Keresés

Részletes keresés

FotexZoli Creative Commons License 2003.07.14 0 0 156
kitaláltam egy poénos szitut

hosszas tárgyalást követően megegyezünk a kallerral, hogy Ő kizár az utazásból,

Ok, leszállunk, és itt jogilag véget is ért a helyzet, közös megegyezés, kizár-leszáll

ahogy leléptem a járdára, már csak egy közönséges járókelő vagyok, vagyis bármit tehetek, visszaszállok ugyanarra a vilire, mosolyogva köszöntöm a kallert, lyukasztok, mint egy rendes utazó

és ha odajön, hogy mit képzelek, meg stb...akkor közlöm, hogy maga mit képzel, most szálltam fel, itt jegyem, mit akar??

na kiváncsi lennék a tekintetre

FotexZoli Creative Commons License 2003.07.14 0 0 155
más, a járműveken kifüggesztett szabályzaton, tájékoztatón nem fizetés szankcionálására egy pont van: kizárható az utazásból

és nem az, hogy rendőrt hívunk, nem engedünk leszállni stb....

FotexZoli Creative Commons License 2003.07.14 0 0 154
ok, ,képzeljük el a köv. szitut, bár biztosan volt már hasonló

busz, ill. villamos első szerelvénye, troli

bliccelő, ellenőr, nem adom, nem mondom.......

ellenőr gk vez. tárgyal, következő megállóban megáll, motor leáll, utasoktól elnézés kérés amiatt, hogy nem megyünk tovább a rendőrségi érkezésig, ill. addig SE KI, SE BE,SENYŐ

na most akkor ennél a pontnál kinek milyen joga van??

bliccelő? többi utas? BKV?

megj. egyes ellenőr csoportokkal van rendőr is, általában metrónál

Előzmény: SzaboZE (153)
SzaboZE Creative Commons License 2003.07.14 0 0 153
FotexZoli:

Az viszont továbbra is igaz, hogy a szabadságodban nem korlátozhat, tehát nem akadályozhatja meg, hogy a helyszínről elmenjek!

SzaboZE

Előzmény: FotexZoli (152)
FotexZoli Creative Commons License 2003.07.14 0 0 152
Július elsejétől a közlekedési társaságok csak a rendőrkapitányságoktól kérhetik el a blicccelők adatait, a helyszínen intézkedő rendőrtől nem. A belügyminisztérium egy az adatavédelmi ombudsman által végzett vizsgálat után döntött így.

Csak Budapesten egy évben átlagosan egy millió alkalommal büntetnek meg bliccelőket. Többségük az ellenőr felszólítására odaadja iratait és még a helyzsínen kiszabják a bírságot. Az adatvédelmi biztos szerint azonban ha valaki nem mondja meg személyes adatait, az ellenőr nem kényszerítheti a bliccelőt arra, hogy lediktálja azokat.
Az ellenőr ilyenkor egyet tehet: rendőrt hív. A személyi igazolványt ugyanis csak ő kérheti el az utasoktól. Az ombudsman szerint többször előfordult, hogy a rendőrök még a helyszínen átaádták a bliccelő személyes adatait az ellenőröknek, hivatkozva egy belügyminiszteri rendeletre.

Péterfalvy Attila szerint a jogszabály ellentmond az adatvédelmi törvénynek, ezért annak módosítását kérte a belügyminiszteriumtól. A tárca a napokban eleget tett a kérésnek. A változtatás szerint július elsejétől a bliccelő adatait a helyszínen nem adhatják át a rendőrök az ellenőröknek, a közlekedési társaságok azokat csak napokkal később a rendőrkapitányságoktól kaphatják meg.

A BKV, amely már régóta a most bevezetett módon kéri el a személyes adatokat, az elektronikus jegyrendszer bevezetésétől várja a bliccelők számának csökkenését

SzaboZE Creative Commons License 2003.07.14 0 0 151
Nah, ma reggel bemondták, hogy az ellenőr nem jogosult semmilyen adat elkérésére :) A rendőrségtől kikérheti az adataid... :) Jah és szabad mozgásodban nem akadályozhat ;-)

SzaboZE

SzaboZE Creative Commons License 2002.12.11 0 0 150
Hal!

