Keresés

Részletes keresés

Teaway Creative Commons License 2006.10.13 0 0 243

Nem.

Mariann-nak is üzentem, hogy nem megyek.

Előzmény: NGyurka (236)
NGyurka Creative Commons License 2006.10.13 0 0 242
Teaway! Még Simon Lacit is sikerült előkeríteni! Most beszéltem vele.

Előzmény: Teaway (234)
NGyurka Creative Commons License 2006.10.13 0 0 241
86-ban. Igaz, nálunk volt egy olyan időszak –kb1,5év- amikor szakmaiból csak az óracímeket diktálta fel a tanár úr és közben beszéltünk a fociról meg miegymásról. Megjegyzem, az elektronikai szak színvonalával már az előző időkben is voltak problémák (ld.: korábban –Gammából való kirúgatás) A mechanikáról jobbakat hallottam.

Magyar, matek jó volt (Szőke, Hajas), a történelmet Majorosné tanította, akinél szerintem nem volt szabad gondolkozni, csak magolni, de ez vitás, van akinek bejött a stílusa (hála Isten, elment érettségi előtt). Te mire jártál?

Előzmény: _Zsolt (238)
hgyi Creative Commons License 2006.10.13 0 0 240

Bereczky igazgató úr idejében igazán jósuli volt a Kolos.  Nem ott tanultam, csak bejártam anyámhoz. Néhány emberrel még most is tartom a kapcsolatot és ők igazán jószakemberek. Sajnos egyikük nemrég elhunyt. :o(  Hallottam még néhány haverjukról, de ők más szakmákban lettek sikeresek. (83-ban értek.)

Sőt... az egyik műszaki oktatóval is összeakadtam a chaten pár évvel ezelőtt. Egy éve teljesen eltűnt, az a gyanúm, hogy ő is távozott. 

Jahh... Úgy hallottam, mostanában a Kolos már csak egy "zombiképző". Bár egyik barátnőm fia oda jár nyelvi előkészítő osztályba és az nem is olyan rossz.

De az tény, hogy a szakmai presztizsét rég elvesztette az iskola, amit igazán sajnálok.

 

 

Előzmény: NGyurka (237)
O_PETI Creative Commons License 2006.10.13 0 0 239
Ezennel megkérlek én is tégedet kedves Teaway, légy szíves és gyere el! Továbbá érdekelne a rövid válaszod háttere, miszerint " Nem megyek el. "
Előzmény: Teaway (234)
_Zsolt Creative Commons License 2006.10.13 0 0 238
Mikor végeztél? Én 89-ben. De nálunk még megvolt a szint.
Előzmény: NGyurka (237)
NGyurka Creative Commons License 2006.10.12 0 0 237
Tudod, valamikor a Kolos tényleg jó suli volt, de azoknak tán már elveszett az idők homályába a suli:-) Aztán az én generációm előtt volt egy-két kemény osztály, gondolom, ezért nálunk meg akarták akadályozni előre, hogy eldurvuljon a helyzet, ettől nem volt túl jó a hangulat, sokan úgy mentek tovább, hogy vissza sem néztek. Szakmában alig maradt valaki. Mostanában nem tudom mi van, pár éve végzett egy ismerős fia, náluk már fülbevaló, festett haj, minden belefért, ez sem biztos, hogy jó. Nálunk ezt még a lányoknak sem lehetett:-))) Hosszúhajjal, már elég nehézvolt egy fiúnak átmenni néhány tárgyból:-D És mint korábban írtam, a színvonallal is volt némi probléma.

