Keresés

Részletes keresés

kuyarashi Creative Commons License 2023.03.01 0 0 14590

Kék szűrőt semmiképp sem szeretnék.

Hasonló táblázatról tudsz esetleg? Akkor teljesen átlátnám, hogy mi van.

 

Illetve még egy kérdés. Anno felhoztam a témát, hogy a jelenlegi szemüveglencséimnek az élei valamivel vastagabbak, mint a keret, ezért ott belép a fény az anyagba. Mivel itt nincs polírozva és matt a felület, nagyon szórják a fényt, "világítanak" és baromi zavaró. Én meg megkérdeztem, hogy létezik-e fekete élfestés, és ha nem, miért nem. Volt valaki, aki szinte hülyének titulált :D, aztán a többiek lehurrogták, mert ugyanígy zavarja őket ez a jellegű "elvakítás".

Szóval gondolom még mindig nincs erre lehetőség. Legszívesebben lefesteném magamnak olyan anyaggal, ami nem marja meg a lencsét és amit az alkoholos tisztítófolyadékok nem oldanak.

Előzmény: LátoGató (14589)
LátoGató Creative Commons License 2023.03.01 0 0 14589

Fejlesztés miatt szüntetik meg a régebbi rétegzéseket. 

Easy Pro a megfelelője, ha ennél jobbat szeretnél pl. kék szűrővel, az Prevencia,vagy Sapphire HR.
Ezek vékonyított lencsékre is kérhetők.

Előzmény: kuyarashi (14588)
kuyarashi Creative Commons License 2023.02.28 0 0 14588

Köszi.

Nem mindenképp előtétes. Ha 35.000 pluszban, akkor már szinte csináltathatok külön dioptriás napszemüveget. A jelenlegi előtétes nagyon praktikus. Gyakorlatilag egyetlen szemüvegem van, ami napszemüveg is.

Ha a Forte megszűnt, mi van helyette? Illetve miért szűnt meg? És akkor mi az ORMA Crizal Forte UV megfelelője? (ORMA-tól amúgy valószínűleg feljebb kell lépnem.)

Előzmény: LátoGató (14587)
LátoGató Creative Commons License 2023.02.28 0 0 14587

Szia!

 

Én továbbra is elfogult vagyok, szerintem Essilor.

Ha mindenképp előtétest szeretnél, azt tulajdonképpen bármelyik kerethez le tudják neked gyártani. Annyi kompromisszum viszont köttetik, hogy halánték felöli oldalon két pici mágnest kell a lencsébe ültetni. Ettől van aki megijed, de a tapasztalat azt mutatja könnyen szokható, nem fogod észrevenni, hogy ott van.
Ez az Essilornál durván 35 ezres felár.

 

Lenti (elég régi) táblázatban szereplő Pl. Sty CRZ Sapphire (Forte rétegzés megszűnt) lencsének mai megfelelője 80 ezer körül/pár.

Előzmény: kuyarashi (14586)
kuyarashi Creative Commons License 2023.02.27 0 0 14586

Sziasztok!

 

Szemüveg vásárlás előtt állok és volna néhány kérdésem ezzel kapcsolatban. Néhány éve már segítettetek és egész jól beváltak a tanácsok.

Korrekció nélkül távolra gyengén látok, úgy kb. 50 cm-től kezd homályosodni minden. Jelenleg egyfókuszú Essilor ORMA Crizal Forte UV lencséket használok (jobb: -2.5, CYL. +0.50 | bal: -2.5, CYL. +0.25). Anno egybehangzóan Essilorra szavaztatok, mondván, hogy talán egy hajszállal a többi gyártó előtt jár. Ők a "leginnovatívabbak".

Arra vagyok kíváncsi, hogy ez még mindig így van-e és ha igen, mi az ajánlás, mire kell odafigyelni.

 

Nekem számít a minőség és a szemem épsége. Szeretem a nagyobb, teljes kereteket. Viszonylag sokat nézem a monitort, de grafikusként "ibolya-kék fény blokkra" nem lesz szükségem.

