Keresés

Részletes keresés

lakos Creative Commons License 2005.09.28 0 0 489
Nekem a dobozos meg az üveges is ugyanúgy rosszabb, mint az eredeti cseh változat. Nem azt mondom, hogy rossz, mert önmagában nem rossz, csak nem olyan jó mint az eredeti csehországban gyártott. Valószínűleg a víz miatt lehet, bár nem tudom. Mi más okozhatja, hogy nem ugyanolyan?
Előzmény: PÍT (486)
zebUlon Creative Commons License 2005.09.28 0 0 488
A csúnya nő kifogja az aranyhalat....
A hal közli, hogy hajlandó három kívánságát teljesíteni, ha
visszadobja. Úgy is lett.
- Szeretnék egy luxus lakást! - megkapja.
- Szeretném, ha 10.000.000. euró lenne a bankszámlámon! - megkapja.
- Tudod halacska, mivel olyan csúnya vagyok, és soha nem volt sikerem a
 férfiaknál utoljára azt szeretném, ha soha egyetlen férfi sem tudna nekem
 ellenállni!!!!

ÍGY LETT A CSÚNYA NŐBŐL CSAPOLT SÖR!

zebUlon
Keelhaul Creative Commons License 2005.09.27 0 0 487
Leffe,Guinness,Desperado,Bombardier.
PÍT Creative Commons License 2005.09.24 0 0 486

Voltam.:o) De akkor is. :o) Sajnálom a magyar üvges bün rossz. Semmi kozeles karektere nincs. Az nem Kozel. Az nem az amit,  a gyár saját sörözöjében mérnek. A dobozos már jobb. Sajnálom. De ez persze szigoruan szvsz....

Üdv! 

Előzmény: Dreher Antal (485)
Dreher Antal Creative Commons License 2005.09.24 0 0 485
Kíváncsi lennék, hogy szerinted mi különbség lehet a dobozos és az üveges között... voltál már a palackozó, illetve a dobozoló soron, hogy hogyan működik egyáltalán, és hogy lehet-e különbség a kettő között?!
Előzmény: PÍT (482)
szysssz Creative Commons License 2005.09.17 0 0 484

A legeslegjobb sör az, amelliket a nagy nyári melegben éppen engeded le a gígádon. :))))))))

Félre a tréfával nekem hosszú évek (évtizedek) óta a Radeberger és a Pilsner Urquell a kedvencem. ( Már amikor bor helyett söröt iszom)

PÍT Creative Commons License 2005.09.17 0 0 483
Prágai Tescoban a helyi arc mondta is, hogy nem jó, csak az üveges...:o( 
Előzmény: Dreher Antal (435)
PÍT Creative Commons License 2005.09.17 0 0 482

Ezzel teljesen egyetértek. A Kozel az egyik kendvenc söröm, de a magyar üveges nagyon rossz.:o( A dobozos még elmegy, de közelében sincs az eredetinek...

Pedig, hogy örültem, hogy lehet itthon kapni...

Előzmény: h-alga (480)
gedeonusz Creative Commons License 2005.09.12 0 0 481

Persze, próbáltam a Beamish-t, elég erős egy főzet, de bejött nekem is.:-)

Itthon találkoztál vele?

Fura mód Írországon kívül a francia Alpokban akadtam rá egy pub-ban egy sielés alkalmával.

 

Előzmény: Vének Tanácsa TM (477)
h-alga Creative Commons License 2005.09.12 0 0 480
Pozor! Pozor!

Már a Saris-ban gyártott Kozel sem ízlett annyira, mint az eredeti, de most kimondott csalódást okozott - szinte már árulás - amikor a Párkányban vett dobozos 12 fokos Kozelről a hajón derült ki, hogy a Jászberényi úton gyártják. Ez csúnya dolog volt.

Egyelőre itthon csak a 10 fokost láttam, de hát annak "se íze, se bűze".
Szvsz 12-es, üveges, Velkopopovicén gyártott Kozel az igazi.
Vagy persze Prágában egy csapolt 12-es. :o)

Jó lenne három doboz 12-es - Velkopopovicéről, Sarisból, a Drehertől - minden kétkedőnek, hogy összevethesse az ízeket.

S mióta Párkányban a Green Pub sem tud Prága mellől szállítani, le is vették az itallapról. Így jó kis Budweisert ittam náluk szombaton.

Uff.
lborli Creative Commons License 2005.09.11 0 0 479
Nem állítom, hogy ez a legjobb sör, de jól esett:

GösserG Creative Commons License 2005.09.10 0 0 478
Szasztok!
Nem tudtok egy olyan fórumot ahol egy kicsit pörgősebb a sör kérdés?
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2005.09.09 0 0 477
Az első bekezdéssel mélységesen egyetértek. :) Frissen csapolt Beamish-t kóstoltad? Nekem az is nagyon bejött!
Előzmény: gedeonusz (466)
NeomatiK Creative Commons License 2005.09.05 0 0 476
Valaki dézsmálja a Hoegaarden söreimet!!!
GösserG Creative Commons License 2005.09.04 0 0 475
Szia Anti!
A Kaiser Dark már csak csapolt formában forgalmazódik.
A Bak valóban jó sör bár sztem(nem haza beszélek)a Dark jobb.Sajnálom is ,h eltűnt!
Előzmény: Dreher Antal (448)
GösserG Creative Commons License 2005.09.04 0 0 474
Stellát hetente egyszer szoktam mert a hely ahova keddenként járok Stellás.Meg lehet inni.
Nekem a Gösser a söröm.
A Kozelről az a véleményem,hogy köze nincs a kintihez ez csak egy lebutított utánzat.
Valamit kellett lépnie a Drehernek mert kezdett bukni.Mondjuk úgy fest bejön de kérdés mibe kerül neki.
lol Laci lol Creative Commons License 2005.09.04 0 0 473

