Keresés

Részletes keresés

goldnigga Creative Commons License 2002.02.26 0 0 157
Üdv mindenkinek!
Az édesapám vitorlás oktató és elnézést ezért a kis reklámért de ha esetleg valakit érdekel akkor várjuk a jelentkezését!

Laci-Kapitány Creative Commons License 2002.02.26 0 0 156
A papír - nehézkes - kiváltása csak a magán hajókra vonatkozik, a bérelt hajóknál kezedbe adják mikor a hajót átveszed a charter cégtől.(Ott nem kell vele foglalkozni.)
Más...
Nemcsak segítséget kérek ezen a fórumon...Megpróbálok én is segíteni amiben csak tudok...(8.éve hajózom a Földközi-tengeren, tulnyomó részt az Adrián, mint hajóvezető-skipper.)
Ha túrajavaslatról, kikötőhelyekről, öblökről, hajókról infot akartok megtudni akkor írjatok!
Örülök,hogy megtaláltalak Titeket a neten:)!
JóSzelet:Laci-Kapitány!
czy Creative Commons License 2002.02.25 0 0 155
Szerintem semmit nem fizettem érta :-OOOOOOOO
Előzmény: Laci-Kapitány (154)
Laci-Kapitány Creative Commons License 2002.02.25 0 0 154
Mindenkit üdvözlök a fedélzeten!Segítsünk egymáson, oldjuk meg közösen a felmerülő kérdéseket-próblémákat. Itt van az I. kérdés amit az Adrián hajózó tulajdonosokat igen kellemtlenül érint: A "Crew List" kiváltása. Kinek milyen tapasztalata volt ennek kiváltásakor?A III.után ki mennyit fizetett? Nekem olykor sikerült megúszni 40 DM-ból,de volt olyan kikötő ahol 100 DM-et is elkértek személyenként? Hogy is van ez? JóSzelet:Laci-Kapitány
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.24 0 0 153
Úgy tűnik hamarosan összeáll az érdeklődő csapat, a közeljövőben mennénk horvátországba vizsgázni (elég kedvezőek a feltételek). Még egy-két jelentkező beleférne - és jól is jönne - a csapatba, ha érdekel bővebben mailben.
hools Creative Commons License 2001.12.18 0 0 152
Megkaptam, ment a válasz is.
Előzmény: Törölt nick (151)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.17 0 0 151
Hools!
Írtam egy bővebb mailt Neked.
Előzmény: hools (150)
hools Creative Commons License 2001.12.17 0 0 150
Dobj nekem egy mailt, légyszi, a feltételekről, minő véletlen: a dolog érdekel (tavaly nyáron voltunk lent az Adrián egy túrán, de még nincs nemzetközi jogsim), sőt pécsi vagyok.
Üdv és jó szelet!
hools
Az itt megadott e-mail címem működ.
Előzmény: Törölt nick (149)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.14 0 0 149
Sziasztok !

A férjemmel volt módunk már több alkalommal a tengeren vitorlázni egy-egy hetet baráti társasággal. Persze volt közöttünk egy a hajóhoz is értő, jogosítvánnyal bíró barátunk. Annyira megkedveltük ezt a kikapcsolódást, hogy a férjem szeretne vezetői engedélyt szerezni a tengeri hajózáshoz (belvizivel már rendelkezik). Az úgynevezett 12 mérföldes tanfolyamra gondolt. Vannak olyan cégek, társaságok, akik ilyen tanfolyamokat szerveznek, viszont főleg Budapesten. Mi pedig Pécsett lakunk. Az egyik tanfolyamot szervező cég - de lehet, hogy több is - vállalná kihelyezett tanfolyamok lebonyolítását például Pécsett is, ha elegendő számú jelentkező (kb. 10 fő) jönne össze. Így keresünk olyan érdeklődőket, akik Pécs környékén vagy attól nem túl messze laknak és lenne kedvük ilyen tanfolyamon résztvenni. Érdeklődés esetén további részletekkel is tudok szolgálni. Időben úgy gondolom, hogy tavasszal kellene ezen túlesni,de mindeképpen a nyár előtt. Szívesen fogadunk mailben is érdeklődést, az itt megadott mail működik.

guss Creative Commons License 2001.09.10 0 0 148
ok, 17-e korul keressuk egymast - ha van meg mas is 29-re. addig kulfoldon vagyok, de a hajot azert nyomozom. guss
czy Creative Commons License 2001.09.07 0 0 147
ühüm
Előzmény: guss (146)
guss Creative Commons License 2001.09.03 0 0 146
Primosten-hez mit szóltok? Csapnánk egyet Lastovo - Mljet felé, aztán meg vissza. Nézzek utána?
Ethan Hunt Creative Commons License 2001.09.02 0 0 145
egy 29-i indulásban én is benne lennék...
Előzmény: guss (143)
czy Creative Commons License 2001.09.01 0 0 144
kitől bérelnénk?
Előzmény: guss (143)
guss Creative Commons License 2001.09.01 0 0 143
czy

még a 36. héten jók vagyunk. szept 22 vagy 29.
guss

?

