Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.06 -1 0 78058

Sziasztok!

 

Lassan 10 éve, hogy utoljára voltunk Tunéziában. Azóta olvastam ilyet is, olyat is. Jövőre lehet, megyünk újra. Vagy az El Mouradi Skanes (Sousse), vagy a Marabout a kiszemelt célpont. Idén milyenek voltak ezek a szállodák? Orosz megszállás mennyire jellemző rájuk, mert igazából ettől tartunk a legjobban... :(

carapelli Creative Commons License 2019.10.27 0 0 78057

Bocsánat,ezt nem ide szántam! :)

Előzmény: carapelli (78056)
carapelli Creative Commons License 2019.10.27 0 0 78056

Sziasztok!

1 éves szervízre kell lassan vinni az autómat. JP Fóti szervízről van valakinek tapasztalata,véleménye.

Értékesítésnél nem voltak szimpik...

Köszi!

evi.b. Creative Commons License 2019.10.22 -2 1 78055

Szia Tf!

Köszi a kedves érdeklődésed. Rögzítve és továbbra is 1 kéz és 1 ujjas pötyögés. Jövő szerdán megyek az orvoshoz. Nehéz. Üdv. Évi

Előzmény: Tunézia fan (78054)
Tunézia fan Creative Commons License 2019.10.19 -4 0 78054

Szia Évi!

Hogy vagy, gyógyulgatsz és tudod már mind a két kezedet használni? Tegnap elment az idei utolsó járat Tunéziába vége a szezonnak de én már nagyon várom a jövő évi utak megjelenését amit a hó elejére ígérnek, de addig is élvezzűk ezt a hosszú indián nyárt.

Üdv

Tf

Előzmény: evi.b. (78037)
solozo Creative Commons License 2019.10.16 0 2 78053
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.10 -5 0 78052

És még jobb, ha tértivevényes levélben, mert akkor bizonyítható, hogy mikor tettél felszólamlást az ügyben.

Utána nyilván jön az, hogy csatoljál ilyen meg olyan (természetesen teljesen felesleges) dokumentumot, hogy menjen az idő. Az a logika mögötte, hogy valószínúleg soha többé nem fogsz velük utazni, perelni nehéz őket és nem érdekli őket, hogy rossz hírük lesz emiatt.

Előzmény: hunaqua (78051)
hunaqua Creative Commons License 2019.10.09 0 1 78051

Természetesen írásban,hogy legyen nyoma!

Előzmény: hunaqua (78050)
hunaqua Creative Commons License 2019.10.09 0 1 78050

Úgy gondolom én is,hogy aki nagyon veri a "kerítést" annak ki fogják fizetni,másnál meg szép csöndben feledésbe fog merülni.Ők erőltetni a kifizetést biztosan nem fogják.

 

...szóval én hétfőn szólnék,hogy már ez is letelt!

Előzmény: carapelli (78047)
bb7575 Creative Commons License 2019.10.09 0 0 78049

Szia!

 

Én most előszzör utazom Tunéziába, és segítséget szeretnék kérni.

Pl: mennyi költőpénzre van szükség, ( a szálloda teljes ellátás) ,ajándék,szupermarket, belépők.

Előre is köszönöm a válszokat.

nagybobe75@gmail.com

 

 

Előzmény: pistu67 (78040)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.08 0 0 78048

Szakállas trükk:

húzzák a kifizetést, kapsz egy levelet, hogy hamarosan fizetnek, majd szép lassan kifutsz a reklamációs határidőből és egy vasat sem látsz.

Előzmény: carapelli (78047)
carapelli Creative Commons License 2019.10.07 0 0 78047

Szia!

Múlt héten azt írták,hogy türelmünket kérik és 1~2 hét és utalnak.

 

Előzmény: SziszMár (78045)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.05 0 0 78046

Ők írták, hogy ennyit fognak fizetni vagy az utazási iroda?