 

Egyébkén én is D-s voltam és nálunk is 3leány volt:-(csak)

Előzmény: kivi (235)
NGyurka Creative Commons License 2006.10.12 0 0 236
Azért bánt, mert igen megörültem, hogy így 20 év után „találkoztunk” és ellevelezgettünk itt. Kérlek szépen, ez bizony nem szép húzás, akivel én beszéltem, mindenki számít rád, kíváncsi mi van veled, örül, hogy jössz. Nem is értem, hogy fordult ez meg a fejedben???? Hiszen ez az első találkozó (és ha így megy tovább, talán az utolsó is). Én, személy szerint kíváncsi vagyok mindenkire. Nem érdekel csinált-e nagy karriert, csak az, milyen lett, mennyire változott meg, hogy látja most a világot (és reménykedem, hogy nem nekem van a legkevesebb hajam:-). Marianék szívvel lélekkel menek vásárolni, cipekednek. Van kedved esetleg segíteni nekik szombat délelőtt? Engem hívtak, de nekem vidékre kell mennem, keresték a Pepét, Ő meg a gyerekeket próbálja elsütni.
Előzmény: Teaway (234)
kivi Creative Commons License 2006.10.12 0 0 235
Azért fura, hogy a suliból kikerült sok-sok műszaki arc közül ennyire kevesen talátak ide.
Teaway Creative Commons License 2006.10.12 0 0 234

"A legnagyobb baj, hogy Teaway nem ír ide és ezért kicsit aggódom, ...sőt nagyon bánt."

 

Miért bánt?

Amúgy nem megyek a talira.

Előzmény: NGyurka (233)
NGyurka Creative Commons License 2006.10.11 0 0 233
A Kolos ismerőseit nem ismerem az iwiw-en:-(

Nagyobb baj, hogy a Simmmon Lacit nem sikerült elérni. Tegnap beszéltem a Makayval, tanárokat nem hívtak. Az Önellátást nem beszéltük meg, mert elterelődött a téma, de Ők valószínűleg vesznek húst, kenyeret, stb. a bográcsos ételnek. Jó lett volna, ha tudok segíteni, de egyelőre úgy áll, hogy nem érek rá délelőtt. Én azért viszek valami rágcsit.

A legnagyobb baj, hogy Teaway nem ír ide és ezért kicsit aggódom, ...sőt nagyon bánt.

Előzmény: O_PETI (231)
_Zsolt Creative Commons License 2006.10.11 0 0 232
Az iwiw-en elkezdték (Pámer Évi kezdte el, hogy pontos legyek) összegyűjteni a volt Kolososokat.
Létrehoztak egy Kolos Richárd felhasználót. Aki akarja, vegye fel vele a kapcsolatot. :-)
O_PETI Creative Commons License 2006.10.10 0 0 231
Megmondom a frankót, nem tudom. A hét végén fűtésbeindulás ( szent dátum okt. 15. ), tehát lehet, hogy munkából fogok menni. A tanárok meg űberpassz. Azt a hírt hallottam, hogy vinni kell csipegetni valót. Igaz ez? Buci mondta.
Előzmény: NGyurka (230)
NGyurka Creative Commons License 2006.10.08 0 0 230
Szerinted Teaway megijedt tőlem:-( Reméle szombaton azért eljön! Egyébként csak azért raktam be ezt a képet, mert ezen legalább úgy látszik, mintha dolgoznék:-) Tényleg Csöpi! Te milyen módon tervezel odamenni? Jönnek tanárok?
Előzmény: O_PETI (229)
O_PETI Creative Commons License 2006.10.05 0 0 229

Üdv!

Azt nem tudom, hogy fel fogsz-e ismerni valakit de téged mindenki biztosan fel fog ismerni, szerintem semmit nem öregedtél a húsz év alatt. A legutóbbi találkozásunkra alapozom ezt...

NGyurka Creative Commons License 2006.10.04 0 0 228

én Na így festek mostanság.

