Keresés

Részletes keresés

convar Creative Commons License 2013.01.26 0 0 7463

"jaja elég jó nő:P nekem már a második évadtól nagyon bejött :D"

 

Nekem annyira nem, de ezen a képen tény hogy jól néz ki.

 

Am hamár "jónők" téma, én tényleg, nem sokat láttam belőlük a sorozatban... Adrianának mondjuk fantasztikus feneke volt, de arcra ő sem jött be.

Talán Tony első barátnője, az a kis ruszki lányka. Na ő csinos volt.

Nameg persze a Bada Binges táncoslányok :D

 

Ez am nem baj. Sztem ez is csak fokozta az "életszagúságot", mármint az hogy nem úgy néznek ki a nők benne mint a topmodellek.

 

 

"Hallottam énis erről h eredetileg Carmela szerepét kínálták fel Lorainne Bracconak. Sztem Melfi jó válsztás volt. Alapból látszik h idősebb Tonynál, meg a nagymenőkben is játszott maffiafeleséget. Sztem kiválló volt doktornőnek."

 

Persze, nekünk jó választás volt, én a színész szemszögéből mondtam.

 


"Az így készült Sopranos dokumentum filmben ott azt is mondták, hogy David Proval -t is meghallgatták Tony szrepére csak ne mtalálták megfelelőnek a külsejét a szerephez."

 

Ezt megértem. Tipikus "rossz arcú" színész, Tony szerepében hiteltelen lett volna. (?)

 


"3. évadban a 2. részben mikor meghal Livia még mutatnak is róla egy jelenetet de azt a régebben felvett jeleneteiből vagdossták össze és montírozták oda a kanapéra, ha jobban megnézed látszik is."

 

Igen, jobban megnéztem és tényleg :D :O A fényviszonyok árulják el leginkább, meg a hajának elmosódott kontúrjai.

 

 

"Bár a színésznő betegsége miatt úgy volt h még az első évadban kiírjá ka sorozatból de annyira jól játszotta a szerepét hogy Chase nem akarta végül."

 

Egyébként sztem is zseniális karakter volt a mami, imádtam :D

 

 

"Ginny Sack pedig egy szereplőválogatásnak köszönhetően került be a sorozatba."

 

Ezt nem értem. Ki nem? :D

 

 

"sőt az egész maffiózók előtt Chase csak egy filmre gondolt, utólag találta ki hogy sorozatot csinál belőle."

 

Ezt sem tudtam eddig. Fordított esetek am sztem gyakoribbak, tehát hogy elkészítik a pilotot de nem kell a tvtársaságnak, ezért végül elkészítik egész estés filmnek (pl. Mulholland Drive).

 

 

"Ha jobban megfigyeled a legelső részben mindenkin látszik h kissé fiatalabb a 2. részehz képest például. A legelső részt még 1997 nyarán forgatták mint pilot rész és elvitte Chase több TV csatornához. Félévig nem volt semmi majd mikor a HBO nak megtetszett '98 tól kezdték el forgatni az egészet.."

 

Hát én egy évet nem tudok észrevenni, bocs ;D

Előzmény: johngotti (7462)
johngotti Creative Commons License 2013.01.26 0 0 7462

jaja elég jó nő:P nekem már a második évadtól nagyon bejött :D

Hallottam énis erről h eredetileg Carmela szerepét kínálták fel Lorainne Bracconak. Sztem Melfi jó válsztás volt. Alapból látszik h idősebb Tonynál, meg a nagymenőkben is játszott maffiafeleséget. Sztem kiválló volt doktornőnek.
Az így készült Sopranos dokumentum filmben ott azt is mondták, hogy David Proval -t is meghallgatták Tony szrepére csak ne mtalálták megfelelőnek a külsejét a szerephez.
3. évadban a 2. részben mikor meghal Livia még mutatnak is róla egy jelenetet de azt a régebben felvett jeleneteiből vagdossták össze és montírozták oda a kanapéra, ha jobban megnézed látszik is. Bár a színésznő betegsége miatt úgy volt h még az első évadban kiírjá ka sorozatból de annyira jól játszotta a szerepét hogy Chase nem akarta végül. Ginny Sack pedig egy szereplőválogatásnak köszönhetően került be a sorozatba.
sőt az egész maffiózók előtt Chase csak egy filmre gondolt, utólag találta ki hogy sorozatot csinál belőle.