Előzmény: SziszMár (78045)
SziszMár Creative Commons License 2019.10.04 0 1 78045

Sziasztok ! Azok közül, akik június 28-án indultak volna Tunéziába, megkapta már valaki aTunisairtől a fejenként 250 euros kártérítést? Mi továbbra sem kaptuk meg.

hunaqua Creative Commons License 2019.09.30 0 1 78044

Nincs jelenleg abban az állapotban az idegenforgalmuk, hogy válogatni lehessen. Az arab turisták meg az oroszoknál is sokkal rosszabbak. A törökök sem tudják olyan könnyen megoldani,ott viszont vannak szálloda láncok amik bizonyos nemzetiségekre szakosodnak. Mondjuk a Kirman lánc vendégeinek 80%-a német,de kevés ilyen van ott is.

Tunézia fan Creative Commons License 2019.09.30 -4 1 78043

Szia Pistu!

Nem rossz ötlet ez az oroszmentes szálloda mert ezzel a problémával nem csak Tunézia de Egyiptom és a törökök is küszködnek. Bár ha jól belegondolok igazi tatárjárást az étteremben jellemzően az oroszok mellett a nagylétszámú arab családok tudnak véghezvinni ez is az egyik oka hogy inkább szeptemberben megyünk amikor is ez a réteg már nem jellemző. A jövő évi hármas befutó a Thapsus a Palm Marina és Edina hatására a  Marco Polo.

Üdv

Tf

Előzmény: pistu67 (78042)
pistu67 Creative Commons License 2019.09.29 -2 2 78042

Szia TF!

 

Nagyon jó kis szálloda, szerintem ennyi pénzért nem nagyon van jobb arrafelé.

 

Előttünk egy héttel, egy 5 csillagos szállodát amortizáltak le az oroszok, állítólag még a szobákat is összetörték, és mikor elmentek a takarítók még ürüléket is szedtek fel a padlóról.

Azt mondták a magyar idegen vezetők, hogy sok szálloda fontolóra vette, hogy nem ad el nekik szobákat jövőre, Kíváncsi leszek.

 

Az elmúlt években voltunk Hammamatban, Monastírban, Port el Kantaouiban a hotel Selimában, de nem volt rosszabb a Thapsus egyiknél sem, úgy, hogy jövőre nyugodtan vedd be a tervezett szállodák közé.

 

Szép napot

Előzmény: Tunézia fan (78041)
Tunézia fan Creative Commons License 2019.09.29 -4 2 78041

Szia Pistu!

Köszi a beszámolót, nagyon vártam mert a szívem csücske a Thapsus. Méghogy egyből a tengerre nézőt baksis nélkűl mig mi a 20 ájróval is csak másnap hát mit ne mondjak. Ugye a társaság adott volt de sajnos ez mindenhol igy van ettől függetlenűl még az ember  jól érezheti magát. Amerre jártam É. Afrikában, Törökországban, Görögországban mindenhol a magyar gyomornak ehetetlen levesek voltak de a főétkezéseknél azért lehetett válogatni a helyi és a nekünk már bevált kaják között. Ezért is csalódás a tavalyihoz képest romló minőség. Mi mindig a medencénél ebédeltünk ahol elötted sütötték a csirkét a halat és volt még többek között máj is. Lehet hogy az irigylésre méltó két hét alatt már sűrűn ismétlödött a menű is. A személyzetnél pedig enyhítő körűlmény hogy ez a szálloda egész évben üzemel és a helyi erők ezidőtájt már erősen leamortizálódnak nagyban köszönhetően ez az oroszoknak de a lényeg hogy "nagyon jól éreztük magunkat". 

Üdv

Tf

Előzmény: pistu67 (78040)
pistu67 Creative Commons License 2019.09.28 -1 3 78040

Sziasztok!

Pénteken fél óra késéssel, de szerencsésen megérkeztünk.

Szeptember 13- 27 Hotel Thapsus.

Nagyon sokszor jártam már Tunéziába, és most sem csalódtam. A mostani utunk alkalmával több meglepetés is ért.

Meglepetés 1. Megérkezésünk után, mire áthaladtunk a kötelező ellenőrzéseken a csomagjaink már a szalagon vártak.

Meglepetés 2. A buszra  ami a szállodába vitt felszállt a Kartago idegen vezetője Anna, hát én még ennyire kedves, segítőkész hölggyel nem találkoztam, az út alatt mindent megtudtunk az  országról, minden kérdésünkre készséggel válaszolt, elmondta mire vigyázzunk, szóval le a kalappal előtte.

