Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.08 0 0 5336
Melyik szimulátor verzió alatt használod?
Előzmény: flyvet (5335)
flyvet Creative Commons License 2007.06.06 0 0 5335

 

Más téma, de megkérdezem, hátha valaki tud segíteni. A Dreamfleet B737-t töltöttem le, tetszik, szép jó, csak éppen a robotpilótán a kurzust hiába tekergetem, nem állít semmit (mindig nullán volt). Enélkül pedig pont a legélvezetesebb dolog, az IFR rész használhatatlan :(

 

Rémlik, mintha valaki írta volna, hogy ugyanennél a gépnél a heading tartásával  járt pont így.

 

Ha valaki tud segíteni, köszönöm, köszönöm!

 

 

bankii Creative Commons License 2007.06.04 0 0 5334
Hát a FP-ben nem kell megadni a tranzíciókat, csak a TMA ki/belépő pontokat.
Előzmény: Törölt nick (5329)
cSABA Creative Commons License 2007.06.02 0 0 5333
Akarom mondani "Airport is currently IFR. Request denied."
Előzmény: cSABA (5332)
cSABA Creative Commons License 2007.06.02 0 0 5332
Igen, de ha rossz az ido, akkor nem adjak meg a leszallasi engedelyt. En biztos mazochista vagyok, de kijezetten szeretek rossz idoben repulni. :) Aztan jon az "Airport is currently VFR. Request denied."
Előzmény: vlevi (5331)
vlevi Creative Commons License 2007.06.01 0 0 5331
Ezért szoktam én VFR-t repülni, még a 737-essel is, akkor nyugton hagy az ATC. Célreptérnél tippelek egy kifutót, megközelítést, ennek megfelelően kezdem el a süllyedést is. Persze itt arra kell figyelni, hogy ne forduljon elő, hogy egy megközelítés változásakor nehogy túl magasan legyek. Amikor bejön a célreptér ATIS információja (jb 80-90nm távolságból) , abból megtudom a kifutót, szükség szerint módosítom a megközelítést. A torony csak kb 30nm-ról fogható, ezért leszállási engedélyt csak a legvégén tudok kérni. Ezt is csak azért teszem meg, mert előfordult már, hogy engem, vagy egy AI gépet elküldött egy körre. Sőt olyan is volt, hogy én repültem a finalon a Baron58-al, mögém meg beállított egy 747-est.

Előzmény: Törölt nick (5329)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.01 0 0 5330

Minden letölthető az avsim-ről. www.avsim.com

 

Profi cockpites gépek legtöbbje fizetős, ezeket megnézheted pl. a www.simmarket.com, vagy a www.flight1.com weboldalakon.

Szintén az avsim.com-ról letölthetők nagyon jó ingyenes gépek is, néhány full csomagban -tehát külső modell, 2D cockpit, VC, hangok, stb.-.

Érdemes megnézni az ajánlókat, mert abból kiderül, miket érdemes leszedni. Sajnos az ingyenesek között több a bóvli, úgyhogy ha nem akarsz magad szenvedni, érdemesebb körülnézni.

Előzmény: ananda70 (5320)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.01 0 0 5329

Standard eljárásokat (SID/STAR) szvsz csak úgy tudsz repülni Fs gyári ATC-vel, ha azokat előre beteszed neki a flight-planbe. Ekkor pontról-pontra az adott eljárás útvonalán navigál. Ezzel csak az a gond, hogy mire a célreptérre érsz, lehet, hogy, megváltozik az aktuális pálya, ezért az út elején betáplált STAR nem lesz jó.

Elvileg lehet kérni menet közben is plan módosítást, de ez nekem nem tetszik amiatt, hogy ekkor betöltögeti a plan tervezőt, ezzel hazavágja a "repülési élményt".

Léteznek fizetős, profibb ATC megoldások, érdemes ezekkel próbálkozni. Ilyen pl. a Radar Contact4

http://www.avsim.com/pages/0206/RC4/RC4.htm

vlevi Creative Commons License 2007.05.30 0 0 5328
Nemigazán. Az ATC menüjében ilyet nem még nem láttam.
Előzmény: cSABA (5327)
cSABA Creative Commons License 2007.05.30 0 0 5327
Azt ezek szerint te sem tudod, hogyan kell
"request to fly the full procedure during ILS approaches"?
Előzmény: vlevi (5326)
vlevi Creative Commons License 2007.05.30 0 0 5326
Egy nyíregyházi IFR leszállásnál engem is átadott a kassai irányításnak, ott irányban küldött, és azt mondta, szóljak, ha látom a repteret. Nagyon IFR volt, 50-60nm kerülő után PAPI alapján leszállni. Nem az a gond, hogy nem lehet, hanem hogy furcsa volt.
Előzmény: cSABA (5325)
cSABA Creative Commons License 2007.05.30 0 0 5325
Köszi a tippet! Egyébkét erről kérdeztem (a Learning Centerből):

"IFR Flight and ATC

[...]

