Keresés

Részletes keresés

kdb Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1882
Volt szmájli :-) Nem akartam összevetni, mert félek, bebukná minden többszázezer forintos szoftver:-) Na de nem akarok itt flame-et, csak óvatosan jelezni próbáltam, hogy akinek nincs túl sok pénze (vagy egyáltalán nincs) és nem akar illegális megoldásokat, viszont szereti a kihívásokat, annak van alternatíva.
Előzmény: ambroa (1881)
ambroa Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1881
Sejtettem... ...te egy frémszervert akartál összemérni egy Edius Pro3-al, illetve egy Vagas6-al. Szívatod itt a jónépet...
Előzmény: kdb (1880)
kdb Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1880
Csak röviden és tömören: az Avisynth egy frameserver. Egy szkriptnyelv, ami a videó szerkesztését tartalmazó parancsokból áll, és amit a videólejátszó programok sima avi fájlként játszanak le (a háttérben meg az Avisynth elvégzi a fájlban levő utasításokat). Ezek az utasítások gyakran a legapróbb részletekig paraméterezhetőek, például egy deinterlace-nél nem csak azt lehet megmondani, hogy deinterlace-elj, hanem azt is, hogy a pixelek mekkora eltérését vegye interlace-mozgásnak stb. Vágni a Trim paranccsal kell, meg kell adni a kezdő és a végső kékpocka sorszámát, az utasítás eredménye pedig a kettő közé eső videórészlet. Természetesen több Trim-et össze lehet fűzni (a + vagy ++ operátorral). És van kismillió zajszűrő, mozgáskompenzáló stb.

Ez persze nem annyira kényelmes, mint az "egygombos" szerkesztők, de azoknál sokkal többet és jobban tud (és persze hosszabb idő, míg az ember a megfelelő beállításokat megtalálja). Kell hozzá egy Notepad (a szkriptfájl elkészítéséhez) és egy lejátszó, legcélszerűbben VirtualDubMod (mert abban van beépített Avisynth szerkesztő, ami gyakrolatilag még a Notepadot is feleslegessé teszi, valamint a VirtualDubMod-ban végzett vágásokat, képkockapozíciókat be lehet egyszerűen másolni a szkriptbe).
Előzmény: ambroa (1879)
ambroa Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1879
Akkor nem értem. Magyarázd el légyszi hol van itt a vágóprogram.
Előzmény: kdb (1878)
kdb Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1878
Tuti:-)
Előzmény: ambroa (1877)
ambroa Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1877
Bocsi, de biztos, hogy jól linkeltél? Mert szerintem nem ezt akartad...
Előzmény: kdb (1875)
ambroa Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1876
Köszi a linket!
Előzmény: Rigor (1874)
kdb Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1875
De a legjobb ez, teljesen ingyenes, nem kell miatta havonként újrainstallálni a Windowst, és mindent az égvilágon szabadon lehet paraméterezni :-) Korlátlan videósáv, korlátlan audiósáv, 10-20 féle deinterlace stb. :-)
Előzmény: ambroa (1873)
Rigor Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1874

Itt van a topicja is, lehet belőle tanulni sok okosat:) -

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9110255&la=47851679

Előzmény: ambroa (1873)
ambroa Creative Commons License 2005.10.12 0 0 1873
Előzmény: ambroa (1872)
ambroa Creative Commons License 2005.10.06 0 0 1872

Helló Laci!

 

"Egyébként most ingyen adják a fullos LE2 szoftvert bármelyik Canopus konverterhez. Meg a lecckriét dévédét is. Ez akettő együtt kb. 25 ezer forintos érték."

 

Egyébként most ingyen adják a fullos Edius Pro3.31-es trialt, ami 30 napig műxik, de utánna a honpolgár visszateszi a win-mentését és 3 perc alatt felinstallálja újra. Ez a kettő most akkor pontosan 185ezer Ft-ot pótol.:-)))

 

Ja és letölthető a Canopus honlapjáról:

 

http://canopus.vo.llnwd.net/o2/EP3_trial_c.zip

Előzmény: alibi-man (1822)
Vgyuri Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1871

Hurrá, van egy Xillisoft által gyártott konverter, az működik és sokmindenfélét sokmindefélére tud konvertálni, DVD-t is 3gp-re, tehát lehet feltenni a filmet a telefonra. De hogy hova???

