Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.11 0 1 26507

Felteszem a marhahús esetében valamilyen szelethúst értünk. Ez esetben két titka van:

1. Legalább 1 napig (24 óra) pácolni kell

2. Nem szabad teljesen átsütni (tudom, fúj-fúj véres és nem sül át. De az nem vér, és attól még megsül a hús, baktériumok nem élik túl)

 

Ha ez is kevés lenne, vagy a 2. pontot sehogyse akarja teljesíteni az ember, akkor két további tipp:

1. Ha az emberre rászakadt a bank, akkor bélszínt kell venni. Azt nehéz elrontani :) (megjegyzem fehérpecsenye és társainál nem sokkal drágább, csak nehezebb kapni)

2. Ha frissen is veszi az ember, le kell fagyasztani. Érezhetően javít a hús puhaságán.

3. Tapasztalat alapján a Metro és társaiban kapható fagyasztott brazil / új-zélandi bélszínek nem drágábbak, mint a hentesnél frissen kapható hátszín / fehérpecsenye, ellenben érezhetően jobb minőségű és finomabb.

 

Megjegyzem ha először sütöttél marhát, és csak annyi volt a megjegyzés, hogy rágós, az egyértelműen pozitív jel és siker :)

Előzmény: zzombie (26505)
v_peti Creative Commons License 2015.01.11 0 0 26506

Vagy az elektroszmog. Egy marketinges előadásból az derült ki, hogy az a fő ellenség. Persze ez ellen védő termékeket forgalmaztak, először méregdrágán, de azután alaposan lement az ára.

Az viszont tény, hogy az elektroszmog ellen a Faraday hatás miatt védhet a takaró, de azért kíváncsi lennék, hogy a valóságban mi a helyzet, mennyire súlyos a dolog. Mert van elektroszmog, de hogy tényleg az lenne a fő ellenség?

Előzmény: W_B (26504)
zzombie Creative Commons License 2015.01.10 0 0 26505

Csecsemők esetén mi a helyzet? Azért az ő szerveztük még terhelhetőbb, nem? Mondjuk végignyomtam a terhességet a Váci útra néző, legtöbbször nyitott ablakú irodában és még mindig  a fővárosban lakunk, szív elég cuccot csóri.

 

A pesti csapvizet én főleg az íze miatt nem szívesen iszom, olyan, mintha egy uszodai medence vízéből lefetyelnék... :-/

 

 

*****

Életemben először marhahúst sütöttem, sok reményt nem fűztem hozzá. Kész van, Szöszi eszi:

- Hm, ez olyan, mintha étteremben enném!

- (kezdem kihúzni magam)

- Ott is elég rágós szokott lenni....

 

 

Előzmény: W_B (26504)
W_B Creative Commons License 2015.01.04 0 0 26504

Igen, a csapvízből megfelelően érzékeny analitikai módszerrel gyakorlatilag bármi kimutatható, a kérdés az, hogy mennyi.

 

Nos, a csapvízben lévő hormonok mennyisége sok nagyságrenddel kevesebb annál, aminek már hatása lehetne az emberi szervezetre; mondhatjuk azt is, hogy a növényi táplálékkal magunkhoz vett fitoszterinek (növényi eredetű hormonszerű anyagok) hatása sokkal-sokkal nagyobb.

 

(V.ö. az anyatejben is vannak hormonok!)

 

Tehát ezért tök felesleges bármilyen ásványvizet megvenni. (Amit ráadásul PET flakonban tárolnak, amiből meg a tereftálsav lágyító oldódhat ki..)

 

Ha valaki nagyon aggódik, vehet egy aktív szenes vízszűrőt, de nem ezen (a vizen) fog múlni bármi is; sokkal többet számít a szennyezett levegő, stb.

Előzmény: rrroka (26501)
m-s-m Creative Commons License 2015.01.03 0 0 26503

Annak a márkának van már Coelhós vize is. És lesz még candice swanepoelös is. A pesti csapvíz elég ocsmány klóros vacak, de ezt leszámítva nincs baj vele. Ha mégse tetszik a sok bennelévő, nézd meg a jana összetételét és vegyél hasonlót. És ne nézd meg, miből van a pet. :)

Előzmény: zzombie (26494)
zzombie Creative Commons License 2015.01.03 0 0 26502
rrroka Creative Commons License 2015.01.03 0 0 26501

Létezik olyan hiteles vizsgálat, ami csapvízből kimutatott már bármilyen hormont? én eddig úgy gondoltam, hogy ez az ásványvízgyártók és vízszűrőgyártók rémhírterjesztése.

Előzmény: zzombie (26496)
zzombie Creative Commons License 2015.01.03 0 0 26500

Ugyanaz, végigolvastam a címkét mindkettőn. 

Előzmény: v_peti (26498)
zzombie Creative Commons License 2015.01.03 0 0 26499

Délután elvittük Kiccsajt sétálni. Szöszi megállt egy kürtőskalácsos bódé előtt. Az az izé (vájú..?), amiben a parázs van, eléggé dobálta a pernyét meg néha parazsat is, mondtam, hogy én arrébb tolom a kölköt, mielőtt a babakocsiban landol valami.

