Keresés

Részletes keresés

Unaided Creative Commons License 2000.05.10 0 0 344
Arich

Elköltözött a lány.

Viszont Dühöm az Illető srác felé mérhetetlen.

Nagyon szerettem a lányt ....

Unaided

arich Creative Commons License 2000.05.10 0 0 343
Sok-sok-sok szeretettel segíthetsz rajta (talán...)
Viszont minél elobb költözzön el.

És még mielott saját kezedbe veszed a törvényt:
"Annyit adnak érte, mint egy rendes emberért."
Ezt soha ne felejtsd el!

Előzmény: Unaided (341)
Unaided Creative Commons License 2000.05.10 0 0 342
Bocsi a helyesírási hibákért, nem igen jo még a gépírásom!
Kiváncsi leszek a véleményetekre.
Unaided
Unaided Creative Commons License 2000.05.10 0 0 341
Ahogy elnézem itten a nemi eröszak a téma ...
Hozzá szolnék ...

A történetet mesélnék el:
Körübelül ugy két honappal ezelött ismertem meg egy lányt az egyik Chat odalon. Levelezgetünk, beszélgetünk és egy kcsit egy hullámhosszra keveredtünk. Ugy éreztük, hogy kicsit közelebb kerültünk egymáshoz. Végül személyesen is megismerkedtünk. A Lány az elejeén elmondta, hogy szimpatikusak vagyunk egymásnak de el kell mondania hogy még a barátjánál lakik ...
Elöször meglepödtem, és mondtam, hogy Hát akkor a Lánnyal nem igen leszek közelebbi kapcsolatban ... De a lány tovább mesélt. Elmesélte, hogy nics semmi már a Sráv és Ö iránta, söt a srác már csak terrorizálja.
Lánnyal továbbra is találkoztam és magam is megtapasztaltam jo képeségü barátja cselekedeteit.
Lány sajnos hiába nagyszáju, meg vagánynak látszik, lelke érzéken és nagyon könnyen összetörhető. Napokon, heteken és most már honapok ota remeg nem eszik az egész szervezete ki van a sok sok idegességtöl meg fájdalomtól amit a barátjától kapott... ugyan akkor félt szakitani Töle. Én adtam bele az életet, segitettem ugy ahogy tudtam és szerettem. Majdenm minden nap találkoztunk, mondtam neki hogy költözz el onnan minnél elöbb, de Ö nem ... Félt.
Megszeretet engem. Én is Öt ... Viszont történt valami a közel multban ami az egész életére kihat ... és sajnos a mi kapcsolatunkra is ...
Egyik nap reggelén a Srác szokásos lelkiterrorját adta elö ... A lány összeesett lelkileg ... A Srác ugy gondolta hogy most már itt az ideje ujból sexelnie ... a lány nem akarta ...

Ma a lány össze van teljesen törve, nem tud a férfiakra ránézni, nem megy el nögyógyászhoz csak azért mert férfi ne érjen hozzá ... teljesen kikészült... az érzelmei eltüntek nem csak amit nekem adott hanem mindeki másnak ... Megölték a lelkét ezzel a tettel ...

Kérdem én lesz-e még valaha belöle ujra az a szeretettel teli lány aki volt 1-2 honappal azelött?
Hogy fog kigyogyulni belöle?
Mit kell ilyenkor csinálni hogy a sebet jobban elfeledje?

És még egy kérdés ... mivel nem lett se rendörségi feljelentés se semmi, ( mert a lány megszolalni sem tud már ) mi lesz a sráccal? Büntetlenül megussza ?? Nem ...
ÉS ha a törvény elitélné akkor is én csak egy valamit tudok ... Én fogom a törvényt elhozni és én fogom eme tettét örökké megbélyegeztetni rajta ....Szemet szemért, fogat fogért ...
A Srác miatt vesztettem el egy nagy szerelmet ... ... aki van még mellettem, de nem érez ... csak azt érzi hogy mellette kell lennem, de mosoly az arcán soha sem lesz ...

Unaided

Master Szaki Creative Commons License 2000.05.06 0 0 340
Szerintem ez a Topic kezd "lerágott csonttá" válni.
tama_i Creative Commons License 2000.05.06 0 0 339
eksön,

Egyre erősebb a megérzésem , hogy ügyvédi pályán
mozogsz és netalántán még védesz is néhány ilyen kétlábú szörnyű lelkületü embrnek látszó tárgyat.
A BTK t ki lehetett volna jegyzetelni, nem ez volt a cél, gondolom aki itt hozzászólt ugyis tudja miről van szó.
Ha magadból indulsz ki, beszélj népszerűségről, abban legyél biztos ez tőlem távol áll.
Lehet gyüjtögetni az enyhitő körülményeket, erről én már elmondtam a véleményemet.
A tájékozatlanságod ürügyén , ne hazudtolj meg másokat és különösen más emberek nevében ne prejudikálj, hogy ők mit szólnak hozzá .
Ez az a vislkedés amivel ügyvédek próbálják a birókat hasba akasztani.
Emlitett beszélgetés , francia partnereimmel anno akkor történt , azon ominozus hétvégén, mikor ugy két rab kiengedésre került, franc tudja milyen megfontolásból, az egyik gyilkolt , a másik nemi erőszakot követett el. Jó ok volt hogy ez a dolog szóba került.
/Néhány emberenek a biró alkalmasságát is megkérdőjelezem, igaz nemcsak ennek ürügyén/
Tedd meg hogy elovasod a Megütni egy nőt utolsó hozzászólások egyikét, ennél kisebb dolgok hogyan műkődnek az USA ban , ha még neked nem tetszik akkor is.
Talán nyitni kellene egy olyan topikot ahol az emberek véleményét kellene meghallgatni a mai hatályos BTK tételekről.
A vérbosszut kár emlegetni, mert ahol az van ott nemigen van ez a cselekmény, mert ott a következmények világosak és a kandur is felfogja
a nemisége által beszükült eszével.
/ Ezt nem kivánta senki/
Semmi gond, megitélheszt mindent a belátásod szerint, ki mit miért ir le, az embert a cselekedetei minősitik és ezzel a lekiismeretednek tartozol beszámolni.
Nekem nincs szükségem népszerűség vadászatra, ha hiszed ha nem, ettől még a véleményem változatlan.

