Keresés

Részletes keresés

badmad Creative Commons License 2010.11.10 0 0 19057

Persze, én is úgy gondoltam a sportáruházas vásárlást, ha tudod, hogy mit akarsz venni, illetve ismered a terméket. Ott segítséget kérni, az kb mintha egy vak navigátorral indulnál a Mecsek ralin...

Előzmény: mgy (19055)
mgy Creative Commons License 2010.11.10 0 0 19056

Az még kimaradt, hogy a példának hozott léc tökéletesen tette a dolgát, tényleg WC kategória, de nem az, aminek árulják! 75-80 ezerért (és a tények pontos ismeretében) értelmes vétel, eredeti áron csúnya átb.szás.

Előzmény: mgy (19055)
mgy Creative Commons License 2010.11.10 0 0 19055

Januárig? Akkor kezdődik a szezon igazán! :-O

 

Nagyon kell vigyázni a sportáruházas vásárlásokkal! Nem kell kapkodni, nagy készletük van, ráérünk alacsonyabb árra és pontos infókra is várni. Ha valaki kinézett egy lécet valamelyik multinál, annyit tegyen meg a saját biztonsága érdekében, hogy rákeres a neten az adott léc cikkszámára. Sok olyan lécet árulnak ami saját márkás, vagy eredetinek tűnik, de mégsem ugyanaz, mint aminek kinéz. Ezeknél az árcédulát tervezik meg először, aztán jöhet a fejvakarás, mi legyen belül...

 

Tavaly az .ntersp.rt kezdett a "hivatalos" listaár felett Head WC lécet árulni, amit a szezon végére félár környékére, vagy az alá árazott le. Bolond aki nem vesz, nem? Pampogott is a hivatalos importőr, hogy ezt hogy... :)

A szép az egészben, hogy ilyen léc hivatalosan nincs is (első két kép). Legalábbis a Head oldalán ez a cikkszám nem szerepel sehogy. Egy hasonló szerkezetű, de "régi" dizájnú léc  persze megvan (harmadik kép).

 

 

 

 

 

 

Előzmény: badmad (19054)
badmad Creative Commons License 2010.11.10 0 0 19054

Én csak annyit fűznék snowman segítő leírásához, hogy ha valaki újat szeretne venni, figyeljen oda, mert a Hervis a Hósó alatt évek óta akciózik, sokkal nagyobb engedményt a vásáron sem lehet kierőltetni sajnos.

Másrészt meg ha nem karácsonyi ajándék lesz belőle, akkor pláne érdemes várni januárig a nagyobb beruházásokkal...

snowman Creative Commons License 2010.11.10 0 0 19053

Kötelező olvasmány a hétvége előtt:

 

8. Vásárlási tanácsok erre a hétvégére!

Készülj a legrosszabbra, mert ez a poszt most hosszú lesz, de a te érdekedben írtam! :o) Bizonyára nagyon sokan lesznek olyanok a hétvégén, akik úgy gondolják, hogy a szezon előtti bevásárlást a Hó-Show -n vagy a Fridge Fesztiválon ejtik majd meg. Ebben a posztban a kevébé[...] Bővebben!

 

Kellemes shoppingolást és fridge-ezést! :o)

bopat Creative Commons License 2010.11.09 0 0 19052

Igen :)

Előzmény: badmad (19050)
snowman Creative Commons License 2010.11.09 0 0 19051

Övé.

Előzmény: badmad (19050)
badmad Creative Commons License 2010.11.08 0 0 19050

off

 

Bopat! Tied a Totalcar-on a DeLorean?

Előzmény: bopat (19049)
bopat Creative Commons License 2010.11.08 0 0 19049

Nem hinném, hogy van ilyen összesített statisztika erről...

Előzmény: perge (19046)
snowman Creative Commons License 2010.11.08 0 0 19048

Sziasztok!