Eladónő ráförmedős stílusban:

- De hát az jó neki! A pernye lúgosít! Lúgosítaná a szervezetét! Ezt nem tudta?!!

 

Gondolkodtam, hogy a néninek belenyomom a kezét/arcát/lábát, hogy jó lúgos legyen neki, de inkább arrébb sétáltam...

 

 

v_peti Creative Commons License 2015.01.03 0 0 26498

Elírtam! Biztos, hogy ugyanaz a babavíz és az ugyanolyan gyártmányú ásványvíz összetétele?

Előzmény: v_peti (26497)
v_peti Creative Commons License 2015.01.03 0 0 26497

Biztos, hogy ugyanaz a babavíz, meg a csapvíz összetétele? Lehet, hogy az előbbiből pár ásványi anyag ki van vonva.

Előzmény: zzombie (26494)
zzombie Creative Commons License 2015.01.03 0 0 26496

A babákat bizonyos életkorig meghajtja a csapvíz, állott víz a baktériumok, vegyi anyagok miatt. A bármilyen ásványvíz meg az esetlegesen magas ásványianyag tartalom miatt nem túl jó, a veséjüket túlterheli. 

Nálunk egyébként ihatatlanul ólom- és klórízű a csapvíz, itt nem szívesen iszok belőle. De a szüleimnél például ásványvíz ízű a csapvíz.

 

Mondjuk attól is nehezen vonatkoztatok el, hogy a vizelettel belekerült hormonokat nem tudják kiszűrni a szennyvízből, úgyhogy egész jó ösztrogénforrás a csapvíz :)

Előzmény: bm613 (26495)
bm613 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 26495

Már ott beugrottál, hogy magatoknak ásványvizet veszel... a legnagyobb lehúzás, és több mint egymilliárd litert vesznek az emberek az országban évente... a legtöbb helyen tökéletesen iható a csapvíz. Babáknak nem tudom, mi kell, lehet, hogy nekik tényleg jobb, ha nem a csapvizet kapják, de másoknak teljesen értelmetlen pénzkidobás.

Előzmény: zzombie (26494)
zzombie Creative Commons License 2015.01.03 0 0 26494

Kiccsajnak a tápszerhez lusták vagyunk vizet forralgatni, úgyhogy hónapok óta egy bizonyos márka babavizét vesszük. Ugyanannak a márkának a felnőtt verzióját meg mi isszuk.

Tegnap unalmamban a saját palackom címkéjét olvasgattam. Jól elrejtve felirat: "Babáknak forralás nélkül adható".

Az egy literes "babavíz" 130 Ft, a másfél literes "felnőtt víz" szintén 130 Ft.

 

Ritkán ugrok be marketingnek, most sikerült :(

Leadfoot Creative Commons License 2014.12.29 0 0 26493
Előzmény: zzombie (26492)
zzombie Creative Commons License 2014.12.29 0 0 26492

Szórakozott nődokimnál látogatás.

- Mondja, mikor is szült?

- Májusban.

- Akkor június, július, augusztus... (Közben számol a kezén)...november, december. 10 hónapja!

- Ööö...hét.

- Ja, igen.

 

Hát, majdnem :)

 

Korábban azt hiszem említettem, hogy a szülészet állatorvosi lova voltam. Dokinak is megmaradt, felidézte:

- Jujj, emlékszem a szülésére, ilyen komplikáció, olyan komplikáció, stb, nekem nagyon élénken megmaradt. Magának is?

 

Azóta azon gondolkozom, hogy pontosan milyen választ várt erre :) Nem, azóta heti háromszor szültem, ki emlékszik már arra ennyi között...

 

v_peti Creative Commons License 2014.12.27 0 0 26491

Az óvodáskorú unokahúgomat a pingvin hangja érdekelte, de mivel fogalmam sem volt róla, hogy kezdjek hozzá, ezért a youtube-on kerestem hangot, és nem próbáltam utánozni.

Hülyíteni nem akartam, hogy ping-ping...

Előzmény: Té (26490)
Creative Commons License 2014.12.26 0 1 26490

https://www.youtube.com/watch?v=cQzV_p8fJ9U

 

Legközelebbi látogatásnál már az ajtóban tesztelés, 80% alatt teljesítők következő vasárnap újra próbálkozhatnak... :-)

Előzmény: zzombie (26489)
zzombie Creative Commons License 2014.12.26 0 0 26489

Kiccsaj karácsonyra kapott plüsselefántot. Kértem a családot, hogy valaki szinkronizálja az elefántot. Fél óra próbálkozás után kiderült, hogy haldokló mókus, beteg jávorszarvas, kakadu, csapdába esett csimpánz, rekedt oroszlán hangokat mindenki tud, de senki nem tud elefánthangot :)

Oldboly Creative Commons License 2014.12.24 0 1 26488

zzombie Creative Commons License 2014.12.13 0 0 26487

Kiccsaj egyik kedvenc "gyakorlata", amikor Szöszi hanyatt fekve maga fölé emeli és "repteti". Többször szóltam neki, hogy közvetlenül etetés után nem jó ötlet, mert ilyenkor minden izma megfeszül (a hasizma is). Na, ma olyan gyönyörűen arcon hányta, hogy azt hiszem, többször nem kell figyelmeztetni :)

Oldboly Creative Commons License 2014.12.06 0 0 26486

:)

Előzmény: zzombie (26485)
zzombie Creative Commons License 2014.12.05 0 0 26485

Szöszi sógoráék jöttek látogatóba. Sógor kérdezi indulás előtt Szöszitől:

- Vannak a közelben nagykerek?