Előzmény: eksön_ (338)
eksön_ Creative Commons License 2000.05.05 0 0 338
tama_i!

Azt írod te kiállsz mellette. Te csak fölhasználod ami vele történt, hogy itt hőböröghess, de ezzel te aztán nem segítesz rajta, még kevésbe azokon, akiket, majd ezután ér ilyen támadás.
Tök egyszerű a neten azt hajtogatni: én megértelek, én is elitélnem, meglincselném, én veled vagyok... Valószínűleg ideig-óráig még jól is esik az áldozatoknak. Így lehet némi népszerűséget vadászni, és végigolvasva ezt és pár más topikot ahová írtál, mintha működne is.
Közben minden kétségeket fölvető vélemény be lehet állítani úgy, hogy: látod ők nem értenek meg téged, ők ellened vannak, tán még meg is erőszakolnának...

Eddig elég blöffölős vitapartnernek bizonyultál, mi lesz ha ők is rájönnek?

Előzmény: tama_i (334)
eksön_ Creative Commons License 2000.05.05 0 0 337
Meg az sem véletlen, hogy ezzel a keleti ország dologgal megint csak blöffölsz ( vagy hazudsz), ugyanis ott bizony mind a büntetések, mind a büntetendő cselekmények köre, nem is beszélve a gyakorlatról jóval "liberálisabb" (a te szóhasználatod), azok az országok nem csatlakoznak sem a nők, sem a gyermekek jogait védő egyezményekhez, a prostítúció ( a gyermekprostítúció is) elterjedt, gyakran az állam még hallgatólagosan támogatja is, mert hatalmas pénzeket húz a szextúrizmusból. A családon belüli nemi erőszak egyáltalán nem büntetendő, és vannak országok ahol az apa fenyítőhatalma kitrjed arra is hogy családja tagjait megerőszakolja. Ennyit a felvilágosult és tamai által példaként elénk állított keleti államokról.
Előzmény: tama_i (334)
eksön_ Creative Commons License 2000.05.05 0 0 336
Na csakhogy világos legyen, mert már megint félinformációkat tálaltál nekünk:

Az erőszakos közösülés, a szemérem elleni erőszak és a természet elleni erőszakos fajtalanság büntetési tételei:
alapeset 2-8 évig
minősített esett (12 év alatti sérelmére, vagy ha gondozása, felügyelete alatt áll a sértett, vagy többen, egymás cselekményéről tudva követik el) 5-10 évig
többszörösen minősülő eset (ha 12 év alatti a második két eset szerint is minősül) 5-15 évig.
Az általad említett 3 év - fajtalanság ( ami így, hogy fajtalanság soha nem volt bűncselekmény, gondolom itt a természet elleni fajtalanságra célzol - egyébként a Btk alaklmazásában fajtalanság - minden nemi cselekmény ami nem közösülés, pl.: csók, simogatás, blowjob, és a többi...) és az 1-5 év - megrontás (ami ugye 14-12 év közöttivel való nemi cselekményre vonatkozik) nem erőszakos bűncselkmény, így nem is esik ebbe a témába. De azért jól hangzik, legalábbis lehet vele lincshangulatot szítani. Egyébként a megrontás pl. azért van ebben a fene liberális Btk-ban, hogy ha pl. időmúlás miatt, már nem lehet bizonyítani az erőszakot, de a nemi cselekmény ténye nyilvánvaló, a pasit még mindig le lehessen ültetni.
A büntetési tételek elvben valóban lefelé korlátlanul enyhíthetőek, ha a bűncselekmény társadalmi veszélyessége csekély, vagy hiányzik. Hadd idézzem az egyik idevonatkozó, tekintélyes (és friss!) büntetőjogi munkát: "Vannak viszont olyan bűncselekmények (pl.:az erőszakos közösülés (Btk. 197. §)), amelyeknek jellegéből folyó absztrakt súly kizárja, hogy ilyen deliktumokat megvalósító cselekmény konkrét veszélyessége csekély legyen." Ezen kívül csak akkor van lehetőség úgynevezett kétszeres enyhítésre, ha az elkövető a kísérlettől önkéntesen eláll, te mondtad és én egyetértek, ez nem túl valószínű, így amit írtál az egyszerűen nem igaz, a büntetés nem enyhíthető korlátlanul. Viszont nagyon jól hangzik. Lincshangulat, stb...

Azután, ahogy már említettem, ha valamilyen nemi erőszakos bűncselekmény csak eszközcselekmény, és súlyosabb bűncselekményt is megvalósít, annál a cselekménynél minősítő körülményként szerepel, így akár örök életfogyt is kiszabható
És még azzal is egyetértek, hogy lehetne tovább emelni a büntetési tételeket, de ez a kutyát sem tartana vissza, de ahogy elnézem, (és újra olvastam a topikot) ez téged nem nagyon érdekel, az annál inkább, hogy olcsó népszerűséget keress azzal, hogy lovagocskát játszol.
Hidd el azoknak a lányoknak akiket megrőszakoltak, vagy meg fognak erőszakolni nem az a legfőbb gondjuk, hogy mennyit fog kapni az elkövető, sokkal jobban örülnének, ha nem erőszakolnák meg őket. És megértek mindenkit akiben dolgozik a bosszúvágy, de ezért nem rájuk, hanem a bíróságra bízzák a cselekmény megítélését.

