Keresés

Részletes keresés

gyongyhaju lany Creative Commons License 2010.01.07 0 0 5627

Azért nem bántuk meg. :) Szállást nem akartunk, a hajnali busz teljesen rendben volt, csak egy nyitvatartó kocsmát, ahova beülhetünk addig. Sebaj, majd nyáron megismételjük :) - gondolkodtam is, hogy de szép lenne napnyugta a Kozmáryból, napfelkelte a Cseplyéről :)

 

Küldök címet.

 

Ha elfogadsz egy tanácsot: ahogy látom, a szilveszteri csapat exponenciálisan nő. Talán érdemes lenne még 1 túravezetőt beszervezni és két csoportot indítani, egy lassabban haladós többpihenőset (esetleg rövidebb távon, Mátrafüredről indulva) kicsit korábban, és egy sietősebb, hosszabb túrát későbbi indulással. Éjfélkor pedig a 2 csapat találkozhat koccintani a Cseplyén - persze ha az elemek is úgy akarják :)

Előzmény: gyuri74 (5626)
gyuri74 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 5626

Szia Dorka!

 

Köszönöm, hogy eljöttetek, remélem nem bántátok nagyon meg. Kicsit máshogy sikerült, mint terveztem. Sajnálom, hogy nem találtatok semmi nyitva lévő helyet a túra után. Pedig tudtam volna szállást, az egyik ismerősömnél... A meglepetést sem tudtam odaadni Nektek, ha az adataimnál lévő e-mail címre írsz egy postacímet, akkor elküldöm utólag.

 

Minden jót!

Gyuri

Előzmény: gyongyhaju lany (5625)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2010.01.01 0 0 5625
Köszi a túrát, a körülmények sajna elég zordak voltak, sajnálom, hogy nem tudtunk elköszönni. Gyöngyösön szilveszter éjjel csak zártkörű volt nyitva, 4kor nyitották a buszvárót - közben egy fél órát a benzinkúti bótban tudtunk melegedni a reggeli buszunk érkezéséig. Így viszont újból már nem vállalom be, csakis ezért jövőre erre nem megyünk, de ha lesz máskor-máshogy, szívesen.

(Dorka)
Előzmény: gyuri74 (5624)
gyuri74 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 5624
Szeretettel várlak titeket is!
Előzmény: gyongyhaju lany (5623)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2009.12.29 0 0 5623
Jövök! :) (és valószínűleg hozok magammal még 1-2 embert)
Előzmény: gyuri74 (5618)
ZE Creative Commons License 2009.12.28 0 0 5622
Off:
Az ftp-jelszavak ellopására rengeteg trójai kering, a legtöbb a Total Commander-t támadja.
On.
Előzmény: IldiH (5621)
IldiH Creative Commons License 2009.12.28 0 0 5621
Köszi, már megoldottam. :) A gépemen lévőkkel nem volt baj, munkahelyi ftp-s feltöltéskor másztak bele :(
(egyébként van vírusírtóm, csak szerintem ócska, így kaptam és még nem volt lelkierőm újratelepítgetni jobb progikkal)
Előzmény: pozo (5620)
pozo Creative Commons License 2009.12.28 0 0 5620

 

Szia!

 

Nem akarok ünneprontó lenni, de múltkor (kb. 1 hónapja) a honlapod vírusos (trójai)volt...Van vírusírtó a gépeden?

Előzmény: IldiH (5619)
IldiH Creative Commons License 2009.12.28 0 0 5619

2009.12.30.-2010.01.01. -- 39. Mixxx-túra

http://www.rollszallas.hu/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=4&Itemid=31

Turistaház (Óbánya, Mecsek)


A vendégház 40 férőhelyes, egyedi igény esetén 5 pótágy áll még rendelkezésre. Szobák: 1 db 4 ágyas (emeletes ágy, zuhanyzó, WC), 4 db 6 ágyas (emeletes ágy, különálló épületben külön női-férfi fürdő, zuhanyzó, WC), 2 db 6 ágyas tetőtérben (külön női-férfi fürdő, zuhanyzó, WC). Az épületben nagy ebédlő- konyha biztosítja a közös étkezési lehetőséget. A konyha felszereltsége 50 fő részére biztosított, az ebédlőben egyszerre 30 fő tud étkezni.
Szállásdíj fűtési szezonban: 2 500.- Ft / fő / éjszaka + Idegenforgalmi adó: 300 Ft / fő / éjszaka (18-70 év közötti vendégek részére)

