Keresés

Részletes keresés

_tyúkanyó Creative Commons License 2006.07.15 0 0 20671
Jó, hogy nem vagy ontopik! :) Nem tudom, normális dolog-e, de én nem szeretem, ha a kedves ismerőseim örökre eltűnnek az életemből, örülök, ha hallok felőlük! (Főleg, ha jót! :)
Előzmény: timokeri (20670)
timokeri Creative Commons License 2006.07.15 0 0 20670
Szia! Csak benéztem egy kicsinykét...de ki tudja, hátha tudok segíteni...igaz én sem válok már, semmilyen értelemben.
Előzmény: _tyúkanyó (20669)
_tyúkanyó Creative Commons License 2006.07.15 0 0 20669
Szia!
Jó, hogy újra felbukkantál! :))
Előzmény: timokeri (20665)
timokeri Creative Commons License 2006.07.15 0 0 20668
Szia! :))
Gondok, vagy inkább azt mondom, hogy megoldandó helyzetek folyamatosan vannak nálunk is - kamaszodó gyerekek, akiknek a szülei elváltak - jó kis játék mindenkinek.
Párom nekem is van 2 éve....és ehhez ez a topic és az itt lakók is hozzájárultak, hiszen a nehéz időkben volt kivel gondom-bajom megosztani, segítséget kaptam a felálláshoz és az újrainduláshoz.
Előzmény: quilla (20667)
quilla Creative Commons License 2006.07.15 0 0 20667
Halihoooo :) Es felbukkanak a regiek, Balazsunk eppen tegnap bukkant, csak a valas es gyerekek topikban. EEEsssss baratnoje van es nem hajtogatja mar a szarpasi elmeletet!! :o)) Csupa johir. Bar nekem van ontopik akciom is sajna, de hat ez vele jar a dologgal mig a gyerek nagykoru nem lesz.
Előzmény: timokeri (20665)
timokeri Creative Commons License 2006.07.15 0 0 20666
Örülök, hogy jól vagytok!! :)))
Előzmény: quilla (20663)
timokeri Creative Commons License 2006.07.15 0 0 20665
Üdv Régieknek és Újaknak!
Hátha még emlékszik valaki bebotim-re... :)
Pötyke invitált...így benéztem.

Nyúlgerincnek: Én anno ott maradtam az új házban, ex lépett le, maradt az ingatlan közös tulajdon....de én lakom benne a gyerekekkel azóta is. Igaz, neki volt hova menni, a barátnőjéhez, így lakhatása megoldott volt. A tavasszal pedig végre kifizettem. Ha feleséged gyerekekkel marad is a lakásban, akkor is kérheted a vagyonmegosztást az ingatlanra is, így értékesítés után meghatározott arányban osztozkodtok. Az arányt sokminden befolyásolja.
A gyerekelhelyezés rajtatok múlik - úgy kell intézni, hogy nekik!!! jó legyen. Nálunk nem volt vita. Ex új családot alapított, így abba előző 2 gyerek nehezen fért bele, de a láthatás bármikor adott számára, amivel él is.

Mikolt Creative Commons License 2006.07.15 0 0 20664

ne verjen ki a viz. lebegjen az a szemed elott, hogy megszabadulj tole. ha a hazat eladjatok, nem lesz beloled csoves.

de mi a gond? van uj csaj, allasod is van, kocsid is, miert lennel csoves?