Solano előtét lencsés a jelenlegi, elméletileg strapabíró , memory műanyagból, de elfáradhatott, mert múltkor meghajtottam szándékosan és kb. "szétrobbant"... Részben ezért a váltás, illetve elég régen vizsgáltattam meg a látásomat. Megnéztem, hogy a szemüvegemet mikor készíttettem és meglepődtem, mert pont 5 éves, úgyhogy lőjetek le, kövezzetek meg!

Az előtét lencse nagyon bevált, de amit most kinéztem (Solano S20572B), az pont nem ilyen, szóval még dilemmázok, mert így (ha még dioptriás napszemüveget is akarok), jóval többe fog fájni, de a lényeg, hogy jól lássak (meg mondjuk azért álljon jól). Persze, ha más gyártónál találok hasonló keretet, ami előtét lencsés, az is szóba jöhet, de ennél többet nem igazán szeretnék rá költeni. Ráadásul ez annyira új, hogy Magyarországon még nincs is forgalomban.

 

A lenti táblázat mai megfelelőjét ti megtaláltátok?

 

Előre is köszi a segítséget.

 

sammy_ Creative Commons License 2023.02.27 0 0 14585

Neztem is a szamokat, ezidaig mas axe ertekek voltak. A cylinder mindket oldalon -2, axe jobb 100, bal 75 volt 2 eve. Az is igaz, hogy most filigranabb keretet valasztottam. Visszamentem es kicsit molyoltak rajta, szembol most ilyen. 

Koszonom szepen a valaszt! :)

 

Előzmény: LátoGató (14584)
LátoGató Creative Commons License 2023.02.27 0 1 14584

A képen nem teljesen látszik, hogy a keret hozzá lett-e ívelve a lencse fazettájához, vagy sem. A tengelyállás viszont jobb oldalon 10, balon 165 fok!! Ez okozhatja az adott rész vastagságbeli eltérését.

 

A Hoya egyik legjobb minőségű és legújabb gyártású lencséit választottad. Azok ennyibe kerülnek.

Előzmény: sammy_ (14582)
sammy_ Creative Commons License 2023.02.24 0 0 14583

sammy_ Creative Commons License 2023.02.24 0 0 14582

Sziasztok, a velemenyetek szeretnem kerni, ez a becsiszolas rendben van-e igy. Meg sose logott ki a lencsem a keret ele (jobb oldali).

Utolag mar majdnem mindegy a kerdes, de realis az alabbi lencsekert, es 29-34 ezer forintos keretekert 430 ezret fizetni 1+1 multifokalis lencse akcioban? 
Koszonom!

seva1971 Creative Commons License 2023.02.06 0 1 14581

Köszi. Szeretem, ha ilyen jól indul a hetem :))

Előzmény: mithogyan (14578)
LátoGató Creative Commons License 2023.02.03 0 1 14580

Hát.... nálam rengetegféle. Vastagabb, vékonyabb, kisebb, nagyobb, szilikon, műanyag, elefántcsont. Papucsőrült vagyok. 🤣

Előzmény: seva1971 (14576)
mithogyan Creative Commons License 2023.02.02 0 0 14579

Lemaradt. 

 

 

Előzmény: mithogyan (14578)
mithogyan Creative Commons License 2023.02.02 0 0 14578

Köszi seva1971!

Tényleg nem jó nekem sem sosem az eredeti, eddig mindegyiket kicseréltettem, csak most el is állították, hogy a szilikonos se nyomjon. Nagyon széthúzhatták, ezáltal "lötyögött" rajtam a szemüveg. Aztán mikor újra mentem, akkor pedig a szárával annyira meghúzták, hogy a fülem akart letörni.