Ahol van kasztrálás már négy éve, az USA két-három déli államában, ott a következő a szerkezete: vagy 70 év (pl) vagy válaszhatja a kasztrálást és mehet isten hírével. Ezt a bíróság nem szabhatja ki, csak önkéntesen vállalhatja, (gyógykezelés jellegel) ugyanis büntetésként alkotmányellenes lenne ott is. És csak hogy tudd, összesen egy arc választotta eddig (1999 közepéig), az USÁn belül ezekben az államokban kimagasló az erőszakos bűncselekmények aránya, így a nemi bűncselekményeké is. És nincs semmi csökkenés! Másrészt az általad oly nagyra becsült USA "szigorú" büntetőrendszere mégis a legmagasabb bűnözési rátát produkálja az összes fejlett állam között. Talán azért mert valójában nem is szigorú, de leginkább azért mert a hatékonysága messze bármelyik európai országé alatt van, beleértve Mo-t is. Én véletlenül tényleg ismerem, hogy milyen néhány más európai állam büntetőrendszere, és pl. a nemi bűncselekmények viszonylatában, de más személy elleni bűncselekmények büntetési tételeiben is a szigorúbbak közé, és az objektívabb bűnösség álláspontjára helyezkedők közé tartozik, pl. jóval szigorúbb a te hüledező franciáéidnál, bár gondolom azok után, ahogy te előadhattad nekik...

És a korábbi válaszodhoz: nem tudom ezt a halmazat dolgot honnan vetted, de az általam idézett esetben szó sincs halmazatról. Nem tudom vetted-e amit írtam, de a muksó azért juthatott ide, mert anyuci némán tűrte! De biztos ezt a kasztrálás visszarettentette volna. Így gondolkodott volna:"Ja, ha nem a 15 évet nem kockáztatom, hanem a kasztrálást akkor nem folytatom." Tuti így lett volna, úgyhogy menjünk, rakjunk mágját a bíróságok ekőtt, a bírákból, akik egyébként nem is alkotják a törvényt, csak alkalmazzák.

Ugyan nem láttam az általad említett sorozatot, de tudok az FBI különleges csoportjáról, amely ilyen ügyeken dolgozik, évente 30-40 esetben, amelyek nagy részét meg is oldják. Sajnos a csoport első vezetője szerint ez csak kirakat, az ügyek elenyésző töredékével tudnak csak foglalkozni, persze a sikereket amerikaiasan nagydobra verik, míg a felderítetlen eseteket ők sem reklámozzák, ám a látenciaszint szerinte az USÁban is 90% fölötti. Az tök érdekes amit az érdekeltté tételről írtál abban, hogy ne csak megaláztatás érjen valakit. Már csak azért is mert a mondatnak nincs különösebb értelme, ha végigolvasod. Persze értem mit akarsz mondani, és ebben is igazad van, az eljárás is meglehetős reparációra szorul ( de itt sem jogi probléma van, hanem a túlterhelt rendőrség alulképzett, empátiával nem nagyon felvértezett tagjainak eljárásáról), de azárt itt van némi előrelépés, a BRFK-n már van egy speciális csoport piszológussal, szép kis játékszobával a nemi erőszakot szenvedett gyerekek számára, hogy könnyebben menjen -és csak egyszer- a kihallgatás) Ugyanígy, teljesen meg fogják reformálni a nemi bűncselekményekre vonatkozó anyagi jogot is (ami lehet, hogy a büntetési tételek emelését is jelenti majd).

Azt meg sajnos el kell fogadnod, hogy bűnözés mindig lesz, nemi erőszak is. Ha csökkenteni akarjuk az esetek számát az igen hosszú időbe és sok pénzbe kerül, az általad javasolt megoldás: "sokkal szigorúbb és nyíltan deklarált büntetés" ebben nem oszt nem szoroz, a topikban már sokak által fölemlegetett okok miatt. Ha ilyen egyszerű volna, gondolod, hogy nem tennék meg holnap? Egyébként hogyan lehet a mainál nyíltabban deklarálni a büntetést? Ma nem nyílt, vagy nem deklarált a büntetés? És mitől liberális a Btk? Mert szerinted alacsonyak a büntetési tételek? Csak úgy elmondanám, hogy a büntetés kiszabásánál a bírák nem csak a különös részi tényállás, hanem az általános rész szabályainak figyelembevételével döntenek az adott ügyben, azaz kőkeményen betartják a törvényt.
Egységes büntetési tétel, modjuk 15 év. Két probléma: az első, hogy a hozzád hasonlók azonnal elkezdenének lincshangulatot szítani, hogy miért kapott a kislány 6x-os megerőszakolója is 15 évet, meg az is aki csak nemi rőszak kísérletét követte el egyszer. (Mármint azt követelnéd, hogy többet annak aki 6x.) Azaz akkor meg különbségtételt követelnél az objektivitás nevében. Szóval az egységes büntetési tétel már nálad megbukott, de nálam is bukik, hiszen minden körülményt, minden egyes esetben egyedileg kell értékelni, márha a törvényt a te követelésed szerint kőkeményen betartjuk, és nyilván van akinek több jár, mint az alapesete elkövetőnek.

Előzmény: tama_i (335)
tama_i Creative Commons License 2000.05.05 0 0 335
Hogy mindneki számára világod legyen ., a ma érvényes büntetési tételek:

Nemi erőszak 2 - 8 évig
/12 év alatt: 5 - 10 év /
szemérem elleni erőszak: 2 - 8 évig
Fajtalanság 3 év
megrontás: 14 év alatt / 1 - 5 évig /

Namármost, lefelé szinte korlátlanul enyhithető,
és iszonyatosan kevés. Ez a véleményem.
Keményen becsukni , ez még nem vérbosszú.

