Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2019.10.07 0 1 14506
Ott szerintem sziklakertész szobrász...
Előzmény: Hopihe90 (14505)
Hopihe90 Creative Commons License 2019.10.07 0 0 14505
Sziasztok

Tudnátok nekem nekem segíteni ha megkérlek. Jelenleg Angliában élek, de szeretnék költözni. Tudna esetleg valaki Máltán kertész munkát? Jelenleg is kertészként és landscape-ingesként dolgozom.. Köszöm segítségeteket!
Pirosmaci Creative Commons License 2019.10.03 0 0 14503
Szia! Ezt a linket egy ember csak egy foglaláshoz használhatja vagy többször is? Köszi!
(E-mait nem enged írni. )
Előzmény: vándor19 (14453)
leslie 63 Creative Commons License 2019.09.02 0 0 14503

Üdv mindenkinek. Kérdezni szeretném hogy Valettában a busz pályaudvarnál vagy a közelében található e csomagmegőrző. Köszönöm a segítséget. H László

Flower2000 Creative Commons License 2019.08.11 0 2 14502

meleg, furodni lehet

Előzmény: Woodyka (14501)
Woodyka Creative Commons License 2019.08.11 0 0 14501

Időjárási, "nyaralási" tapasztalatokra gondoltam.

Előzmény: Jahno (14500)
Jahno Creative Commons License 2019.08.10 0 2 14500

Ugyanúgy 31 napos.

Előzmény: Woodyka (14496)
Flower2000 Creative Commons License 2019.08.10 0 0 14499

Shuttledirect. Van nagy autójuk, amibe belefértek és olcsó.

Előzmény: varcuska (14495)
Semantic Creative Commons License 2019.08.10 0 2 14498

Kedves Vercuska, 

 

 

A taxi megoldásra 3 friss ajánlásom is van saját tapasztalásból.

 

Mindegyik jó, amit leírtam, de a favorit, az *első a Huncabs Malta, 

 

Írd be a facebook keresőbe "HunCabs Malta". 

Ők egy cab flotta. Több, szép és légkondicionált autóval dolgoznak, magyarul is tudnak.

Zoli a vezető és ő koordinálja az utakat, lényegesen barátságosabb árakon, mint az állami (fehér) taxisok.

 

Írj neki akár a messengeren is, ne ijedj meg, először automatikus üzenetet kapsz, de amint épp nem vezet, meg fog keresni. Gyorsan. 

Írd meg a címet  honnan-hová (reptértől a hotelig, vagy ha magánházba fogtok megszállni, akkor az utca nevét és a ház fantázia nevét,  nem használnak házszámokat, csak lakás számokat) hány személyre kéred és mindenképpen adj telefonos elérhetőséget is. 

... ja és kérlek említs meg engem is, mint ajánlót (Miczi Szögedi). :-) 

Mi nagyon szerettünk velük utazni. A reptérre oda-vissza, messzebb lévő strandokra...stb. 

 

a *második az ecabs Malta - google play applikáción keresztül is tudsz foglalni, náluk is van magyar nyelvű driver

a *harmadik: András Koncsek - magántaxis -  https://www.facebook.com/akp.87p

 

 

Jó nyaralást kívánok!

Semantic

Előzmény: varcuska (14495)
pljeskavica Creative Commons License 2019.08.07 0 1 14497

Szia, 
Ha mégis a két taxi mellett döntötök, akkor használjátok a Bolt/Taxify alkalmazást (keressetek rá az app store-ban, vagy a ). Kb. fele annyiba kerül, mint a Taxi, nem kell a borravalón agyalni, csak kiszállsz, megköszönöd a fuvart és mindenki elégedett, nincs lehúzás, óraállítgatás, hosszabb úton érkezés. A pénzt kártyáról vonja és előre tudod, kb mennyit fogsz fizetni, mert mutatja a telefon. Rendkívül intitív és felhasználóbarát az app a sofőrök pedig udvariasak, mivel a végén osztályozzátok őket. 
Namost, hogy szebb legyen az élet itt egy 5 eurós kupon is, mindenki telefonján használható az első útra és olcsóbb és százszor kulturáltabb, gyorsabb lesz, mint a busz. A promó kód: 3N2RU 
Szeretni fogjátok. 