 

Szóval ma visszamentem. Először a fülemnél a szárat, mert az iszonyúan nyomott, aztán az orrtámaszt igazították. Bent az üzletben sem láttam rendesen a feliratokat, reklámokat. Majd kb. 5x mentem ki az utcára, hogy táblákat, rendszámokat nézzek jó messzire. Szerencsére olyan helyen van az üzlet, ahol mindent alaposan megvizsgálhatok közel, s távol. Nagyon alapos volt a hölgy, minden alkalommal mutattam, befelé menet, hol hunyorogva, hol a kezemmel megemelve a szemüveget, hogy hogyan látok élesebben. Szóval nagyon "lent" volt az egész szemüveg rajtam, sőt, egy kicsit a bal lejjebb, mint a másik. Kicsit fura volt ezzel szembesülni, mert ugye hétfőn is voltam, akkor nem vették észre? No mindegy, lekopogom gyorsan, most sikerült. Csak ugye közben mindig kicsit kikészül a szemem. De most a monitort is látom és már okostelóztam is TV-zés közben. Csak azért gépről írok, mert a telómra kicsit nagyobb betűket állítottam, akkor meg nem tudom leokézni a felugró "sütiket". :D Itt meg nem lehet emojit tenni. Úgyhogy most mindenki kap egy ilyet. 

Előzmény: seva1971 (14577)
seva1971 Creative Commons License 2023.02.02 0 0 14577

A kemény orrtámasz nem jó viselet. pl 1 hónapja volt egy hölgy ügyfelem, nem mondták neki, hogy fél évente cseréltessen orrtámaszt. 2 éves volt a szü. Kemény papucs volt rajta. Olyan sebes volt az orra, hogy azt mondta a kozmetikusa, hogy ki fog lyukadni a bőre, ha azonnal nem cselekszik. Na így került hozzám:) Hozzáteszem, alig volt vékonyítva a lencséje, pedig az olvasó rész +10-es volt. Úgyhogy türelem. Menj nyugodtan vissza és állítsanak a szü-den. Jó lesz az.

Előzmény: mithogyan (14573)
seva1971 Creative Commons License 2023.02.02 0 0 14576

Lehet, hogy többféle létezik, de pl. nálam is csak 1 fajta van vastagságra. Soha nem volt gond orrtámaszcseréknél. Jól kell beállítani a szemüveget. Ennyi.

Előzmény: LátoGató (14574)
mithogyan Creative Commons License 2023.02.01 0 0 14575

Köszönöm a tanácsot. Nem tudtam, hogy több féle orrtámasz is van, de már kiegyeznék az eredetivel is, csak legyen ugyanolyan a látás, mint ahogy átvettem. Nem mehetek máshová, garanciális. Magamat is hibáztatom, hogy végre lett egy jó multim és ilyen pitiáner dologgal képes voltam visszamenni, hogy nyomódik az orrom, de már úgy éreztem, hogy lassan kisebesedik. Erre föl elállítják az egészet. 

Holnapra tervezem a "vissza a babaruhát", mert a bal fülem is majd' letörik, annyira nyomja a szára, a szemem pedig majd' kiesik. Volt 2 jó hónapom, most meg már harmadszor megyek vissza. Én hülye...

Előzmény: LátoGató (14574)
LátoGató Creative Commons License 2023.02.01 0 0 14574

Előfordul, persze dioptirától is függ, meg egyéni érzékenységtől is.
Én vissza vinném, vagy máshová és próbálnék olyan orrtámaszt szerezni, ami megegyezik az eredetivel. Egyébként sokféle szilikon orrtámasz létezik, el lehet találni a megfelelőt.