Előzmény: NGyurka (227)
NGyurka Creative Commons License 2006.10.04 0 0 227
Én ilyen vagyok, már ha sikerült a képet felrakni. Néha én sem ismerek magamra...
Előzmény: Teaway (225)
Kiss of death Creative Commons License 2006.10.03 0 0 226
Engem ugyan (még) nem érint, lévéncs ak 5 éve végeztem, de nem olyan nagy idő az a 20 éve;)nem kell úgy aggódni:) Ugye milyne pik-pakk eltelt?:DDD
Előzmény: Teaway (225)
Teaway Creative Commons License 2006.10.03 0 0 225

"Majd a Candella elmeséli az osztálytalálkozón pontosan!"

 

Jó, hogy mondod...szerinted én ott fel fogok valakit is ismerni 20 év távlatából? :)

Előzmény: NGyurka (224)
NGyurka Creative Commons License 2006.10.01 0 0 224
Gyengébb képességűek mindig voltak:-))) A Kolosnak pont ez volt a baja. Ment a vetítés, aztán semmi, legalábbis elektronikában. Apu ezért is rúgta ki (a szó szoros értelmében) őket a Gammából, amit sajnos csak néhány éve mondott el, nekem meg akkor fogalma sem volt mi az a nagy cseszegetés.

Cilinénire talán rosszul emlékszem, mi igazából akkor szerettük meg, amikor 4.-ben szerenádozni mentünk hozzá és behívott beszélgetni (Szőkével is sokan így voltak). Engem a többi matek tanárom jobban motivált. Hajasnál mindig azt éreztem, hogy nem tudok semmit:-) és akkor sem tudtam jól felelni, ha tudtam az anyagot.

 

Teaway! Ezt nem hiszem, hiszen elévülhetetlen téma volt. Ahogy „Fahkastanáhnő” enyhe, arisztokratikus raccsolással, halálosan komolyan-mintha egy hajtókaros dugattyú metszeti rajzát mutatná be-, emeli magasra a tökéletes keréknyomot. Amit Szandtner szintén teljes komolysággal fogad és előad valami barom magyarázatot….Majd a Candella elmeséli az osztálytalálkozón pontosan!

Előzmény: Kiss of death (221)
Teaway Creative Commons License 2006.10.01 0 0 223

"Farkasné bemutatta Szandtner műszaki rajzát, melyet egy tökéletes, éles keréknyom keresztezett"

 

Erre abszolut nem emlékszem...biztos hiányoztam :)

Előzmény: NGyurka (218)
Teaway Creative Commons License 2006.10.01 0 0 222

"Na és Balogh Viki?! "

 

Igen...őt kéne valahonnan előkeríteni! :)))

Előzmény: NGyurka (218)
Kiss of death Creative Commons License 2006.10.01 0 0 221

Hát én 2,5 órát szerettem egész 4 év alatt a törit a matekot, meg az irodalmat Szőkénél (ez a fél mert amior feleltetett akor aniyra nem volt szimpi, de amikor csak bezsélt az  anyaról akkor igen jó órák voltak). Számonkérés volt matekon is, de én nem éreztem úgy hogy csak követelne és kész. Mondjuk volt szerencsém vele interjút csinálni utolsó évben az iskolaújságnak

 

-Mennyiben változott meg az oktatás az elmúlt 30 évben?

-Sokat változtak a tantervek, a követelmények és az iskolába bekerülő diákok összetétele. A 70-es évekbe 2-3-szoros volt a túljelentkezés, míg ma a gyengébb képességű tanulók is be tudnak kerülni.

 

Na szóval ehhez hozátenném, hogy érettségi előtt kb 3 héttel volt az osztályomban olyan akinek a szabályos 3szöz az az egynelő szárú volt...meg az (x+y)^2= x^2+y^2..és erről még el is kezdte győzködni Hajast...:s a saját szempontomból nem biztos,de úgy általában nézve rossz vége lett volna ha csak követelt volna:D