Ha jobban megfigyeled a legelső részben mindenkin látszik h kissé fiatalabb a 2. részehz képest például. A legelső részt még 1997 nyarán forgatták mint pilot rész és elvitte Chase több TV csatornához. Félévig nem volt semmi majd mikor a HBO nak megtetszett '98 tól kezdték el forgatni az egészet..

Előzmény: convar (7461)
convar Creative Commons License 2013.01.24 0 0 7461

Kössz a linket, volt pár újdonság benne, pl.:

 

"Dominic Chianese elárulta, hogy Jun bácsi jellegzetes szemüvegét otthon tartja a számítógépe mellett. A színésznek egyébként kiváló a látása, így a forgatás alatt a szemüvegben nem látott semmit"

 

Ez azért besz.rás :D

 

 

Anthony LaPagliáról hallottam, és am arról is - ti nemtom, bár gondolom igen - hogy Lorraine Bracconak eredetileg Carmela szerepét ajánlották fel, de ő nem azt akarta, inkább Melfit, mert úgy érezte azzal a karakterrel sokkal nagyobb mozgástere lesz. (Ezt egyébként nem értem miből gondolta ill. mire alapozta, de sztem nem jött be... Melfi ált.ban csak a rendelőben ül és mesél, Carmelával azért történetek dolgok.)

 

 

Am figyelted a képet? A kis Meadow-nk milyen dögös cica már rajta :) Ha nem, itt van még1x :)

 

 

Előzmény: johngotti (7460)
johngotti Creative Commons License 2013.01.22 0 0 7460

igen ezt énsem értettem. Még ha sima TV adáshoz vágják érthető a játékidő miatt. De dvd kiadásban simán beleférne az összes.
mondjuk szerintem ebben a mega packben azok is benne vannak

Jön a Maffiózók mega-DVD

Megrögzött DVD-gyűjtő sorstársaim nyálelválasztása minden bizonnyal elindul az alábbi hírre: az HBO összepakol egy exkluzív Maffiózók-díszdobozt, amiben olyan extrákat is előkaparnak a padlásról, amikről eddig álmodni sem mertünk, mindezt egy pár kegytárggyal kiegészítve[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu


bár a sima DVD kiadás is 28 dvds.. ez biztos jobb.

Előzmény: convar (7459)
convar Creative Commons License 2013.01.22 0 0 7459

Sosem értettem mi abban a logika, hogy leforgatunk egy jelenetet aztán meg kihagyjuk...

 

Meg egyáltalán hogy mi alapján szelektálnak. Hogy pl. ezzel a jelenettel mi lehetett a bajuk.

Előzmény: johngotti (7458)
johngotti Creative Commons License 2013.01.20 0 0 7458

ezt mondjuk sajnos még a dvd-s verzió 2. évadból is kivágták :(

convar Creative Commons License 2013.01.14 0 0 7456

Rég volt már, úgyhogy nem :) De ha 1x újranézem asszem érnének még más meglepetések is az elején :)

Előzmény: johngotti (7452)
johngotti Creative Commons License 2013.01.13 0 0 7454

jaja meg még volt másmiylen is asszem de ez a legjellegzetesebb :) tipikus első évad feeling
egyébként az a reflektor TV-s felvételem eltűnt a tvről ugyanis megszűnt a Reflektor TV csatorna így a róla felvett műsorokat is egyből törölték :(