Előzmény: czy (142)
czy Creative Commons License 2001.09.01 0 0 142
Lemenés:

Nincs késő hajóbérléshez?

Előzmény: guss (140)
viziszörny Creative Commons License 2001.08.31 0 0 141
Szia Rihi,

A cresi kékbarlangot északról közelítve a hegytetőn lévő kolostor elhagyása után a Zanja öböl jobb partánál találod (a koordináták wgs84 szerint pontos gps, a térkép datumahoz át kell számolni). Alacsony, szűk bejárat, csak úszva lehet bejutni, a külső teremből balra hátul vezet egy folyosó a kékterembe. A folyosót lámpa nélkül szinte lehetetlen megtalálni. A terem majdnem akkora mint a bisevói, nagy élmény. A víz hideg és medúzás.

guss Creative Commons License 2001.08.31 0 0 140
Lastovo:
nagyon jó, nagy belső öböl. Jobbra bent Ubli kis kikötője (benzinkúttal, bicajkölcsönzővel), balra több öböl t.alattjáró bunkerrel, kis mólóval, meg egy hotellel. A hotel előtti betonmólón 2-2.30 mély vízben 5-6 hajó elfér. Nyár közepén is volt hely, az étterem klotyóját lehet használni, legfeljebb iszol utána egy kávét.

Mljet:
A DNY-i oldalon lévő kis öbölben érdemes horgonyozni (kipukkant akna felett pl.) és átsétálni a belső tó partjára. Onnan már közepes tarzánmozgással úszva bevehető a kolostorsziget...

Mindkét hely zöld, vad, csendes. Ajánlott!

MINDENKI!
Nem megyünk le 22-én vagy 29-én?

Előzmény: Rihi (138)
guss Creative Commons License 2001.08.31 0 0 139
Adria Challenge? Olvastam a kiírást. Hányan vagytok már meg? Mi lenne a teljes költség? Minden info jöhet!
Előzmény: Ethan Hunt (137)
Rihi Creative Commons License 2001.08.29 0 0 138
Hi viziszörny!

A digitális térképekről sajna nem tudok mit mondani.
A Bisevoi kékbarlang elég híres, de a cresiről nem tudtam. Gondolom a cresi kisebb, mint a másik. Valami Zanja nevet olvasok ott. Azaz? Írj róla vmit légyszi (vízről hogy találom meg...)!

Cserébe egy öböl, ahol orral ki lehet állni a parthoz és elég nyugodt, nem nagyon ismerik (Júliusban egyedül voltunk ott!): Zirje, Traitnska öböl (43°39,8N, 15°37,5E)azon belül is jobb oldali(keleti)kis öböl (a halászkikötős) északi részén van egy vascölöp a sziklában. (Elan 431-esnek is jó volt.)

Lastovo/Mlijet összbenyomásilag milyen (Középső részekhez képest)?

További érdekes (kevésbé ismert) helyeket mindenkitől várunk!

Előzmény: viziszörny (136)
Ethan Hunt Creative Commons License 2001.08.29 0 0 137
Készül esetleg valaki a Dubrovnik Challege-re? Mi valószínűleg megyünk, csak nincs még ki a csapat...
viziszörny Creative Commons License 2001.08.28 0 0 136
Jó szelet a T. társaságnak!

4 alkalommal hajóztam Neptun kegyelméből az Adrián (Pulatol-Dubrovnikig). Igazán kellemes volt délidőben a kékbarlangokban hűsölni (Bisevo cca 42˙58,9N 16˙01,6E, Cres 44˙52,3N 14˙19,6E); ha tudtok hasonló címeket érdemes lenne megosztani...

Magellánosok! Datasend Cd, Datasave tapasztalat?

Valaki! Trackmaker, Quo Vadis tapasztalat? Esetleg papír/bescannelt hajózási térképek?

guss Creative Commons License 2001.08.14 0 0 135
Utas:
Szervezünk egy Szept 22 vagy 29-i dalmát oktatós/vizsgáztatós túrát, melyre 2 hajóra 4-4 utast várunk. Fiúk, lányok, időmilliomosok, jólfőzők és deck-akrobaták figyelem! Aki elég erősnek érzi magát, az a hivatalos horvát vizsgadíj ellenében leteheti a horvát kishajóvezető engedélyt is az utolsó napon.
Részletekről emilben!
Rianna Creative Commons License 2001.08.14 0 0 134
Tavaly kerestünk néhány utast, de még nem ismertem a topicot:((

Utasnak én is szívesen, ha van rá lehetőség és épp nem fogy ki a pénztárcám (mint most augusztusban)..
Vállalom a tengeribetegséget is! :))

Előzmény: Rihi (129)
Porter Creative Commons License 2001.08.03 0 0 133
Tegnap elott volt az elso megbeszeles a skipper-rel. Egy kicsit eltajoltam magam, nem eszaki tenger, hanem keleti, a Fenman szigetektol indulunk es 200-300 tengeri merfold megteletele a celunk. Ha szerencsenk van, akar balnakat, vagy tengeralattjarot is lathatunk.

