Keresés

Részletes keresés

apii Creative Commons License 2007.08.24 0 0 172
Amit én értek hozzá az nemsok,de a dixonom eledtam mert hamar elment az éle. Az átlag késeik k.b.55 HRC keménységüek.Szerintem találsz ennél a tipusnál jobbat is. A puma,márkára jó,én azt választanám.
Előzmény: nazzoli_1 (168)
qdaruma Creative Commons License 2007.08.24 0 0 171
Köszi!
Előzmény: rubberbulet (167)
belic Creative Commons License 2007.08.17 0 0 170
Szia!

Nem tudom, csak egyszer probaltam naluk venni, de akkor epp elfogyott.
Boltban jo draga, masfel-ketszer annyi, mint a para loszer. Bezzeg http://www.airsoft.hu/ fillerekert adjak.

Bel
Előzmény: Wild_Bear (169)
nazzoli_1 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 168
Helloka!!!

Érdeklődni szeretnék itt is. Nektek mi a véleméynetek a DIXON késekről...???

dixon kések

Esteleg a PUMA késekről??
Vagy a BELENCSÁK késekről??

Köszönöm szépen....
rubberbulet Creative Commons License 2007.08.06 0 0 167
http://www.militaria-nagyaruhaz.hu/shop/index.php?user=&pwd=&category=249&lang=1
Előzmény: qdaruma (166)
qdaruma Creative Commons License 2007.08.02 0 0 166
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, tudnátok egy-két jó boltot ajánlani Budapesten, ahol dobókéseket lehet kapni?
Előre is köszi!
Makos_ Creative Commons License 2007.05.16 0 0 165

Helo!

 

nemrég hozzájutottam ehhez a késhez:

 

http://img2.tar.hu/mmakoska/img/30015806.jpg#3

 

 

az állrajta, Falcon, de az ő honlapjukon nem volt fent ez a típus. Ismeri esetleg valaki ? Ja és tudnátok e ajánlani szakembert, aki a hegyet helyre tudja hozni valamelyest?

 

 

üdv,

Mákos

belic Creative Commons License 2007.02.14 0 0 164
Hello!

A lent irt Erva-n megnezheted az arakat a "csatlakozas a clubhoz" menupont alatt. Kb 50-100 loszer megy el egy ora alatt.

Bel
Előzmény: zzombie (163)
zzombie Creative Commons License 2007.02.14 0 0 163

A "sima" lőtereken (kézifegyverrel céltáblára) hogy vannak az árak? Gondolom fegyvert ott bérelni lehet, mert nem osztogatják csak úgy a fegyvertartásit, pláne ha az ember hobbiból jár lövöldözni.

Lőszert kell csak fizetni vagy a fegyverbérlés is pénzbe kerül. Kb mennyibe fáj ha az ember lemegy egy órára célba lőni? (nem tudom mennyi lőszer megy el egy óra alatt)

Előzmény: belic (162)
belic Creative Commons License 2007.02.14 0 0 162
Helo!

Amit irsz, ahhoz legkozelebb az IDPA es az IPSC all.
Szerintem az Erva a legjobb klub.

low-cost? Hat, nezd meg a fotooldalamat, ha csak letoltott vidokat nezel, az olcso :-). Tehat ez egy kifejezetten draga sport. Loteren 50 Ft korul van egy loszer, es par ezret el kell loni, mire ugy-ahogy menni fog. A fegyver sem olcso, sot meg egy "nadragszij" sem parezer forint IPSC-re. Irtam egy kezdoknek szolo oldalt nemreg, szerintem olvasd el azt is.

Bel
Előzmény: Mud Rider (161)
Mud Rider Creative Commons License 2007.02.14 0 0 161
Sziasztok!

Bocs, ha láma a kérdés, de hogy hívják azt a lövészetet, ahol ajtón belépve kell a felbukkanó, rosszfiúkat szimuláló célokat leküzdeni?
Van-e ilyen klub civilek számára Bp-en?
Mennyibe kerülhet ennek low-cost szinten való gyakorlása?

Köszi!
Előzmény: belic (159)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.02.13 0 0 160

Tiszteletem a fegyvermániásoknak:)

 

Honlapunkra feltettük a 48 M. magyar rendőrségi pisztoly lőutasítását, 1950-ből.

