarvasmarha Creative Commons License 2007.02.26 0 0 13453

2442...

Előzmény: szarvasmarha (13443)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.26 0 0 13452
"namármost a kornismityui mondatra egyetlen forrás van: igazmondó aszpirinka,"


http://forum.index.hu/EditArticle/ReplayEditArticle?a=49977712&t=9133295
Előzmény: Törölt nick (13450)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.25 0 0 13449
"Csupán jeleztem, hogy Alpári Gnácnak Macisajt a méltó szellemi partnere."




Bár fogalmam sincs ki az az Alpári Ignác akinek én -szerinted legalábbis-a méltó szellemi partnere volnék, örömmel tölt el hogy ezt jelezted...
(bár rólad is ugyanazt mondhatom mint az Alpári nickről).

És ha ezen egyúttal megnyugtatóan túl is volnánk,és érdemi hozzáfűznivalód nincs a témához a személyeskedésen kivül, akkor talán:

ugorgyunk.



Nahát.
Előzmény: kívül a magyarázat (13448)
kívül a magyarázat Creative Commons License 2007.02.25 0 0 13448

Alpári Gnác válasz | megnéz | könyvjelző 2007.02.25 01:45:59 (13446)

Na, most mondd, kenegetünk csendesen, nem mindegy az neked?

Előzmény: kívül a magyarázat (13444)

 

Mindegy. Csupán jeleztem, hogy Alpári Gnácnak Macisajt a méltó szellemi partnere. Megtalálták egymást. Nem kifogás volt ez részemről, hanem tényrögzítés. És persze ez megyen szinte minden szinten: Lovas vs. Vásárhelyi stb.

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.25 0 0 13447
"Vannak hülye mondatok, sértőek is, de mégegyszer mondom, minden hülye mondat dacára nem a zsidók irtották a többi embert, hanem fordítva."



Nonono...
Ilyen sommás kijelentésekre ragadtatni magad, kunbéla, számuely,rákosi, gerő, apró,aczél,eisenbergerbenjámin és tsaik "hadszinterein"...
minimum necces,ugye.


És most még csak a szükebb régiót említettem és csak a szerencsétlen múlt századot.
És máris megérkeztünk a topic névadójához, a "főideológus"által láthatóan/olvashatóan nyilvánosan is meghirdetett, "vagy-vagy" szellemiségü Kulturkampfhoz....



Nahát.
Előzmény: Alpári Gnác (13445)
Alpári Gnác Creative Commons License 2007.02.25 0 0 13446
Na, most mondd, kenegetünk csendesen, nem mindegy az neked?
Előzmény: kívül a magyarázat (13444)
Alpári Gnác Creative Commons License 2007.02.25 0 0 13445

Miért nem akad olyan zsidó, aki elmagyarázza H. L.-nek, hogy ő egy ötezer-hétszáz éves kultúra örököse, ősei már régen írástudók voltak, amikor H. L. fölmenői még alig jöttek le a fákról?

 

Hát ez meg tömören fogalmazva egy faszság. Még akkor is, ha esetleg van benne némi igazság, de ennek, mármint a régi időknek a mai napokra vetített képe fals, semmit nem mond. Voltak itt régi hősi civilizációk, aztán hol vannak ma már? Inkák, aztékok, stb.

 

Csak tudnám, hogy és akkor mi van?

Vannak hülye mondatok, sértőek is, de mégegyszer mondom, minden hülye mondat dacára nem a zsidók irtották a többi embert, hanem fordítva.

 

Ezért és csakis ezért esnek más megítélés alá a numerus clausust szorgalmazó megnyilvánulások. Amik egyébként szintén hülyék.

Előzmény: Törölt nick (13442)
kívül a magyarázat Creative Commons License 2007.02.24 0 0 13444

 

Szerintem egyformán gyagyásak vagytok. Próstul, kontrástul, gurustul, hívőstül, mindannyian és egyaránt.

Akik idióta mondatokat vesézgetnek, elemezgetnek, értelmezgetnek, kenegetik a különféle szarokat egymás orra alá, azok meg is érdemlik a sorsukat.

 

szarvasmarha Creative Commons License 2007.02.24 0 0 13443
2440...
Előzmény: lendületlenül (13437)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.24 0 0 13442
"Semmi kedvem mentegetni ezt a velejéig hülye mondatot, csakhogy ezt sikerült szembeállítani Varga Domokos numerus claususért kiáltó mondatával és azért ez így kevés."


Höhö...:))
Azért van még itt "velejéig hülye mondat" bőven:


VII. évfolyam, 47. szám Hetek.hu 2003. november 21.

Kertész Ákos

Rend vagy szabadság

(...) Miért nem akad olyan zsidó, aki elmagyarázza H. L.-nek, hogy ő egy ötezer-hétszáz éves kultúra örököse, ősei már régen írástudók voltak, amikor H. L. fölmenői még alig jöttek le a fákról? Csak sejtéseim vannak: nagy illetlenség volna, és egy zsidó (a föntiekből következően) kultúrember, és zsigerből tudja az illemet. Mert amúgy, garantálom, nem fél.
------------



No de, a kornissmityui (kertészákosi, landeszmanni etc)"velejéig hülye mondatok")
mégsem fedhetik el azt amit a topic "hősnője"(címadója-v.m.) meghirdetett frissiben nyilvánosan (lásd idézett linket az ÉS-ben), az új Kulturkampfot...


