Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Syracusa Creative Commons License 2021.11.04 0 0 3881

Mondjuk mintha ebben a fapad/indiai szint felett mintha ledes hátsó lámpák lennének. Vagy nem? Ha igen, akkor az olyan, amilyen, csak garivesztéssel lehet emelni a fényerőn.

Előzmény: Syracusa (3880)
Syracusa Creative Commons License 2021.11.04 0 0 3880

Ha az autónak van európai típusbizonyítványa, akkor tökmindegy hogy milyen lámpái vannak, az szabályos. Sőt: csak az a szabályos.

Variációk:
0) Szemész, hátha szürkehályogról van szó. Ha nem, akkor marad a feleség hátul zseblámpával.

1) Erős, hideg fehér LED világítást ("izzót") kell berakni. Annak a fényét a polarizáció miatt nem érdekli, hogy milyen színű műanyag van előtte. Sokkal jobb nem lesz, nem is szabályos, de perverz aki beleköt.
    Lehet nagyobb teljesítményű, mert tolatólámpában rövid a működési ideje.

2) Venni kell tolatókamerát. A Yaris gyári rendszere az egyik legjobb ami létezik. Tökéletes, tiszta és éles képet ad sötétben is, plusz jók a segédvonalak.

3) Jóval olcsóbb egy tolatóradar beépítése, a láthatóságot nem emeli, de az információ szintjét igen.

 

Előzmény: papa 946 (3879)
papa 946 Creative Commons License 2021.11.03 0 0 3879

Űgy látom, hogy a tolatólámpa probléma csak engem érint, mivel nem jött válasz a kérdésemre. Ha tolatok, akkor a feleségem megy hátúl egy zseblámpával, ha éppen ott van. Azóta utána néztem: nem lehet bármilyen lámpát feltenni, erre van előírás, törvény az EU-ban, sőt magyarországon létezik egy 1990-es paragrafus, ami kimondja, hogy csak fehér tolatólámpával lehet a kocsikat forgalomba hozni, ill. a pótlámpa is ilyen kell, hogy legyen. Nos a Toyota Yaris Bi-Tone SensoSmart nem ilyennel van felszerelve, hanem eléggé sötétpirosas lámpával. Ezek szerint a Toyota nem vette ezt figyelembe, de akkor, hogy hozták Mo-on forgalomba. Gyanítom, hogy más Toyota tipusnál is előfordul. Az én kocsimat is már másodszorra is átengedték a múszakin, pedig nem szabályos. Most vettem használtan pár évesen, ezért jön ez most nálam elő. Mi a megoldás: szóljak a Toyota Bp.központnak, hogy ingyen cseréljék ki a lámpát, mivel szabályellenes, sőt törvény ellenes? De akkor át kell nézni az összes Toyota kocsit.

Persze kicsi vagyok én ehhez, de ettől még nem látok hátra semmit, de azt sem látják, ha tolatok.

Mi lenne a megoldás? Tudnátok tanácsot adni?

 

                                    Üdv. papa 946

 

Kukacos 1 Creative Commons License 2021.11.01 0 0 3878

Köszönöm szépen válaszodat!

Sajnos nincsen ilyen lehetőségem, programom, műszerem vagy nem tudom mi az amit írsz,

ezért kértem tudtok e valakit ajánlani.

A szervizben sok sok pénzért megoldanák de annyira nem érdekel.

A gyerekek pestre költöztek és néha a yarissal megyünk és végig nyomni a gázt az gáz. :)

Köszönöm még egyszer! Próbálkozom máshol.

Üdv.

Előzmény: Syracusa (3877)
Syracusa Creative Commons License 2021.11.01 0 0 3877

Még mindig ezt gondolom. 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=157564502&t=9017185

 

TIS-el azt meg lehet nézni, hogy az opciót és mérőblokkokat felajánlja-e, de ha nem, akkor ugye nincs mire cserélni, hiszen csak ugyanolyan hardverre és fw-ra lehet.

 

Lehet hogy van backdoor, yarisworld szerű fórumokat kell átnyálazni. 

Előzmény: Kukacos 1 (3876)
Kukacos 1 Creative Commons License 2021.11.01 0 0 3876

Sziasztok!

 

Toyota Yaris 2015 évjaratú 1literes benzinesbe szeretném beleszerelni a tempomatot.

A kapcsolót már sikerült beszerezni, beszerelni de ez persze még nem elég.

Valószinüleg a motorvezérlő nem fogadja el a kapcsolót.

Tudna valaki abban segíteni, hogy hova forduljak? Esetleg valaki csinált már ilyent? Lehet azt programozni vagy cserélni kell?

Előre is köszönöm!

Szép napot!

Jani1979 Creative Commons License 2021.10.31 0 0 3875

Sziasztok,

 

4 éves hybrid Yaris.