Előzmény: Törölt nick (7453)
johngotti Creative Commons License 2013.01.12 0 0 7452

18:13 tól. Na ismerős ?:)

Előzmény: convar (7451)
convar Creative Commons License 2013.01.12 0 0 7451

Röhögni én se, de attól még sztem jópofa volt :)

 

No. Milyen bizonyos háttérzenék? Muti má ;D

Előzmény: johngotti (7450)
johngotti Creative Commons License 2013.01.10 0 0 7450

én sem foglalkozok, csak h guruljon kicsit a fróum felhoztam iylen elemzéseket :P :D

Nekem azok a keresztapás utánzások egyáltalán nem hiányoztak, nem tudtam röhögni rajtuk soha. Viszont megfigyelhető még hogy azok a bizonyos háttérzenék is csak az első évadban voltak

Előzmény: convar (7449)
convar Creative Commons License 2013.01.10 0 0 7449

Én ilyenekkel nem foglalkozok.

 

De hamár észrevételek, kritikák: én Sil Al Pacino utánzásait hiányoltam a későbbiekben, azt idővel teljesen elfelejtették. Pedig tényleg nagyon jól adta :)

Előzmény: johngotti (7447)
convar Creative Commons License 2013.01.10 0 0 7448

Belterjes egy közösség, annyi szent :)

Előzmény: Törölt nick (7446)
johngotti Creative Commons License 2013.01.09 0 0 7447

találtam még egy furcsaságot. Pussy a 2. évadban (ami ugye '99ben játszódik) mondja h másfél éve informátor. Skip is mondta neki az egyik részben h "98ta pátyolgatunk". Nah viszont a 3. évadban meg 1995re emlékeznek vissza h már ott is informátor volt. Pedig akkor még sztem nem volt

johngotti Creative Commons License 2013.01.08 0 0 7445

jaja igaz szokták így tévesen használni az unokaöccs/húg fogalmát. De egyébként iylen "család"okban mindenki midnenkinek az unokaöccse, bácsikája :D Mivel mindenki testvéreként "szereti" egymást

Előzmény: Törölt nick (7443)
johngotti Creative Commons License 2013.01.08 0 0 7444

Jaja a Christophereset azt tudom mert volt szó róla az 5. évadban is. A sütis résznél Vito nekem is 2. újranézésre tűnt fel :D Gino -nak hívták. Gondolom a készítők akkor még nem gondoltak előre ugyebár. Szóval ez nálam egy kis baki de nem baj :D Amúgy az első évadba még megfigyelhető h a pilot részben Adriana sem volt Chris barátnője. Irina Tony csaját is egy szőke csaj játszotta. MEg Pussy és Silvio feleségei sem a megszokott szereplők voltak.  Én vagy 1 hete kezdtem újra az egészet vagy 5-6ára kedztem újra :D nem tudom megunni. nem lehet..

Előzmény: Törölt nick (7442)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.08 0 0 7443

vagy: valójában Vito és az Aprile fiúk unokatestvérek és Vito a legfiatalabb hármójuk közül, ezért unokaöccs. 

Asszem magyarban is a kuzin jelenthet unokatestvért, unokahúgot/öccsöt, mindenképpen oldalági rokonságot.

Előzmény: johngotti (7441)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.08 0 0 7442

Nem tudom, talán egy távolabbi unokaöccs, sajnos a mi családunk elég kicsi ahhoz, hogy komolyabban el tudtam volna mélyedni a rokonsági fokozatokban. :)

Lehet, hogy az olaszok szeretnek távolabbi atyafiakat is unokaöccs pozícióba helyezni; Christofel sem Tony unokaöccse, hanem Carmeláé, mégis végig unokaöccseként hivatkozik rá.

 

Vito karaktere mindenesetre érdekesen került bevezetésre, most kezdtem újranézni a sorozatot, az első évadban még békés süteményvásárló abban a cukrászdában, ahol Chris szétlövi az eladó srác lábát, mert nem őt akarta kiszolgálni. Csak most vettem észre, pedig legalább háromszor láttam már a sorozatot. 

