Keresés

Részletes keresés

Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 410
Kedves BandW,

Az értelmezésemben az ominózus mondat annyit tesz, hogy V.M.-nak vastag bôr van a képén.
Nem többet és nem kevesebbet.

Tagolva mit is jelent az idézet?
...őszintén szólva lesülne a bőr a pofámról. Csakhogy a krokodilbőr bírja a kiképzést...
Strapabíróság tekintetében hasonlítja OKA Vásárhelyi arcbôrét a krokodiléhoz.

Majd:
... Csakhogy a krokodilbőr bírja a kiképzést. Cipőt csinálnak belőle...
A krokodilbôr annyira strapabíró, hogy akár cipôt is lehet készíteni belôle.

Ha a mondatokat ismét egymás mellé tesszük azok szvsz annyit tesznek, hogy V.M. arcán a bôr annyira strapabíró, hogy ha krokodil lenne, nyugodtan lehetne akár cipôt is csinálni belôle.
Azt hiszem köztudott, hogy V.M. nem krokodil.
Ennek tudatában nem nehéz belátni, hogy az idézet nem bujtogat V.M. bôrébôl való cipô készítésre.

Vásárhelyi ezzel szemben a következôket írja:
...az olyan "krokodilokból" , mint jómagam, cipőt szoktak csinálni.
A krokodil nemes egyszerűséggel "krokodillá" lényegül át.
Nem a "krokodilokból", hanem a krokodilok bôrébôl készíthetô cipô.

PS: jogos.

Előzmény: BandW (406)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.04.07 0 0 409
Vásárhelyi Mária megszólalását (hosszú hallgatása, és "furcsa" idézési technikája ellenére) pozitív dolognak tartom. Állítása a holland ujságírónőével így összevethetővé vált. Erre való a nyilvánosság.
Előzmény: Kovács bácsi (408)
Kovács bácsi Creative Commons License 2000.04.07 0 0 408
kedves bandw

Nem erről beszéltünk, hanem arról, hogy amit VM idézőjelbe tesz, magyarán azt állítja, hogy OKA írta róla, azok nem idézetek, hanem valami más. Ezt a számára kívánatos idézgetési módot akkor a holland újságíró szemére sem vetheti, ha az meg lámpaernyőnek értette a krokodilt.

Előzmény: BandW (406)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.04.07 0 0 407
OK. Ez így fair. (Engem az is érdekelne: hogyan lett az 1988 karácsonyi beszélgetésből 2000-ben botrány.)
Előzmény: Törölt nick (405)
BandW Creative Commons License 2000.04.07 0 0 406
T. Azazello, alfalfa58,Kovács bácsi
ime az idézet mégegyszer
"...Ha az én tesóm játszotta volna át Máté Lászlóval közösen a Vasárnapi Híreket a VICO-birodalomba, akkor nem lennék úgynevezett független
médiaszakérto, s nem írnék az Élet és Irodalomba kolumnákat e témáról, arra gondolnék, bárkitol hiheto az, amit én írok, de tolem nem, pontosan az
apukám és a tesóm miatt, oszintén szólva lesülne a bor a pofámról. Csakhogy a krokodilbor bírja a kiképzést. Cipot csinálnak belole"..."

Ha az ominózus krokodilbőr nem Vásárhelyi Mária arcára vonatkozik, akkor mit keres a mondat elején a "csakhogy" szó, ami az én értelmezésemben összekapcsolja az előző mondattal.
A második lehetőség, hogy a cikk írója annyira felháborodott, Vásárhelyi Mária ténykedésén, hogy a cikk írása közben egy teljesen oda nem illő cipőipari szakmai megállapításra ragadtatta el magát.

De ha a kettőnek nincs köze egymáshoz,mármint V.M. arcbőre és krokodilbőr, akkor mi a fenének írta le.

PS:Azazello Krokodil-lámpaernyő metamorfózis nincs. Cipő-lámpaernyő az volt.
Tisztelettel
BandW

Előzmény: Azazello (400)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.04.07 0 0 404
Kedves SKing!