Vegyél autót, de benzint ne vegyél bele, mert az autó tulajdonlása elég a közlekedéshez! :))))

Vegyél műsoros CD-t, de a műsort ne keresd, mert te csak CDt vettél :)))

SzaboZE

Előzmény: stupidfish (146)
k__chris Creative Commons License 2002.12.11 0 0 149
off: Berlini "BKV" alias BVGvel van valakinek tapasztalata vagy egyaltalan Nemet tomegkozlekedessel? Itt sztem kicsit huzosabb a dolog, de ritkan talalkozok nagyon ellenorokkel... Most 30 € ha elkapnak januartol 40€... jegy meg kiba draga. 2 oraig ervenyes 2.10€.

Viszont 5* olyan kulturalt az egesz, ha mar nem lehet leulni akkor naon tomeg van, van LCD TFT hirujsag a metrok egy reszen meg minden :). Nincsenek a metrok kozel se ugy kihasznalva mint otthon, tomegeffektus hogy kiszall 500000ember es aramlik fel a felszinre ilyen nincs. Hazamegyek tiszta tomegiszonyom lesz :). Pedig vannak 4-5 millioan itt is...

FotexZoli Creative Commons License 2002.12.11 0 0 148
kicsit eldurvultatok

csak egy kis egyszerű példa:

vegyél fel pénzt a bankban, de úgy, hogy ne írd le az ig.számodat

vegyél mobiltelefont, még le is fénymásolják az igazoványodat (perzse ezen lehetne vitatkozni, hogy szabályos-e)

Törölt nick Creative Commons License 2002.12.11 0 0 147
Utálni, rövid u-val.
Csak nem tévedtem azzal a kisegítővel, ugye? :>>>
Előzmény: stupidfish (146)
stupidfish Creative Commons License 2002.12.11 0 0 146
Anyád teste, az...

Végeztem.

(SF, aki útálja a helyesírni nem tudó madarakat)

Előzmény: Törölt nick (145)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.11 0 0 145
Nézd meg azt is, hogy mikre írtam ezeket.
Egyébként még mindig itt vagy? Látod, még hazudsz is. Nem csodálkozom...
Előzmény: stupidfish (144)
stupidfish Creative Commons License 2002.12.11 0 0 144
"A véleményemet pedig el fogom mondani, ha pedig nem világos, akkor iratkozz be egy kisegítő iskolába..."

Ha pedig nem világos, akkor maradok a saját véleményemnél, és akkor megyek majd kisegitő iskolába mikor vmely becses és közeli rokonod fog utánam takaritani...

"Már csak azt nem tudom eldönteni, hogy ennyire korlátolt vagy, vagy másokat nézel annak.

Na nesze BAZMEG, EZ ITT A DEMAGÓGIA!! ez az ún. HAMIS ALTERNATIVA esete, amikoris a beszélő azt sugallja, hogy csak ez a két választási lehetőség létezik, figyelmen kivül hagyva a harmadikat: nevezetesen h az illető személy esetleg nem korlátolt...

Szoval hagy dobjak én is egy sárgombócot:

BUMM
nesze
Neked
te
CSIRKE.

Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.11 0 0 143
Miről beszélsz, demagóg?
Idézzél már, légy szíves! "Sárral dobálózni", ohh, mindjárt elsírom magam...
Előzmény: stupidfish (139)
stupidfish Creative Commons License 2002.12.11 0 0 142
Azt meg kvára nem értem h akárhova megyek, mindenhol leugatnak... pedig TUDOM, h nem bennem van a hiba, hanem a világgal van komoly baj... :))

mindenesetre innen is lépek sztem, nem szeretek olyan helyen lenni ahol nem látnak szivesen...

SF

stupidfish Creative Commons License 2002.12.11 0 0 141
Nem igy értettem...

ugy kezdték, hogy beleütötték mindenbe az orrukat, meg beleugattak mindenbe...

Csak arra akartam célozni, hogy pontosan ezt a vitastilust képviseli a mai magyar jobboldal, de ez már erősen OFF és politika ugyhogy nocomment...

Előzmény: NZA (140)
NZA Creative Commons License 2002.12.11 0 0 140
Javaslom, ha jogkovetonek erzed magad, pereld be az ellenort. Ja - es szamolj be rola itt a forumon, hagy rohogjunk mi is.
"(azért egy gondolat megfogalmazódott bennem: pontosan igy kezdték a nácik is Németországban"
Eloszor nem irtak ra a berletre a szamot... aztan mar a berletet sem vettek meg... aztan meg jott Hitler... ;-)
Előzmény: stupidfish (138)
stupidfish Creative Commons License 2002.12.11 0 0 139
Nah csak nem tudom befogni...

Bagojj!

