Nem tudom, melyikük, de ha tudnám, akkor se írnám ki, legfeljebb privátban.
Börzén láttam ilyet, a magammal vitt aljzatra 2-3 menetnyit tudtam rátekerni, megszorult. Meg amatőrtársnál, amikor bontottam, letekeréskor széttört a kezemben.
(Amióta listaár mínusz ~65%-ért ha kicsit lassan de bármilyen katalógusbeli csatlakozót meg tudok venni, azóta börzéken nem veszek, csak ha nagyon SOS kell.)
Elkezdték árulni a spiáter csatlakozót, olcsón. Pár föl-le tekerés után szétkopik, nehezen forrasztható, "ideális" esetben a kristályközi korrózió miatt magától szétesik pár év múlva.
Abszolút korrekt módszer! Kis kiegészítés: kapható tömszelencés csati is, amelyiknél csak a melegeret kell forrasztani, a kábelnél O-gyűrűs, vízzáró. Szabadban egy kis Cotran nem árt neki.
Pl. egy PL-259 koax csatit hogyan érdemes szerelni?
Harisnya hátrahajtva és a csati rátekerve vagy forrasszuk meg a csati nyílásánál a harisnyát a háznál?
Nos nyilván nem a torony tetején gondolom télen, mert ott nehézkesebb a pákával dolgozni.:-)
Ha az ember megpróbálja összeforrasztani a csati házát a harisnyával, kell hő rendesen, hogy normális legyen a forrasztás, különben nem ér semmit.
Próbáltam előre ónozni a csati házát, az megy, bár ahhoz, hogy rendesen megfussa az ón ott is kell a hő és ha pl. nem teflonos a meleg pin szigetelése óvatosan kell eljárni...
Ez a fajta BRG FM10-160 konfiguráció (dobozra szerelve minden) ismerős valakinek? Kik használhatták ezt? 3 csatorna van benne és egy szelektív hívó áramkör. Minden felirat, gyári tábla leszedve, lekaparva.... Az eredetét homály fedi. Kései kivitel, a gyártás végéről, 1968-1971 közötti példány lehet a belsejéből ítélve.
A PoC egész minimális adatforgalommal elketyeg, akkor is, ha épp pislákol a 2G. Ha pedig magad használod a RealPTT platformot, nem pedig egy szolgáltatón keresztül, akkor jóval olcsóbban kijössz, mint a frekvencia havidíja. Ugyanakkor világméretű a "lefedettség".
Hogy legyen átjátszó ami hordozható és az országban bárhol használni lehessen, és a rendszer ne kerüljön annyiba sem mint néhány POC rádió bérlése. Ezen peremfeltételek mellett csak teljesen illegális megoldások léteznek bevállalva a lebukás kockázatát.
Sajnos nagyon gyakran olyan helyen dolgozunk ahol extrém módon van terhelve az LTE, vagy akár külön bázis állítanak fel csak azért hogy képes legyen a hálózat működni de akkor is szoktak lenne fennakadások
Arra nem lenne pénzetek, hogy országosan kizárólagos saját frekvenciát használjatok. A csatornáknak mindenütt vannak bérlői, az állam bevételt csinál belőlük. Nem is kicsit. Azokat úgy osztják ki, hogy ne zavarják egymást.Egy frekvencia több helyen is ki van adva, egymástól kellő távolságba elkülönítve. Ezeket a hatótáv határokat a teljesítményekkel korlátozzák. Így ha valahol túlléped azokat, biztosan sérted a szomszédok jogait. Az egész egy összefüggő rácsozat, nem lehet kézire kiadott csatornát nagy hatótávolságra kiterjeszteni önkezűleg.
Írjátok le a kívánságaitokat és az NMHH ügyfélszolgálaton kaptok eligazítást.
A Zello és hasonlók sokkal olcsóbbak mint a bérelt frekvenciák. Még drága típusengedélyes rádiók sem kellenek. Csak lassúbbak és lefedettség függőek. Ténylegesen országosan használhatóak.
Alapvetően a cég munkaköréből adódóan nem kell hogy legyen országos lefedettség mindig az adott helyen ahol dolgozunk ott kell hogy legyen lefedettség amit a kézi rádiók közti távolság miatt a Motorolaink nem mindig képesek lefedni.
A poc rádió és zello felmerült lehetőségként de az drágább lett volna mint urh. Alapvetően év közben havi 3-4 alakalom kivéve nyáron akkor 3 hónap végig kell használnunk. Ezért szeretnék építeni átjátszót. Ami hordozható lenne.
Felmerült hogy sima SFR átjátszót használnánk, de azzal sok gond van. Aut már akár egy mobil rádió is képes kivitelezni
Házilag épített átjátszót nem fogsz tudni legálisan használni, csak már típusengedéllyel rendelkező berendezést engedélyeznek.
A másik buktató hogy a közhiedelemmel ellentétben ha van céges rádióengedély az nem azt jelenti hogy a tiétek a frekvencia és ott azt csináltok amit akartok. A rádióengedély tartalmazza hogy hány darab milyen típusú készüléket helyileg hol és mekkora teljesítménnyel milyen üzemmódban használhattok, és még más egyéb megkötéseket is.
Ha ettől eltérő rádióhálózatot akartok létrehozni akkor egy jogosult tervezővel meg kell terveztetni és ezután valószínűleg egy új frekvenciát fog kijelölni az NMHH.
A "mekkora teljesítmény hozható ki" kérdésre az a válasz hogy ez nem műszaki kérdés. A tervező határozza meg besugárzási számításokkal hogy az ellátandó terület besugárzásához mekkora teljesítmény szükséges, ez lesz a rádióengedélyben.
Akkor az NMHH ügyfélszolgálat tud segíteni. Akár olyan cégek címeivel is, akik a tervezésre jogosultak. Ők tudják milyen berendezéseknek van típusengedélye. Ez nem a házi építés terepe. Az esetleges fizetendőkről is érdeklődj feltétlenül. Mert az engedélyezés feltételei kemények.