Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.04.19 0 0 4387
Gondolom ott normális sztrájktörvény van és sztrájkőrséget lehet felállítani.Itthon sajnos ki kell engedni a patkányokat.
Előzmény: Péter az állat (4386)
Péter az állat Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4386
Mert sztrájktörés, amit a nálunknál szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban többnyire csúnya tettlegességgel "jutalmaznak".
Előzmény: Törölt nick (4383)
Endiman Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4385
mert vagy mindenki sztájkol vagy senki. olyan nincs, hogy néhány járat mégis jár.....

nálunk még a sztájk sem működik rendesen :(
Előzmény: Törölt nick (4383)
Péter az állat Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4384
Mi a probléma.
Kezdve attól, hogy szvsz nem azzal ülnek le tárgyalni, akitől akarnak valamit (állam, főváros), hanem a saját cégük vezetőivel, akik ha megfeszülnek sem tudnak semmit tenni.
Miért?
Mert a BKV elég speciális helyzetben van abból a szempontból, hogy bár napi több millió ügyfele van, megrendelője viszont egy, mégpedig a tulajdonos. Így hát a vezetőség úgy táncol, ahogy a főváros fütyül. Ha azt mondják, hogy ritkítsatok ennyi összegig, akkor vagy ritkítanak, vagy megteszi az új garnitúra.
Ráadásul nehezíti a dolgokat, hogy még igazgatója sincs a cégnek akivel érdemben meg lehetne állapodni, hogy akkor ezt, és ezt fogjuk tenni a jövőben. De ha lenne az is csak jelentős átszervezésekkel tudna pénzt fogni, ami viszont óhatatlanul leépítésekkel járna (Az Akácfát elnézve nem is ártana egy kis fogyókúra annak a háznak) amit viszont szintén ellenez a szarszervezet.
Az államtól meg miért kapnának bármit is? Ami jár azt megkapják, sőt a konszolidációval még többet is.
Ráadásul, az egészről messziről ordít, hogy egy politikai játszma a „frissen vált házasok között” és a kisebbik, így szeretne jobb pozíciókat elérni, ill még több pénzt kicsikarni a megalomániás terveikhez , és ebbe ügyesen belerángatták a suckervezetet, és rajta keresztül a dolgozókat.

Félreértés ne essék a célokkal, miszerint ne ritkítsanak járatokat, oldják meg a finanszírozást, és ne csináljanak a busz garázsból Fürst business & shoping centert teljességgel egyetértek.
(A létszám leépítések ellenzésével pedig részlegesen.) Mert a jelenlegi állapot is tarthatatlan, az elgondolás pedig a jövőre nézve is katasztrófa. Olyan mintha a saját jövőnkből vennénk kölcsön pénzt uzsorakamatra.

Na de ismét ez a dilettáns a kivitelezés!

A hétfői mutatvány kezdetnek egész jó volt, mert elérte azt amire szvsz kitalálták, a figyelem felkeltést (Nem csak a melósok, pékek, és esztergályosok ,amit a múltkor nehezményeztem, hanem az egész társadalom körében.), a szándék tiszta deklarálását, ill ízelítőt abból a káoszból, ami csak ezután várható.
A folytatás viszont maga volt a katasztrófa. Mégis ki lehetett az az észlény, aki ezt a pénteket kitalálta? Főleg úgy, hogy már egy hete tudjuk, hogy szép idő várható. Boritékolni lehetett, hogy aki él és mozog, az kiveszi ezt az egy napot, és letiplizik a városból egy hosszú hétvégére. Aki elvégzett két elsőt, három másodikat, meg egy faiskolát az átlátta, kivéve a kiötlőjét. Egyiknek sem jutott eszébe, a szerdát választani? Az a legtermelékenyebb nap, ráadásul pont a hét közepe. A munkáltató nem szívesen adta, a dolgozók nem szívesen vették volna ki. És arról nem is szólva, hogy mennyivel ügyesebb az a módszer, amikor nem mindenki sztrájkol, hanem egységenként. Ma a járművezetők, aztán a kocsibeszedők, aztán az éjszakás műszak, amiből van négy, aztán a nappalosok, közben a forgalom irányítók stb. Mindenki csak egy napot, vagy felet , mégsem megy ki egy kocsi sem napokig, és mégis alig esik ki bér a dolgozóknak.
És a lehetőségek tárháza végtelen. Nekik meg mi jut eszükbe? A péntek. Kííííík ezek? Robinsonok?
Előzmény: buszvezetőpiros7 (4381)
Endiman Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4382
sosem lesz igazi BKV sztrájk. akkor lenne ha nem lennének alvállalkozói járatok, és mindenki egységesen csatlakozik.