1. Igazad van. Vásárhelyi Mária végre megszólalt. Továbbra sem tudjuk, miért nem választotta azonnal a Nyilvánosságot.

2. "...számomra bebizonyosodott, hogy nem azt mondta és nem úgy, igy a vélemény az, hogy a Napi Magyarország aki keverte itt a dologokat..."

Számomra az bizonyosodott be, hogy azt mondta, hogy nem azt mondta.

3. Vásárhelyi Mária mosakszik, és - bár úgy tűnik, mintha idézne a Napi Magyaroszág cikkéből - amit idézőjelbe tesz: nem idézet. Mi a neve ujságíró körökben az ilyen eljárásnak?

4. Nagyon várom, hogy a "16 óra" holnapi műsora Vásárhelyi Mária és Runa Heilinga állításait szembesíti. Kettejük közül valaki - nem mond igazat.


Előzmény: Törölt nick (399)
Kovács bácsi Creative Commons License 2000.04.07 0 0 402
Kedves alfa!

Nahát, tényleg! És bár olvastam annak idején az OKA cikket, meg még ebben a topicban is az idézetet, nem jöttem rá rögtön, hogy ezúttal VM úrnő erősen pontatlanul idéz, csak furcsa volt kicsit, hogy mintha nem pont ezekkel a szavakkal...
Szerintem erre nem a csúsztatás kifejezés a megfelelő, hanem inkább a gátlástalan csalás.
Ezentúl azt hiszem, sokkal figyelmesebben kell ÉS-t olvasnom.

Előzmény: alfalfa58 (397)
Kovács bácsi Creative Commons License 2000.04.07 0 0 401
Nem voltam dühös, csak lemaradtak ezek a jelek:
_)))))
Előzmény: dekóder (396)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 400
Kedves Zénó,

Köszönöm! Annál is inkább mivel, hogy önkezüség esete forgott fenn. :-)

Szvsz Vásárhelyi egy picinykét csúsztat.
Az OKA-féle cikkben nem az szerepelt, hogy akiknek olyan vastag a bôr a képükön, mint VM-nek, azoknak a bôrébôl cipôt csinálnak, hanem ... a krokodilbőr bírja a kiképzést. Cipőt csinálnak belőle....
A krokodíl bôrébôl.
Nem Vásárhelyiébôl.
Ennek dacára VM a sajtóbeszélgetésen arról beszélt, hogy az olyan "krokodilokból" , mint jómagam, cipőt szoktak csinálni.

A krokdíl - lámpaernyô metamorfózist továbbra is homály fedi...

Előzmény: Zénó (391)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 398
Egyetértek, bár nem hiszem, hogy Eörsi úr köztünk volna.
:-)
Előzmény: Zénó (395)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.04.07 0 0 397
No, akkor mégegyszer az ominózus Napi Magyarország szöveg.

Emlékeztet arra, amit Vásárhelyi Mária idéz. De hogy ugyanaz lenne...

"...Ha az én tesóm játszotta volna át Máté Lászlóval közösen a Vasárnapi Híreket a VICO-birodalomba, akkor nem lennék úgynevezett független médiaszakértő, s nem írnék az Élet és Irodalomba kolumnákat e témáról, arra gondolnék, bárkitől hihető az, amit én írok, de tőlem nem, pontosan az apukám és a tesóm miatt, őszintén szólva lesülne a bőr a pofámról. Csakhogy a krokodilbőr bírja a kiképzést. Cipőt csinálnak belőle"..."

dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 396
Ne rám legyél dühös, én csak a hírt hoztam, hogy VM reagált.
Előzmény: Kovács bácsi (394)
Zénó Creative Commons License 2000.04.07 0 0 395
Azért némely urakok átballaghatnának a "Mea culpá"-ba...
Előzmény: dekóder (393)
Kovács bácsi Creative Commons License 2000.04.07 0 0 394
Természetesen a mao bíztatta a holland hölgyet az aljas félrefordításra!
Előzmény: dekóder (387)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 393
Húzós. Főleg az Eörsi írása Petriről...
Előzmény: Zénó (392)
Zénó Creative Commons License 2000.04.07 0 0 392
Asszem, összekeverte Seres Lászóval :)
De tényleg, tartalmas, jó szám, bár az ára elég húzós :(
Előzmény: dekóder (382)
Zénó Creative Commons License 2000.04.07 0 0 391
Íme, szemelvények Vásárhelyi Mária: Kinek a szégyene? című És cikkből. (Megjelent 2000. április 7-én.)