Ahol egyébként létezik, ott a madár ne félj meggondolja kétszer is mig kanos lesz és nekimegy valakinek... Nem mondom hogy legyen , de egy biztos , hatásos.

Előzmény: tama_i (334)
tama_i Creative Commons License 2000.05.05 0 0 334
Kreta,

Ugy hiszem Te kicsit sarlitod a dolgot és átszökkensz a ló tulsó oldalára.
Vérbosszúról szó nincs , csak éppen sokkal példásabb büntetés kellene, mint ami most van.
Az sem véletlen , hogy keleti országokban ugyanaz a sulya és büntetése mint a gyilkosságnak...
Nem kell megvárnom , mig velem is történik valami hasonló, ez alapos mellémenés az én értelme -
zésemben.
Őt megérted /?/ csak azt aki kiáll mellete azt nem , akkor most hogy is van ez ?
Volt egy hasonlatom az állatvilággal, ott ugye nem fordul ilyen elő, akkor ezek az emberek hol állnak a törzsfejlődésben ?
/latinus primitivus /

Őszintén remélem a börtönhierarhia is ennek megfelelően kezeli az elkövetőt...

Előzmény: Kreta (332)
Nannics Creative Commons License 2000.05.05 0 0 333
hááááá. nem tudom, még soha nem öltek meg, de azért van véleményem a témáról: nem akarom, hogy megöljenek!!
A vérbosszú pedig persze, hogy hülyeség.
Előzmény: Kreta (332)
Kreta Creative Commons License 2000.05.05 0 0 332
Meg fox lepődni, mert Őt megértem! Csak azokat nem akikkel nem történt személyesen ilyen, és csak a vakvilágba vagdalkoznak azokat nem.
Én is el tudom képzelni milyen az ha valami olyat csinálnak velem amit nem akarok (ez kicsit tágabb értemezése a dolognak, de mind1), de amíg nem történik velem ilyen, nincs jogom vérbosszúért kiáltani, ha történne akkor az isten irgalmazzon az elkövetőnek.
Ehh felidegesítettek irás közben majd máskor folytatom.
Előzmény: tama_i (331)
tama_i Creative Commons License 2000.05.05 0 0 331
Szia Vicky,

Nem hiszem hogy meg fogja érteni, a legliberálisabb álláspontja neki van az elkövetőkkel szemben , számomra érthetetlen okból.
A ti esetetek a RENDŐRSÉG szégyene, ennyi idő alatt, még amatőrők is el tudták volna fogni.
Bezzeg a tilosban parkolók , azok mind el lettek csipve, az nem szaladt el, s ha nem volt protekció ,még fizetett is.
Nem a statisztikákat kellen gyártani , hogy a közbiztonság javul az alábbi görbe szerint....

Előzmény: Vicky G (330)
Vicky G Creative Commons License 2000.05.05 0 0 330
Hello Kreta!

Ha elkapják azt, aki Velem és a többiekkel művelte azt, amit művelt, akkor a szembesítéskor valószínű, hogy nekiesnék. Ezen már sokat gondolkoztam, és remélem meg is értesz, ha olvastad az összes hozzászólásomat. Ha nem csak annnyit írok, hogy aki engem november 3-án megerőszakolt, az azóta már kb. 6-7 (nem tudom pontosan) lányt megtámadott. És nem tudják (!!??) elkapni.

Vicky G

Előzmény: Kreta (322)
Kreta Creative Commons License 2000.05.05 0 0 329
Állatvilág:
Sáska anyuka mitán megvolt a papa letépi a fejét, ... feketeözvegy ..., Oroszlánpapa kiirtja az ex-oroszlánpapa kölykeit, hogy neki legyen új ...

szabadságvesztés _szabadság_! _vesztés_ tehát nem bosszú meg ilyenek

Előzmény: tama_i (326)
tama_i Creative Commons License 2000.05.05 0 0 328
eksön,

A fizikailag életfogytiglanos madarat , pont azért hoztam fel , mert a fél családot ki kellett ahhoz irtania, hogy ide juthasson, az erőszak ez esetben csak része volt a halmazati cselekménynek.
Tedd érdekelté azokat az embereket akik ma szenvedő alanyai,- akár látensen is-, hogy nemcsak a kellemetlenség és megaláztatás fogja őket kisérni a nyomozati szakban, mint ahogy az ma is történik, hanem olyan módját találják a vallomástételnel és bizonyitásnak ami számukra is megfelelő.
A másik oldalon a rendőrség , meg a felderités.
Ha a rendőrség is nem a lényegtelen és hülye dolgokkal foglakozna, hanem kemelten kezelné ezt a tipusu cselekményt, a felderités aránya is sokkal jobb lehetne.
Kérdezd meg VickyG - t, hogy az elkövető még mindig szabadlábon, pedig sorozatbűncslekményről van szó egy kisvárosban... Ez a rendőrség szégyene.
Ajánlom figylemedbe, FBI files cimmel hetente kétszer megy a Discovery csatornán nyomozásokról
film , nézd meg milyen apparátust megmozgatnak egy ilyen ügyben.
Ha már a példa legyen: ismerősm járt ugy hogy két férfi megerőszakolta, az egyiket ismerte, nos ők társtettesként kaptak öt - öt évet.
Ugy érzed hogy ez elég, egy tönkretett életért ?!
Akkor kérdezd meg a szenvedő alanyokat...
Namármost, itt ugyan egy dolog nem hangzott el, ha jól emlékszem. Az állati cselekmény , mindig fizikai bántalmazással is párosul, ugyhogy összesen annyi enyhitő körülményt nem tudsz felsorolni, még elméletileg sem, ami ezt kompenzálná. Baromi mocsok dolog mikor a testi erővel visszaél egy férfi, pláne itt az aljas céljainak elérése érdekében.
Én a magam részéről az alapesetet is 10 évnél kezdeném, addig legalább távol van a normális emberektől, mert ő maga nem az.
Na meg arról nem beszélve, hogy Te már jhallottál olyat hogy a megkezdett cselekménysort a madár jószántából és önként mnegszakitotta.Mert én még nem. Ha nem sikerült neki , az csak annak volt köszönhető, hogy még a maradék töredék eszét is elitta. De csak azért, mert időközben eljutott a verébnyi eszéhez, hogy a másik is ember, azt nem hiszem. Nem kell lincshangulat ehhez, csak izoláld el azt a szemetet, a hasonszőrüeivel együtt és boldogitsák egymást testileg , lelkileg.
A közönséges kifejezésről nyilatkoztam , amikor a fel nem vett kesztyűt emlitettem, nem tudom mi szükség van rá...
Nem a saját véleményemhez hasonlókat kivántam összegyüjteni, de ha én nem szólok egy szót sem , értékeld az átlagvéleményt. Szóval valami mégsem stimmel az igazságszolgáltatással.