Akad jónéhány érdekessége, p.l. - betétcső, illetve az utasításban szerepel egy érdekesség a fegyverviselésről abban az időben - a rendőr csőretöltött, kibiztosított fegyverrel ment szolgálatba! Még egy érdekesség - lövészet lóról.

 

www.commandomedia.com

ott a konfliktusok részben az 1951-1960 időszakban, a magyarországi eseményeknél található meg.

belic Creative Commons License 2007.02.13 0 0 159
Előzmény: zzombie (155)
vertesivadasz Creative Commons License 2007.02.13 0 0 158

Sziasztok!

 

Van pár késem eladó.

Mind új, még nem volt használva,

FOX Tactical Dagger ( 1685 )( 440-es acél, profi Kydex tok ) -> 12500,- Ft

Muela Hornet kés  ( 440-es acél fekete penge, bőr tok )-> 14000,- Ft

Puma Task Force egykezes zsebkés -> 11000,- Ft

Esetleges érdeklődéseket mailban kérek.

 

frigo_l Creative Commons License 2007.02.10 0 0 157
Nem találtam infot a Hungária körúti egyesületről, viszont, ha rákeresel a neten budapesti lőterekre, kidob egy pár találatot telefonszámmal... fel kell őket hívni!
Előzmény: zzombie (155)
frigo_l Creative Commons License 2007.02.10 0 0 156
A Hungária körúton van a Zrínyi lövészklubja, de lehet, hogy csak katonák és katonai hallgatók látogathatják... mindjárt megnézem, hátha találok infót.
Előzmény: zzombie (155)
zzombie Creative Commons License 2007.02.10 0 0 155

Sziasztok!

 

Remélem jó topikban teszem fel a kérdést.

Szeretnénk egy barátommal lövészetre járni, de nem igazán tudjuk kideríteni, hogy hol van lövészklub budapesten. Gondolom több fajta lövészet is létezik, mi arra a fajtára gondoltunk, ahol kézifegyverrel kell céltáblára lőni.

Ha esetleg tud valaki infóval segíteni, nagyon megköszönöm!

frigo_l Creative Commons License 2007.02.10 0 0 154
Üdv! Nem érdekel valakit PPS, Mossin-Nagant, AKM, RPD, DP, egyebek?
BladeAtti Creative Commons License 2007.01.20 0 0 153

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem: késművesek a zárt agancsmarkolatba, melyet nem hasítanak ketté s nem szegecseléssel rögzítik a pengét, ott általában milyen műgyantát használnak? Az epokitt van olyan erős és megfelelő anyag erre a célra?

 

vinczu Creative Commons License 2007.01.17 0 0 152
Sziasztok késmániások,
Van egy eladó vadi új, dobozos Gerber Mark II taktikai támadókésem. Hátha itt érdekel valakit
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=17980594&adult=1
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.06 0 0 151
Hali,

10k alatt keresek egy minőségi zsebkést. Nem 'pro' feladatot látna el, csupán a mindennapok megkönnyítéséhez lenne szükségem egy késre. Ezt néztem: http://www.kershawknives.com/productdetails.php?id=118
Nem tudjátok hol lehet Kershaw késeket kapni? Nem találtam használható infót.

Ha tudsz másikat ajánlani az említett árkategóriában, oszd meg velem...

köszi
altefnegy Creative Commons License 2007.01.05 0 0 150
Előzmény: Duduxyx (149)
Duduxyx Creative Commons License 2007.01.05 0 0 149
Sziasztok!
Az a kérdésem, hogy légpisztolyt hordhatok-e magymlál az utcán,vagy engedély kell hozzá?
köszi Dudu
BladeAtti Creative Commons License 2007.01.03 0 0 148

Szia Konektororrú!

 

Először is BUÉK, ha még Neked nem kívántam!:)

Másodszor pedig köszönöm szépen a sok hasznos infót. Már én is gyanakszom, hogy inkább 440C lesz az én kis bicskám, mert tényleg cseszettül drága. Kösz hogy megnyugtattál és hogy válaszoltál.

A vadászbótos - ha már megemlítetted - nem hiszem hogy átcseszett volna(legalábbis remélem), mert itt Miskolcon nagyon nagy híre van az üzletének, bár az ilyesmit sose tudni. Csak hát ami igaz az igaz, 20.000-ért azért inkább szeret az ember egy kicsit keményebb acélt kapni, pláne hogy nincs annyi felesleges lóvém hogy csak úgy elszórjam, aztán meg veszek egy másik 20.000-ből egy másikat.