 

Találtam egy jó kis blogot. Olvassátok, lájkoljátok, vitatkozzatok vele! :o)

 

http://siorultek.blog.hu/

snowman Creative Commons License 2010.11.03 0 0 19047
Yessss! :o)
Előzmény: bopat (19044)
perge Creative Commons License 2010.10.30 0 0 19046
Sziasztok,
tudja valaki hol lehet statisztikai adatokat találni arra vonatkozóan, hogy adott ausztriai síterepen mikor nyilt és zárt a szezon az elmúlt években?
Esetlegesen az egyes liftek hány napot mentek az idényben?
Előre is köszönöm!
badmad Creative Commons License 2010.10.28 0 0 19045
http://www.sielok.hu/rovat/hirek/cikk/bankut-femtolvajok-2010/
bopat Creative Commons License 2010.10.27 0 0 19044
Snowman kedvence : Liptovské Revúce - idén ismét kinyitnak.
Nyitás
lborli Creative Commons License 2010.10.26 0 0 19043
Fissben már nyomatják a hóágyúk a mínusz tíz fokban. Pedig novemberben mindig van egy erős felmelegedés/olvadás, de a helyiek biztosan jobban tudják.
Előzmény: badmad (19042)
badmad Creative Commons License 2010.10.26 0 0 19042
Már 1 hete havazott/havazik arrafelé...
Előzmény: snowman (19041)
snowman Creative Commons License 2010.10.26 0 0 19041
AgentOrange Creative Commons License 2010.10.26 0 0 19040
RIP, a kezében pedig a legendás Salomon Equipe S9000 léc, mennyit csorgattuk rá a nyálunkat kezdő korunkban (91-ben 13ezer Ft volt a Skálában)
Előzmény: snowman (19039)
snowman Creative Commons License 2010.10.26 0 0 19039
Most olvastam néhány külföldi oldalon, hogy Georges Salomon október 5.-én, 85 éves korában elhunyt. :o(
Majd festek a lécemre egy fekete csíkot.
Itt egy cikk róla. :o(

asima Creative Commons License 2010.10.25 0 0 19038
Szia,
Közben már én is nézem Vorderglemm falucskát, mivel kicsit olcsóbbnak tűnik.
Aztán majd meglátjuk. Ahogy elnézem az árakat január eleje, kiözepe egyre esélyesebb. Akkor még írok és még az is lehet, hogy összefutunk :)
köszi
Előzmény: krilin (19036)
asima Creative Commons License 2010.10.25 0 0 19037
szia,
nagyon szépen köszönön. Ezek hasznos infok voltak.
Közben már pár helyre írtam ezen az oldalon, szóval majd meglátjuk.
Az éjszakai élet is bíztató, mert azért fiatalok vagyunk és nem lenne jó minden nap este a szálláson ücsörögni :)
Előzmény: dolina (19035)
krilin Creative Commons License 2010.10.22 0 0 19036
Szia!

Sajnos nem tudok érdemben Saalbach pályáiról nyilatkozni, mert amikor 2006 dec 15-19 között ott jártunk, akkor sajnos csak kb tizede volt megnyitva a pályarendszernek, annyira kevés (csak kb 30-40 centi) hó volt. Ezért aztán Kaprunba jártunk át a gleccserre. De azért ez valószínűleg ritka, több beszámolót is olvastam a sielok.hu-n decemberi méteres hóról és napsütésről.
Ebben az apartmanban laktunk Hinterglemm-ben:
http://www.lh-schwabl.at/
Az ára 30 euró körül volt, most is ennyi ha jól látom. Pályákhoz elég közel van, nem kell autóba ülni.

Én is azt ajánlom egyébként, amit Dolina, és amit Zillertal-nál is mondtam. Írni kell a Saalbach Turisztikai központnak egy mailt a szállásigényeddel. Dőlni fognak a válaszok. Sajnos az olcsóbbakat a pályákhoz közel már nyáron lefoglalják a visszatérő vendégek, de január eleje közepe talán jó lehet.

A gleccser miatt én be merném vállalni decembert i s, de arra számítani kell, hogy ha Hinterglemmben, tehát a völgy végében találtok szállást, akkor onnan kb 30 perc autóút a Kitzsteinhorn lift parkolója. Saalbach-ból mondjuk egy 5 perccel jobb, és van egy még közelebbi település a pályarendszerben (ha esetleg Kaprunba kellene autózni), a völgy legelején,. talán ott a legolcsóbb a szállás is. Neve most nem jut eszembe, de a térképen látszik. Megnéztem Vorderglemm. De végülis tényleg mindegy hol laktok, mert az ingyes síbuszok folyamatosan közlekednek fel-alá a völgyben és 5-10 perc alatt a liftnél vagytok bármelyik szállásról.