Előzmény: varcuska (14495)
Woodyka Creative Commons License 2019.08.03 -1 0 14496

Apropó, Máltán az október milyen?

varcuska Creative Commons License 2019.08.03 0 0 14495

Sziasztok! Először megyünk Máltára a családdal, öten vagyunk felnőttek. Tudtok-e olyan taxis elérhetőséget, akinek van akkora autója, amibe beférünk. Nem szívesen mennénk 2 taxival. A szállodától érdemesebb transzfert kérni, vagy inkább taxistól előre, esetleg a helyszínen? A tömegközlekedésről megoszlanak a vélemények, inkább egy fix taxisra számítanék. Tud valaki segíteni?

MZ/Y Creative Commons License 2019.07.03 -1 1 14494

Köszönöm! Sajnos az árak nem zuhannak be szeptemberre, hiába indul be a suli mindenhol.

Előzmény: bethowen (14493)
bethowen Creative Commons License 2019.07.03 0 0 14493

Szinte ugyanaz. Mi két éve is szeptemberben voltunk, príma 24-25 fokos víz . 28-30 fokos levegő. Plusz , ami még előny, a nagy nyaraló tömeg már hazament. Kezdődik az iskola.

 

Előzmény: MZ/Y (14492)
MZ/Y Creative Commons License 2019.06.30 -3 0 14492

Máltán mikorra melegszik fel a víz és meddig "nyaralós" az idő?

 

Idén Cipruson voltunk június 16-23 közt, nem volt hideg a víz, de belemenni azért még nem volt az igazi. Persze hozzátartozik, hogy nem volt túl meleg (30 fok, itthon melegebb volt), sokszor volt felhő és sokat/erősen fújt a szél, de ettől függetlenül utólag olvastam, hogy júliustól indul igazán a szezon és egészen október végéig egész jó a víz (nyilván inkább szeptember végéig lehet tényleg meleg).

 

Úgyhogy Ciprusra, ha még eljutok, szeptembert terveznék, meleg víz, de már nincs 37 fokos levegő.

 

Málta vajon mennyiben más ilyen téren?

anatan Creative Commons License 2019.06.29 0 0 14491

Szia!

Merlin car hire-től béreltük és nem zároltak semmilyen összeget a bankkártyán. A folyamat úgy nézett ki, hogy a repülőtéren már várt minket a merlines emberke, teli tankkal vettük át tőle az autót. Kia Rio-t kaptunk, kicsit viharvert volt, atomjó klímával, nekünk tökéletes volt. 

A reptéren névre szóló parkolóik vannak, tehát nyaralás végén oda le tudod tenni az autót, értelem szerűen szintén teli tankkal. A kocsi kulcsot pedig vagy bedobod egy boxba vagy ha kint van az emberük, odaadod neki és ennyi. Nem volt semmi bizalmatlanság. A foglalás 2 e-mail váltással történt.

 

Még annyi, hogy mi inkább strandolósak vagyunk, nem jártunk városokat, múzeumokat. Autóval nagyon jól tudtunk közlekedni, semmi olyan nem volt, hogy dugóban ültünk, vagy ne tudtunk volna parkolni. A járgányt Gozora is átvittük. :)

 

Előzmény: pemrez (14490)
pemrez Creative Commons License 2019.06.28 -1 1 14490

Szia! Megkérdezhetem, hogy melyik cégtől béreltetek autót és hogy mi volt a folyamata, zároltak-e pénzt a kártyán stb. Hétfőn utaznak ismerőseim és őket érdekelné. Köszönöm a segítséget előre is.

anatan Creative Commons License 2019.06.28 0 0 14489

Szia! 

Mi most várakozunk a gépünkre és nem haltunk meg. XD

Annyi itt a riogatás, hogy az kész vicc. Igaz mi autót béreltünk, 1 hétre, 3 gyerekkel, de a bérléstől kényelmesebb megoldást nem tudok elképzelni. Semmivel se másabb itt vezetni, mint Bp.en. A balos közlekedésre hamar át lehet állni. Igaz nekünk autós tapasztalat van, de teljesen flottul ment minden. Nyugodtan vágjatok a motorbérlésbe és rugalmasan, időkorlátok/várakozás nélkül tudtok eljutni ahová csak akartok. 

 

Előzmény: akos1208 (14485)
Woodyka Creative Commons License 2019.06.24 0 1 14488

Kicsit másabb az ottani mentalitás. 8 nap alatt csak egy komoly balesetet láttunk, de nekem annyira idegen, hogy mindent fordítva kell elképzelned, hogy gyalogosként se volt egyszerű.

Előzmény: akos1208 (14485)
akos1208 Creative Commons License 2019.06.24 0 0 14487

Mert szerinted ki akar? Ha én tudnám nem kérdeztem volna.. itthon sok ezer km-t motorztunk már de pont ez érdekelne hogy mi a helyzet kint..