Előzmény: Nyulgerinc (20662)
quilla Creative Commons License 2006.07.15 0 0 20663
A haz fenntartasahoz igy nevlegesitve nem hiszem, hogy hozza kene jarulnod, itt meg az asszonytartas sem jatszhatna (nem mintha odahaza nagy divatja lenne) mert asszony keres es jol keres. Amennyiben nem tudtok megegyezni a vagyonmegosztasban (lakas kie es mennyi) es o nem tud teged kifizetni ahogy szeretned (ha jol ertem ezt nem tudja megtenni o sem, de gondolom eszebe sem jut) akkor ami tortenhet az az, hogy a valoperen belul nem lesz elrendezve az ingatlan kerdese, hanem kulon vagyonmegosztasi pert kell inditani, ami nem egy olcso kor, mert ugy indul, hogy a kezdemenyezo felnek a lakas/haz ertekenek x szazalekat letetbe kell helyeznie. Legalabbis gondolom ebben nincs valtozas akorabbi evekhez kepest. Valoperen belul a vagyon csak akkor rendezodik igazan ha megegyeztek. Nagyjabol abban, hogy o kifizeti a reszedet es ove lesz az ingatlan, vagy abban, hogy eladjatok es osztoztok. Ha jol ertem, nalad legalabbis ez a ket variacio lenne preferalt.
Előzmény: Nyulgerinc (20662)
Nyulgerinc Creative Commons License 2006.07.15 0 0 20662
Ház közös. Kocsi indenkinek sajátján. Csak az enyém vagy 4 kilót ér az ővé meg kb 3 milla :(
Fiam 7 éves, lányom 5.
Igen én is gondoltam, lelépek és kész. Csak kiver a viz a gondolattol, hogy a feleségem mekkora bizniszt csinál akkor, idejött, semmije nem volt, most van neve, így lett állása, karrierje, háza, kocsija. Szeretném kivenni a pénzem a házból legalább, amiért évekig megrohadtam. Már többet keres mint én, és most ott kéne hagynom mindent, + tartásdíj... Horror. Egy csövest csinál belőlem. Azt hiszem még nem tudná egyedül fenntartani a házat, de attól is parázom, lehúzhat annyival a bíróságnál, hogy még a ház fenntartásához is hozzá kell járulnom??? Ha mindent otthagynék? Vagy ennyire nem gáz a szitu, ezek csak hajnali parák?
quilla Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20661
Akkor ha gyors valasra utazik valaki es megegyeztek, ezen a ponton valoszinuleg mar nem csuszik el a tortenet, nem egy kivitelezhetetlen dolog igazolni.
Előzmény: Mikolt (20657)
Mikolt Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20660

a birosag nem vizsgalja, hogy kinek a hibajabol lett valas.

a haz, auto kinek a neven van?

a gyerekek mekkorak?

igen, valoban keresztbetehet, de azert vannak hatarok. amugy erdemes megfontolni, hogy nem eri-e meg jobban inkabb hagyni ra mindent csakhogy megszabadulj tole.

Előzmény: Nyulgerinc (20659)
Nyulgerinc Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20659
Sziasztok!
A feleségem évek óta azzal fenyeget hogy elválik tőlem, mert szar apa, szar férj vagyok…. Felépítettem neki egy házat, új autóban ül, nekem nincs karrierem, a munkámat az övéhez igazítottam. Nagyon szerettem, egy életre szólónak gondoltam a házasságunkat. Született 2 gyönyörű gyerekünk De hát nekem is elegem lett. Közben megismerkedtem egy lánnyal. 1 éve ismerem és úgy döntöttem szeretném vele újrakezdeni. Megmondtam a feleségemnek, hogy ha annyira nem bír engem elviselni, váljunk el. Beleegyezett. Aztán elmondtam neki, hogy beleszerettem valakibe. Ezt nem kellett volna. Azóta nem tudok vele egyetlen normális szót váltani. Ez 3 hónapja volt. A barátnőmmel nem tudok azóta normálisan találkozni, nem akarom elveszteni azt a lányt Közös megegyezéssel szerettem volna válni a gyerekek miatt, de ez most nem valószínű hogy sikerül. Olvastam, hogy a per 3,5 évig tarthat? Ha elköltözöm otthonról felhasználhatja ellenem a perben? Felhasználhatja hogy barátnőm van? ( volt? – most elvileg nem járunk ) Kérlek segítsetek, mire vigyázzak, olvastam a válás.lap.hu oldalait, és borzalmas történetek vannak. Van a házunk, mint közös vagyon, meg 2 kocsi. Az enyém egy roncs. Ha a beleegyezése nélkül beadom a pert mennyire tud tönkre tenni? El tudja venni a gyerekeimet? Soha nem gondoltam volna hogy válni fogok, úgyhogy nem igazán tudom hogy fogjak hozzá. Voltam a bíróságon papírokért, teletömték a fejem mindennel, most még nagyobb a káosz. Félek, aki végigcsinálta hátha tud nekem segíteni.
Mikolt Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20658

forras:

http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/csalad/hazassag/felbont/bontoper#paragr5

