Keresés

Részletes keresés

cili111 Creative Commons License 2008.06.28 0 0 29

Valami hasonló alkalmatosságon töröm én is a fejem, de kiegészítem még egy boronatárcsa-sütés lehetőséggel is.

Nem találod problémásnak a rostély beillesztését a terméskő adta szabálytalan formába? Vagy faragod a köveket?

Ha félkör alakot csinálsz, a tűz sugárzó hője mindig égetni fog. Télen jó, de nyáron... Én ezért körben zárt formát tervezek. Felül így is gondom lesz a lánggal, füsttel.

A képeket én is szívesen látnám!

Üdv: cili

Előzmény: harcsa11 (27)
Sárgarózsa71 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 28

Szia!

Érdekel,mert majd én is saját kezüleg szeretnék gyártani!

Köszi!

Előzmény: harcsa11 (27)
harcsa11 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 27

Hali !

 

Az én kerti  sütőm is most kezd el épülni.

Egyenlőre az alap kiásása van folyamatban.

Az elképzelés röviden:

2,5x2,5 m alapterület kiskockakővel ( 10x10 cm bazalt ) lesz burkolva. Ennek a szélén lesz egy 1,4 m átmérővel  kb 0,7. m magas félkör alakú tüztér. A tüztér vastagsága olyan 20-25 cmre gondolom.

Ennek az anyaga is bazalt lesz, csak nem kockakőből, hanem nagyobb terméskővel lesz megoldva.

A tűztér alján betonvasból készült rács lesz a hamunak, feljebb állítható magaság miatt, több tüske lesz elhelyezve a grillrács számára. 

A bogrács tartásához egy ferdén meghajlított colos cső lesz bebetonozva ami természetesen kihajtható lesz.

Hát röviden ennyi...

Ha érdekel benneteket akkor csinálhatok képeket az építés folyamatáról.

 

Üdv.

MEC GYVER Creative Commons License 2008.06.16 0 0 26

HY!

Ciki, de én még csak itt tartok,:-)))

Előzmény: Heawi (24)
MEC GYVER Creative Commons License 2008.06.09 0 0 25

ÜDY!

Mindent bele!

Képeket a készítés folyamatáról is küldj.

Előzmény: Heawi (24)
Heawi Creative Commons License 2008.06.08 0 0 24
Sziasztok! Még újonc vagyok a témában, de az elszántságom meggyőző. Annyira, hogy dél-előtt olvastam a soraitokat, és neki láttam a saját kerti tűzhelyem megépítésének. Nos, azt mondhatom, hogy az ötleteitek alapján rövid idő alatt kialakult bennem egy jól variálható, jól telepíthető, és nem utolsó sorban jól téliesíthető eszköz elképzelése. Ennek alapján beizzítottam a műhelyemben található berendezéseket, és segítségükkel, nomeg persze a feledésbe merült tárgyaim segítségével (régi kacatok, amelyek kiindulási pontkén, és alapként funkc.) nekiláttam az elképzelés megvalósításának. Nem sokára fotót is fel kívánok tenni a cuccról, de csak akkor, mikor már szalonképes, és bevetésre kész állapotban lesz. Addíg csak annyit a 'berendezésről", hogy: lehet rajta bográcsolni, rácson sütni, diszkoszban sütni míg a bogrács rotyog, tárcsán sütni, és nyárson forgatni... Köszönet a felvillanyozó ötlekért! Heawi
Ati-pati Creative Commons License 2001.01.20 0 0 23
Az általános gyakorlattal ellenben felénk nem dívik a szalonnasütés, én sem szeretem igazán. Inkább a bográcsban készült csodák és a mindenféle húsok sütése kedvelt. De azért lehet, hogy még kipróbálom, csak a vonalaim bánhatják.

Ati-pati

Előzmény: Bacu (22)
Bacu Creative Commons License 2001.01.20 0 0 22
Üdv!

Ati-pati: bocs hogy csak most láttam meg ezt a jó topicot! Azért remélem hasznosítani fogod az ötletemet! A lapátos szalonna sütést még így is nagyon ajánlom neked is mindenkinek!

Bacu

Ati-pati Creative Commons License 2001.01.18 0 0 21
Bacukám, hogy mi miért nem akadtunk elöbb egymásra! Mennyi felesleges munkától megkimélt volna ez a remek leírás! Talán még a családban tudom majd hasznosítani valahol.

Ati-pati

Előzmény: Bacu (19)
originalqszi Creative Commons License 2001.01.18 0 0 20
Ilyenkor jó kertben sütni,
Dugipartit nyélbe ütni!:))))
Csípi a dér a segged,
Előlről a kedves melenget:DDDDDDDDDDDD
Bacu Creative Commons License 2001.01.18 0 0 19
Sziasztok!