 

Előzmény: Vgyuri (1870)
Vgyuri Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1870

Brühühühü:

 

Az egyik javasolt programot, a Zwei Stein-t le lehet tölteni, de a hozzá szükséges Quicktime Alternative  3gp kodeket nem találja a böngésző a link alapján.

 

A másik, a 3gptorawavi látszólag működne, a saját egyik demofájlját konvertálja, a másik demót és az enyémet nem :-(

 

 

Előzmény: Rigor (1869)
Rigor Creative Commons License 2005.09.28 0 0 1869

Google-t ismered?:) www.google.com és beírod mondjuk hogy 3gp to avi , és lám az első találat, rögtön több ingyenes megoldással, lépéről lépésre kifejtve............

http://www.gromkov.com/faq/faq2004-0067.html

Előzmény: Vgyuri (1868)
Vgyuri Creative Commons License 2005.09.28 0 0 1868

Már megint bajom van :-(

 

Hogyan lehet a telefonom által csinált .3gp állományt valami fehér embernek való formátumra konvertálni, pl. avi-ra vagy mpegre? A QuickTimePlayer le tudja játszani, de más formára átmenteni nem, az meg nincs mindenütt és nem tudom pl. a Lets'edit-tel sem megetetni, mert nem ismeri.

 

alibi-man Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1867
Örülök :-)
Előzmény: Vgyuri (1866)
Vgyuri Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1866

Gyorsan felhívtam a szervizt, és kiderült, (bár a szervizes ís úgy tudta, hogy 600*800 pixellel is menni kellene a proginak, ), hogy min. 768*1024 pixel kell. Mikor átálltam, rögtön meg is jelentek a szerkesztőlécek.

 

A demo egyébként azt a korlátozást tartallmazza, hogy nincsenek benne a 3D-s trükkök. Nagy ügy, azt sem tudom, mi az, én celluloidszalagon tanultam a szakmát, ott jó ha 2D-s trükköt lehetett csinálni. :-)

 

Előzmény: alibi-man (1864)
Vgyuri Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1865

Dobtam tegnap, de még nem válaszoltak :-(

 

Előzmény: alibi-man (1864)
alibi-man Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1864
Itt nem rugalmas a szerkesztőléc. Egyből van. Csak a grafikus és hangcsatornák számát állíthatod. Lehet, hogy a képernyő beállításod miatt nem látod az időtengelyt. Pl. túl nagy az overlay képe, vagy a klip ablak.

Mér nem dobc egy mélt a canopus supportra, vagy hívod fel őket. Biztosan segítenek.
Előzmény: Vgyuri (1863)
Vgyuri Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1863

Rögtön indulásnál kellene lenni valamiféle default lécösszeállításnak, vagy előbb beállításoknál definiálni kell, hogy miből és hányat akarok? Mert ezt kerestem a leírásban szerepl helyen, de nem találtam meg.

 

Előzmény: alibi-man (1862)
alibi-man Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1862
Biztosan nem. Más gond lesz ott.
Előzmény: Vgyuri (1861)
Vgyuri Creative Commons License 2005.09.15 0 0 1861

Na most már a leírás birtokában kipróbáltam (volna) a trial változatot, nem jutottam messzire. Egyszerüen nincs rajta időléc, üres a helye. Ettől trial, hogy nem lehet vele semmit sem csinálni :-?

 

 

 

Előzmény: alibi-man (1860)
alibi-man Creative Commons License 2005.09.13 0 0 1860
>Szóval ugye az DV avi szerkesztésre való program, és talán renderelni kéne az mpeg2-t.

Nem erről van szó. Az LE2 rezzenéstelen arccal játsza le az mpeget - még ha trükk is van rajta - realtime. Ha nem látszik a szerkesztőlécre húzott videó, akkor a VGA overlay-al van baj. Pontosan tudni kéne, hogy milyen alaplap és vga kártya. Akkor talán lehetne találgatni.

Nemtom, hogy a demó magyarítható-e. Sose próbáltam a demót. De hát nagy baj nem lesz ha kipróbálod.

Én azért szeretem az LE2-őt, mert még az olyan 40-es ikújú is tud vele dolgozni, mint én. Méghozzá gyorsan és hatékonyan.