Ha januárt választjátok lehet, hogy összefutunk, mert nálunk is pakliban van :)
Előzmény: asima (19034)
dolina Creative Commons License 2010.10.22 0 0 19035
Én Saalbach-ot ismerem, sokszor voltam ott.

Ha az ár dönt, akkor nem vitás, január közepén jóval olcsóbban kijöttök mint december végén. Pályaszállások vannak, de érthetően drágábbak. Síbusz ingyenes, gyakran jár. Éjszakai élet, az apres ski legendásan élénk, ha messzebb laktok a centrumtól taxival haza lehet menni, az ára nem vészes, ha összedobjátok.

A hóviszonyok változatosak. A síterep kicsit alacsonyan van, de ha elég hideg van, a sok hóágyúval tudnak elég hava csinálni.

Saalbach az egyik legmodernebb osztrák terep, de inkább olyanoknak ajánlom, akik nem akkor kezdik a síelést. Vannak kezdőpályák is, a síterep vonzereje a sok széles kék és piros pálya, középhaladóknak tökéletes.

Szállásat a saalbach.at oldalon keressetek, itt szinte minden szállás rajta van.
Küldjetek egy e-mailt a síterepnek - cím a weboldalon - postafordultával kaptok egy hatalmas paksamétát szálláscímekkel, prospektusokkal, pályatérképpel, úgy, ahogy egy normális sítereptől elvárható.
Előzmény: asima (19034)
asima Creative Commons License 2010.10.22 0 0 19034

Csak hogy növeljem a hozzászólások számát :)

Igazából Kaprun és Saalbach-Hinterglemmre szűkült a kör, ide szeretnénk menni valamelyik helyre és igen, mi is azok közé tartozunk, akik nem szeretnek 200 méternél többet sétálni a liftig.

Na jó szilveszterkor egye fene igen, talán még a kocsiba is beülünk 5-7 percre :) mert ez az ára az olcsóbb szállásnak.

 

Viccet félretéve tanácsra lenne szükségem, hogy melyik helyen van nagyobb élet mondjuk szilveszterkor vagy akár januárban?

Az ár fogja eldönteni, hogy év vége lesz belőle vagy csak január közepe. Amúgy mennyire hóbiztos ez a régió ilyenkor?

asima Creative Commons License 2010.10.22 0 0 19033

szia,

 

tudsz nekem mailben elérhetősége adni ehhez a szálláshoz?

köszi

Előzmény: teletabiii (16392)
asima Creative Commons License 2010.10.22 0 0 19032

Kedves AgentOrange és Krilin,

Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek a Saalbach-Hinterglemm pályái mennyire kezdő-középhaladó szinten lévő síelőknek valók. Láttam, h ti már jártatok ebben a régióban és jó lenne a hasznos tanács.

Esetleg tudtok valami jó kis olcsó panziót szilveszterre vagy január 10-től?

Keresgélek és csupa hotelt találtam, ami nem az én pénztárcámhoz van méretezve :(

 

bergfex-et már végig böngésztem, létezik valami külön saalbach oldal?

Köszi szépen

Előzmény: AgentOrange (18017)
BiaStrom Creative Commons License 2010.10.22 0 0 19031
Előzmény: asima (19030)
asima Creative Commons License 2010.10.22 0 0 19030

Esetleg van valakinek Saalbach régióra is valami hasznos linkje, ahol tudnék szállást keresgélni?

Vagy tapasztalat, amit tudna ajánlani? Igazából panzió és parasztház kategória érdekelne, tehát egy közepes árkategória. Valami bevált hely? :)

asima Creative Commons License 2010.10.22 0 0 19029

szia,

köszi a segítséget, hasznos volt.

Megnézem a linkeket és remélem sikerül valami jó kis helyet találni. Mi 6-an vagyunk, ez még kezelhető létszám :)

Ha még lenne kérdésem, akkor még írok. Köszi.

Előzmény: krilin (19024)
mgy Creative Commons License 2010.10.21 0 0 19028
Egyelőre inkább csak ott. :-|
Viszont a túraléceket már előkészítettem, itt lesnek az ajtó mellett. Ha jön az első hír, hogy a környéken esett, aznap később megyek melóba... :D
Előzmény: snowman (19026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!