"1998. karácsonya előtt néhány nappal a miniszterelnök kedvenc lapja, a Napi Magyarország, talán a szokásosnál is mocskosabb hangvételű vezércikkben méltatta személyemet. A cikk apropójaként egy, az ÉS-ben néhány nappal korábban megjelent írásom szolgált, a főszerkesztő-helyettes által jegyzett publicisztika - szokás szerint - nem az általam leírtakra reagált, hanem arról elmélkedett, hogy ha valaki olyan elvetemült, bűnös családból származik, mint jómagam, és mindenekelőtt még elmebeteg is, akkor annak egyrészt "szégyenében süljön le a pofájáról a bőr" másrészt "fogja be a száját", "szégyelljen kiállni az emberek elé" , főképpen pedig "ne legyen úgynevezett független médiaszakértő, és ne írjon kolumnákat erről a témáról, mert az mindenkitől hihető, csak éppen tőle nem" (l. családi háttér és elmebeli állapot). A vezércikk egy metaforára épült, amelyben a szerző engem (Eörsi Istvánnal párba állítva) a krokodilok csoportjához sorol, megjegyezve, hogy "... a krokodilbőr bírja a kiképzést. Cipőt csinálnak belőle" , majd végső konklúzióként: "Talán sejtik, mire futtatom ki ezt az írást. Hát persze a krokodilbőrre, ami Eörsiéket Vásárhelyiékkel összeköti" (és amelyből cipőt csinálnak).
...
1999 őszén azonban sajtóreggelire voltam hivatalos, ahol Magyarországon dolgozó külföldi újságírók kérdezgettek a honi sajtóviszonyokról. A beszélgetés során egyebek között említést tettem erről a cikkről is, felidézve annak konklúzióját, amely szerint az olyan "krokodilokból" , mint jómagam, cipőt szoktak csinálni. A sajtóbeszélgetésen részt vett egy holland újságírónő, a kereszténydemokrata szellemiségű Trouw című napilap munkatársa is, aki hónapokkal később elemző cikket írt lapjának a magyarországi politikai és sajtóviszonyokról, és ebben az írásában egyebek között megemlíti, hogy a kormány kedvenceként számon tartott Napi Magyarország egyik vezércikke azt írta, hogy "egy bizonyos baloldali médiaszociológus bőréből lámpaernyőt kellene készíteni". Minderől én csak akkpr értesültem, amikor telefonon keresett Stépán Gábor, a Napi Magyarország újságírója, aki nem mást kért tőlem, mint hogy mondanám meg, mikor akartak ők lámpaernyőt csinálni a bőrömből, mivel ő csupán néhány hónapja dolgozik a lapnál, és így megkímélhetném a keresgélés fáradságos munkájától. A lámpaernyőt cipőre helyesbítve megadtam a megjelenés paramétereit. Néhány nap múlva S. szignóval cikk jelent meg a Napi Maóban, amely - a lap hagyományihoz híven - terjedelmesen boncolgatja a hollan d újságírónő családi viszonyait és férjével közösen üzemeltetett "gyanús vállalkozásait", valamint kötelező gyakorlatként felemlegeti családom bűneit, majd tájékoztatja az olvasót, hogy "sajnos kitartó próbálkozásunkat nem koronázta siker: ehhez legalább hasonló mondatot sem találtunk" .

OFF: Sajátkezűleg gépeltem, bocs az elütésekért.