 

Kutyások előnyben :D

 

Lastminit ajánlat: 2000 Ft/fő/éj

gyuri74 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 5618

 

Ötödik alkalommal, idén is nagy szeretettel és egy kis meglepetéssel várunk mindenkit szilveszter éjjelén, hogy egy vidám, közös túrázással búcsúztassuk az óévet, és köszöntsük az újesztendőt. Ahogy az előző években, a cél most is éjfélre a Cseplye-tetőn lenni, ahonnan az újév köszöntése után megtekintjük a város és a környék tűzijátékait. Terveink szerint hajnali 2 órára érünk vissza a városba 2010 első napján.

 

Időpont: 2009. december 31.

 

Útvonal: Gyöngyös - Mátrafüred (Kozmáry-kilátó) - Sástó - Máriácska - Mátrafüred - Sár-hegy - Gyöngyös 

 

Idő és kedv hiányában a Sástói kitérő elmaradhat!

Csatlakozási lehetőség van Mátrafüreden 20 ill. 22 órakor!

 

Táv: 20 km

 

Szintemelkedés: 600 m

 

Találkozó: Gyöngyös, autóbusz pályaudvar, 18 óra

Visszaérkezés a városba várhatóan 2 órára.

 

Túravezető: Szőke György (30/308-4317)

 

Szükséges felszerelés: elemlámpa (pótizzóval és tartalékelemmel), meleg ruha, kényelmes bakancs, ennivaló, innivaló

 

…és amiket ne hozz: petárda, tűzijáték, fáklya, trombita

 

Részvételi költség: olyan nincs :)

 

 

julianusbarat10 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 5616

http://tucat.blog.hu/2009/10/20/kesik_az_atadas

 

Normafa Síház

 

írnak bp-i kirándulásokról is.

nyomdász Creative Commons License 2009.10.07 0 0 5615

Sok jóember, érdekes útvonal, változatos táj, csodálatos őszi erdő, kiváló szolgáltatások.

Budai kilátók túranap

A budapesti Tipográfia TE tagjaiként október 10-én, a Budai-hegység nyolc kiemelkedő kilátópontját összekötő teljesítménytúrát rendezünk.
A Normafa - Erzsébet-kilátó - Nagy-Hárs-hegy - Kis-Hárs-hegy - Fekete-fej - Vöröspocsolyás-hát - Tarnai-pihenő - Csergezán-kilátó - Nagykovácsi útvonalra nevezőket a Normafa Síháznál, 7-9.30 óra között várjuk.

Táv/szint/szintidő: 23 km/700 m/7 óra.

A tájékozódást színes térképkivágat és leírás segíti. A túrát sikeresen teljesítőket a célban oklevéllel, emléktárggyal jutalmazzuk. Az elvesztett energia pótlására útközben csokoládét, frissítőt, a célban pedig egy tányér meleg ételt adunk. Nevezési díj: 700 Ft.

A legnagyobb csapat különdíjban részesül.

 

A túranap a Budapest Kupa túrasorozat fordulója. A befejezett füzeteket átvesszük és továbbítjuk a TTT-nek.

A Cartographia Kft. minden teljesítőt egy - a VI. kerület, Bajcsy-Zs. út 35. alatt található üzletében igénybevehető - 20% kedvezményre jogosító vásárlókártyával jutalmaz, amellett, hogy turistatérképeket - szintén 20%-os kedvezménnyel - a helyszínen is lehet vásárolni. Továbbá - szintén a Cartographiatól - az első kétszázötven nevező iránytűs tollat kap ajándékba.

A Kornétás Kiadó turista könyvekkel és Turista Magazinnal kedveskedik a résztvevőknek.

További információk: http://www.budaikilatok.hu; E-mail: budaikilatok@freestart.hu (Főrendező: Felsmann József, tel.: 20/914-0254)

 

A rajt idején kinyit a rétesbolt és lesz friss pogácsa, kávé, tea, forralt bor is.