Szerintem a legjobb ötletek egyike, amit apuval csináltunk Balatonon.
Arról van szó hogy szerzel egy fém hordót!
Az kb egyharmad magasságban elvágod, az alján kivágsz egy négyzetet, ahova
egy rácsot raksz, a hordó belsejét kirakod körbe hőálló téglával, a tetejének a szélére
rozsdamentes peremet raksz. A hordó aljára pedig lábakat hegesztesz, és alá még hogy a hamu és pernye ne menjen ezer felé, akkor a rács alá egy tartót eszkábálsz.

Ezt az egész hordósat, akár körbe is rakhatod terméskővel ami szépen fog mutatni!
emellé pedig még csinálhatsz bogrács álványt is ami belóg a sütőgető felé, így bármikor bográcsozhattok is. (ezen az állványon van a rács is, amit flekkenezéshez lehet használni)

Nálunk már ki van tökéletesítve az egész, így olyan tartót is csináltunk a sütőgetőhöz
amit a pereméhez fel tudsz csavarni így keresztbe egy nyársat is rakhatsz amin két
grlillcsirkét is el lehet készíteni, és hogy ne kelljen közben tekergetni, az Obiban veszel
hozzá grillmotort, és közben már borozgathatsz is : )

Amit viszont mindenkinek ajánlok az a szalonna sütő lapátos módszer!
Igaz hogy illuzió romboló, de iszonyat gyors és nem kell órákig a tűz mellett gubbasztani
egy két karéj szalonnás kenyérért. No meg aztán ha vendégek jönnek akkor az egész
vendégsereget jó lehet lakatni sültszalonnás kenyérrel percek alatt.
Szóval egy olyan szerkezetről van szó, ami úgy néz ki mint egy ostyasütő (legalábbis mindenki
ezt mondta rá : ). Hosszú nyele van, úgy néz ki mint egy nagy harapófogó, csak a két végén
egy egy lapát van (az egyiknek pereme van, hogy ne csusszon ki a szalonna, és ebbe passzol
a másik lapátrész). Remélem követhető :DD
Így ezt berakod a tűzbe, felmelegíted és ha már elég meleg akkor közé rakod a szalonnát,
összenyomod a lapátot és már csurog is ki belőle a szalonnának a zsírja. Ezzel percek alatt pedig egy vendégsereget lehet púpra telekajáltatni. (csak győzzék pucolni a hagymát : )

Most hirtelen ennyi jutott eszembe a témáról, ha valakit érdekel a leírtakból is valami, az írjon
nyugodtan egy emilt, és akkor szívesen lerajzolom, illetve a sütőgetőről képet is tudok küldeni
igaz nem a legtutibbat de van róla. (bacu@freemail.hu)

originalqszi Creative Commons License 2000.10.24 0 0 18
:DDDDDDDDDDDDD
Gyere Ati és vedd elő
Szólj, qszi, ne, velő!
Én leköpöm, mint a szart,
Mi előtte szart kavart:DDDDDDDDDDDD
Előzmény: Ati-pati (17)
Ati-pati Creative Commons License 2000.10.24 0 0 17
Nem, én a Qszibekaphatod-ra gondoltam.

Ati-pati

Előzmény: originalqszi (16)
originalqszi Creative Commons License 2000.10.24 0 0 16
És milyen nicket választasz komoly téma esetén? Pati-ati? Vakbélgyulladás? Qszinegyereide?:DDDDD
Előzmény: Ati-pati (15)
Ati-pati Creative Commons License 2000.10.23 0 0 15
Biztosan van ilyen leírás, de sajna nem tudom hogy hol.
Jó módszer az is, ha lemásolsz valahonnan az ismeretségi körödből egy már jól működő szerkezetet.

Ati-pati

Előzmény: nomira (14)
nomira Creative Commons License 2000.10.23 0 0 14
Faszeneset szeretnék, mert a bográcsot azt bárhol fel lehet állítani és ugye körbe lehet járni , rázogatni jobbról-balról. De, én olyat szeretnék, amit rendes fahasábokkal lehet fűteni. Szerinted találok valahol a neten építési leírást?
Előzmény: Ati-pati (8)
originalqszi Creative Commons License 2000.10.20 0 0 13
És milyen a hólés flecken??????
Előzmény: Ati-pati (12)
Ati-pati Creative Commons License 2000.10.20 0 0 12
Nem télen nem használom, de a hólé attól még belefolyik.

Ati-pati

Előzmény: originalqszi (11)
originalqszi Creative Commons License 2000.10.20 0 0 11
Én komolyan kérdeztem a sütést!!!!!!!!!:DDDDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: Ati-pati (10)
Ati-pati Creative Commons License 2000.10.20 0 0 10
Á dehogy összel fogom az egész 5 mázsás betondarabot és a hátamon beviszem a konyhába.