Előzmény: eksön_ (327)
eksön_ Creative Commons License 2000.05.04 0 0 327
Tamai!

Igazad van, fölösleges ide belekevernünk minden olyan esetet, ami nem egyértelmű. Azaz foglalkozzunk csak azokkal az esetekkel, amikor a 3 szemtanú láttára megerőszakolt lány azonnal feljelentést tesz és látleletet vesznek, és vitatkozzunk azon, mit kellene kapnia ezeknek az elkövetőknek. Szerintem a maximumot, és minden bíró ki is szabná, hacsak nincs olyan enyhítő körülmény, mint az önkéntes elállás, vagy az önfeljelentés, de ez se sokat osztana, szorozna. Igazad van, a bírák sem tökéletesek, de a kisebb büntetés legtöbbször azért születik, mert többnyire nincs időben följelentés, és a befejezett bűncselekményt nem lehet bizonyítani.
(Csak azért, hogy lásd én is ismerek néhány esetet, és mindenki úgy forgatja az eseteket ahogy akarja: Volt még a kilencvenes évek elején egy tök egyértelmű eset. Magányosan élő középkorú hölgy albérletbe kiadja egyik szobáját szintén magányos tök szürke kisegérnek. Szépecskén éltek egymás mellett 3 évig, mintha már élettársak is lennének. De külön szoba, semmi szex. Egyik este pongyolában, pizsamában nézik a tévét, amikor szürke kisegér úgy gondolta itt az alkalom kezdeményezni. Csakhogy az asszonyka meg nem akarta, erre az arc elborult és megerőszakolta. asszonyka azonmód pongyolában elrohant a rendőrségre, feljelentette, arc nem tagadott, egyértelmű eset, azonnal ki is szabtak a lehetséges nyolcból hetet, enyhítő körülményként figyelembe véve a beismerést.) Ha minden eset ilyen volna, minden esetben ennyit kapnának.
Amiről meg még nem hallottál, olyat pont a napokban szabtak ki, méghozzá olyan életfogytiglannal, amiben nincs mód szabadlábra helyezésre. Egy férfit ítéltek el aljas indokból elkövetett két rendbeli emberölésért - és ugyan az újságok nem hozták, de az eszközcselekmény nemi erőszak volt a mostohalánya terhére. A másik áldozat az anyuka volt, aki egyébként vígan tűrte évekig apuci mocsokságait.
Azt hiszem aki a vétlen áldozatokat nem akarja megérteni, igazából tudni sem akar róluk az te vagy ("ne keverjük ide"). Legegyszerűbb azt mondani, hogy foglalkozzunk csak az egyértelmű esetekkel, és ezek alapján hirdessünk lincselést. Egyébként tényleg azt hiszem nem olvastad el amiket írtam, hiszen én komolyan azt hiszem, hogy minden áldozat vétlen, de azt is hiszem, hogy lincshangulat szításától még nem lesz kevesebb nemi erőszak, és már írtam pár tippet mitől lehetne. Persze ezek nem olyan látványosak, és csak hosszú távon hoznak eredményt, de a te javaslataid még azt se.

Egyébként, pedig ne értsd félre amit írok. Ez a véleményem, és azt hiszem kultúrált hangnemben adtam elő. Az hogy nem veszed föl a kesztyűt azt jelenti-e, hogy nincsennek érveid? Gondolom te sem azért nyitottad a topikot, hogy a magadéval megegyező hozzászólásokat csokorba gyűjtsd.

Sajnos abban is tévedsz, hogy a barátaim körében ilyesmi nem történt. Amikor tudomást szereztem róla, és azóta is, bár semmi esély ma már a bizonyításra, megpróbáltam rávenni az illetőt a feljelentésre. Az elkövető egyébként a volt barátja és egy munkahelyen dolgozunk. amit tudtam tenni az az volt, hogy a munkahelyen óvatosa célzásokkal elterjesztettem a történteket, így a fasziról sejtik, hogy zűrös.

( Kiváncsi lennék az ítéletekkel kapcsolatos ötleteidre.)

Előzmény: tama_i (326)
tama_i Creative Commons License 2000.05.04 0 0 326
eksön,

azt a kesztyüt amit időnként dobni próbálsz nem veszem fel , de volt alkalmam néhány birósági aktába belepillantanom , aminek ez a téma is tárgya volt.
Hogy egynéhány niró miért itél olyan birkaságot mint amit, van néhány ötletem , de ez nem ide tartozik./ Néhányukkal személyesen is beszélgettem, nem mindenki ez a kategória. /
Én még minősitette esetet sem láttam olyan büntetési tétellel mint amiról Te beszélsz. Tudomásom szerint 3 és 8 év között mozog , de ez baromi kevés.
Ha olyan éltfogytiglan lenne mint amiről voltál szives szólni, és addig is tart , a probléma nem lenne az amiről most beszélünk.
Sajnálom hogy a hasonló cselekedetek jó része latens , de nem biztos hogy ezt is ide bele kellene keverni.
Én a megtörtént és napvilágot látott dolgokról tudok csak beszélni.
Neked sem muszály megértened a vétlen áldozatokat, csak soha ne érintsen még távolból sem, egyetlen ismerősődet sem.
Látod az állatvilágban ilyen mocsokságra nincs példa. Bizonyos emberek ehhez képest hol vannak, lejjebb , ugye ebben egyetértünk, legalább ebben..