de ugyanakkor köszönet annak a pár villamosvezetőnek akik mégis felvették reggel a munkát. (de egy igazi megmozdulásnál ilyet nem lenne szabad)
Előzmény: izidora30 (4374)
buszvezetőpiros7 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4381
Köszi szépen. Miért nem írod le magyarul?
Előzmény: Péter az állat (4377)
buszvezetőpiros7 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4380
Nagyon jól látod. Az a baj, hogy ennek a topicnak a neve Rohadt BKV .
De sajna mindig a járművezetőket találják meg. Tudom mi vagyunk a kirakat, az utas szemében a BKV, de hidd el, nagyon sok minden van, amiért nem mi felelnénk, mégis mi kapunk. Mi is vagyunk utasok, ugyan onnam nézzük a BKV-t mint ti. De sajna nem mindenki járművezető, és arról az oldalról nem ismerheti a problémát.
Előzmény: izidora30 (4374)
buszvezetőpiros7 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4379
Ez igaz... Meg sajna az ösztöneim sem engedik :))
Előzmény: Péter az állat (4378)
Péter az állat Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4378
Ez vékony jég. Elsőbsége annak van akinek megadják, ami ez esetben ráadásul elég szubjektív. Talán ezért is nem mész ki senki elé, meg azért sem, mert annyira nem hiányzik meló után a körmölgetés. :-)
Előzmény: buszvezetőpiros7 (4372)
Péter az állat Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4377
De nem teszik. Ezek még ahhoz is stupidok, hogy egy normális sztrájkot megszervezzenek. :-)
Előzmény: **BPO-700** (4369)
atompyka Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4376

Gyere, ha úgy érzed.

:-)

Előzmény: buszvezetőpiros7 (4372)
atompyka Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4375

Te láttál már rendőrt azért büntetni, mert a delikvens nem engedte ki a buszt?

:-)

Azt amúgy a vasárnapom elkukorékolása miatti mérgemben határoztam el, majd elmúlik.:-)

Előzmény: John Zero (4371)
izidora30 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4374
Inkább fogjunk össze!!!! A következő sztrájk alkalmával, még nagyobb szervezettségre van szükség!!! Angliában amikor sztrájkoltak amiatt mert a tömegközlekedést el akarták adni az emberek összefogtak és úgy oldották meg hogy kiírták a kocsira hogy abba az irányba amerre haladnak van még 2 utasnak hely és szállították egymást!!!! Berlinben ugyanígy oldották meg rádióba, interneten lehetett jelentkezni ki hova utazik, hány utast tudna magával vinni. És szinte mindenki elért a munkába, elintézte dolgait!!! Nem engedhetjük meg hogy azt csináljanak velünk amit akarnak. Ne az döntsön járatritkításról aki BMW-vel jár!!! Várom hogy írjatok! Minden ötlet fontos! Magunkért tesszük!
izidora30 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4373
Sziasztok! Igen legyen sztrájk!!! Minden reggel alig férek fel a buszra. Járatritkítás? Ez hiányzik még, gyalog menjek? 20 km-ert? A BKV igazgatók + polgármester+ egyéb igazgató - meg nem hagynak a luxusból, nekik csak BMW dukál. Nem veszitek észre mit művelnek? Én meg fél lábon kapaszkodva utazzak? Minden hónapba megveszem a bérletet, soha nem blicceltem.
buszvezetőpiros7 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4372
Én azért kimegyek eléd. Ha nem kell az autód ne fékezz :))
Előzmény: atompyka (4370)
John Zero Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4371
atompyka:
"Mindenesetre a múltkor elérték azt, hogy tőlem akármeddig sztrájkolhat a buszos a megállóban, ki nem engedem többé. "

Jó, de ezzel 30-300 ezer Forint büntetést kockáztatsz, mert a KRESZ szerint törvénytelen.

A sztrájk amúgy TÖRVÉNYES. Én pl. ma nem nyávogtam, hanem biciklire ültem!
Előzmény: atompyka (4370)
atompyka Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4370

Ja, lefelejtettem a :-)-t? Bocs...

:-)

 

Tudom, a város fele kényszerszabadságon van. Mindenesetre a múltkor elérték azt, hogy tőlem akármeddig sztrájkolhat a buszos a megállóban, ki nem engedem többé. Ha ők lexarnak engem, én is őket.

Előzmény: **BPO-700** (4369)
**BPO-700** Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4369

Nem a buszok!