Előzmény: NGyurka (220)
NGyurka Creative Commons License 2006.10.01 0 0 220
Igen! Nálunk a gyengébb csoportot vitte matekból –velem együtt:-). Én Őt kedveltem, bár az óráit annyira nem:-)) Sokszor az erősebb csoport nem tudott segíteni a háziban! Így 20 év elteltével inkább a számon kérő tanárok közé sorolnám és nem a gondolkodni tanítók közzé. Bár a továbbtanuláshoz ez sokat segített egyeseknek. Persze ehhez megjegyzem, hogy az iskola akkori, poroszos (negatív értelemben) hangulata, személyiségromboló, motivációtól mentes fellépése nem igazán volt továbbtanulásra ösztönző. Az is kétségtelen, hogy a mai srácokra ráférne egy kis önbizalom rombollás:-D

 

Nálatok milyen volt a közérzet, mi változott a hangulatban?

Előzmény: Kiss of death (219)
Kiss of death Creative Commons License 2006.10.01 0 0 219
Hát igen Szőke;) 2001ben már elég régi bútordarabnak számított:) Esetleg Hajas Tamásné tanított innen valakit? Jók voltak a matek óráit:) 
NGyurka Creative Commons License 2006.10.01 0 0 218
Ó! Én nagyon sokk mindenre emlékszem, főleg arra, hogy néha kissé Gulág fílingje volt a dolognak, legalábbis számomra. Ahhoz képest, hogy milyen keveset tanultunk és csak egy szakközepet végeztünk, elég rögös volt az út. Szőkét dicsérte itt korábban valaki, igen, Ő tényleg tanított és Dudás is megtanította azt, amit tudni kell, lediktálta, ami a továbbtanuláshoz kellett, és ember volt. Olyat, ami az életben használható, ez a két ember tanított nekem abban az iskolában. Na és Balogh Viki?! Egy biztos, ha Ő nincs, nincs érettségi (pedig csak elsőben tanította a szakmait). „Ülnek az elektronok a dróton és lógatják a lábukat” És persze ezer sztori. Amit Törpapa mesélt régebben a Limpekről fenomenális volt, de amikor Farkasné bemutatta Szandtner műszaki rajzát, melyet egy tökéletes, éles keréknyom keresztezett –ugyanis Zoli az ablakban, szünetben rajzolt műszaki rajzot, amit egy óvatlan pillanatban a huzat? kivitt, és mire Zoli leért egy autó átment rajta- …nem, ezt csak az értheti, aki ismerte eme régi vágású tanárnő stílusát, na és Zolit.

Előzmény: Teaway (217)
Teaway Creative Commons License 2006.09.30 0 0 217

Hát ja...eltelt 20 év, én mondjuk nem emlékszem semmire se. Minden adatot a bizonyítványból néztem ki:)

Előzmény: NGyurka (215)
Teaway Creative Commons License 2006.09.30 0 0 216

"a Szandtner Zoli címét meg elküldtem a Mariannak. El tudták érni?"

 

Üzentem neki neki én is, olvasta is, de nem válaszolt.

Előzmény: NGyurka (214)
NGyurka Creative Commons License 2006.09.29 0 0 215
Azért a mostani időkben kissé gyanússá tesz politikai megbízhatóság szempontjából ez a kiemelkedő eredmény az orosz nyelv területén, a gyenge magyar produkció mellett! Én legalább oroszból buktam meg:-) annak ellenére, hogy általános harmadik osztály óta próbáltak belém verni némi nyelvismeretet. Ez annyira nem sikerült, hogy nekem, meg a Ropinak a Váralyai tanárnő engedélyezte a könyv használatát dolgozatíráskor, így néha sikerült a kettes osztályzatot is elérnünk (közös munkával). Az igazat megvallva, ez idáig eme nyelv nem ismeretének semmiféle káros következményét nem tapasztaltam.

Előzmény: Teaway (187)
NGyurka Creative Commons License 2006.09.29 0 0 214
Szia!

Csongorhoz átmentem, de beszélni nem tudtam vele, hagytam egy levelet, szóval elvileg tudja, a Szandtner Zoli címét meg elküldtem a Mariannak. El tudták érni?

Előzmény: baranyas (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!