Előzmény: eksön_ (325)
eksön_ Creative Commons License 2000.05.04 0 0 325
Na akkor még egyszer: a kényszergyógykezelés nem büntethetőséget kizáró ok (már ugye ok egyébként sem lehet valami ami az esemény után következik, lásd: formális logika), hanem olyan intézkedés ami a büntetés mellett, vagy büntethetőség hiányában is elrendelhető. Ha nem lehet vele célt érni, nem rendelik el.

Azután a törvény kőkemény betartása alatt mit értesz? Hallottál már olyanról hogy valakit akiről a bíróság megállapította, hogy elkövette a bűncselekményt, és mérlegelte az összes tényt, nem ítélt el? (Ne azt mond, hogy van olyan amikor szerinted többet kellene adni, mert nem te vagy a bíró, így nem tudhatod miért döntött úgy! Egyébként azért kapnak a bűnözők annyit amennyit, mert a bírák kőkeményen betartják a törvényt.)
Egyébként meg b@szhatod a törvény kőkemény betartását, mikor (ugy látom ezt te előszeretettel hagyod figyelmen kívül) az esetek több, mint 90%-a sose kerül bíró elé, mert nem jut a hatóságok tudomására! A büntetésnek akkor van visszatartó ereje, ha az esetek nagy részében alkalmazásra kerül, azaz a bűnelkövető nem bízhat abban, hogy megússza. Ez pedig nem a büntetés súlyosságának kérdése, de azt hiszem nem is jogi kérdés.
Nem akarom megismételni azokat a dolgokat amit korábban írtam, de jó lenne, ha végigolvasnád őket, persze nem muszály.

Még valami, a nemi erőszakért maximálisan kiszabható büntetési tételek a súlyosak közé tartoznak, alapesetben is 8 év, a legsúlyosabban minősülő esetben 15 év, de más súlyosabb bűncselekményt is megvalósító esetben amikor az eszközcselekmény nemi erőszak akár életfogytiglant is ki lehet szabni.

Előzmény: tama_i (324)
tama_i Creative Commons License 2000.05.04 0 0 324
Eksön,

A kényszergyógykezelés ez esetben nem mint büntethetőséget kizáró ok legyen, hanem mellékbüntetés és ez nem ugyanaz.

Nem tudom tudsz e hatásos megelőzést, mert ezidáig egyetlen hatásosnak látszó ötlet sem hangzott el.

Én a törvény idevonatkozó passzusának könyörtelen betartását és az elrettentést tartom annak, ahogy az a nyugati nálunk ebből a szempontból kevésbé liberális rendszerek teszik.

Ez is szocialista csökevény ? Mi az akadálya hogy drasztikusan szigoritsanak rajta ?, hoigy a képviselő ne aludjon el a parlamentben, vagy mi. Franciák csodálkoztak rajta, milyen liberális büntetés jár nálunk ezért, akkor most megyünk az EU felé , vagy csak totyorgunk és hirdetjük ?

Előzmény: eksön_ (323)
eksön_ Creative Commons License 2000.05.04 0 0 323
libuci!

Szerintem egyik áldozat se felelős azért (vagy tehet arról) ha megerőszakolják. Tegyen bármit, vagy öltözzön bárhogyan. Ebben a büntetőjog is egyetért.

Tamai!

A kényszergyógykezelést ma is elrendelhetik bárki esetében a büntetés mellett is, de, mivel ez nem büntetés, így akkor is megtehető, ha egyébként ez elkövető valamilyen körülménye kizárja a bűncselekmény megállapítását, vagy büntetés kiszabását.

Egyébként a nemi erőszak visszaszorításának külcsa nem az, hogy mi legyen a büntetés, hanem, hogy az milyen hatékonyan szolgálja a megelőzést, ugyanis akit megerőszakoltak azon sokat nem segít, hogy az elkövetőnek levágják a t*két, legfeljebb egy pillanatnyi elégtételt kap.

Előzmény: libuci (321)
Kreta Creative Commons License 2000.05.04 0 0 322
Vicky G:
_TE_ nekiállnál rugdosni valakit?
Előzmény: Vicky G (319)
libuci Creative Commons License 2000.05.04 0 0 321
16 éves lehettem, amikor a Blaha Lujza téri aluljáróban fényes nappal vártam egyik barátnőmre. Akkortájt meglehetősen vagy 8 kgval több voltam, ezt leplezvén a szűk farmerhez kívül hordott bő inget viseltem. Nem festettem a hajamat, szememet, számat, szóval közönséges csóró tinédzser külsőm volt.
Egyszerre csak odalépett egy harminc év körüli szőke pasas, és se szó, se beszéd elkezdte a nyakamat szorongatni. Közölte, ha egy szót is szólok azonnal megfojt. Kivonszolt az aluljáróból, egy kisebb mellékutcába, be egy kapualjba. Útközben megpróbáltam tökön rúgni, de miután nem volt benne gyakorlatom, nem használt semmit.
Szerencsém volt, csak annyit akart, hogy kézzel kiverjem a farkát. Utána megtörölte magát egy kockás zsebkendővel és utamra engedett.
Szerintem sok más esetben is előfordul, hogy a nő semmit, de semmit sem tehet arról, hogy egy férfi hirtelen rajta akarja kitölteni felgyülemlett szexuális vágyait. Gondoljatok csak a háborúkra, nem hinném, hogy a megszállott ország nőlakósai kihívóan viselkednének a katonákkal.
(Később, amikor már kihívóbban viselkedtem és öltözködtem(azért túlzásba soha nem vittem) már sokkal jobban értettem hozzá, hogy hogy kell az ilyen alakokat leszerelni. Azért egyszer előfordult, hogy négy pasi elől kellett bugyi és a személyes holmijaim nélkül menekülnöm, úgy, hogy egy nyitott ablakon ugrottam be, és a rendőrséget kellett a segítségemre hívni. De ezt jórészt a saját butaságomnak köszönhettem(stoppoltam).
tama_i Creative Commons License 2000.05.02 0 0 320
Vicky,

