Keresés

Részletes keresés

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2428

 

  Nagyon fasza! Úgy nézem, már az új/tegnapi csomagom letöltésével is gondok vannak: valamiért nem hozza le! Tehát gyűlek a megoldandó problémák, és nem fogynak.

 

  Majd jelentkezel, ha hazaértél és/vagy ráérsz.

 

  BF

 

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2427

 

   Na , csak vissznyomtam még, két mondat erejéig

 

   Meg azért is jó lenne erre az Einsteines projekt-re minnél jobban, minnél több gépnek ráfeküdnie, mert ezeknek a gravitációs hullámoknak a meglelése révén megvalósuló antigravitációs hajtóművel végleg a múzemba dobhatjuk a mára már rég elavult kémiai hajtóműveinket. Ugyanis jelenlegi tudásunk szerint még ahhoz, hogy legyőzzük a Föld gravitációs erejét min. a 12 m/sec-es sebességre van szükség. Ehhez pedig sok-sok tonna hajtóanyagra van szükség még a legkisebb eszköz kijuttatására is. Viszont minnél több a teher annál nehezebbben gyorsul. RGO: mókuskerék. És ahhoz, hogy kellően fölgyorsuljon a teher egyenlőre még nem képes sem a napenergiai, sem pedig a rádióizotópos hajtmű (mert ezek borzasztó lassan gyorsulnak) Ezek csak a hosszú és lassú ürbéli utaztatásokra lennének alkalmasak, pl:műszerek, űreszközök, más planétákon kibányszott ásványkincsek hosszadalmas űrbéli szállítására.

   Ezért kell egy olyan energiaforrás ami a gravitáció ellen képes hatni, méghozzá legalább 12 m/sec-el. De persze hasonló vonatkozik a leszállások előtti fékezésekre. Hisz például a Marsra szállás esetén, túl ritka az ottani a légkör, a tisztán ejtőernyős fékezéshez. Azthiszem, hogy ez volna az antigravitációs hajtómű feladata, nem?

 

  Hoppsz, na ez több lett mint két mondat, na mindegy majd holnap folytatjuk!!!

 

  Majd csak visszatérnek a Régi, vagy az Új Motorosok, ha már ennyire fölpörgettük a topikunkat!

 

   Na Üdv BF

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2426

 

   Fent van a kért objektum. De nekem valami olyan progi-t dobj amivel alpból 1-2 órára lecsökkennek a feladatmegoldási idejeim. Mert a tököm már kicsit teli van ezzel a rakás kakival mee máá több mint egy órája csak letöltést ír a Managerem!!?

 

   Úgyhogy mostmáá kinyomom és én is acok!

 

   Jó Éjt, és Köszi!   BF

Előzmény: TZiky (2425)
TZiky Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2425
Vagyok. De mára ez az utolsó - még mindig előkészítő - lépés. Derítsd ki, hogy fel van-e telepítve a gépedre egy olyan program, ami ki tudja csomagolni a "7-zip"-pel tömörített fájlokat.

Ha van, akkor folyt. köv. valószínűleg holnap, ha nincs akkor innen töltsd le, és rakd fel. ( Nem tudom, hogy telepíteni kell, vagy csak kicsomagolni, de szerintem meg tudod oldani. )

Jó éjszakát.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2424)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2424

 

  Vagy még?

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2423

 

   Azért próbájunk már eljutni valameddig (már ha nem nagy az alvásigényed!)

 

   Köszi: BF

 

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2422

 

  Igen van! Mondom:  MMX  SSE   SSE2

 

  És most?

Előzmény: TZiky (2420)
TZiky Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2421
Jó ötlet, holnap úgyis korán kelek... Majd benézek az adatokért holnap, és meglátom mit tehetek.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2419)
TZiky Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2420
Értem. Lépjünk tovább az optimalizált kliens felé...