Előzmény: mithogyan (14573)
mithogyan Creative Commons License 2023.02.01 0 0 14573

Most komolyan, tényleg én vagyok ilyen balfék vagy másnak is ennyit számít, hogy akár egytized millimétert is megérez a szeme? Ugye elmeséltem ezt a papucs cserét, a hölgy kicsit állított is rajta, hogy tuti ne nyomja az orrom. Eleinte nem is tűnt fel, de pár nap múlva már megint az az érzés, hogy telefújta homokkal a szemem a szél... utcán járva meg lötyög rajtam. Na, kivárok, hátha... 10 nap múlva visszamentem, hogy nagyon sajnálom, de nem olyan. Oké, akkor megpróbáljuk a szárát állítani, hogy ne mozogjon. Elköszöntem. Bakker, most meg megint úgy nyomja a bal fülemen a porcot, mint amikor novemberben eredetileg átvettem és 2 nap után vissza kellett menni, de akkor legalábbb megvolt az éleslátás. Most meg megint ég, szúr a szemem, óránként csepegtetek, monitort alig látom, okostelefon szinte kizárva, távollátás sem egészen oké. Mi a francot lehet ennyire egy papucs cserével elállítani? Vagy már tényleg ennyire érzékeny a szemem? Úgy megbántam, mint a kutya, amelyik hetet kölykedzett, hogy 2 hónap után visszamentem amiatt a rohadt kemény papucs miatt. Addig legalább végre volt egy tökéletes szemüvegem, most meg megint kezdődik elölről. Inkább lenne sebes meg dudoros az orrom... 

Előzmény: mithogyan (14554)
Csikszereda1982 Creative Commons License 2023.01.31 0 0 14572

Nem mondanám hogy egyértelmüen romlik benne csak közbe van egy ilyen szubiektív érzésem....Amúgy ezt a kettős látást is másképp ítélik meg egyesek....Van aki ezt is kettős látásnak mondja hogy a polateszten nem olvad egybe a kép, én ezt nem mondanám kettős látásnak csak azt amikor szabad szemmel is mindent doplán lát valaki, nekem szerencsére ilyen nincs.

Előzmény: Tkfr01 (14570)
LátoGató Creative Commons License 2023.01.28 0 0 14571

Felejtsd el a különböző mosogató szereket, mert csak ártasz a rétegzésnek. Langyos csapvíz, kevés kézmosó szappan, majd öblítés. Lényeg, hogy a zsírt leoldjuk róla, majd egy puha törölközővel szárazra töröljük. Erre a mikroszálas kendő tökéletes. Az akkor is jó, ha a napközben más lehetőség nincs. De azelőtt sem árt bővizes öblítés. Ha a tisztítás után is azt tapasztalod, hogy zsíros, annak két oka lehet. Vagy nem jött le a szennyeződés, vagy a lencse rétegzése óccó..... 

Előzmény: Tkfr01 (14567)
Tkfr01 Creative Commons License 2023.01.28 0 0 14570

Nekem annyival szerencsésebb a helyzetem, hogy alapvetően nem vagyok kancsal, mert a plusszos szemüvegem középre húzza a szemeimet. Szemüveg nélkül viszont, ha fáradt voltam/estefelé/sokáig közelre nézve behúzott a bal szemem az alkalmazkodástól - ha jól gondolom. (De amióta prizmákat hordok, azóta ezt nem tapasztalom.) Kiskoromban sem volt állandó kancsalságom, ezt hozzáteszem. Amikor a szemész takarásos próbával vizsgálta a szememet, akkor a jobb szemem befordult, ha a bal le lett takarva. Fordítva pedig csak többszöri "próbálgatásra" fordult be a bal. Ebből fakadóan nekem kialakult valamennyire a térlátásom, csak nagyon kezdetlegesen (véleményem szerint). Nagyon nehezen tudom csak megítélni, hogy mi van tőlem távolabb vagy közelebb.

 

Amikor voltam polateszten, akkor a keresztet volt, amikor keresztnek láttam, de az egyik szára halványabb volt a másiknál, majd el is tűnt (a fehér "helyét" láttam, de nem tudom megfogalmazni jobban, mintha kifényesedett volna körülötte). Pislogásra/szemek újbóli kinyitására megint egyszerre láttam a kereszt szárait, de pár pillanat alatt elkezdett eltűnni megint hol az egyik, hol a másik szár. Ha mégjobban szugeráltam, akkor pedig hosszabb időre csak az egyik szárát láttam úgy, hogy nem "villódzott" a kép. A többi tesztábrával is ugyanígy voltam, az órás tesztnél ez annyira gáz volt, hogy azt se tudtam megmondani, hogy melyik "percre"/csíkra mutat. Nehézkes is volt a vizsgálat, eléggé föladtam a leckét a vizsgálónak. 