Légy üdvözölve ismét körünkben...
Miért csodálkozol rajta hogy felekavarodtak az indulatok, mert a téma is olyan. Pont Neked kellene magyarázni ?!
Azt hiszem mellékbüntetésnek a kényszergyógykezelést nyugodtan felvehetnék , talán akkor elég hatásos lenne, mert NORMÁLIS ember ilyet nem tesz. Ehhez beszükült tudat kell , állati viselkedéssel párosulva.
Az meg talán téves felfogás, hogy potenciális áldozat aki csinosan felöltözik ?! A viktimologia sem erről beszél.
Az emlitett mellékbüntetés lehetne elrettentő erejü. Ja meg az emberi jogok, tudom, de az áldozatnak is van azzal nem törödik senki.
Madár mocsokságot csinált, ki kell kezelni.

Vicky, nem mondhatod hogy nem vagyok türelmes.

Előzmény: Vicky G (319)
Vicky G Creative Commons License 2000.05.02 0 0 319
Hello Mindenkinek!

Már rég jártam itt, gondoltam itt az ideje a visszatérésnek. Elolvastam kb 150 hozzzászólást. Nagyon felkavarodtak az indulatok szerintem.
Először is, az hogy valakit azért erőszakolnak meg, mert olyan cuccba volt, hogy kihangsúlyozta a lábát, mellét stb. hát azért ennyi erővel bárkit megerőszakohatnának. Sokszor látok olyan öltözködésű lányokat, hogy Én biztos nem mernék úgy kimenni az utcára. De aki megerőszakol egy ilyen kinézetű lányt, az miért nem választ egy útszéli kurvát, akin még feleannyi ruha sincs. Szóval ez valami eszement hülyeség, aki ezt a lehetőséget kitalálta.
Azzal Én is egyetértek, hogy normális ember nem követ el erőszakot másokon. Nem igaz, hogy nem veszi észre magán, hogy valami nincs rendjén Vele. Viszont az se állapot tényleg, hogy ha egyedül megy egy lány/nő haza, bármilyen neszre figyelnie kell, nem követik-e stb. Az Én esetemben Én nem vettem észre semmit, pedig azon a részen egyedül mentem, és csak akkor riadtam fel, amikor valaki megfogta a fenekemet. Komolyan esküszöm, egyszerűen nem hallottam, hogy jön mögöttem valaki. Azt még nem említette, hogy amikor megerőszakolt, közbe azt mondta, hogy láttott engem a buszpályaudvaron a barátnőmmel. Ami azt jelenti, hogy kb. 20 perce de legkevesebb negyed órája követett engem. Ugyanis kb ennyi ideig tart az út, ahol mentem.
Azzal is egyetértek, hogy nem elég a börtönbüntetés a tettesnek. Erőszakolják meg a börtönbe őt is, meg verjék agyon. Én ezt kívánom neki.

Tamai: Hamarosan írni fogok, TÉNYLEG!!!

eksön_ Creative Commons License 2000.05.01 0 0 318
Mad002!

Az elmezavarnak és a kóros elmeallapotnak, a belátási képesség beszükülésének különböző fokozatai vannak. Továbbra is fenntartom, hogy tiszta belátási képességű ember erőszakot nem követ el. Ez a beszűkült ítélőképesség azonban az esetek többségében nem mentő körülmény, főleg, hogy sokszor az elkövető felelős a saját állapotáért (lásd ittasság).
A másik dolog, ebben nem értünk egyet, hogy szerintem nem csak az áldozat tehet ellene. A megelőzés nem arról szól, hogy a támadót leteperjék, mielőtt elkövethetné az erőszakot, hanem arról, hogy sem az áldozat, sem az elkövető típusú egyén ne alakuljon ki. Az áldozattá válás megelőzéséhez nagyon jó tippeket adtál, bár a nevelés szerintem a legfontosabb, amivel öntudatos, saját érdekeiket és lehetőségeiket ismerő embereket nevelünk, akik képesek megvédeni és ugyanilyenre nevelni gyerekeiket.
Mindannyian tehetnénk többet. mint azt már többször említettem ( bár az ide írók többsége szereti a nemi erőszakot a sötét utcasarkon ismeretlenek között lezajló dolognak látni) ismerősök között zajlik, és amikor napvilágra kerül (esetek 10%-a) az is kiderül, hogy a környezet tudott róla, vagy legalábbis sejtette, de inkább félrenézett, mert ilyen-olyan érdeke azt kívánta. Ez nagyon gyakori családokban, ahol a családfönntartó elvesztésétől félnek, így inkább föláldozzák a gyereket, de tanárok, vagy papok esetében is gyakran sorolják a közösség összetartását álnok módon előbbre, mint a megerőszakolt érdekeit. (Olvastam egy könyvet a katolikus egyház ebbéli viselkedéséről, ahol a gyakorlat az volt, hogy azokat a papokat, akikkel szemben ilyen vád merült föl elhelyezték valami jó távoli helyre, ahol azután folytathatták áldásos tevékenységüket, de olvastam, hogy Németországban pont így viselkednek a tanárokkal, ilyen vádaknál a döntéshozók úgymond mérlegelnek a gyermek érdeke és a vádolt személy jövője között. Az eredmény szinte mindig a feljelentés elkerülése. Ennek oka pedig, hogy legyen bármi is egy vizsgálat eredménye az illető megbélyegzetté válik. Na itt jön a bosszúért üvöltő, addig azonban szemérmesen félrenéző csőcselék.)
Az igaz, hogy az elkülönítés másokat nem riaszt el, de a bűnismétlés kizárva. Az, hogy egyébként normális ember ilyenné váljon két dolog biztosan befolyásolja, az egyik itt is a nevelés - de nem várhatjuk el, hogy mindenki szerető és felvilágosult környezetben nőjön fel, vagy csak úgy magától ne szeressen állat lenni (gondolom mindenki ismer ilyeneket), úgyhogy fontos a visszatartó erő, ami nem a büntetések nagyságában, hanem a hatékonyságában rejlik. Egy büntetés pedig akkor hatékony, ha az esetek nagy százalékában ki is szabják - és már vissza is kanyarodtunk oda, mi is mindannyiunk felelőssége ebben az ügyben.