De amíg a CPU-Z program CPU füléről az "Instructions" sorból nem juttatod el az adatokat, addig nem tudok továbblépni... Valószínűleg úgy kezdődnek az adatok, hogy "MMX, SSE,...". Van-e tovább, és ha igen, akkor hogyan?

Üdv:TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2417)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2419

 

   Fönt vagy még? Szóljj ha mára eleget fárasztottalak, és le akarsz feküdni!

 

   Üdv: BF

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2418

 

   Azért mindenesetre jólenne egy(ha találunk ott valami bármilyen ásványkincset viszonylag nagy mennyiségben akkor bizonyára több) Marsraszállást megélni nem?

   Csakhogy ez kémiai hajtóművel aligha kivitelezhető!!!

   Szemben a már gyakorlati tesztelési folyamatokon is átesett napenergiai, vagy rádióizotópos hajtóművel. Ezekkel viszont az a probléma, hogy iszonyúan lomhák, és nagyon lassan gyorsulnak!

   Talán az antigravitációs hajtómű is egy használható alternatíva lehet, nemde?

   Csak minél hatékonyabban kell fölhasználni a lehetőségeinket!

   Én is erre próbálok törekedni most!

 

   Üdv: BF

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2417

 

  Most gondoljj csak bele egy szép életszuerű példával konstruálom neked a problémámat: emlékezzz vissza a középsulira: ott vagytok az osztályteremben... matek óra van... és Te figyelsz...kiadnak egy vagy több feladatot... vagytok mondjuk 30-an... ebből a 30-ból 28-an eltudják végezni a megadott feladatot,  NEM a kiszabott!!... csak az elvárt/átlagos (hisz mindig van egy általános elvárás, ha nem időre megy, mert épp nincs dogozat akkor is) időre. Ott maradtatok ketten akiknek nem sikerlt az általános elvárásnak megfelelnie. Pedig jóllehet a másik oszitársad jóval gyengébb képességű mint Te vagy, és ezért Ő nemtudta elvégezni a feladatot.

  De Te eltudnád...,( mert Érted, ellentétben Vele)... HA adtak volna még időt, mert Te megértetted az előzőleg már jól begyakorolt feladatot. És Te ott vitázhatsz a szünetbe a Nálad jóval gyengébb képességű oszitársaddal, hogy miért nem sikerült megoldanotok a feladatot , a Többiek meg ott sugdolóznak, röhögcsélnek a hátatok mögött. Most gondoljj csak bele. Hogy éreznéd Magad? Ugye érzed milyen szar?

Na látod Én most így érzem magamat!!!

 

  De ne aggódjj, nem Te tehetsz róla, Te csak megmutattad nekem, hogy hol gyökerezik a probléma!

 

  Egyébként most tölti le az új csomagot (ne tudd meg milyen lomha!!!/elég szar érzés, de megoldom a problémát. Több éves szolgálat után nyugdíjazom! Már megérte a nyugdíjkorhatárt.

 

  Üdv: BF

Előzmény: TZiky (2414)
TZiky Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2416
"Pontosabban beilleszthetők-e a tecnológiai/tudományos tervezésekbe? ( Legyen szó akár bányászatról, akár űrkutatásról)"
Nem tudom. ( De ha csak 500 év múlva tudják ezeket hasznosítani, akkor sem látok problémát. )

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2415)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2415

 

   Igen, csak ezeknek a matematikai elméleteknek/eredményeknek az a kérdése, hogy alkalmazható-e a jelenlegi és jővőbeni  technológiai / tudományos  fejelesztésekre?

   Pontosabban beilleszthetők-e a tecnológiai/tudományos tervezésekbe? ( Legyen szó akár bányászatról, akár űrkutatásról)

 

      Üdv: BF

Előzmény: TZiky (2411)
TZiky Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2414
Nem figyelsz oda arra, amit írok. Nem írtam sehol, hogy valamelyik fülön bármit is állítani kell. ( Ez a progi arra jó, hogy ki tudjam választani a procidhoz a legjobb klienst.)