Láthatóan ez a cikk és benne a "velejéig hülye mondatok" is olyan népszerüek, mint Jézus Krisztus a zsinagógákban..:))
Legalábbis megjelenése óta zavart kussolás van róla...

Nahát:)
Előzmény: Alpári Gnác (13440)
Alpári Gnác Creative Commons License 2007.02.24 0 0 13441

Bocs, volt számolás, akkor minden rendben.

Éberség van:)

Előzmény: Alpári Gnác (13440)
Alpári Gnác Creative Commons License 2007.02.24 0 0 13440

Hol marad a számolás...?

 

Nos, én nem vagyok szövegértelmező, csak egy mérnök, de azt gondolom, hogy az eredeti mondat zakkan egyet, tudnillik az elejében nincsen állítmány.

 

Mi, liberálisok pedig képtelenek vagyunk kimondani, amit szerintem valójában érzünk, hogy ti. mi még sokkal jobban:

 

Mi még sokkal jobban mit?

 

Aztán viszont:

gyűlölünk titeket mint ti minket.

 

Ebben viszont már van állítmány, ami azt állítja, hogy gyűlölünk titeket, mint ti minket. Nem jobban, nem kevésbé. Mint ti.

Nomost ezzel én egyáltalán nem szeretnék kezdeni semmit.

Azért az érdekes, hogy senki sem azzal foglalkozik, hogy ti gyűlöltök minket, csak hogy mi jobban, pedig abból ez nem következik.

Nyilván a ti gyűlöletetek normális, a miénk még esetlegessége esetén is abnormális.

 

Semmi kedvem mentegetni ezt a velejéig hülye mondatot, csakhogy ezt sikerült szembeállítani Varga Domokos numerus claususért kiáltó mondatával és azért ez így kevés.

 

Én, mint liberális, nem gyűlölöm Orbánt, sem Semjént, de még csak Szíjártót sem, éppen csak sajnálom őket, nem lehet könnyű az agy nélküli lét.

Oszt jónapot...

Előzmény: lendületlenül (13439)
lendületlenül Creative Commons License 2007.02.23 0 0 13439

Nagyon elgondolkodtam azon, hogy a szélsőjobb a Tégy a gyűlölet ellen mozgalmat utálja a legjobban az összes ellene fellépett irány közül, ez valamiért zsigerileg idegesíti őket. Ők gyűlölnek. Őszintén. Mi, liberálisok pedig képtelenek vagyunk kimondani, amit szerintem valójában érzünk, hogy ti. mi még sokkal jobban: gyűlölünk titeket mint ti minket.

 

Pedig elég egyértelműnek tűnik....

Előzmény: Törölt nick (13438)
lendületlenül Creative Commons License 2007.02.23 0 0 13437

2439...

 

Előzmény: lendületlenül (13436)
lendületlenül Creative Commons License 2007.02.22 0 0 13436

 Nagyon elgondolkodtam azon, hogy a szélsőjobb a Tégy a gyűlölet ellen mozgalmat utálja a legjobban az összes ellene fellépett irány közül, ez valamiért zsigerileg idegesíti őket. Ők gyűlölnek. Őszintén. Mi, liberálisok pedig képtelenek vagyunk kimondani, amit szerintem valójában érzünk, hogy ti. mi még sokkal jobban: gyűlölünk titeket mint ti minket.

 

Tényleg,nagyon eredeti.

De mi köze van ehhez a jobbnyikjeidnek?

 

 

2438...

Előzmény: Törölt nick (13433)
jehu Creative Commons License 2007.02.22 0 0 13435

Miért bántották volna a zsidók a cigányokat?

:-)

Előzmény: Alpári Gnác (13432)
MolnarErik Creative Commons License 2007.02.22 0 0 13434
Lámpaernyőt mindből!
Előzmény: mi van? (13412)
Alpári Gnác Creative Commons License 2007.02.22 0 0 13432

A kornissmityui "ars poetica" óta (vö" mi jobban gyűlölünk titeket , mint ti minket")
ilyen nem született...

 

De, született.

Az már valami, hogy te legalább tudod, kitől származik, mert sokan még ezzel sincsenek tisztában...

 

Ámde mennyiben különbözik ez pl. Csurka bármely "ezek a ... " kezdetű mondatától?

Gondolod, hogy Kornis gondolatát a teljes magyar zsidóság maradéktalanul magáévá tette?

És Csurkáét meg a magyar jobboldal?

 

Kornis szövege egyszerű hülyeség.

Csurka szövegei is azok.

 

Árnyalatnyi vajszín, hogy nem a zsidók tettek el láb alól itthon párszázezer, globálisan többmillió árját, hanem fordítva.

