Keresés

Részletes keresés

Zoli_t5H Creative Commons License 2010.06.11 0 0 1769
Nagyon szep, profi munka!
Előzmény: bysz (1766)
kisidi Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1768
Drukkolok, hogy sikerüljön!
Előzmény: bysz (1766)
bysz Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1767
Jó ötlet az uszadékfa. Megfogadom a tanácsodat, van is két hatalmas gyökerem a Rábából, úgy sem volt még végleges helyük. Hétvégén be rakom, aztán dobok fel képet az eredményről.
Előzmény: ivaan (1765)
bysz Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1766
Ősszel megkísérlem, alakfások, bonsaiosok is gyűjtenek érdekes formájú, "szélfútta" növényeket.
Sziklákat szeretném láttatni, a kis tónál már erősen ritkítani kell. Törpe borostyán ősszel vihető, szívesen cserélek is.:)
Nálunk a sziklák vízben vannak, nem vettem észre semmi furcsát se a növényeken, se a halakon.
Mai képek:
Előzmény: kisidi (1764)
ivaan Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1765
Nagyon JÓL néz ki !Én is hasonlóan vagyok a kövekkel ezért megértem a rajongást.A tópartjára nem javasolják  a mészköveket mert elviszi a víz Ph értékét és ez az egyes élőlények nem szeretik, persze nem biztos hogy ők is tudják ezt.:DEzekhez a kövekhez nagyon jók az uszadék fák jól mutatnak egymás mellett és ha üregeset találsz az + hely ültetés szempontjából.

Előzmény: bysz (1762)
kisidi Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1764

Nem csodálom, hogy bolondulsz értük! Szerintem nem fogod tudni kiszedni a fenyőket, a pici hézagokból, hogy ne sérüljön annyira a gyökere, hogy túlélje, de ne legyen igazam, mert biztos nagyon jól mutatnának nálad!

Nagyon szép így is, ahogy van, de a növények csak kiemelik a szépségüket. Csak az szokott lenni a baj, hogy a végén a kövekből alig látszik valami, ami nagy kár lenne ebben az esetben!

Előzmény: bysz (1762)
b_aniko Creative Commons License 2010.06.10 0 0 1763
Szia!
Köszönöm szépen! A növények közül csak négyet vettem (kúszótuját, pázsitszegfűt és két sárga talajtakarót, aminek nem tudom a nevét), a többi édesanyám kertjéből lett öreg növényekről leválasztva, mert nála már nagyon elszaporodott minden, így a borostyán is tőle van. A borostyánok 2009 tavasszal voltak kb 30 centisek, és egy év alatt megduplázták a hosszukat, illetve dúsultak is. Nem tudom, hogy ez lassúnak vagy gyorsnak számít. Nálad mennyit nőnek egy év alatt?
Igen, a nagy üres részre füvet vetettünk, a képek épp a vetés előtt készültek. Most azt várom, hogy kikeljen :-)
Üdv.:
Anikó
Előzmény: Aruncus (1758)
bysz Creative Commons License 2010.06.09 0 0 1762
Köszönöm a gyors válaszokat. Zalaegerszegen építem a kertem, és belebolondultam a sziklákba, kövekbe. Mindegyik külön-külön műalkotás. Bármennyit el tudnék helyezni, csak lenne.:)
Mindenképpen tekintélyes színfoltokban gondolkodok, ahogyan a természetben is megtalálhatók. Egy elhagyott mészkőbányában gyönyörű, "sanyargatott" erdei fenyőket láttam, belőlük szeretnék néhány darabot a sziklák üregeibe ültetni. Elképesztő formákkal találkoztam, például függőleges falból lógó, koros darabokkal. Kész bonsaiok.
Kis ízelítő a kedvencekből:
ivaan Creative Commons License 2010.06.09 0 0 1761
Kakukk fű mehet bár hova azt taposni is lehet.
Déli fekvés meg az üreges kövek miatt érdemes Kövi rózsa a lyukakba + Porcsin rózsa egy kis föl társaságában beültetni az szépen benövi és színes lesz.
Az Ikravirágot ültettem nagyon hálás és szépen lefut a köveken.
A Varjúháj félék is mutatósak .
Merre van a sziklakerted?
Előzmény: bysz (1759)
thitonia Creative Commons License 2010.06.09 0 0 1760
eszméletlen jók ezek a hatalmas kövek:)

Szerintem próbáld meg az arányokat a kövek és a növények között harmonikusan kialakítani - vagyis legyenek nagyobb összefüggő növényfoltok, hangsúlyos pontok nagyobb zöld felületekkel (pl. nagyobbacska törpefenyő - sokféle fajtája van - a nagy kövek közé) és a virágzókból is nagyobb felületeket próbálj kialakítani.... ha túl sok kicsi mindenféle kerül egymás mellé, kevésbé lesz jó az összhang... persze ízlés dolga:)
Előzmény: bysz (1759)
bysz Creative Commons License 2010.06.09 0 0 1759
Sziasztok!