Full Procedure Approaches

You can now request to fly the full procedure during ILS approaches. You will obviously need the instrument approach plates to accomplish a full procedure. Jeppesen publishes SIMCharts, which are designed for use on IFR flights in Flight Simulator."

Nekem nem sikerült megtalálnom, hogyan tudom kérni, hogy full procedure-t repüljek.

Egyébként én is tapasztaltam, a múltkor át akartam repülni a Dekalb-Peachtree-ről a Fulton Co-Brown-ra egy Baron 58-cal, ami két atlantai reptér talán 15 km-re egymástól. Elküldött északnak, és már majdnem Tenesseeben jártam, mire visszafordított. :) Aztán amikor végre rávitt a kifutópályára, akkor elrontottam a leszállást, szóltam, hogy akkor körbemegyek, de nem volt erőm kivárni az újabb 30-60 percet, hogy ráállítson a kifutópályára... VFR-rel meg nem engedett leszállni, mert köd volt. (Pedig nem volt vészes, jól lehetett látni a repülőteret.) Szóval bedühödtem, és leszálltam egy kis torony nélküli reptéren a szomszédban.
Előzmény: vlevi (5323)
vlevi Creative Commons License 2007.05.30 0 0 5324
Előzmény: vlevi (5323)
vlevi Creative Commons License 2007.05.30 0 0 5323
Szerintem jobban jársz, ha a Navigraph-ot használod.


Maga a szoftver ingyért van, de repterenként kell fizetni. Pontosabban előre befizetsz azthiszem 10-20€-t és azért letölthető jópár reptér. Azért nagyon jól jön a reptéri infó, normálisan megvannak a megközelítési útvonalak, ILS és egyéb navigációs frekvenciák (na jó, ez benne van az FSNavigatorban is).
Én viszont egyáltalán nem használom az IFR-t, ami az FS2004-ben van. Egy NYíregyháza-Ferihegy útvonalon már valahol Eger környékén elkezd ide-oda küldözgetni, teljesen feleslegesen. Inkább rárepülök Tápiósápra, és onnan egy VOR-13L (vagy 31R, vagy bármi) megközelítést, leszállást csinálok. (Dreamfleet Baron 58).
De van úgy,hogy a Baronnal átugrok Debrecenbe, és onnan 737-essel Ferihegy. Olyankor is VFR-t szoktam beállítani, legfeljebb meghallgatom, melyik kifutót használja éppen a progi, és oda tervezem az útvonalat. (PMDG 737-el)

Előzmény: cSABA (5322)
cSABA Creative Commons License 2007.05.30 0 0 5322
Sziasztok!

Megvette valaki a Jeppesen SimCharts 3.0-t az FS2004-hez? Gondolkozom rajta, de nem igazán tudom, hogy érdemes-e. Elég új vagyok a szimulátorozás terén. Amikor IFR-repülök, akkor a torony pontosan megmondja, mikor, merre foduljak, szóval úgy tűnik, hogy a chart-nak nem sok hasznát venném. (Esetleg jet-eknél? Azokkal még sosem repültem.) Valahol azt írja a Help, hogy lehet kérni a toronytól, hogy a stndard approack pattern-t repültesse velem, de én sosem láttam ilyen opciót.

Bocs, ha valami szakkifejezést rosszul használok...

Köszi,
bankii Creative Commons License 2007.05.21 0 0 5321

Sziasztok.
Abit is7 alaplap, PIV 2,6GHz proc, 2GB RAM, Inno3D Geforce 7600GT a vas. Kábeles internet csatlakozással.
Amikor On-line repülőszimulátorozok (FS9), és amikor 3-5 gépnél több van a közelben, + az irányítók, hihetetlen akadásokat produkál a gépem. 1-5 sec. semmi sem történik, a monitoron, de a kitérített kormányszerveknek megfelelően ezek alatt az akadások alatt a gép repül tovább.

Alaplapot nem szeretnék cserélni, mert nem akarok mindent újra installálni, CPU tekintetében a weboldal szerint 3,20GHz amit még bír.