Amit írtam:"Feldob egy ablakot, onnan másoldbe ide a CPU fülről az "Instructions" sorban lévő adatokat. ( De ha megcsinálod a képernyőmentést és berakod ide a tallóz, feltölt gombokkal, akkor az is jó, a lényeg, hogy az a sor végig olvasható legyen. )"

Amíg ezek az adatok nincsenek meg, nem tudunk továbbmenni.

( És az optimalizált kliens feltelepítése után sem fog lecsökkenni 1-2 órára a feldolgozási idő. Sőt... Figyelni kell, mert ha romlik, akkor visszakell térni a gyári kliensre. )

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2413)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2413

 

  mármint a legtöbb fülben nem opcionálisak a beállítások..., de amelyikben igen/melyikben mit állítsak?

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2412

 

   Nekem egy CPU-Z neveztű akármi nyílt meg.  Melyik fülön mit állítsak, hogy 1-2 órára csökkenjenek a feladatmegoldási idejeim?

 

   Üdv: BF

TZiky Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2411
Az abcathome a wiki-n. Nekem annyi jött le, hogy valami számhármasokat keresnek és az eredmény jónéhány nyitott matematikai kérdést megválaszol.

A yoyo a wiki-n. Nekem annyi jött le, hogy a távolságok mérésével kapcsolatos és ennek megoldása megoldaná a matematika egyik mai legnagyobb problémáját.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2409)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2410

 

   Következő lépés?  Ü BF

Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2409

 

   Azért alkalomadtán megoszthatnád velem a matematikai projektek célkitűzéseit is...hisz ha okosan csinálják(márpedig kénytelenek ha előrefele akarunk haladni, és mielőbb meg akarják valósítani a ma még csak elképzeléseket) azokat is beépítik/ hasznosítják akár a SETI kutatásban, akár egy Emberes Marsra szállásban, nemde?

 

   Üdv: BF

Előzmény: TZiky (2407)
TZiky Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2408
"Lépésenként lécci a optimalizált kliens bácsit...
Itt az első lépés.

( Ez nem lesz meg ma, de a jövő héten valószínűleg igen. Ez attól függ, hogy mennyire tudok a rovatba írkálni és hogyan haladunk. )

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2406)
TZiky Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2407
Az Einsteinben is vannak rövidebb csomagok... Ráadásul ott a munkacsomagokat a processzor figyelembevételével küldik ki...

Én is kipróbáltam többfélét... Most van 5, de nagyon gondolkozom, hogy lemegyek 3-ra. Már nem érdekel.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2402)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2406

 

   Lépésenként lécci a optimalizált kliens bácsit...Csak nyugi...felnőtt ember vagyok. Tudom mit csinálok. Mármint a bitváltásra gondolok. Évek óta tesz szolgálatot ez a gép. Edeje már bucsút inteni neki, és gondolni a jövőre! És a tudomány előrehaladását valóban szívügyemnek tekintem... Már kisgyermekkoromban is csillagász szerettem volna lenni... csak aztán rájöttem, hogy a csillagok elérhetetlenek...Én már nem érhetem el életemben, de lágalább a dédunokáimnak megadasson!!!

 

  Üdv: Bf

TZiky Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2405
Nem biztos, hogy visszatérnek...
Igen, lehet, hogy csak csendben setiznek, de az sem biztos. Lehet, hogy a lelkesedés szűnt meg, vagy más fórumokon folytatják.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2401)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2404

 

   Mármint "nem mondanának nekik újat"

 

   Üdv: BF

TZiky Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2403
Nem bonyolódik meg a keresés, mert szerintem csak egy felsorolás a SETI elemzés vége... Itt találtunk ennyi ilyen sugárzást, annyi olyat, amott ennyi ilyet, annyi olyat. Az ET-nél pedig: Megtaláltuk a másik bolygó Danubius rádióját.:-) ( Azért az ET kérdés sem olyan egyszerű... Ha nem olyan techikájuk van, amit keresünk, akkor elsiklunk felette, ha pedig hasonló a technikájuk mint a miénk, akkor még nem ért ide a jel, ha fejletteb a technikájuk, akkor már nem használnak ilyen technikát, szóval ez is érdekes. )