 

Gondolj bele, ha mondjuk szerdán sztrájkolnának!!!

 

Biztos hogy dugó lenne! Mert hétfő, vagy péntek, így az utasoknak (autósoknak) hosszú hétvégéje van szabadsággal kihasználva. Már aki kivette.

 

Szal ezt a lépést hét közepén kellene meg tenni...

Előzmény: atompyka (4368)
atompyka Creative Commons License 2008.04.18 0 0 4368

Ha jár erre főbékávés, jó lenne, ha intézkedne, hogy minden nap sztrájk legyen!

Döbbenetesen üres egész reggel a Keresztúri és a Jászberényi út.

Ezek szerint a buszok csinálják a dugót. Tiltsuk ki őket!

atompyka Creative Commons License 2008.03.20 0 0 4366

Nem. Hallgatok a Demszkire. Azt mondta, járjunk busszal. Hát én busszal járok.

:-)

Előzmény: hal35 (4365)
hal35 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 4365
az auto olcsobb mint a bkv.Áttértem.Aki tud térjen át ill blicceljen.:)) Fizessen antal attila.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.11 0 0 4364
már mondtam korábban is: dögöljenek meg az utasok is, meg a békávésok is!:))

(remélem, erre is lesznek okos hozzászólások!:)
Előzmény: memo lucero (4339)
ifjú padavan Creative Commons License 2008.03.10 0 0 4363

Mi lenne, ha egyszer ebben a rohadt életben a 41es bevárná a HÉVet? Hétvégén a 1/2 óránként járó szentendrei hév 24kor, és 54kor ér Batyira. Menetrend szerint, mert amúgy kicsit mindig késik. A 41es pedig 25kor és 55kor indul. Persze pontosan. Ha a HÉV nem késne akkor sem tudnék a tömegben kiérni a villamoshoz 1 perc alatt. Ez még nem is lenne gond, ha utána nem kellene 1/4 órát várni a következő villamosra. De így, hogy a HÉV 1/2 óránként jár, a villamos meg 1/4 óránként, igazán bevárhatnák egymást. Mondjuk 3 perccel elcsúsztatnák a villamos indulását és meg lenne oldva a dolog.

Persze tudom, vannak más viszonylatok is amihez igazodni kell. Csakhogy a 19et is el lehetne csúsztatni, azt akkor is elérné aki azzal akar menni (sőt). A Bartók B. úton meg úgyis összeérnek a 18, 56os villamossal, úgyhogy mindegy.

Érdekes módon egyébként visszafelé már nem ilyen pontos a 41es. Illetve még rosszabb. 28ra kellett volna a megállóba érnie, én 26kor ott voltam, de már csak a hátulját láttam amint távozott. És nem az én órám a rossz, mert a 18as pontosan jött utána.

ifjú padavan Creative Commons License 2008.02.25 0 0 4362
Nem mondta senki, hogy a külföldinek ne keljen fizetnie. De én már többször láttam, hogy a 19/41-es villamoson a magyarhoz oda sem mennek, direkt csak a külföldiektől kérnek jegyet. Vagy volt jegye, csak nem tudta mit kell vele csinálni (a régi lyukasztót nem nagyon tudják használni a külföldiek), ezért nem lyukasztotta ki. Vagy volt valami Budapest kártyája vagy milye, de azzal nem volt valami rendben (gondolom nem szándékosan) és ezzel szivatták a külföldit.
Előzmény: csufi.rulez (4357)
picibogar Creative Commons License 2008.02.25 0 0 4361
Ja, és még az is érdekes, hogy Párizsban, amikor rosszul néztem meg a zónákat és Versailles-ban nem tudtam kijönni a jegyemmel, az ott ügyeletes nem elküldött az anyámba, hanem kiengedett, kifizettette a különbséget, semmi büntetést, és aztán mehettem.
picibogar Creative Commons License 2008.02.25 0 0 4360
És azért, mert te ki tudsz igazodni egy egyértelmű rendszerben egy idegen nyelven, aminek a szavai más nyelvek alapján is felismerhetők, elvárod azt, hogy egy magyarok számára is nehezen átlátható rendszerben eligazodjon magyar nyelven egy magyarul nem beszélő külföldni?
Előzmény: csufi.rulez (4358)
picibogar Creative Commons License 2008.02.25 0 0 4359
“Ne kevrjük a szezont a fazonnal!!! Érdekes, nekem nemrég Dublinban SENKI sem mondott semmit, senki sem világosított fel a jeyvásárlással kapcsolatban. Mégis vettem jegyet, jött is az ellenőr, úgy megbünttett volna, ha nincs, mint a huzat. Rómában sem világosított fel senki, Londonbn sem, Amszterdamban sem... sorolhatnám. Én viszont megkerestem és meg is találtam areleváns info-t. Budapesten is meg lehet találni, ha akarja az ember!”