Világítás probléma, se tompított, se távfény nincs, tehát egyik első izzó sem világít a négyből. A helyzetjelző jó elől-hátul. Tompított-táv váltásnál a relé kattog. Lámpamagasság állítás is működik. Így este ennyire tudtam behatárolni.

Mi a véleményetek, mi lehet a gond?

 

Holnap megkeresem a (kattogó) relét, multiméterrel megmérem odáig van-e fesz? Bár elvileg előrébb lehet a "szakadás", ahhoz meg kapcs. rajz kellene.

 

Tudnátok segíteni biztosíték és relékiosztás rajzzal? Nincs könyvem, és most a google sem a barátom... Esetleg kapcsolási rajzot tudtok-e?

 

Köszönöm mindenkinek!

csiriprelek Creative Commons License 2021.10.31 0 0 3874

Én is így vagyok a 99-esYarisommal,műszer szerint lambada szonda a hibás. Csere után is világít a lámpa, bár néha elalszik pár napra.

Előzmény: Uziocsi (3872)
Syracusa Creative Commons License 2021.10.31 0 0 3873

Ezt diag nélkül nem mondja meg senki.

Kellenek a hibakódok és nézni kell az élő adatokat.

Szakadt lambdavezeték, beteg katalizátor, rossz injektor, fals levegő, hibás új szonda, rossz szelep vagy rossz változó szelepvezérlés, kiégett kipufogótömítés egyaránt lehet.

A random alkatrészcserére érkező tippek túl drágák lesznek, vidd normális szervizbe legalább diagnosztikára. 

Előzmény: Uziocsi (3872)
Uziocsi Creative Commons License 2021.10.30 0 0 3872

Toyota Yaris Linea Shol 1.0 2000.évj. folyamatosan világít a Motorhiba ( sárga lámpa). Szerelő megcsinálta, lambaszonda csere....de két nap után ( kb .20.km. ) után újra villágít a sárga lámpa. Volt valakinek hasonló gond? Mi lehet az oka ?

papa 946 Creative Commons License 2021.10.29 0 0 3871

Szeretnák tanácsot kérni, hova forduljak. A kocsim Toyota Yaris Bi-Tone Sensosmart tipusú. Az a gondom, de lehet, hogy ez nem csak az én problémám, hogy a tolató lámpám - lent van háturól nézve a baloldalon - gyárilag elég sötét - erősen piros-sárga - és nem lehet látni hátúl szinte semmit. Az lehet, hogy más látja ha tolatok, de ez így sötétben balesetveszélyes is. Nem tudom ezt hogy találták ki a Toyota "szerkesztők". Ki szeretném cserélni, vagy cseréltetni világos- vízszínű lámpára, de egyelőre nem találok a tipushoz megfelelőt. Külsőt tervezgetek felszerelni, dehát az nem esztétikus - ugyan praktikus.

Tudna valaki segíteni, hol találok eredeti, de tiszta világos tolatót a tipushoz.

Várnám segítókész válaszotokat.

                                            Üdvözlettel:  papa 946

Syracusa Creative Commons License 2021.09.08 0 0 3870

Evvan, engem aztán nem zavar. :)
A relés változat is csak a nappali menetfényt-tompítottat váltja, nem a tompítottat kapcsolja.

Előzmény: Frinyi (3869)
Frinyi Creative Commons License 2021.09.07 0 0 3869

Valószínű az alsó kép zavart meg,a rajzot nem figyeltem,bocsi.

Előzmény: Syracusa (3865)
Frinyi Creative Commons License 2021.09.07 -1 0 3868

Igen,akkor nézz hozzá egy kapcsolót.

 

Előzmény: Rigo35 (3866)
Frinyi Creative Commons License 2021.09.07 0 0 3867

Igazad van,annyira nem is néztem. :)

Előzmény: Syracusa (3865)
Rigo35 Creative Commons License 2021.09.07 0 0 3866

HLP-ra csak 2 biztosítékot hoz.Relét nem.Ezeket megcseréltem,helyzet ugyanaz.Ugyhogy biztik kilőve.

Autóvillamosságis fórumon is megerősitettek nincs reléje,a kormányoszlopi kapcsolókar a ludas ebben.

Köszi mindenki segitségét,rendelek egy u.gyártottat.

 

Előzmény: Frinyi (3864)
Syracusa Creative Commons License 2021.09.06 0 0 3865

Te látsz ezen a rajzon relét? 

Előzmény: Frinyi (3864)
Frinyi Creative Commons License 2021.09.06 0 0 3864

A rajz szerint van relé,esetleg a HLP nevezetűt kellene megnézni,motortér,kisebbik biztosítéktábla,ha ez a rajz jó hozzá.