(ha legközelebb komoly topikot nyitok, álnicken fogom tenni!)

Ati-pati

Előzmény: originalqszi (9)
originalqszi Creative Commons License 2000.10.20 0 0 9
>..... (hólé, oltóvíz) ......
Télen is kint sütöd el???????????????????????akarom mondani meg
Előzmény: Ati-pati (8)
Ati-pati Creative Commons License 2000.10.20 0 0 8
Kedves Nomira!

Elösször is dönts el, hogy mit szeretnél benne készíteni: faszénen sütni vagy bográcsba főzni.
Ha a faszenes dolog érdekel, akkor nagyon kis mélységüre kb. 8-10 cm-esre készítsed a tűztér mélységét, bográcsnál értelemszerűen sokkal mélyebbet kell készítened, hogy a fahasábok is beleférjenek.
Kérdéses még a tűztér ajtaja, ezt sokszor elhagyják mert egyszerűbb megépíteni, végül is talán csak a hamu kiszedésekor előnyös, azonban azt mindenképpen biztosítsad, hogy atűztérből a víz kifolyhasson. (hólé, oltóvíz)
Külön meggondolást igényel a bográcsos változat esetén a bográcstartó oszlopok elhelyezése, ha érdekel leírom.

Ati-pati

Előzmény: nomira (7)
nomira Creative Commons License 2000.10.20 0 0 7
Engem is érdekel a tűzhely építés, ugyanis van a vadonatúj kertünkben egy kis lebetonozott négyszögletes rész - kb, 1m-szer 1 méter csekélyke fallal. Az előző tulaj kutyaházat akart csinálni, de a kutyának se kellett. Most azt tervezem, hogy kár lenne lebontani, ha kicsit átépítem, talán jó lenne tűzhelynek. De, hogyan kezdjek hozzá?
originalqszi Creative Commons License 2000.08.21 0 0 6
No, elkészült e a tűzhely?
Vagy a helyén hűlt hely?
Tudtál e benne sütni,
Vagy inkább arrébb csak elsütni?:DDDDDDDDDDD
Előzmény: Ati-pati (5)
Ati-pati Creative Commons License 2000.06.30 0 0 5
Tekintve, hogy kőböl és betonból lesz, valahogy majd csak kibekkeli a fagyos napokat is.

(légyszí probálj meg érdemben hozzászólni, tényleg érdelkelne a téma)

Ati-pati

Előzmény: originalqszi (4)
originalqszi Creative Commons License 2000.06.30 0 0 4
És fával tüzelni? és rízst főzetni, meg levest és almáspitét? tényleg? És aztán házat húzol föléje????DDDDDD Télen mi lesz vele?????
Előzmény: Ati-pati (3)
Ati-pati Creative Commons License 2000.06.30 0 0 3
Utálom a gagyi grillező vacakokat, olyat szeretnék amit a III. világháború befejezése után is nyugodtan használhatok. És az ize is más a saját készítésű tűzhelyen készített kajának!

Ati-pati

Előzmény: originalqszi (2)
originalqszi Creative Commons License 2000.06.30 0 0 2
Persze hogy használhatsz! csak arra vigyázz, hogy falazás közben észre ne vegyenek:DDDDD
No de most halál komolyan!!!!!!! Mi a francnak egy épített??? nem elég egy grillező készülék?????? Egyébként üdvözlöm a topicodat:-)))))
Előzmény: Ati-pati (1)
Ati-pati Creative Commons License 2000.06.30 0 0 1
Sütni és főzni is akarok. A tűzhely formájával nincs is problémám, mert azt még időben lelestem egy ismerősöm kertében. Az építés részletei nem világosak pld.: mivel kevés a szép kövem, használhatok-e téglát a belésejében ott ahol, majd nem fog látszani?

Ati-pati

Előzmény: lujza (0)
lujza Creative Commons License 2000.06.30 0 0 0
Sütni akarsz, vagy fözni ? Vagy mindkettöt ?
Sütni nyárson, vagy rácson ?

Én egyszer láttam egy jópofit. Kulcslyuk alakú volt, a kör alkú rész magasabb, ott ment a fözés, a kilógó párhuzamos falak alacsonyabbak voltak, oda lehetett rakni a nyársat, vagy a rácsot. Ide a parazsat ki lehetett huzkodni a nagy tüztérböl.

A kör alakú részben pedig 120 fokos elrendezésben alul ki lehetett venni egy-egy követ, szabályozni a huzatot. Jól müködött.

Nekem külön tüzhely és külön kerti kandallóm van, az se rossz.

Asszem nem a könek árt meg a meleg, hanem a habarcsnak. Lehet kapni höálló betont.

Előzmény: Ati-pati (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!