Előzmény: Azazello (378)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 389
Jesszusom. Titokban egyesült a NapiMao a holland Trouw-val?
:-)
Előzmény: dekóder (387)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 387
A NapiMaó VM szerint természetesen hunyó. Csak nem a sorok között.
Előzmény: Azazello (386)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 386
Csalódtam.
Meg voltam gyôzôdve, hogy _kizárólag_ a NapiMao lehet a hunyó Vásárhelyi szerint.
A sorok közé mégis befért a hollandus?
:-)
Előzmény: dekóder (384)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 385
Off
Igen, légyszíves.
On
Előzmény: Törölt nick (380)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 384
Ezt így nem mondta ki, de a sorok közül ez olvasható ki.
:-)
Előzmény: Azazello (383)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 383
Tehát a hollandus lenne a hunyó?
Előzmény: dekóder (381)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 382
Vidd vissza és reklamálj! A legfrissebb számban nincs Résvész Sándor.
:-)
Előzmény: Törölt nick (380)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 381
Röviden: ő úgy interpretálta a cikket a holland újságírónak, ahogy az megjelent.
Előzmény: Azazello (378)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 379
Pixy,

Ha rám hivatkozol, akkor nyugodtan használd az egyes szám második személyt.
Nem vagyok többen.

Előzmény: Törölt nick (377)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 378
Kedves dekóder,

Kösz! Sajna csak a netes változat játszik nálam...
Némi elôzetest hallhatnék?

Előzmény: dekóder (376)
dekóder Creative Commons License 2000.04.07 0 0 376
Nem hallgat. Az ÉS mai számában ír erről a témáról. (A neten még nincs fent.)
Előzmény: Azazello (375)
Azazello Creative Commons License 2000.04.07 0 0 375
Míg Vásárhelyi Mária hallgat, a topic marad.
Purplerain - úgy is mint Loretta -, mit gondolsz, a jobb érzésű balosok miért nem tolonganak itt védeni a védhetetlent?
Előzmény: purplerain11 (374)
purplerain11 Creative Commons License 2000.04.07 0 0 374
Tudjátok fiúk, csak azt nem értem, hogy miért csináljátok. Jól elvagytok ebben a topicban.
Érdemben semmit hozzá nem tettetek a dologhoz több napja, de próbáljátok napirenden tartani a semmit.
Hangsúlyozom, én a hölgyet nem ismerem, negyedévenként egyszer elolvasom véleményét a HVG-ben. Ez a vélemény meglehetősen jól alátámasztott és jól rámutat a hatalom média mesterkedéseire.
Feltételezem, hogy Ti a sajtószabadságot egyébként pártoljátok, tehát Nektek is ellenetekre van az, amit a FIDESZ- MIÉP együttmüködés a közmédiában eredményez. Tehát amiért VM szót emel, az értetek is szól. Igazán nem értem akkor, hogy mi kifogásotok van az általános állásfoglalásai ellen, ami miatt ezt a topicot mindenáron életben akarjátok tartani.

A témával kapcsolatban korábban már mindent megírtam, ide csak a lényeg kívánkozik: Mivel a Napi Magyarország korábban méltatlanul becsmérelte családtagjai miatt a hölgyet, ő ezt valószínüleg elpanaszolta egy holland újságírónő ismerősének, aki az esetből egy újságcikket írt, emiatt a Mao-nál eredetileg sértő szándékkal beírt krokodilbőr - arcbőr helyett a holland cikk lámpaernyőt írt. Ebbe az üldöztetési mániás topictársak a holocaustot értik bele - bár ez még a szövegösszefüggésekből sem következik. Megemlítendő még az is, hogy egyetlen topiclakó sem tudta produkálni az ominózus holland cikket, amely esetleg ebben a formában nem is létezik, emiatt a jelen topic egyetlen célja továbbra is az, hogy alaptalanul, méltatlanul gyalázzanak egy hölgyet. Ezt még akkor is vissza kell mindenkinek utasítani, ha egyébként a fiúknak elvileg igaza lenne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!