Előzmény: Jahno (14486)
Jahno Creative Commons License 2019.06.24 -1 1 14486
Én nem szeretnék Máltán meghalni, de Te tudod.
Előzmény: akos1208 (14485)
akos1208 Creative Commons License 2019.06.24 -1 0 14485

Sziasztok!
Robogó bérléssel kapcsolatban valakinek van valamilyen tapasztalata?

Július közepén megyünk 6-an egy hétre és 3 robogót bérelnénk hogy körbejárjuk vele a szigetet.

Azt olvastam több helyen hogy nagyon nagy a forgalom és zsúfoltak az utak.

Érdemes bérelni szerintetek? Ha igen akkor hol?
Köszi!

gabter1 Creative Commons License 2019.06.22 0 1 14484

Pár napja jöttünk vissza Máltáról, csupa jó tapasztalattal. Buszoztunk végig, semmivel nem rosszabb a szolgáltatás, mint Budapesten. A Google Maps kitűnően tervez utat busszal, csak egyszer tévedett egy felújítás és terelés miatt (pont hazafelé a reptérre menet), de szerencsére időben indultunk és hamar tudtunk korrigálni. A legnagyobb késés kb. 15 perc volt. Csúcsidőben valóban nagy a tömeg, de nem nagyon láttunk olyat, hogy valakit nem engedtek felszállni.

Amit mindenkinek ajánlanék, aki nem rohan, hogy a Blue Grotto helyett inkább egynapos hajótúrára menjen Comino és a Blue Lagoon környékére. Mi az English Rose Cruises-zal mentünk, alig került többe (Blue Grotto 8 EUR, hajózás 11 EUR kuponnal), sokkal több nagyon hasonló barlangot látni és megállt két lagúnánál is, ahol lehetett úszni. A személyzet szuper, van büfé és zuhany is a hajón, ezerszer többet ért, mint a 25 perces, túlárazott Blue Grotto túra.

ines88 Creative Commons License 2019.06.16 0 0 14483

Sziasztok!

Tanulságként írnám a máltai nyaralásunkról ezt a rossz élményt. 

A rentalcars.com oldalon foglaltunk autót, repülőtéri átvétellel,  a Europcarnál béreltünk autót. Az internetes foglalásnál kötöttem full biztosítást.

Az autó leadásakor a Europcar embere a megérkezésünkkor rögtön rámutatott egy nagyon kis karcolásra, kb fél cm, ami nem volt előzetesen feltüntetve az átvételi papíron, és alig észrevehető. Célirányosan odament a sérüléshez, tehát már tudnia kellett erről. A helyszínen kifizettettek velünk 350 eurót a javításért. Hazaérkezésünk után írnom kellett a Europcarnak hogy küldje el emailben a biztosításhoz szükséges dokumentumokat. Ehhez 1 hétre volt szükségük. A full biztosítás miatt szerencsére az AXA a káreset bejelentését követően kb. 2 héttel visszafizette nekünk a pénzt,de addig is nélkülözni kellett ezt az összeget.

 

Valletta óvárosába nem szabad behajtani bérelt autóval, mi megtettük, ennek büntetése 3 euró volt. A Europcar felszamított 15 eurót adminisztrációs költségként. 

Never Man Creative Commons License 2019.06.15 0 0 14482

Még valamiről írnék, a vizespalackokról az utcán - lazán kapcsolódik az előző témához. Lehet, hogy fölösleges mert annyi régi Málta-kedvelő jár ide, hogy ez már ismert.

Ha a máltai utcákon járunk, gyakran láthatunk ásványvizes palackokat a ház tövében, leginkább a sarkoknál vagy a bejáratnál:

 

Sokáig azt gondoltam, hogy nem itták meg csak lerakták a járdára, egyébbként is a szemetet ki szokták tenni a járdára és a szemetesek elviszik. De a vizespalackot nem viszik el. Az utolsó fotón még egy drótból hajlított palacktartó is látható, odacsavarozva a járdához.

A lányomtól tudtam meg, hogy ez egy máltai .. hogy is mondjam:   babona? vagy kulturális hit?  szokás?, hogy ahol van víz, oda a kutya már nem vizel. Tehát ezzel próbálják a kutyákat távoltartani a házak sarkától. Nem tudom a macskákra hatással van-e.