 

Üdv. nyomdász

matematt Creative Commons License 2009.09.28 0 0 5614
Sakk-MATT
www.tulelotura.hu
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.18 0 0 5613
Szia!

A héten szabaságon vagyok, úgyhogy ráérek. Pénteken vagy szombaton lenne jó menni. Én Újpestről indulok...
Előzmény: s7o1z3 (5612)
s7o1z3 Creative Commons License 2009.08.17 0 0 5612
Szervusz "peterbs".Én szivesen résztvennék a túrán már csak azért is mert már nagyon rég jártam arra és valaha az 1970-es években a Remetehegyi barlangokat kutattam a BSE barlangkutató csoportjában.Ird meg mikorra tervezed a túrát
Előzmény: Törölt nick (5611)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5611
Sziasztok!


Remete barlang-kiránduláshoz keresek társakat. Nem vagyok egy "elvetemült hátizsákos", de szeretek kirándulni. : )
Akit érdekel a dolog, kérem jelentkezzen.

Péter
szecsobicos Creative Commons License 2009.06.27 0 0 5609

Kisebb kirádulások a Budai-hegységben:

 

www.tucat.blog.hu

 

Eddig Tündér-hegy és Piktortégla-üregek, várjuk a folytatást.

 

üdv, szb.

 

Tündér HDRI
Angyom Creative Commons License 2009.06.23 0 0 5608
Üdv! Júni 13-14-én voltam én is a Schnnebergen negyedmagammal, szinte tökéletes időjárási körülmények között (najó, a szél nagy volt fent). Baromi kellemes volt az egész túra, júli végén már a Rax-ot fogjuk támadni, elkapott a gépszíj :D
gyongyhaju lany Creative Commons License 2009.05.18 0 0 5607
Még van 5 helyünk a pünkösdi Dél-Zalai túrára (május 30-június 1, szombat-pünkösd hétfő). Messzi vidék, érdekes tájak. A szállásunk Lentiben lesz, termál-élményfürdőtől 200 m-re egy vendégházban, 2 ágyas szobákban.

Az utazás időtartama: június utolsó hétvégéjén: júni 30-tól július 1-ig, 3 nap.

Lentiből kiindulva gyönyörködni lehet a zajdai erdőkben, elérhető a csömödéri horgásztó, a bázakerettyei termálfürdő, valamint Kistolmács fürdő- és horgásztóval. Innen indul az ország leghosszabb kisvasút vonala.
A Vétyemi ősbükkös az országos erdőrezervátumok egyike, melynek átlagosan 170 éves, 40 méter magas, ezüstös törzsű, bükkfa óriásai káprázatos élményt nyújtanak.

A közeli Szécsiszigeten bivalyrezervátum, Andrássy-Szapáry kastély, Kerka Vízimalom Múzeum látható.

Érdemes felfedezni ezt a környéket is.

További részletek a Sétafikán.
IldiH Creative Commons License 2009.05.08 0 0 5606

2009.05.22.-24. -- 32. Mixxx-túra

 

Aligvár Turistaház (Terecseny, Zselic)


A szállás ára 1250 Ft/fő/éj (20 fő esetén, nagyobb létszámnál csökken), fűtési szezonban + 2000 Ft/csoport, ágyneműhuzat 200 Ft/garnitúra (2 pléd, 2 lepedő, 1 párna), idegenforgalmi adó 200 Ft/fő, előlegként a szállás díját kérjük befizetni.
A turistaszállóban 3 szoba található, 2 db 16 ágyas és egy 8 ágyas, a szobákhoz külön fürdő és WC tartozik. A közelmúltban felújított központi fűtéses házban hatalmas közösségi terem szolgál étkezőként, társalgóként, rendezvények helyszíneként.

 

http://www.mixxx-tura.hu
László67 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 5605

Kár, hogy erre sem tudok elmenni...

Magyarország egyetlen műemlékké nyilvánított vasútvonala (Veszprém-Bakonyszentlászló szakasz).

Remélem, fel sem merül többé a megszűntetése...