- Nagy, kerek...mik...?

- Nagyker.-ek! Ruházati. Vannak a közelben?

- Nagy, kerek ruhák? (sógor amúgy nagydarab - a szerk.)

- Nagykereskedések!!

- Jaaaaaaa! Azok nincsenek...

zzombie Creative Commons License 2014.11.22 0 0 26484

Apósomról sajnos pozitív dolgokat nehezen tudok mondani, így rövid jellemzésként csak annyit, hogy az egoizmus és az alkoholizmus ritkán teszi kellemessé a személyiséget...

Nemrég tudtam meg, hogy hónapok óta (azóta nem is találkoztunk/beszéltünk) haragszik rám, mert amikor Kiccsaj kb 3  hetes volt, én kézmosásra kényszerítettem...

 

Ma családi összeröff volt nálunk, anyósomat és Szöszit felspannoltam, hogy após igenis mosson kezet, az se érdekel, ha fizikai erőszakkal veszik rá. Megérkezik mind a kb 20 fő, mindenki kérdés nélkül masírozik be kezet mosni. Apósom elindul a nappali felé, elé állok:

- Legyen kedves elmenni kezet mosni. - mutatok a fürdőszoba felé.

Iszonyú felháborodott arc:

- DE HÁT ÉN MA MÁR MOSTAM EGYSZER KEZET OTTHON REGGEL!!!

 

 

Teszem hozzá, hogy a személyes higiéniája olyan, hogy egy aluljárós csöves is illatos és tiszta hozzá képest. 

bm613 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 26483

Engem második alkalommal vitt ki forgalomba az oktató. Csak én tényleg nem vezettem előtte soha, mert 7 éves koromtól nem volt autónk. Kicsit meglepődtem, de túléltük :-)

Előzmény: stopposbácsi (26481)
v_peti Creative Commons License 2014.11.21 0 0 26482

Nálunk az öcsém volt így. Ráadásul a BC-n az oktató mindjárt egy terhesautóba ültette, és ráadásul eléggé indulatos is volt. De ő is hamar belejött.

Előzmény: stopposbácsi (26481)
stopposbácsi Creative Commons License 2014.11.21 0 1 26481

Nekem kissé börleszkbe illően indult az első óra. Kisváros, rutin, gondoltam elmegyünk a pályára, aztán majd ott előre-hátra, indul-megáll, miegymás.

 

Ehhez képest a csóka eljött hozzám, mondta, hogy üljek be vezetni, aztán irány a szomszéd falu, mert van ott egy kis dolga.

-Ööööööö. Hogy most én izé ide?

-Persze, ülj be és mehetünk.

-De hát ez az első óra, nem kellene rutinpálya meg ilyenek?

-Vezettél te már. (Ez normális volt felénk, hogy kb mindenki vezetett már jogsi előtt, de engem sosem érdekelt)

-Ööööö.

-Akkor menjünk.

 

Szerencsére megúsztuk. Egy óra múlva már egész jól ment. :)

Előzmény: v_peti (26480)
v_peti Creative Commons License 2014.11.20 0 0 26480

Pesten sokkal linkebbek! Nekem mázlim volt, mert nem Bp-en lakom, az oktató meg a második unokatestvérem volt.

Így az országúti egyik fele úgy volt, hogy lementünk a szüleihez vidékre, és ezt grátiszba adta. Az éjszakai meg könnyű volt, mert télen és tavasszal volt a gyakorlati rész. (Mivel elfoglalt, ezért heti 2-4 óra volt csak, így kissé elhúzódott.)

 

Előzmény: bm613 (26479)
bm613 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 26479

Viszont közelebb van, ezért ha csak ki akarja pipálni az oktató, meg nem akar negatív összeget keresni azon az órán, akkor egyszerűbb neki :-) (Tapasztalat. Engem csak a Kamaraerdőnél levő lakott területen kívüli útra vitt ki az oktatóm. Ennél komolyabb volt, hiába nem számít országútnak, az M5 kivezető, amikor rutinvizsgára mentünk. Az éjszakai vezetést meg simán lepapírozta, április-május volt, egyikünk sem ragaszkodott az este 8-9 órához.)

Előzmény: v_peti (26477)
stopposbácsi Creative Commons License 2014.11.20 0 0 26478

Mondjuk ez jogos. :) Az a fránya matek. :D

Előzmény: bm613 (26476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!