Nálunk a lépcső is felfogható sziklakertként. A növényzet kialakítása tavaly kezdődött, sok lesz a csere-bere. A levendula átültetésével kezdem, túl nagynak találom. A támfal még teljesen kihasználatlan. (készítek képet) Déli fekvés.
Milyen növényeket javasoltok?
Aruncus Creative Commons License 2010.06.09 0 0 1758
Szia!
Szép munkát végeztél. :-)
Hát nem irigyellek, ekkora sziklakertet gondozni, nem kis munka. Úgy látom, sok féle növényt ültettél. A sziklakertiek, ha szeretik a helyüket, eszméletlen gyorsasággal terjeszkednek.
Sajnos van olyan borostyán ami nagyon lassan nő, (az enyém is olyan) remélem Te nem ilyet vettél? Az eladók se nagyon tudják, mit árulnak, tetszett, aztán megvettem, kell majd 10 év mire befutja a fatörzsemet.:-(
Az a nagy üres rész füvesítve lesz?
A kertedhez sok sikert és türelmet kívánok. :-))

Előzmény: b_aniko (1757)
b_aniko Creative Commons License 2010.06.09 0 0 1757
Sziasztok!
Végigolvastam a topikot, és nagyon tetszettek a sziklakertes fotóitok. Gondoltam, én is megosztom veletek az enyémet. Régebben nem szerettem volna sziklakertet, de a terepviszonyok miatt adott volt a lehetőség rá, sőt így 2,5 méter helyett csak 1,2m magas betonfalat kellett építenünk hátulra, amit így be tudok futtatni borostyánnal, és pár év múlva talán nem lesz ilyen csúnya látvány. Viszont mióta elkeztem beleültetni az első növényeket, egészen megszerettem, és mostmár az egyik kedvenc időtöltésem a gondozása is, pedig elég nagy (összesen 29 méter hosszú és kb 1,2m magas). Tavaj áprilisban lettek a növények beültetve, viszont akkor csak néhány követ tudtam elhelyezni benne, az anyagiak miatt. Ezért a múlt havi nagy esők eléggé le is mosták, így vettünk bele 2,5 m3 követ, illetve fenyőkérget. Talán ezek már meg fogják tudni fogni a földet. Egyébként a növények hihetetlenül gyorsan nőnek benne :)
Üdv.:
Anikó

1

2

3

4

5
pétibi Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1756
pétibi Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1755
Köszi megpróbálom
Kiskertész Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1754
Vagy nagy a kép mérete (kicsinyítsd le, vagy elfelejtetted beszúrni
Előzmény: pétibi (1753)
pétibi Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1753
Sajnos a képfeltöltés nem sikerült
Előzmény: pétibi (1752)
pétibi Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1752
Debreczy Zsolt által leírt faj. Élőhelye Colorado-fennsík északi, dél-közép Wyoming területén. kaktusz egy kompakt, párnaképző növény. A virágok rózsaszínűek. Nagyon hasonló az Opuntia fragilis var. denudata, de annak virága sárga.
pétibi Creative Commons License 2010.06.04 0 0 1751
Elsősorban télálló kaktuszokat szeretnék bemutatni, melyek megfelelő talaj előkészítéssel a mi teleinket is kibírják a szabadban.
Aruncus Creative Commons License 2010.06.02 0 0 1750
Köszönöm! :-))
Én még sosem figyeltem, hogy nevel-e magot, na majd most a narancssárgát meglesem, azon sok virág volt. :-)
Előzmény: Kiskertész (1749)
Kiskertész Creative Commons License 2010.06.01 0 0 1749
Ha lesz mag a napvirágokon, (ami ebben a folyamatos esőzésben egyáltalán nem biztos,) akkor szívesen küldök belőle.
Előzmény: Aruncus (1748)
Aruncus Creative Commons License 2010.06.01 0 0 1748
Gyönyörű ez a nagyvirágú orbáncfű. Jó talajtakaró, szeret terjeszkedni.
A piros napvirágom, nem akar nőni, és nem sűrűsödik be, 2-3 éves, de még mindig akkora, mint amikor vettem, le sem fotóztam, nem érdemli meg! :-)
A citromsárga tavaly gyönyörű volt, sajnos kifagyott a télen a fehér lángvirággal együtt. :-(((
A Tieid nagyon szépek!:-))
Néhány sziklakerti........

Előzmény: Kiskertész (1747)
Kiskertész Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1747
Ez a fajta orbáncfű, ami Neked van, nálam nem élte túl a telet. A másikat viszont folyton ritkítanom kell, mert mindent benő, és elnyom.
Napvirág piros az anyukámnak volt régen.
Előzmény: Aruncus (1746)
Aruncus Creative Commons License 2010.05.30 0 0 1746
A napvirág már lassan elnyílik, de az orbáncfű még szépen virít.........

_Krisztinca_ Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1745

Annyira szépek... ilyet is tudnak:

 

 

Előzmény: kisidi (1743)
Kiskertész Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1744
A sárga irigység esz..:))) Néhány éve nekem is voltak, de a szomszéd macskája sajnos levadászta őket:(((
Előzmény: kisidi (1743)
kisidi Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1743
De jó! Neked is? Épp tegnap kaptam le én is őket:
És a harmadik kisebb:
Előzmény: _Krisztinca_ (1742)
_Krisztinca_ Creative Commons License 2010.05.24 0 0 1742

Lakóim is vannak:

 

marott Creative Commons License 2010.05.23 0 0 1741

 

  Sziklakertikő eladó / nagyon kedvező áron /a II. ker.-ben. Van világosabb, sötétebb, kisebb, nagyobb. Lehet válogatni. Tel. 30 941 0855.

kicsiKató. Creative Commons License 2010.05.22 0 0 1740
Egy kintfelejtett sárga kristályvirág,ami túlélt mindent,míg a bentiek szinte mind elpusztultak:(
A húsvéti kaktuszom csupa bimbó,tavaly is nyáron virágzott,meg sem lepődök.
És dagad a levélen a sok bimbó,nagyon örülök:)







Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!