A házasság az első tárgyaláson is felbontható azonban, ha a békítés nem vezetett eredményre, és  

1. a házastárs cselekvőképességet kizáró gondnokság alatt áll, ismeretlen helyen tartózkodik, vagy más elháríthatatlan akadály miatt nem képes a bíróság előtt megjelenni, vagy
  2. a felek között a házassági életközösség legalább három éve úgy szakadt meg, hogy külön lakásban élnek, és igazolják azt, hogy a közös gyermek elhelyezését, eltartását a gyermek érdekében rendezték, vagy
  3. a házasságból közös kiskorú gyermek nem született .
Mikolt Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20657
ahogy mondod:) szomszed igazolhatja, vagy egyeb tanuk, de legjobb a kozos lakcim (ez esetben a ferjem meg en nagyon hamar elvalnank:)) vagy a kozjegyzo elott x eve kotott elettarsi szerzodes.
Előzmény: quilla (20656)
quilla Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20656
Na ezt nem tudtam :) Es mivel lehet/kell ezt igazolni? Szomszed nyilatkozik vagy hogy? nem poen, komolyan kerdezem.
Előzmény: Mikolt (20655)
Mikolt Creative Commons License 2006.07.14 0 0 20655
ha tobb mint 3 eve igazoltan kulonelnek es minden el van rendezve akkor gyerekestul is egy fordulo.
Előzmény: quilla (20654)
quilla Creative Commons License 2006.07.13 0 0 20654
Ha minden szukseges pontban megegyeztek es nincs gyerek, akkor lehet egy fordulos a valas. Ha barmiben vita van akkor nem, akkor sem ha nincs vita de van gyerek.
Előzmény: zsloti (20652)
quilla Creative Commons License 2006.07.13 0 0 20653

Meg nem tudom mi lesz a 70 ezerrel. Illetve a valosagban tudom, hisz nincsen, vagyis kifizetve nem lesz, de hogy mit mond a masod fok, az meg nem ert el hozzam :)

jelenleg htb vagyok, egyelore jobb hijan eltartott :)

Előzmény: Dodómami (20651)
zsloti Creative Commons License 2006.07.13 0 0 20652

Sziasztok

Érdeklődnék válás előtt kb mennyi időre számítsak mire kimondják a válást?

Közös megálapodás,mindeben

Valahol olvastam hogy bizonyos esetekben már az elő tárgyaláson is kimondhatják

Mik ezek az estek???

Dodómami Creative Commons License 2006.07.10 0 0 20651

Szia!

Igen, igazad van, valóban 6 hónapig adják meg visszamenőleg, de mivel nyár van, sajna nincs bíróság és ez némi időkiesést jelent. Egyébként azt hiszem, "csak" a sértett önérzet beszél belőle, mert még mindig nem hiszi el, hogy vége.

Megpróbálok beszélni a szülőkkel és majd megírom mire jutottam.

A klasszikus értelemben persze nem beszélhetünk válóperről, én a gyermekelhelyezést, a gyt-t és a vagyonmegosztást szeretném egy nagyon jó ügyvéddel elintéztetni.

Mi van a te ügyeddel? Meg tudod oldani, hogy ne kelljen kifizetni a 70Ft-ot?

Hogy tudsz megélni odakinn?

Minden jót neked: Mami

Előzmény: quilla (20650)
quilla Creative Commons License 2006.07.09 0 0 20650

Hat ugyvedet en nem tudok, mert jelenleg kulfoldon elek.