Szerinted normális, egészséges vita az, ahol az egyik fél (Te) rögtön elkezd személyeskedni, sértegetni és ugy általában sárral dobálózni?
Mert sztem EZ a korlátolt dolog VAZZEG.

te CSIRKE.

stupidfish Creative Commons License 2002.12.11 0 0 138
Huu te kemény gyerek vagy mi?

tudod mit? legyen igazad... az az okos aki beqssol, én most meg is teszem...

(azért egy gondolat megfogalmazódott bennem: pontosan igy kezdték a nácik is Németországban - John Cleese után szabadon-)

Előzmény: Törölt nick (136)
Anus Creative Commons License 2002.12.11 0 0 137
Fő a mosoly!! Az is valami, ha már legalább az előkerült jobbá téve a napodat!
Egyébként ha ilyenért nem büntetne meg az ellenőr, az már az ártatlanság vélelme lenne,márpedig ő semmi jót nem feltételez rólad!
Én is azt mondanám, nesze fiam itt egy toll, oszt irjáá! (csak én ugye nem vagyok ellenőr)
Előzmény: stupidfish (135)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.11 0 0 136
Figyelj csak! Ugyan, kérdezd már meg, leszarom-e, hogy ki hányszor hogyan büntet meg téged!
A véleményemet pedig el fogom mondani, ha pedig nem világos, akkor iratkozz be egy kisegítő iskolába, ahol majd talán elmondják, hogy mit jelent az, hogy a bérletszelvény csak a ráírt igazolványszámmal érvényes. Jogkövető, ugyan már! Nincs rád írva, hogy azt csak te használod, de szerintem pontosan érted ezt, és épp te vagy az, aki mindenben a kifogást keresi, így pl. abban, hogy miért kell ráírni a számot.
Már csak azt nem tudom eldönteni, hogy ennyire korlátolt vagy, vagy másokat nézel annak. ELőbbi esetben kár a szóért, utóbbiban pedig csak annyit tudok mondani, hogy ahhoz még sokat kellene nőnöd, hogy egyáltalán abban a helyzetben legyél, hogy megpróbálhasd.
Előzmény: stupidfish (135)
stupidfish Creative Commons License 2002.12.11 0 0 135
Kedves bagojj,

bevallom, hozzászólásod széles mosolyra fakasztott :)))
Komolyan mondom, Te aztán még a kákán is csomót keresel! Engedtessék meg nekem, hogy azt csináljak a bérletszelvényemmel amit akarok! Véleményem szerint azzal, hogy megveszem, már jogkövető magatartást tanusitok, és ha b.ssza a csőrét egy ellenőrnek adjon egy tollat és beirom, nem csinálok problémát belőle. De könyörgöm, ezért megbüntetni? eeeh...
Amugy meg képzeld: fárasztó buszra szállni, utálom az embereket ahogy a nyakamba lehellnek kommersz szesz-szagukkal, meg ugy általában... ettől függetlenül megfizetem a szolgáltatást, mert használom. Akkor meg mért az ártatlant kell büntetni? hagy ne én járuljak már hozzá az illető tisztelt (höhh) ellenőr karácsonyi halpénzéhez...

Nah dióhéjban ennyi...

Neked pedig, kedves bagojj, sztem tanári pályára kéne menned. Ott is ilyen szabálykönyv fejűek b.ogattak folyton, azért akartak igazgatói intőt adni mert fociztunk a folyosón egy teniszlabdával... és persze még meg is kellett volna köszönnünk h "csak" a falakat kellett ujra bevakolnunk amit ugyebár mi vertünk le a teniszlabdával...

Szoval te nekem lécci ne mondd meg micsináljak.
Kösz.

SF

Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.11 0 0 134
Bírom az ilyen nyegle dumákat...
Amikor megveszed, kérsz egy tollat, ráfirkantod és kész. És akkor nincs konfliktusod az ellenőrökkel sem. Avagy kevésbé macerás játszani a tulajdonjogot az orruk előtt? Azt pedig tessék tudomásul venni, hogy az igazolvány száma nélkül érvénytelen a bérletszelvény és kész. A számot ráírni fárasztó, a buszra felszállni nem?
Előzmény: stupidfish (133)
stupidfish Creative Commons License 2002.12.11 0 0 133
eeeh :))

Beirni a számot? Ahhoz keresni kell egy tollat, kicibálni a bérletszelvényt, hunyorogni a számra, izgulni h el ne rontsam... aztán visszagyömködni, meg az egészet visszagyömködni a tárcámba... Tul problémás, bonyolult és fárasztó! :))

Amugy a családban mindenkinek van saját szelvénye, és az az ellenőr, aki ezért büntet bekaphatja, az orra előtt fogom széttépni a csekket!!!