A legutóbbi videóm a vasútvonalról.

Aki még nem utazott rajta és nem járt ezen a csodálatos tájon, akkor remélem, sikerül egy kis kedvet csinálni hozzá...  :-)

http://www.youtube.com/watch?v=wnyem17ypmM

Előzmény: nyomdász (5602)
efemm Creative Commons License 2009.04.22 0 0 5604
De, olvassa. :) Mondjuk a turistákat kevésbé köti le, hogy milyen vonattal utazhatnak. Amúgy tényleg érdekes programok lesznek a cuha-völgyi vonatozás kapcsán. Kár, hogy annyi teljesítménytúrával ütközik. (Amiből egyet rendezek én is. :)
Előzmény: nyomdász (5603)
nyomdász Creative Commons License 2009.04.22 0 0 5603
Na, lett egy topikom? Más nem ír ide? Lehet, hogy nem is olvassa...
nyomdász Creative Commons License 2009.04.22 0 0 5602

Sziasztok!

 

Most kaptam Berki Zoli térképésztől, a Bakonyvasút nagy barátjától terjesztésre az alábbi levelet (a Fejér megyei turisták honlapja: www.fejer-tura.hu ):

Részletek: http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=0&na_step=50&t=9005494&na_order=

Ha nem jó, akkor a Vasútmániások... topikban

nyomdász Creative Commons License 2009.04.16 0 0 5601

Hétvégén várunk a Normafa környékére, meg picit arrább is.

 

........
Családi túranap a Budai-hegységben

A budapesti Tipográfia TE turistái április 19-én vasárnap családos teljesítménytúranapot tartanak a Budai-hegységben. A Föld Napja előzeteseként meghirdetett programra 8-11 óra között várják a résztvevőket a Széchenyi-hegyre, a Gyermekvasút végállomására, ahonnan egy 16 km-es gyalogos teljesítménytúra után érkeznek meg a résztvevők a Budakeszi Vadasparkhoz. A szervezők a rajtban útvonalleírásról, az út során frissítőről és energiapótlásról gondoskodnak. A sikeres teljesítők a célban oklevelet és emléktárgyat vehetnek át.
Útvonal: Széchenyi-hegy - Úti Madonna - Ördög-orom - Frank-hegy - KFKI - Makkosmária - Csacsi-rét - Vadaspark vm. - Budakeszi Vadaspark. Táv: 16,4 km, szint 580 m.
A túra nevezési díja 500 Ft, mely tartalmazza a Budakeszi Vadaspark kedvezményes megtekintését is.

Várunk!

Üdv. nyomdász

mts Creative Commons License 2009.02.17 0 0 5600
 

Göcseji Galopp 50/15/4 km-es teljesítménytúra Káváson.

Hogy nem tudod, hogy hol van Kávás?

Gyere és ismerd meg!

 

www.gocsejtajfutas.hu

gyongyhaju lany Creative Commons License 2009.02.11 0 0 5599

Húsvét hosszú hétvégéjére, április 10-13 (péntek-hétfő) 4 napos túrát tervezek a Bakonyba. Szállás Csesznek mellett, Bakonyszentkirályon 3 szobás (6+2 fő) családi vendégházban. Férjemmel ketten lennénk és még várunk 4-6 csapattársat. Kisgyerekes családoknak is ajánlom.

 

Egyelőre olyan jelentkezőt várok, aki autót tud hozni, mert nekünk nincsen, de az út autóval kb. 1,5 óra, míg tömegközlekedéssel kb. 3.

 

Jelentkezési határidő március 1.

 

A részletek: Húsvét a Bakonyban

taormina1 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 5598
www.setafika.hu
Előzmény: adrienn02046834 (5597)
adrienn02046834 Creative Commons License 2009.01.30 0 0 5597

Köszi a honlapot (a ttt-set), meg a vonatos linket, már fel is vettem velük a kapcsolatot, majd próbálok valami konkrétat találni.

Szóval köszi a segítséget.

Azért ha van még bármi ötlet, azt osszátok meg velem, jó?

köszi!

út+kereső Creative Commons License 2009.01.28 0 0 5596
Előzmény: adrienn02046834 (5594)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!