Never Man Creative Commons License 2019.06.15 0 0 14481

Ki katedrálisokat jár messziföldre megtekinteni, ki illemhelyeket (egy finn író szerint egy társadalom kulturális helyzetét a közvécék állapota tükrözi legjobban)

Természetesen megtaláltam a Valletta buszállomás bódéját is, emiatt az első látogatáson túl még háromszor elmentem Vallettába, ebből  kétszer gyalog, egyszer meg azért busszal, hogy a buszozást is kipipálhassam (nem kell belőle nagy izgalmat csinálni - én mindig azt csinálok - , csak annyit kell mondani a sofőrnek, hogy "egy jegyet kérek, plíz")

Itt van két nézetből is a fotovadászat eredménye: 

A harmadik foto az már benn van Valletta egyik terén. Sliema felé gyalogolva is találtam egy közlekedési szükséget kiszolgáló fülkét, de sajnos zárva volt:

Viszont Sliema végébe elérve van ott egy The Point nevű kísértetváros ahol csak égigérő acélházak vannak üvegfalakkal, ott van egy pláza aminek olyan illemhelye van, hogy bárki megirigyelheti. Ki is próbáltam, isten áldja aki tervezte!  Megkisértett a gondolat, hogy fotókat készitsek róla, de sok volt a biztonsági kamera, aztán eszembe jutott amikor pár éve San Clementében majdnem letartóztattak banki épület és pénzszállító kocsi fotózásáért, és tulajdonképpen egy illemhely belső fotózása is minimum félreérthető lehet.

 

De sorolnám még a jó példákat, ezúttal Hamrunból:

A főutcán megnyílt az Interspar üzletház, elég jó szolgáltatásokkal, bár szerintem kicsit kicsi annyi embernek amennyi arrafelé jár, főleg a pisilde:

 

Ha valaki Rabatban jár, ne felejtsen beugrani a vár bejárata előtt lévő kis épületbe. Kifogástalan, kicsit régies, de növények is vannak benne. A nőiben egész virágzuhatag, de azt már tényleg nem mertem lefotózni.

 

Összefoglalva:  bár a felfogásom szerint túl kevés ilyen közszolgáltatás van, de ez nem marad el az európai átlagtól, tisztaságban pedig határozottan jó helyen áll. 

Mennyi ember jár arra?   Egy szombati napon Valletta főutcája:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Flower2000 (14457)
Never Man Creative Commons License 2019.06.15 0 0 14480

Szia. Nekem az egyik lányom jelenleg ott él és az idősebbik fia iskolába jár. Azt nyilván tudod, hogy az oktatás nyelve alapvetően máltai és mellette angol.  Szerintem mindenképpen érdemes felkeresni a kiszemelt iskolát. Nyáron vannak nagyon intenzív kéthónapos nyelvi felkészítők külföldi diákoknak, de nem tudom kell-e fizetni érte külön.   Nagyon segít minden ügyintézést ha máltai személyi okmányotok is van, úgynevezett ID számmal, de ezt nem könnyű megszerezni.  Ha EU polgárként vállalkozói igazolványt kérsz azzal az indokkal, hogy vállakozást inditsz, akkor könnyebben megy - igazolványt Vallettában lehet csináltatni a "főutca" végén jobbra, az idegenrendészeti hivatalban. 

Ha az iskolába bemész, akkor adnak egy vagy két űrlapot (angolul írva szerencsére), amiben meg kell jelölni melyik kerület iskolájába akarod járatni melyik évfolyamra és egyéb apróságokat, és persze az ID számát is a gyereknek. Az sem egyértelmű, hogy milyen évfolyamon mit tanulnak majd, mert vannak eltérések a magyar és máltai tanyanyag között, bár gondolom utána jártál, hogy Magyarországon elfogadják-e majd a máltai félévet a magyar tanév részének.

Előzmény: KMErika (14478)
manyesz1 Creative Commons License 2019.05.28 0 0 14479

Szia, facebookon van máltai magyarok csoport, sztem ott érdeklődj!

Előzmény: KMErika (14478)
KMErika Creative Commons License 2019.05.28 0 0 14478

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, 11-13 éves gyerekeimmel szeptembertől Máltán szeretnénk egy fél évet/egy évet eltölteni.

Mi szükséges a beiratáshoz? Hogy kezdjem? Júniusban megyünk terepszemlére, érdemes akkor felkeresni az iskolát?

 

Flower2000 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 14477

Buggibaban a Sunflowerben lakott egy par olyan buvarfelvevogepuk volt hogy méregdraga volt. Angolok voltak szerintem valami TV tol. Biztos kozelben szoktak ahhoz buvarkodni. Nem veletlen lakhattak ott. 

Előzmény: leslie 63 (14476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!