Előzmény: johngotti (7441)
johngotti Creative Commons License 2013.01.08 0 0 7441

rámentem wikipediára ott Vito -t is Jackie és Richie unokaöccsének írják. Furcsa mert nagyon kcisi a korkülönbség h unokaöccse legyen vmelyik Aprilenak.

Előzmény: Törölt nick (7439)
johngotti Creative Commons License 2013.01.08 0 0 7440

Jaa akkor minden világos köszi :)
csak a sorozatban sztem ne mvolt róla szó azért kérdeztem

Előzmény: Törölt nick (7439)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.07 0 0 7439

Bocs, hogy belekotyogok, de Adriana anyja Aprile lány, Adriana valóban unokahuga Richie és Jacki Aprile-nek. Wikipédián olvastam. :)

Előzmény: johngotti (7438)
johngotti Creative Commons License 2013.01.07 0 0 7438

amúgy Richie Aprile miért bácsikája Adrianának? Nincs is közük egymáshoz pedig. Akkro Jackie is a nagybátyja volt ennyi erővel.
Egyébként feltűnt még az is, hogy néha Janice Tony húga vagy nővére mikor melyik, ugyan ez megfigyelhető Riche-Jackie nél is.
Bár lehet csak a rossz fordítás miatt. Ettől függetlenül a sorozat nálam minidg is 5*

convar Creative Commons License 2013.01.04 0 0 7436

Tényleg.

Előzmény: johngotti (7435)
johngotti Creative Commons License 2013.01.04 0 0 7435

sőt az első évad 5. részében az a Fredrick Peters is majdnem megölte csak megzavarták (college rész)

Előzmény: convar (7429)
johngotti Creative Commons License 2013.01.02 0 0 7434

A Street boss -hoz és/vagy a Chicago overcoat c. filmekhez valakinek van angol felirata esetleg? Lehetlen találni, foglamam sincs hgy miért. Magyar felirat az meg teljesen esélytelen...

DVlad Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7433
Összességében mesteri a teljes film, de mivel azonnal beugrik a szinkron fizimiskája, ezért azonnal nem stimmel nekem az a párositás.
(Vannak pl. olyan esetek, mikor több szinkron is nagyon passzol és nem is tudnék dönteni, hogy melyik a jobb. Ilyen Belmondo és Sztankai/xxx páros. Na? :DDD)
Előzmény: convar (7428)
johngotti Creative Commons License 2012.12.31 0 0 7431

Michael Madsentől nekem Sonny Black alakítása tetszett legjobban a Fedőneve: Donnie Brasco -ban. Alapmű az is..
De az örök kedvenc mindig is a Sopranos lesz :) 

Előzmény: convar (7430)
convar Creative Commons License 2012.12.31 0 0 7430

Nekem a Ponyvaregény után a kedvenc Tarantino filmem. Michael Madsen hatalmasakat alakít benne, pl.

 

"Ne játszatok ilyen keményen. Még a végén megsérül vki."

"Vagy meghalt... vagy nem. Ha nem: vagy elkapták... vagy nem."

 

De ahogy mondja, az a lényeg :D Meg aztán ahogy táncol a zsaru előtt, mielőtt... a filmtörténelem legeszelősebb rosszfiúja.

Előzmény: johngotti (7427)
convar Creative Commons License 2012.12.31 0 0 7429

Tényleg, ezt már el is felejtettem. Johnny Sack tényleg nagyon be volt rágva rá :)

Előzmény: johngotti (7425)
convar Creative Commons License 2012.12.31 0 0 7428

Pedig az általános közvélekedés szerint a valaha készült egyik legjobb magyar szinkronról van szó. Amivel egyet is értek. De np, ha ti nem ;)

Előzmény: DVlad (7424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!