Előzmény: Törölt nick (13431)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.21 0 0 13431
A visszajáró szellem
Népszabadság • Révész Sándor • 2006. június 3.


Nem tudom, kiket nevez Debreczeni "Révészéknek", de azt tudom, mivel magyarázza, hogy "az MDF-hez eleve, a kezdetektől fogva különleges gyanakvással és ellenszenvvel viszonyul a sajtó túlnyomó többsége. (...) Kimondom, amit úgyis tud mindenki: a fővárosi újságíró-társadalom meghatározó többsége zsidó származású. Legtöbbjük nem rokonszenvezik azzal a nemzeti érzelmekkel telített politikai értékrenddel és stílussal, amelyik az MDF sajátja". (Debreczeni József: Miniszterelnök, 278. o.) Itt a titok nyitja. Csak ránk kell nézni.

Antall József 1993-ban azt a Varga Domokos Györgyöt nevezte ki a Nemzeti Tájékoztatási Iroda vezetőjének, aki korábban hatalmas vihart kavart az "uralomra törő, összetartó zsidókról" írott cikkével, melynek a végkövetkeztetése az volt, hogy "politikai, vagyis mások, a többség életét befolyásoló dolgoknál viszont kívánatosnak tartom a számszerű arányok figyelembevételét". (V. Domokos György: Kisebbség és zsarnokság, Népszabadság, 1990. április 29.)"

---------


Nos, a baj nem jár egyedül....


Vásárhelyi Mária:
http://168ora.hu/cikk.php?id=7123

Két középosztály élethalálharcáról ír, a "polgáriról", és az "történelmi, az úri-keresztény-konzervatívról".
Szerinte ez a harc vagy száz éve folyik. Az előbbi "a polgári középosztály gerincét adó zsidóság" (sic)

Az utóbbi meg....nos a tehetségtelen bosszúért lihegők stb.

Idézet:
"E két párhuzamosan létező középosztály között ma is elevenen lüktető feszültségek alapja és ereje kísértetiesen idézi az évszázaddal korábbi viszonyokat. Napjainkban ez éppúgy a progresszió fékezőjévé, a modernizáció akadályává válhat, ahogyan ez rendre megtörtént az elmúlt másfél évszázadban. A két középosztály közt feszülő ellentéteket minden eddiginél láthatóbbá és élesebbé teszi a társadalom modernizációját jelentő reformfolyamat, amelynek sikere vagy sikertelensége a középosztályok között dúló háború végére is pontot tehet. Mert eldőlhet: közülük melyik erősödik, melyik gyengül meg végérvényesen. Ezért és ennyiben nem csalatkozunk, amikor úgy érezzük: a szélsőségesen megosztott társadalomban, a kétféle középosztály tagjai között élet-halál harc folyik. S ez a küzdelem nemcsak a középosztályok, hanem a társadalomfejlődés irányát is hosszú távra meghatározhatja."


------------


Na vazze...:)))
Ez egyre cifrább...:))


A kornissmityui "ars poetica" óta (vö" mi jobban gyűlölünk titeket , mint ti minket")
ilyen nem született...



Nahát:)
szarvasmarha Creative Commons License 2007.02.21 0 0 13430
2437...
Előzmény: lendületlenül (13429)
lendületlenül Creative Commons License 2007.02.20 0 0 13429

2436...

 

Előzmény: szarvasmarha (13428)
szarvasmarha Creative Commons License 2007.02.19 0 0 13428

2435..

Előzmény: lendületlenül (13424)
kemecsei Creative Commons License 2007.02.17 0 0 13427
Légy óvatos. Eddig Schmidt Mária után innen húzták ki a legtöbb beírást.
zividivi Creative Commons License 2007.02.17 0 0 13426
//"...Hívjuk meg Vásárhelyi Máriát!..."//

MINEK?

Ami csak tőle tellett, már minden hülyeséget elmondott.
Fine Tune Creative Commons License 2007.02.17 0 0 13425
Ezt a Holokausztemlékközpontot érdemes lenne megvakarni. Itt páran jól élhetnek az antiszemitizmusból és leépítéséről nem hallottam.

Iskolákat, kórházakat megszüntetnek és ilyen hazug szervezetek meg virulnak. Inkább ezeknek kellene eltünniük.

Jó lenne, ha Orbán végezne ezekkel, menjenek csak dolgozni.

Előzmény: mi van? (13403)
lendületlenül Creative Commons License 2007.02.17 0 0 13424

2433...

 

Előzmény: fanyűvő (13422)
kemecsei Creative Commons License 2007.02.17 0 0 13423
kárpótlást neki!
fanyűvő Creative Commons License 2007.02.16 0 0 13422
2432...
Előzmény: lendületlenül (13421)
lendületlenül Creative Commons License 2007.02.15 0 0 13421

2431...

 

Előzmény: szarvasmarha (13420)
szarvasmarha Creative Commons License 2007.02.14 0 0 13420
2430...
Előzmény: lendületlenül (13419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!