 

Főleg azért is tettem föl neked a kérdést, mert kíváncsi voltam, hogy javítja-e vagy létrehozza-e a kétszemes együttlátásodat a prizma. Ha soha nem nézel egyszerre a két szemeddel, akkor vajon használ egyáltalán, van értelme? (Én mindkét szememmel tudok egyszerre nézni, de a megfigyeléseim alapján, ahova fókuszálok, ott az agyam kikapcsolja a másik szememből érkező képet, miközben a periférián megmarad a két szemes együttlátásom (ha hülyeséget mondok ezzel, akkor javítsatok ki, de nem tudom jobban megfogalmazni, ahogyan érzékelem a világot).

 

Nekem egyértelműen segít a prizma, hiszen nélküle kettős látásom van, kényelmesebb használnom. Jobban is látok szemüvegben, mint anélkül. Nem értem, hogy neked miért romlik a látásod benne. 

 

Nekem a prizma nem húzza középre a szemem, hanem ellenkezőleg, picikét láthatóvá válik a rejtett kancsalságom (kifelé). 

Gondolkodom egy ideje a Vision Therapy-n, lehet, hogy neked is érdemes kipróbálnod (ha persze van rá lehetőséged). Néhányszor már kipróbáltam a ceruzagyakorlatot, ami szerintem használ valamennyit.

 

Esetleg gyakorolhatnád azt, hogy egy papírral elválasztod a két szemedet, hogy ne alkosson egy képet (a leírtak alapján neked nem is alkotna alapból sem, de ez most mindegy), és a bal szemed elé tehetsz pl. egy olyan papírt, amin mondjuk egy vastag körvonalú színes karika van, a jobb szemedhez meg hasonlóan egy x-et. Megpróbálhatnád a szemeddel egyszerre látni a karikát, amiben van egy X. Ez csak saját elmélet, de ha jól megdolgoztatod az agyad, akkor lehet, hogy egyszer sikerül, ha csak egy pillanatra is (persze egyáltalán nem értek hozzá, de jobb ötletem nincs, amivel lehetne ezt fejleszteni. Én is meg fogom próbálni, igaz, nekem könnyebb dolgom van, mert van olyan pillanat, amikor együtt látom a két képet, csak ezt akarom fejleszteni, hogy ne csak egy pillanatig tudjam fenntartani az állapotot).

Előzmény: Csikszereda1982 (14569)
Csikszereda1982 Creative Commons License 2023.01.27 0 0 14569

Nagyon érdekes az egész sokszor szubiektívnek tünnek ilyen téren a megitélések, te ahogy leírod akkora precizitással nem tudom elhinni hogy ennyire konkrétan érzed, én tulajdonképpen úgy érzem hogy jobban látok szemüveg nélkül viszont jól középre hozza a szemem és a kancsalságon korigál, a nystagmusra lehet kevésbé hat, azt hogy nincs kétszemes együttlátásom soha nem érztem csak a polateszttől tudom, a mindennapi életben soha nem látok semmiből se kettőt de pl 3-ds dolgokba nem láttam soha semmit ami másnak olyan szuper. AZ biztos hogy nem lesz kétszemes együttlátásom ettől, egyes vélemények szerint esetleg egy kancsalsági műtét után lehet, de még az se biztos én azt már nem vállalom be mert sokaknak attól lett igazi kettős látásuk.

Előzmény: Tkfr01 (14568)
Tkfr01 Creative Commons License 2023.01.27 0 0 14568

Csíkszereda!

Csupán érdeklődnék, hogy neked segít valamennyire a prizma viselése? Ha igen, akkor az miben nyilvánul meg? Javult a két szemes együtt látásod? 