Beszamolo mindenfelekeppen lesz, fotoscuccot is viszek meg kb. 15 tekercs filmet.

Előzmény: Rihi (131)
guss Creative Commons License 2001.08.02 0 0 132
Rihi,
Mennék: mint sima skipper. Ingyen, ill. csekély mértékben beszállva a közös költségekbe. A yachtmaster vizsga a következő fokozat (meg kéne azt is már csinálni...), akkor hivatalosan is kérhetnék pénzt. Majd pár év múlva. Addig műkedvelés, meg kedveltetés inkább a cél.
Adria, nagymotorosok: tudod én ott ugyanazokat az arcokat véltem felfedezni, akiket egy balatoni marina-presszóban is megtalálsz: A8/aranyfux/3 szőke orrdísz/engedély nélküli bérlés magyar tulajtól/1milkó per két hét/vízisí óránként 140 l fogyasztással/ induláskor feltekert kötelek/stb. Konkrét élmény, 2000, Milna, Brac.

Jó szelet!

Rihi Creative Commons License 2001.08.02 0 0 131
guss,
Az, hogy ősszel vinnél újakat, az azt jelenti, hogy "hivatásos" kapitányként neked fizetnek ezért, (vagy ingyen mész)? Gondolom nem sok ilyen lehetőség van nálunk.

Hát a Balatonon tényleg nincs egyenlőség a vitorlások között. Az Adrián egyes nagy motorosok testesítik meg ezt a "felsőbbrendű" réteget.

Porter,
Remélem beszámolsz majd az Északi tengeri utadról?

Előzmény: guss (130)
guss Creative Commons License 2001.08.01 0 0 130
Rihi,
Így van, a 431 nagyon jó, bár egy-két gagyi megoldást mi is észleltünk rajta. Egy charter cég árul is egy 8 személyest (1998 / 200k DEM), mert inkább vesznek két Grand Soleil -t az olaszoktól (szolid 600k, 40 és 46 láb). Ősszel vinnék újakat is, vagy ha van jó ajánlat akkor (akár egyedül is) beszállok egy jó túrába.

Időbe hogyan fér bele? Egyszerű: okt-máj között kell sokat dolgozni, valamint a nyarat nem elhimbilimbizni az arcoskodó balatoni "nagyhajósok" között...

Rihi Creative Commons License 2001.08.01 0 0 129
Tavaly tavasszal voltam Elan 431-en. Nagyon gyors hajó, 10 csomó felettieket is vitorláztunk vele. Van rajta 1-2 gagyi, amit nem jó túlerőltetni: pl. a csörlő nem nagyon bírta a nagy szélben való behúzást.
Most nyáron egy új (2001-es) Bavaria 34-gyel mentünk. Sokkal lassabb, mint a 431-es (hossz/szélességből adódóan) 7 csomó körülit lehetett vele menni. A 6+2 személyessel mentünk, előtte féltem, hogy sokan leszünk rajta 9!-en, de nagyon praktikusan van elrendezve, így kényelmesen elfértünk.

Guss: Hogy tudsz elmenni ennyi vitorlázásra. Jelenlegi munkahelyem szívesen elcserélném:))) Amit az őszről kérdezel azt jelenti, hogy beszállnál bármilyen hajóba, ha van hely? Egyedül?
Tavaly kerestünk néhány utast, de még nem ismertem a topicot:((
A vizsgát szerintem is le lehet tenni magán úton, főleg ha megy az angol. A Bokor könyvét azért tudnám ajánlani felkészülésre.
Porter: Sajna nem ismerem az északi tengert. Korrekt időjárásjelentést viszont tudok ajánlani szélelőrejelzéssel 6 napra, meg minden mással: www.wetteronline.de
Ha a 36-os ELAN is olyan csörlővel van, amin műanyag pöcök támassza ki a kötélkiemelőt, azzal vigyázzatok!
Jó szelet mindenkinek!

Előzmény: guss (128)
guss Creative Commons License 2001.07.31 0 0 128
Rihi:
mi Primostentől délre voltunk ugyanekkor. A 19-20-i yugo felnyomta a hullámokat Vis körül 3-4m magasra, aztán 21-22-én ráfújt egy ÉNY-i Maestral 20-30 kn között. Elég érdekes látvány volt az újonc utas... Két Elan 333 -mal "versengtünk", szerintem nagyon jó kis gyors hajók. A tavasszal a 431 -t repültük be, az már komolyabb szerszám. Ha van ősz elejére valami kis túra, szólj a vezer@sihu.hu címre. (a fenti emil régi) Jó szelet!

Vizsga:
meg kell tanulni az anyagot, nem árt 1 hetet hajózni "tudóval", aztán meg 200 DEM + 2 fotó társaságában el kell ballagni egy kikötő kapitányságra. A barátom most 1 hét velünk töltött tanulás után Vodiceben csinálta így magához a horvát engedélyt. Nem tök link a dolog, mert a buta német csajokat kirúgdosták. Azé má a mélységszámokat fel illik ismerni a térképről!...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!