Kívánom, alakuljon minden a lehető legkedvezőbben. Ebben az esetben hogyan tudsz meggyőződni erről? Onnan - a gépből - vélhetően nem jön ki senki, hogy beszámoljon. A gép meg csak akkor mond igazat, ha azt programozták bele. Ez a dilemma Lem Kiberiádájában is előjön.
Ha megérem, hogy lesz kvantumszámítógép, amelyik képes tökéletesen szimulálni a Paradicsomot, és még néhai nagymamám befőttje ízét is újra élvezhetem általa, akkor szíves örömest belé másoltatom magam.
Lehetséges, hogy a csillagközi utazáshoz szükséges technológia kifejlesztése előtt mindegyik technikai civilizáció kifejleszti saját virtuális valóságát, és inkább egy kvantumszámítógép dobozba költöznek, nem más csillagokhoz. :)
" ha mégis megérkeznek egyszer ide a kozmikus látogatók, nem biztos, hogy szegények reprezentatív példányok lesznek még ..."
Egyszerű eszemmel úgy képzelem, hogy az idelátogatók nem hurcolják magukkal gyönyörűséges testeiket (még kiszárított formában sem :), hanem csupán kíváncsiságra programozódott agyaik jönnek el mihozzánk, és azok is holtnak álcázva!
Föld körüli pályákon keringő, élettelennek tűnő vacak kövecskék látszatát igyekeznek kelteni , holott valójában ők épp úgy olyan kíváncsi szuperszámítógépek, mint amilyeneket mi üzemeltetünk szervezetünk (de mi még bonyolult anyagcsere-folyamatokat fenntartva, és meglehetősen sokféle veszélynek kitéve).
The procedure has brought scientists a step closer to fulfilling the sci-fi goal of living forever by resurrecting the frozen dead or installing the human brain into a robot.
Jó gondolat. A sugárzás kicsi, de az idő hatalmas, a hibajavító mechanizmus meg le van fagyasztva. Izotópdiétával lehet talán valamennyire védekezni ellene, ami többéves előkészület.
Mégis úgy gondolom, hogy a kozmikus sugárzások és a csillagközi (mikro)meteoritok nagyobb veszélyt jelentenek.
Tehát ha mégis megérkeznek egyszer ide a kozmikus látogatók, nem biztos, hogy szegények reprezentatív példányok lesznek még ...
Érdemes-e lefagyasztva elutaznunk másik csillag felé?
Szerintem nem, mert bomló izotópjaink útközben sok mindent tönkre tudnak vágni bennünk - mialatt szervezetünk hibajavító mechanizmusai nincsenek észnél!
Így aztán simán előfordulhat, hogy megérkezvén pl. vakon ébredünk - vagy meghülyülve + rákosan. Ezek nem jó dolgok.
"Szerinted van abszolút mozgás, abszolút nyugalom, abszolút koordinátarendszer?
Ha igen: van valami ötleted ez utóbbi megtalálására?"
Fogadatlan prókátorként írom: Állítólag végtelen számú és cifraságú világegyetem létezhet egymással párhuzamosan. Remélem jól gondolom, hogy igazi csoda volna, ha nem akadnának köztük abszolút tulajdonságokkal megáldottak.
Newtoni fizikában létezik ilyen konfiguráció - bár nem a kéttest problémában. Viszont öt testtel bár megmutatták, hogy elérhető a végtelen sebesség. Kár hogy a newtoni fizika pont a nagy sebességeknél használhatatlan.
A gravitáció végtelenül gyorsítaná a végtelen tömeget. Nem? Mondjuk akkor a zuhanó test kezdené maga felé gyorsítani a földet végtelen sebességgel. Tehát összesen 2 x végtelen sebességgel koccolnának :)
Galilei azért tartotta mindegynek az eső test milyenségét, mert a Földhöz képest mindennek elhanyagolható a tömege.
Mert a gravitáció nem erő. C közelében bárminek végtelenre nőne a tömege, ezért az is egyre jobban vonzaná a földet, ezért a kettő test közötti gravitáció is egyre nőne.
Az (1-v*v/c*c) az egy picit nullává válik ha elérjük a fényse4bességet - és akkor vagy végtelen tömeget kell gyorsítanunk, vagy ki kell találni egy új képletet.
"valami szabadesésben miért ne léphetné át a fénysebességet"
Hogy lépné át? Lehagyná saját fényét, úgy gondolod? A legjobb, ha maga a fény "szabadesik", de akkor sem hagyja maga mögött magát :o), csak kékeltolódik.
Amúgy azt nem fogom agyilag, valami szabadesésben miért ne léphetné át a fénysebességet. Ez estben a relativisztikus tömegnövekedés csak tovább gyorsítaná.
Galilei kicsit más következtetésre jutott :)
tudom, ő már túlhaladott.
és, ha elfogadjuk, hogy a c elérhetetlen, nem mindegy, hogy mi a fene gyorsítja a testet?
azért is és-sel kezdtem, utálom a hülye szabályokat.