Előzmény: Syracusa (3863)
Syracusa Creative Commons License 2021.09.06 0 0 3863

Nem lesz benne relé, csak a menetfénnyel szereltekben egy külön kis biztosítéktáblán. A többin a kormánykapcsolón megy át amper, ennek a pogácsái égnek meg ill. hajolnak el.

Asszem. Egyszer valakinek csiszoltam is ilyet, de sajnos már pár éve ezt az autót lecseréltük és kidobtam a elektromos rajzaimat ehhez.

Előzmény: Rigo35 (3862)
Rigo35 Creative Commons License 2021.09.05 0 0 3862

Üdv.

Tudnál nekem abba segíteni yaris 1.0 2003 tompitott vil. reléje merre található??Ha van venne egyáltalán.Randomba nem kapcsol fel a tompitott,de sokszor meg minden felkapcsolásnál működik.Azt irták hogy vagy relé ,vagy kormánykapcsoló (bajusz ) lehet.Régebben mintha hallottunk volna kattanást felkapcsolásnál.Most nem hallok,de felkapcsol igy is.Fene tudja...

Előzmény: Syracusa (3860)
Syracusa Creative Commons License 2021.09.05 0 0 3861

cd-dc dc-dc, nyilván

 

vmi ilyesmi jó:
https://www.aliexpress.com/item/32382698190.html

Előzmény: Syracusa (3860)
Syracusa Creative Commons License 2021.09.05 0 0 3860

A VFD-t meghajtó tranzisztorok füstölnek el, néha a panelról a nyák is. Vagy új tranyók és az esetleg elszakadt (asszem) 22ohmos ellenállások cseréje a megoldás, vagy le kell tolni az egész konvertert és egy külső panellel kell áramot adni a kijelzőnek. Egy olcsó cd-dc konverter teljesen elég, a potival be lehet állítani a szükséges feszt és áramot, ez a VFD állapotától függ.

A tranyók cseréje necces lehet, mert az öregedő VFD sokkal nagyobb áramot vesz fel, ezért az új tranzisztor sor is túlmelegszik előbb-utóbb. Alapvetően is ezért száll el a táp.

Előzmény: SCS102 (3857)
SCS102 Creative Commons License 2021.09.04 0 0 3859

Köszi a választ.

Ha jutok valamire majd megosztom itt. Sajnos az én falumban nincs tökös elektromos szerelő csak hagyományos. De az nagyon jó hál' Isten.

Előzmény: Töck Jenő (3858)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.09.04 0 0 3858

Nem. Odavittem a szerelőhöz, rossz volt. Elhoztam jó volt. Kérdeztem miért több nap a javítás, a válasz az volt, hogy várni kell az alkatrészre. Az talán segítség, hogy a faluban van egy autóalkatrész kereskedő aki a gyakori típusok típushibáit ismeri. Gondolom, hogy miből fogy sok. Meg lehet próbálni arrafelé is az érdeklődést.

Előzmény: SCS102 (3857)
SCS102 Creative Commons License 2021.09.04 0 0 3857

Köszi az infót. Azt tudod-e esetleg hogy mi volt a megoldás? Mivel villamos mérnök vagyok (gyengeáramú és távközlési szakon) nem okoz problémát némi ilyen jellegű feladat. Ha tudom megoldom. És talán hasznára válhat másnak is hogy meg lehet oldani kb 2000 forintból.

Üdv, Laci

Előzmény: Töck Jenő (3856)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.09.03 0 0 3856

Nekem most volt. A sebesség, fordulat és üzemanyag mennyiségmérő eltünt. 22E Ft volt a javítás plusz 5 eFt a szerelő amiért tovább vitte egy általa ismert műszerészhez.

Előzmény: SCS102 (3849)
kombájnos Creative Commons License 2021.09.03 0 0 3855

2008-as Yaris nem mutatja a külső hőmérsékletet. Két vízszintes vonal van a C fok előtt de számot nem ír ki. Mi lehet a hiba?

SCS102 Creative Commons License 2021.09.03 0 0 3854

Köszönöm szépen. Azt hiszem el lesz a párom anélkül is hogy a kocsi mondja meg mennyi az idő és a kinti hőmérséklet. :o) A fogyasztást meg amúgy is megmutatja a számla.

Előzmény: Frinyi (3851)
Rigo35 Creative Commons License 2021.09.03 0 0 3853

Köszi.

Igen ezt a kettőt irták a villamosságis forumon is.Utóbbival jobban járnák.

Az lesz a baj,hogy a bontott darabon nem tudom majd hogy az is működik e.

Előzmény: Frinyi (3852)
Frinyi Creative Commons License 2021.09.02 0 0 3852

Szerintem nézesd meg villamosságissal inkább,bajuszkapcsoló,vagy a világítás reléje gyanús lehet,de ezek csak tippek. De hátha még jön válasz valakitől.

Előzmény: Rigo35 (3850)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!