Az ex csak maga alatt vagja a fat ha nem hajlando gyt fizetni. Ugyanis ezt max a valoperig huzhatja, amde akkor megitelnek neki ugyis fizetnivalot, es kerni kell visszamenolegesen is. Nalunk is megiteltek x honapra visszamenoleg. Nem akarok hulyeseget mondani, de talan ugy hiszem, 6 honapra visszamenoleg is ki kell fizetnie. Persze ha nagyon elhuzodik a dolog, akkor ezen sokat lehet vesziteni is, de teljesen vegulis nagyon nehez dolog lenne meguszni a a gyerektartas fizeteset.

Előzmény: Dodómami (20649)
Dodómami Creative Commons License 2006.07.09 0 0 20649

Szia Quilla!

Nagyon köszönöm a jószándékot (mostanában kevés jut belőle)!

Megjártam azokat a helyeket, amiket ajánlottatok.

Itt nem akarom leírni egyenlőre, hogy mire jutottam, de azt hiszem van remény.

Viszont, ha esetleg tudtok ajánlani egy nagyon tökös válóperes ügyvédet, akkor azt megköszönném.

Még nem költöztem el, de keresek albérletet, ami nem egyszerű, mert az ex kijelentette, hogy sem gyt-t sem mást nem hajlandó fizetni.

Fozolalu, Monyesz, nektek is nagyon köszi az infót. Mindjárt visszaolvasom mi történt azóta és jelentkezem.

Mami

Előzmény: quilla (20628)
nemisbéka Creative Commons License 2006.07.07 0 0 20648
Valamit valamiért :). Egyébként drágább, hogy drága-e, az egy más kérdés :). Egyébként "rendes" hitelekhez általában 50%-os önerőt kérnek. Új építésű lakásoknál elfogadhatnak kevesebbet is, főleg, ha a bank finanszírozza az építkezést.
Előzmény: poussinette (20647)
poussinette Creative Commons License 2006.07.07 0 0 20647
koszi. De a lizing, az utana draga, nem?
Előzmény: nemisbéka (20646)
nemisbéka Creative Commons License 2006.07.07 0 0 20646
Attól függ, milyen konstrukciót találsz. Lízingnél adott esetben 0.
Előzmény: poussinette (20645)
poussinette Creative Commons License 2006.07.07 0 0 20645
Tenyleg, mennyi egy lakas onresz? (ha mar feljott a tema..)
Előzmény: Mikolt (20644)
Mikolt Creative Commons License 2006.07.07 0 0 20644
pont eleg egy onresz befizetesere.
Előzmény: hannasolo (20643)
hannasolo Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20643

a lakásért (a mai árak mellett) méret, állapota miatt kb. 8 milliót kapnánk. ebből 3 mindjárt leugrana jelzálogra, a papírok alapján a lánykori lakásom miatt járna nekem 1,7 millió (és akkor nem vettem figyelembe egy kanyi kamatot sem) na, ezt lehetne max. felezni. hát ebből nem lehet új lakást venni, egyet sem.

hugica közel nem rajong érte annyira, amikor az infarktusa után szanatóriumban volt, felhívtam, hogy menje már le meglátogatni, én akkor olyan munkabeosztásban dolgoztam, hogy hétvégén is mennem kellet, meg egyszerűen nem volt pénzem vonatjegyre (1 fizuból étlünk, nem kapott betegállományt sem, mert nem volt bejelentett mh-ja), szóval azt bírta válaszolni, hogy ő nem megy le, örüljön, hogy ott lehet, más örülne, ha kapott volna helyet a szanatóriumban (persze azt is én intéztem.)

az én szüleim is ellene voltak ennek a kapcsolatnak, de amikor engem cukkoltak, én hazamentem és mellé bújtam, megszorítottam a kezét, ő meg, ha a húgával dumált (akár telefonon, személyesen, emailban) napokig nem szólt hozzám. ehh..

Előzmény: poussinette (20642)
poussinette Creative Commons License 2006.07.06 0 0 20642
A hugi felbujtja, befogadni meg nem?

Masik megoldas, hogy eladjatok a lakast es vesztek ket kisebbet.
Hany gyereketek van es mennyi idosek?
Előzmény: hannasolo (20640)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!