Egyébként csak széria számmal van védve, szvsz biztosan található a neten szériaszám.
Előzmény: _AiRMAN_ (1859)
_AiRMAN_ Creative Commons License 2005.09.13 0 0 1859
Jaja, a laptopnál overlay probléma volt, de sztem nincs az a videokártya, ami több kimenetén egyszerre tudná az overlayt.... Mellesleg aki ilyen kivetítést meg ilyesmit akar csinálni, annak szerintem alap, hogy tudja ezeket a dolgokat, és ne fusson bele ilyen szarvashibába... :)

Én se ismerem amúgy a progit, szal lehet, hoyg hülyeség, de talán az a preview ablak nem egészen az, aminek látszik. Szóval ugye az DV avi szerkesztésre való program, és talán renderelni kéne az mpeg2-t.
Előzmény: kdb (1858)
kdb Creative Commons License 2005.09.13 0 0 1858
Maga a 40 évvel ezelőtt ksézült film feketefehér, igen kontrasztszegény, főleg a DVD átírás után. Létezhet egy olyan alsó fényességhatár, amit az eszközök már nem tudnak mozgásban kezelni? (A bin ablakban ott volt a nyitókocka)

Nincs ilyen, nem ez az oka. A projektoros hibának az oka az overlay körül keresendő (a videókártya valószínűleg csak az egyik kimenetén engedélyezi az overlay-es videólejátszást, a videókártya beállításainál kell körülnézni ezügyben). A Canopus-t nem ismerem.
Előzmény: Vgyuri (1857)
Vgyuri Creative Commons License 2005.09.13 0 0 1857

Mert az általad adott link alapján egyből a letöltőhöz mentem, letöltötte a telepítőt és azzal kezdtem el játszani, a Canopus honlapot meg sem néztem, így nem tudtam, hogy magyar leírás tölthető le. :-(

 

Most már még arra vagyok kiváncsi, hogy a menű magyaritó a demot is magyaritja-e. De most a bányában dolgozom, ezt már csak este látom meg. Amit eddig láttam a programból meg a Canopus oldalon, az tetszik, szinte kedvem lenne nekiállni a régi VHS kazettán levő anyagaimat újra szerkeszteni.

 

De az továbbra is sötét dolog, hogy a preview ablak miért fekete, de van egy rossz sejtésem. Ugyanis az évfolyamtalálkozónkon hétvégén hasonló rejtélyes módon  a projektor a laptop képernyőjén látható PowerDVD és WMP képből a "távvezérlő" képét kivitte a vetítővászonra, de a lejátszott képet nem. Maga a 40 évvel ezelőtt ksézült film feketefehér, igen kontrasztszegény, főleg a DVD átírás után. Létezhet egy olyan alsó fényességhatár, amit az eszközök már nem tudnak mozgásban kezelni? (A bin ablakban ott volt a nyitókocka)

 

 

Előzmény: alibi-man (1856)
alibi-man Creative Commons License 2005.09.13 0 0 1856
Miért nem töltöd le a magyar használati útmutatót a canopus.hu-ról?
Előzmény: Vgyuri (1855)
Vgyuri Creative Commons License 2005.09.13 0 0 1855

Köszi, letöltöttem, felinstalláltam, de használni nem tudom, mert a Help teljesen üres, csak a névjegy van benne. Ez a demo? Valami Tour-t igért az installáló, de azt nem tudom, hogy kell indítani.

 

Be tudtam hívni a filmemet, a jobb ablakba bekerült két kocka, de hogy mit lehet vele tenni, azt nem tudtam megállapítani. Az egyiket kijelöltem, megnyomtam a lejátszást, megjelent egy fekete ablak, alatta a tolókával, az végig ment, de az ablak fekete volt végig.  Látok még egy jelenleg 2/sec állásban álló tolattyút az nyilván a lejátszási sebesség valamihez, de mihez? Most itt tartok.

Előzmény: alibi-man (1854)
alibi-man Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1854
Van ingyen is. Ha veszel egy ADVC-55-öt, akkor ingyen kapsz egy Leccedit2-öt, és egy lecckreate dvd-t is. Egy advc-55 meg mindíg jól jön.

Próbald meg letölteni innen a demót:

http://teco.emg.hu/LE2/LE2TRIAL.zip
Előzmény: Vgyuri (1853)
Vgyuri Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1853
Megtaláltam a magyar honlapot és rajta az árat, 19 000 forint. Biztos jó lenne, ha állandóan használnám, mert sokat tud, de nekem momentán egy 6 és egy 11 perces anyagot kellene "megfékezni". Nincs valami kipróbálós, korlátozott idejü vagy - uram bocsá krackelt - változat?
Előzmény: alibi-man (1849)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!