CPU csere mennyire segít? Van-e a 7600GT-nél jobb AGP-s videokártya??? Esetleg a 7600GT feszíthető-e?

Köszi.

ananda70 Creative Commons License 2007.05.20 0 0 5320

sziasztok

 

az lenne a kerdesem hol lehet letolteni az FMCnevu hozzaszolo altal a"5159"-ben emlitett "felesleges-textura killert" ami gyorsithatja a MFS.2004-ET..?!

a masik,honnan szarmaznak ezek a gepek a MFS-2004 hez aminek ilyen kivalo a cockpitja belulrol mint a "5128"sz hozzaszolasban?!

koszi!

TamásD Creative Commons License 2007.05.20 0 0 5319
Ismerem, de pont azért mert béta, illetve mert a fórumok szerint rengeteg baj van vele (hibaüzenetek, hibás grafika), egyelőre nem próbáltam ki.

TamásD
Előzmény: Törölt nick (5318)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.19 0 0 5318

Letöltöttem, köszi a linket!

Tile Proxy nevű csodát ismered? Nahát valaki megcsinálta a real Google Earth-os megjelenítést, eszméletlen. Még csak erős beta, de már így is nagyon bíztató.

Előzmény: TamásD (5317)
TamásD Creative Commons License 2007.05.17 0 0 5317
Ha valaki még nem tudná, megjelent a régóta várt Service Pack 1 az FSX-hez. Teljesítményben tényleg sokat javítottak, illetve a grafikán is alakítottak itt-ott. Pl. végre megjelent a Duna Budapesten.
Letölthető: www.fsinsider.com

TamásD
cölöp747.0 Creative Commons License 2007.05.06 0 0 5316

Sziasz!

Hát ez olyan mint az UFO-kérdés csak találgatni lehet, de lehet hogy egy új FSUIPC dll megoldaná a problémát. Viszont ha már itt vagyok feltennék egy kérdést a közösbe. FSR-t hogy lehet konvertálni AVI-ba? Illet helyesbítenék FSR-ből hogylessz videó? Előre is köszönöm a kimerítö, mélyreható válaszokat.

Előzmény: dzsoszer3 (5315)
dzsoszer3 Creative Commons License 2007.05.05 0 0 5315

Sziasztok! (Itt is megkérdezem:) )

Lenne egy problémám FS 2004 el...

Minden utamnál csinálok egy videót a fel és a leszállásról, amit a végén visszanézek!

A leszállásoknál minden rendben, látszik minden. Viszont amikor a felszállásokat vissza akarom nézni akkor elindul a videó és utána rá 1-2 másodperccel a gép elkezd ugrálni, nem látok belőle semmit, majd ismét megjelenik, de "lebeg" a föld felett ugyanis a futóművek nem látszanak... Ettől függetlenül ugyanúgy lemegy a videó, tehát nem esik le a gép a földre, csak gurulásnál olyan mintha lebegne... Ez nagyon zavaró:S És eddig nem volt ez... van rá tippetek hogy mi lehet a baj?

Köszi előre is!

rulid Creative Commons License 2007.04.22 0 0 5314
Köszi a válszt!
Előzmény: kisjatekos (5313)
kisjatekos Creative Commons License 2007.04.21 0 0 5313
A frissebb menetrendeket külön pénzért lehet hozzá megvenni, asszem, kettőt adtak ki hozzá eddig, a legfrissebb is 2005-ös. Úgy vetem észre, már jó ideje nem frissítik.
Előzmény: rulid (5312)
rulid Creative Commons License 2007.04.21 0 0 5312

Sziasztok!

 

Valaki segítsen ha tud,Ultimate traffic programnál a légitársaságok menetrendjét miként lehet frissíteni?2003 as menetrend van most rajta.Az updater menüben csak egyéb más jellegü letöltések érhetök el.

 

Köszi!!!

 

 

cölöp747.0 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 5311
Bocsánat ismét kopasz voltam de már javítva!!!
Előzmény: ksgy (5310)
ksgy Creative Commons License 2007.03.30 0 0 5310
jahogy... az az 1-es ott nincs, ha a nevedre katt itt a forumban ;)
Előzmény: cölöp747.0 (5308)
cölöp747.0 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 5309

az előző kettő neked szól csak még kopasz vagyok

 

Előzmény: ksgy (5306)
cölöp747.0 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 5308
ezt írtad be? c-rex1@hotmail.com
cölöp747.0 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 5307

szerintem ha gondolod írj emailt az email cimedről

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!