Csak hát bizonytalan voltam egy kicsit, mert nemcsak az asszony ingatag, hanem néha az ember is:)

Köszi mindent és ha esetleg lenne még néhány hasznos dolog a pengeanyagokról, satöbbiről, ne habozz megosztani!

 

 

Előzmény: Konnektororrú (147)
Konnektororrú Creative Commons License 2007.01.02 0 0 147
Na azért a 420J2 sem egy vajkés :)) Ha meg jól van hőkezelve, akkor egész jó kis pengét lehet csinázni belőle. Más kérdés, hogy van nála rengeteg jobb anyag, de önmagában nézve azért nem annyira bili az.
Bár szerintem 20e-ért a 440-est kaptad, azért kábé reális az ár - vagy pedig igen átcseszett a vadászbótos...
Konnektororrú Creative Commons License 2007.01.02 0 0 146
Ha 420J2 az anyaga, akkor igen rosszul jártál, ha viszont 440C, akkor ölég jól. Én az utóbbira gyanaxom.

A 420J2 alacsony széntartalmú acél. Ebből következően nem különösebben jó éltartású (főleg a 440C-hez képest nem), ellenben igen könnyen baziélesre fenhető, és gyakorlatilag teljesen rozsdamentes. Nyúzáshoz szerintem a 420 J2 is tök OK lesz, mert jól kihasználható a brutális rozsdaállóság. A 420 család fő előnye az olcsósága.
Előzmény: BladeAtti (139)
ElGreen Creative Commons License 2007.01.02 0 0 145

sziasztok

 

egy kis segítségre lenne szükségem, remélem jó topikot választottam

Szóval,

Madár és duvadriasztásra használunk Nike Double alarm lőszert. Biztos ismeritek jó magasan durran még egyet....

Nos a problémánk az volt vele hogy:

Kilövés után 10-12m magasan tetőzött a pályája és jóformán a víz fölött robbant.(halastó)

A fegyver nyitása után (IZS)ahogy az ejektor kidobta lehetett látni hogy komoly mennyiségű el nem égett lőpor is  távozott a csőből.

A hüvelyt megvizsgálva lehet látni hogy a vastag papir hüvelyfalon végig van repedés a repedés pereme égett, végig.

Szóval én ezt nem igazán találom megnyugtatónak, isten tudja mi minden történhetett volna vagy történhet ha ilyen hitvány a minőség.

Szóval szeretném ezt szóvátenni ezt a nikénél,

Szerintetek megéri vele bajlódni?

 

Üdv :  Eg

STEVE.5 Creative Commons License 2007.01.01 0 0 144
Látom te is eléggé lusta vagy:-)
Az info:
"420
A 0.5% vagy még ennél is alacsonyabb széntartalom miatt ez az acél igen lágy, nem tartja az élét. Búvárkésekhez jó, mert extrém mértékben ellenáll a korróziónak. Nagyon olcsó késekhez is előszeretettel alkalmazzák. A sós tengervizet leszámítva nem nagyon van más terület ahol ezt a puha acélt megfelelő késanyagnak használni lehet.
440-A, 440-B, 440-C
A széntartalom (ezzel az edzhetőség) sorban emelkedik a 440-A-tól (0.75%) a 440-B-n (0.9%) keresztül a 440-C-ig (1.2%). A 440-C egy nagyszerű, kiváló minőségű acél, többnyire 56-58 Rc keménységűre edzik."
...és továbbra sem akarlak elkeseríteni:-)
Előzmény: BladeAtti (141)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.01.01 0 0 143

Bocsánat, sztornó.

A cikk 2005-ös...

Előzmény: Zicherman Istvan (142)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.01.01 0 0 142

a cikkből:

.........

Főhet az alvilág, a verőlegények és a militarymániás pszichopaták feje, az ellenőrzések során ugyanis közel 60 ezer fegyvert, teleszkópos acélbotot (vipera), kést és "játékfegyvert" koboztak el a pénzügyőrök.

................

 

Milyen jogon nevez engem pszichopatának ez az újságfirkász csitri? Látta az én, vagy más fegyverbarát emberek orvosi kartonját?

Felháborító, hogy valaki büntetlenül írhat ekkora rágalmakat.

Előzmény: lesifotos (129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!