A gravitációs hullámok meglelésével egyelőre csak elméletben leszünk előrébb. Gyakorlati alkalmazási lehetősége csak az elmélet igazolása után lehetséges. A felhasználása még később, és akkor is lehet azon tipródni, hogy nőjünk már ki addigra a háborús korszakból... Hiszen akkor nem lesz túl bonyesz kifejleszteni azt a fegyver, ami egész földrészt zsugorít össze... ( Einstein egyik eredményével is ez történt - azt hiszem hogy a spec. rel. elm-mel... Kiadta az elméletet a XX. század elején, a XX. század közepe előtt megvolt az atombomba, és a XX. század közepe után lett csak atomerőmű. )

Az egyéb matematikai kutatások lehetnek egyelőre akár öncélúak is, hiszen a valószínűségszámítást már régebben kidolgozták, de igazán csak a XX. században kezdték alkalmazni, pl a biztosítólnál, a kvantumelméletben, stb.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2400)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2402

 

   De az Einstein-hez már nem elég. Pláne nem a többi bizonyára hasznos matematikai feladattal eggyütt

 

   Üdv: BF

Előzmény: TZiky (2398)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2401

 

  Akkor mi most nagyon pörgünk! :-)))  Csak mikor térnek vissza a Régi motorosok?

  Vagy lehethogy attól SETI-znek, vagy Einsten-eznek, csak inkább csendben, mert már mondanának nekik újat?

 

  Üdv:BF

Előzmény: TZiky (2397)
Franky1983 Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2400

 

   Ez az antigravitációahajtőműről (tesztelés még nyilván nincs, mivel ezt a technológiát még meg sem találták egyenlőre) milyen elképzelések vannak?

   -Úgyértem: azt tudom evidenciálisan, hogy a SETI, ET-t keresi. Az értetlenkedéseim valószínűleg onnan származnak, hogy én azthittem a SETI CSAK Idegen Civilizációktól származó jeleket keres, de mint rávilágítottál ennél sokkal több kérdésre keresnek válaszokat, jól meg is bonyolítva/nehezítve ezzel a keresést, nem?-

  Tehát vajon a gravitaácis hullámok meglelésével, és az  ebből származó, és feltehetőleg elinduló antigravitációas hajtómű megtervezésével, és gyakorlati tesztelésével megvalósulhat nagyvégre egy emberes Marsraszállás, illetőleg, még távolabbi planétákra -gondolok itt például Naprendszerünkeben található egyes gázbolygók holdjaira való eljutás, vagy akár még távolabbi planétákra való eljutás, ahol már nem vagyunk képesek hasznsítani a Napenergiát, illetőleg a rádióizotópos hajtóműveink is kimerülnek? Ez is egy Szép és Vonzó Cél.

   Amint a rendszerem lehetővé teszi csatlakozok ehhez a munkáhz is!

   Az egyéb matematikai kutatásoknak milyen gyakorlati céljaik lehetnek?

 

   (mint mondtam nem akarom megvárni míg bagóért sem tudom eladni a gépemet, és amúgyis biztos sok más hasznos program is jobban/gyorsabban fut 64 estleg 128 bites oprendszrrel)

  

 

   Üdv: BF

 

 

Előzmény: TZiky (2395)
TZiky Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2399
Innen töltsd le a CPU-Z programot. Csomagold ki egy könyvtárba, és futtasd le az exe fájlt. Feldob egy ablakot, onnan másoldbe ide a CPU fülről az "Instructions" sorban lévő adatokat. ( De ha megcsinálod a képernyőmentést és berakod ide a tallóz, feltölt gombokkal, akkor az is jó, a lényeg, hogy az a sor végig olvasható legyen. ) Ha ez megvan, akkor megyünk tovább.

Üdv:
TZiky:-))
Előzmény: Franky1983 (2394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!