Érdekes, Dublinban beszélnek a gael-en kívül más nyelven is, amin megtudható a kívánt információ. Érdekes Londonban jól meg van oldva a tájékoztatás, nincs 600 különféle fajta jegy, egyértelmű a rendszer. Érdekes, még Párizsban is tudott angolul a pénztáros a metróban, pedig a franciáknál nem hiszem, hogy van, akik jobban utálnának megszólalni angolul. De aki csak magyarul tud Párizsban, annak is egyértelmű, hogy milyen típusú jegyet kell vásárolnia, mert két nagy csoport van: turista és nem turista, s ezeken belül nem ezerféle variáció. És érdekes, a magyar nem világnyelv, Budapesten nincs egyértelműen tájékoztatva a magyarul nem tudó külföldi, viszont ha a hiányos tájékoztatásból adódóan nem a megfelelő típusú jegyet veszi, akkor sokkal jobban megbüntetik, mint az átlag bliccelő magyart.

“Mondj egy olyan európai várost, ahol INGYENES a tömköz, akkor tudunk az általad indított gondolatmeneten tovább haladni.”

Egyszer nem állítottam, hogy van ahol ingyenes a közlekedés. Ahogy senki más sem itt a topikon. Az én gondolatmenetem meg az, hogy tájékoztatni kell, nem pedig az, hog a külföldinek lehet ingyen utazni. Ha nem zsigeri utálatból írnál, észrevetted volna ezt az apróságot a hozzászólásomban.

“De ha nincs jegye, akkor igenis keményen büntessék meg, mint minket más országokban, ha nincs jegyünk!!!!!”

Nem arról volt szó, hogy egyáltalán nincs jegye. Arról volt szó, hogy ha mondjuk Az Arany János utcától akar az Astoriáig menni, és ehhez vonaljegyet használ, akkor az ellenőr reakciójának nem annak kellene lennie, hogy 15x annyira megbünteti, mint a bliccelő magyart, hanem elmagyarázza neki, hogy ehhez átszállójegyet kellett volna használnia, s legközelebb figyeljen oda. Nem arról volt szó, hogy nincs jegye, hanem arról, hogy rossz típusú jegye volt.
Előzmény: csufi.rulez (4357)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.02.25 0 0 4358

A pénztárban ülők legnagyobb százaléka nem beszél idegen nyelvet, angolul talán felismeri a ticket szót

 

Olaszországban sem beszéltek ideegn nyelvet. Ráadásul senki sem segített a jeggyel kapcsolatban. Mégis boldogultam.

Előzmény: picibogar (4352)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.02.25 0 0 4357

Az én értelmezésemben nem azt mondja a hozzászólás, hogy a külfüldinek joga lenne ingyen utazni. Nekem azt mondja, hogy a külföldinek el kell magyarázni, hogy ha úgy akar utazni, hogy két metrót is akar használni, akkor átszállójegyet vagy bérletet kell venni, nem pedig sima vonaljegyet.

 

Ne kevrjük a szezont a fazonnal!!! Érdekes, nekem nemrég Dublinban SENKI sem mondott semmit, senki sem világosított fel a jeyvásárlással kapcsolatban. Mégis vettem jegyet, jött is az ellenőr, úgy megbünttett volna, ha nincs, mint a huzat. Rómában sem világosított fel senki, Londonbn sem, Amszterdamban sem... sorolhatnám. Én viszont megkerestem és meg is találtam areleváns info-t. Budapesten is meg lehet találni, ha akarja az ember!

Mondj egy olyan európai várost, ahol INGYENES a tömköz, akkor tudunk az általad indított gondolatmeneten tovább haladni.

A külföldit tájékoztatni kell, abban egyetértek, hogy jobban is lehet, mint most, azt sem vitatom.

De ha nincs jegye, akkor igenis keményen büntessék meg, mint minket más országokban, ha nincs jegyünk!!!!!

Előzmény: picibogar (4352)
Fzolee Creative Commons License 2008.02.23 0 0 4356
Letarolni az akadályt. :) Az más dolog, h. akkor is lehet sérült, sőt még a jvezt is kihozzák hibásnak, mert nem tett meg mindent a baleset elkerülésére...
Előzmény: Péter az állat (4355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!