Uff :))

SF

Előzmény: SzaboZE (132)
SzaboZE Creative Commons License 2002.12.11 0 0 132
Te Hal! Nem próbáltad meg egyszer beírni zaklatás nélkül azt a számot? :) A személyid se ér semmit szám nélkül... Esetleg megúsznád ezeket. De ha az egész család egy szelvényt használ az más... :)))

SzaboZE

Előzmény: stupidfish (131)
stupidfish Creative Commons License 2002.12.11 0 0 131
Üdv Népek!

Tudom, h ez nem egy kifejezett BKV-fikázós topik, mégis ide irok, mert nincs kedvem másikat keresni.

Becsületes, minden hónapban bérlettel rendelkező utas vagyok, csak hát eredendően lusta, szoval sose irom be a diákigazolvány-számot a bérletszelvény megfelelő részére, és ebből biza voltak már problémák.

Tudom, hogy a szabály az, h be kell irni a számot, mert a bérlet csak ugy érvényes (gondolom ezzel a bérletkölcsönkérést akarják megakadályozni...) DE! kérdem én:

Miért kell ezért büntetni? Adjanak egy tollat, és beirom ott helyben, a tisztelt (höhh) ellenőr szeme láttára... Megjegyzem, eddig sose mentek bele az ellenőrök, volt olyan aki a születésnapomon képes volt megvágni egy ilyen hiányosság miatt, és még neki állt feljebb mikor disztingváltan elküldtem a kva anyjába...
A másik: hogyan merészeli a diákomat kivenni a kezemből? (szintén az ominózus eset a szülinapomon) az az én saját, személyes tulajdonom, és mivel nem akarom odaadni, ezért tulképp ELLOPJA... azóta SOSEM adom oda egyiknek a kezébe se, mindig döbbenten néznek mikor elrántom előlük mint egy kisgyerek elől a mecsbokszot...

Ezek engem roppantul zavarnak. Nem korrekt, amit ellenőrzés címén csinálnak. Bár megfigyeltem, h az utóbbi időben visszafogottabban viselkednek az elleőrök, remélem ez igy is marad!

SF

SzaboZE Creative Commons License 2002.12.11 0 0 130
Ha nem teccik a BKV, akkor ne vedd igénybe a szolgáltatásait és kész.

Rendben, akkor kérném, hogy az én adómból a bkv-ra fordított összeget vonják vissza, mert mem veszem igénybe a szolgáltatásait! Itt most nem egy magáncégről van szó ember! Mivel autóval járok nem járok bkv-vel, de fizetem az útalapot és az adót, amit a tisztelt bkv használ és költ el!!!

SzaboZE

Előzmény: CiluHS (126)
Anibell Creative Commons License 2002.09.18 0 0 129
Irtam mar egy-ket levelet a bkv@bkv.hu -ra. Az utolsot fel eve, nem kaptam egyikre sem valaszt... ennyit a tapasztalatokrol..

"Ha nem teccik a BKV, akkor ne vedd igénybe a szolgáltatásait és kész."

Bovelkedunk a valasztasi lehetosegekben! Tobb szaz kilometer bicikli ut van Budapesten: Nagytetenybol, Rakosszentmihalyra atkerekezni egyszeru, mint az egyszer egy... nem beszelve a bekamerazott biciklitarolokrol!
Az autoval rendelkezoknek is fene jo dolguk van: uzemanyag, kocsi fenntartas olcso, kozlekedesi fennakadas nem jellemzo...

Vegulis Petofi is legyalogolt Debrecenbe... :)

Előzmény: CiluHS (126)
Yag. Creative Commons License 2002.09.18 0 0 128
Klasz hogy nem ért mindenki egyet velünk. Öröm olvasni, hogy vannak nagyon becsületes és lelkiismeretes emberek akik teszik a dolgukat a rendszer szerint. Fuck You rendszer, Én magamra gondolok, nem másnak a hasznára. Lehet hogy genyó dolog de igy érzem jól magam :))) Blicc az egész élet.
Előzmény: CiluHS (126)
Péter az állat Creative Commons License 2002.09.18 0 0 127
"nincsennek ismerösök"

Nincsennek?! Szvsz az én ismeröseim igen nagy %-a ott végzi, ha másért nem bliccelésért, úgy hogy unatkozni nem fogunk az tuti!! :-)

Előzmény: CiluHS (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!