Kréta!

A mai büntetési rendszer ilyen.

Előzmény: Mad002 (315)
tarle Creative Commons License 2000.04.28 0 0 317
Ha jól emlékszem, a nyitótéma az volt, hogyan találja meg újra lelki egyensúlyát a nemi erőszak áldozata.
Hát sok jó ötletem nekem sincs, de egy biztos. Figyelni kell az embereket, és rá kell jönni, hogy mindenféle ember létezik: jó is, rossz is. Nem mindenki gazember, sőt a legtöbb ember hajlamos a jóra. A legtöbb ember együttérez az erőszak áldozatával, csak azt nem tudja, hogy hogyan segíthetne rajta. Szívesen meghallgatja a történetét, ha az el akarja mesélni neki, de tolakodó sem akar lenni, tehát szordínóval kérdez.
Egyet ne tégy: ostoba hollywoodi filmeket erről a témáról ne nézz meg. (Ez a legfontosabb!)
Ja, és még egy, és akkor mindent tudni fogsz: Olvasd el Németh László Iszony c. regényét.
Minden jót kívánok
Tarle

Kreta Creative Commons License 2000.04.28 0 0 316
Kicsit gondolkozz milyen a börtönben, milyen lenne neked.

Lehet hogy kevertem, de a büntetési tételeket nem ugyanolyanra szabtam, mi egy megvesszőztetés? 2 perc, meg 1 7ig fáj.

Előzmény: Mad002 (315)
Mad002 Creative Commons License 2000.04.28 0 0 315
eksön_!

Nem hiszem, hogy csak az elmezavarban szenvedő emberek követnek el erőszakot. A betegeket el kell különíteni, igaz. De ezzel még nincs kizárva, hogy egy másik ember elkövetővé válik.(aki egyébként teljesen normális!!) Igazat adok abban, hogy a megelőzés fontosabb, mint a büntetés, de a "megelőzésre" egyedül az Áldozatnak van esélye, hiszen Ő kerül szembe az elkövetővel. Ha nem tudja magát megvédeni, akkor mi van? Ki védi meg? A példás büntetés talán azt az "x" % egyébként normális embert visszatartaná attól, hogy elkövetővé váljon. Nem értem férfitársaimat akik ilyet tesznek. Nincs önuralmuk? Ennyire? Ez lenne az egyik, ami megkülönböztet az állatoktól. Nekem is majd kiesik néha a szemem, a fantáziám is beindul, de ezzel vége. Nem értem, másnál hogy működhet ez másképp? Mi visz rá egy embert, hogy egy másik embert porig alázzon, tönkretegyen. Ez nem ember!
A betegeket pedi, minden eszközzel meg kell akadályozni, hogy újra lehetőségük legyen erőszakot elkövetni.
Mindegy, hogy milyen eszközzel. Biztosra kell menni, különben ki tudja, hogy ki lesz a következő? Én, TE, Nővéred, esetleg Édesanyáink
Annyit tehetsz, hogy te felkészülsz egy támadásra, valamilyen önvédelmet tanulsz, és mindig, mindenre figyelsz.(Az árnyékodra, a kapualjakra, a szembejövő emberekre, az utcasarkokra, a hátad mögé) Élet ez? Arra kelljen figyelni, hogy mikor támadnak meg? Tökéletes tudás pedig nincs, hiába vagy képzett a harcban. Még így sem garantálható, hogy a támadást ki tudod majd védeni. Tegyük fel profi vagy. Szeretteid mellett akkor sem tudsz mindig ott lenni. Van négy unokahúgom. Ők védtelenek. Van kiért félni. Nektek is van. Velük mi lesz? Ha egy állat tönkreteszi az életüket akkor az a minimum, hogy az övé is tönkre legyen téve. (Nem vagyok róla meggyőzve, hogy a börtön elég.)
Az áldozatokat mindenben segíteni kell. Segíteni kell, hogy túltegye magát az Őt ért traumán.
Hölgyek ez valószínűleg rátok vár! Egy férfi nem biztos, hogy át tudja érezni, a nő helyzetét. Erre csak egy másik nő képes.
Minden tiszteletem azoké, akiknek sikerült túllépni egy ilyen eseményen, valamint mindenkit kérek rá, hogy tegyen meg minden tőle telhetőt a saját és társai védelmében.

Köszönöm figyelmeteket: Mad002

Kréta!
Az erőszakos bűncselekményeket ne vegyük egy kalap alá a blicceléssel. Nagy a különbség!

Előzmény: eksön_ (311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!