Nekem érdekes mód a két szemem nem akar együtt dolgozni. Egy kicsit elgondolkodtam, hogy a prizma ezt tudja-e javítani.

 

Amikor nincs rajtam szemüveg (vagy szemüvegben kettőt látok), akkor általában a jobb szememmel fixálok (tudok a ballal is külön). És rájöttem arra, hogy ilyenkor csak a periférián látok kettőt, ahova pedig fixál a jobb szemem, ott nincs kettős kép. Néha néha előbukkan valami "átlátszó" rész belőle, valamikor át is vált a bal szememre, ha erősebben fókuszálok, de nem látom külön külön a két szememmel alkotott képet az éleslátásom helyén. Ha a bal szememmel fixálok akkor pedig érdekes módon nem látom az egész képet a bal szememmel, hanem csak azt a kis foltot, ahol fixál a szemem, körülötte csak a jobb szememmel alkotott kép jelenik meg (de itt is megfigyelhető hullámzás van, mert néha eltűnik a bal szememből a kép és csak a jobbal látok, de ha erősen koncentrálok, akkor fordítva történik az egész és megjelenik a bal szememben a teljes kép, viszont a jobb kikapcsolja magát). Nálad is hasonló jelenség van? 

 

Előzmény: Csikszereda1982 (14558)
Tkfr01 Creative Commons License 2023.01.27 0 0 14567

Tudom, hogy már eléggé nyúzott téma, de a szemüveget hogyan kell úgy tisztítani, hogy ne karcolódjon olyan hamar? Ezidáig én úgy pucoltam a szemüvegemet, hogy napi egyszer (vagy párnaponta) lemostam langyos, mosogatószeres vízzel (spar budget zöld - elvileg semleges ph értékű), utána egy tiszta ruhapelenkával törültem szárazra. Ezen kívül, ha poros lett vagy zsírfoltos nap közben, akkor mikroszálas kendővel lepucoltam, de ez nem tűnt túl jó megoldásnak, mert csak elkente a zsírt, a por pedig visszaszállt rögvest.

Most rászántam magam, hogy ezentúl csak vízzel és mosogatószerrel állok neki pucolni. A szemüveget hagyom lecsöpögni, nagyobb cseppeket megpróbálom lefújkodni, a maradék cseppeket pedig felitatom a mikroszálas kendővel - egyedül csak ezzel a módszerrel nem lesz szöszös 2 tized másodperc múlva a lencse. A zsírfoltokat nehezebben védem ki, mert elég béna módon 5 perc sem kell, hogy hozzáérjek a lencsékhez a kezemmel, amit megint moshatnék le, de lusta is vagyok, meg aggódok, hogy a sok mosogatás kárt tesz a szemüvegben. Nem feltétlen a bevonatokra gondolok, hanem a műanyag keretre, illetve a csavarokra. Tehát a lényeg az, hogy árt-e a szemüvegnek, ha akár naponta 3-4x is pucolom csap alatt? 

LátoGató Creative Commons License 2023.01.23 0 0 14566

Aszférikusnál mindenképp, egyszerűbb kivitel esetében nem feltétlenül. 

Előzmény: EURaklap (14565)
EURaklap Creative Commons License 2023.01.23 0 0 14565

Egyfókuszú lencsénél nem kell a pupillát jelölni?

LátoGató Creative Commons License 2023.01.23 0 0 14564

Előzmény: seva1971 (14563)
seva1971 Creative Commons License 2023.01.22 0 0 14563

Na ezt megtanulom és alkalmazom esetleges reklamációnál :)

Előzmény: LátoGató (14560)
seva1971 Creative Commons License 2023.01.22 0 0 14562

Köszönöm :)

Előzmény: mithogyan (14553)
Tkfr01 Creative Commons License 2023.01.22 0 0 14561

Igazad van, jó a hasonlat! :)

Előzmény: LátoGató (14560)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!