A Stella, pláne ha csapolt,sok más sört kenterbe ver. Jó még a Leffe, búzából az Edelweiss

b.73 Creative Commons License 2005.09.03 0 0 472

 

NEKEM EZ. DE EZ IZLÉSTÖL és PÉNZTÁRCÁTOL FÜGGÖ DOLOG

GösserG Creative Commons License 2005.09.03 0 0 471
Sziattok.
Starobrúnóhoz még nem volt szerencsém de a barna félék csak jók lehetnek.
cartmanrulez Creative Commons License 2005.09.03 0 0 470
Üdv Mindenki!
A balfélen lévő két seritalt kóstolta már valaki?
GösserG Creative Commons License 2005.09.03 0 0 469
Sziasztok!
Most kezdem a pályafutásomat itt.Mizu?Sörben otthon vagyok.
Triumphator Creative Commons License 2005.08.18 0 0 468
jó sok karlovackot sikerült megiszogatnom mostanában. nem rossz.
gedeonusz Creative Commons License 2005.08.18 0 0 466

Azért ha frissen csapolt Guinnesst iszol mondjuk Dublinban vagy egy ír vidéki kisvárosban megtapasztalod, hogy az mérföldekre van attól amit itt nálunk üvegben vagy dobozban árulnak. Az itthoni ahhoz képest egy vízizű lötty.

 

Ha már itt tartunk, a frissen, az íreknélt csapolt Murphy's -nek számomra nincs párja.

Előzmény: Dreher Antal (450)
Mr. Quijote Creative Commons License 2005.08.18 0 0 465

Természetesen a Zlaty Bazantra gondoltam, csak lefordítottam, nem kellett volna.

S ha már a Drehernél tartunk: Erdélyben is nagyon finom sörök vannak, a román (kolozsvári) SABMiller forgalmazza például az Ursust, amelynek egy medve a "totemállata." Talán lenne esélye a magyar piacon, valami Erdélyre utaló szlogennel, és beleszámítva, hogy rengeteg onnan áttelepült ember él Magyarországon, akik szívesen vásárolnák.

De a román Braunak is van ilyen Erdély szerte erős márkája, amelyet Nagyvárad mellől 14 éve áttelepült szomszédom máig nagy sóhajtások között emleget: a Buceg, ha jól írom, ami nem biztos. Azt is megkóstoltam odakint, de nekem túl könnyű volt.

Dreher Antal Creative Commons License 2005.08.17 0 0 464
Magyar Arany Fácán már jó régen nincs. A Zlaty Bazant pedig tetszhalott állapotban van, kevés helyen fellelhető, és nem is egy közkedvelt márka - a fogyások alapján. Most egy lehetőség előtt áll a márka: importtá vált, tehát eredeti. (mennyi Cseh Zlatyis üveg volt éveken keresztül a gönygölegben, ami mindig a kukában kötött ki, most meg visszaválthatóvá válik...)
Előzmény: NeomatiK (462)
Dreher Antal Creative Commons License 2005.08.17 0 0 463
Az ízlések, és a pofonok ugyebár mindig különböznek... nálam a teában szó sem lehet citromról, mert számomra az nem iható... ellenben a búzasörben fincsi háttérízeket szabadít föl, és ugyebár a rizzsel közösen alkalmazva a habzást is pozitív irányba befolyásolja.
Előzmény: NeomatiK (461)
NeomatiK Creative Commons License 2005.08.17 0 0 462

A Kozel nálam is nagy kedvenc! Viszont az aranyfácán számomra érthetetlen ranggal bír. Gyenge, jellegtelen víz. Máramennyiben a Zlaty Bazant-ról beszélünk. "Arany Fácán" nevűről nem tudok nyilatkozni. Gyártanak még ilyen névvel sört? Nem vette át a Zlaty Bazant?

Előzmény: Mr. Quijote (457)
NeomatiK Creative Commons License 2005.08.17 0 0 461
Nem is értem, miért cseszik el citromkarikával. Én mindig enélkül kérem. Citromnak teában a helye, meg citromtortában :)
Előzmény: NeomatiK (459)
NeomatiK Creative Commons License 2005.08.17 0 0 460

Logikusan belegondolva én sem tartom valószínűneg, hogy mást főznének ilyen célokra.

De tényleg számottevő volt a különbség az üvegessel összehasonlítva. A KEG-et nem pasztörizálják, szemben a palackos kiszereléssel, ebből adódóan adóthat különbség.

Előzmény: Dreher Antal (450)
NeomatiK Creative Commons License 2005.08.17 0 0 459

Fincsi!

Viszont elírtam, szóval Hoegaarden.

Előzmény: NeomatiK (458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!