Meglepetés 3. A szállodába négyen érkeztünk magyarok, a recepciós valószínű azt hitte, hogy együtt vagyunk, és egymás melletti tengerre néző szobákat adott, ( mi nem arra fizettünk itthon ) és a felkínált 20 Eurót sem fogadta el.

A szálloda a várakozásoknak megfelelő volt, semmi extra. A személyzet kedves, segítőkész, de szerintem nagyon kevesen vannak, szerettünk volna baksist adni, de nem nagyon volt kinek. Az étterembe azzal voltak elfoglalva, hogy leszedjék az asztalokról a maradékot, arra nem volt idejük, hogy italt is hozzanak, azt mindenki a sörön kívül magának intézett.

Az egyetlen negatívum ami ért minket az az étel, és az étteremben tapasztaltak. Két hét alatt összesen háromszor sikerült szalvétához jutnunk, túl éltük, az abroszok koszosak voltak,  az étel választék az nem nagyon volt. A 14 nap alatt ugyan az a két féle leves volt, lehet, hogy májusban megfőzték, és míg el nem fogy addig nem főznek másikat.

Nagyon sok az Orosz a hotelben, még egymással is bunkók. Egyel volt egy kisebb konfliktusom az étteremben, ő is azt tervezte, hogy a mi asztalunkhoz ül le a pátjával, de gyorsan meggyőztem, hogy rosszul gondolja. Az érveim és a 96 kilóm gyorsan meggyőzte, és elültek.

Mahdia tetszett, szép kis helyiség. A bazárokban nem találkoztunk erőszakos eladókkal, mindenki kedves volt velünk.

Összességében ismét pozitív élményekkel jöttünk haza, nagyon jól éreztük magunkat.

Ez úton köszönöm meg  Annának a rengeteg segítséget. Büszke lehet a Kartago Tours, hogy ilyen idegen vezetője van.

Neked is köszönöm TF, a segítséget a szálloda választásban, nem bántuk meg, hogy ezt választottuk.

Mindenkinek szép napot kívánok, ezen a borongós napon.

hunaqua Creative Commons License 2019.09.28 0 3 78038

"ez a hotel,öt kilót fogytam"

 

Tényleg szuper hely lehet. :-)

Előzmény: damien62 (78036)
evi.b. Creative Commons License 2019.09.28 -1 2 78037

Szia Tf!

Köszi az érdeklődést. Túl vagyok a műtéten. Szerdán varratszedés. Kezem felkötve. mindenben segítség kell még a fogkrém kinyomásához is. Hát mit ne mondjak? A türelmetlenségem egyre fokozódik. A telefonomat sem tudom híváskor használni. MÉG JÓ, hogy van itthon számítógép és a klaviatúrát egy kézzel és egy újjal aránylag tudom ütögetni. Pont elegem van. Neked szép napot. Üdv Évi.

Előzmény: Tunézia fan (78034)
damien62 Creative Commons License 2019.09.27 -3 2 78036

Sziasztok!

 

A Samira club hotel gyerekbarát hely sok volt a kisgyerek.Külön volt nekik konyhában étkező sarok,ahol az ő méretükhöz volt igazítva a bútor.Nem a húsimádoknak van ez a hotel,öt kilót fogytam.Hat nyolc magyar volt többségében csehek,oroszok,hollandok,belgák,és sok arab. Az étkezés leszámítva nem rossz a hely.

 

 

deák dinus Creative Commons License 2019.09.26 -2 2 78035

Szia !

 

Egy nagyon kedves ismerősöm október elején megy ebbe a szállodába egy 5 és egy 2 éves gyerkőccel vállalható azért az ellátás nekik is ?

Egyébként mikor mi mentünk szept. 10-én akkor is legalább 10-12 fő  szállt  le a buszról ott a szállodátoknál.

Köszi a választ előre is .

Előzmény: damien62 (78032)
Tunézia fan Creative Commons License 2019.09.26 -3 2 78034

Szia Évi hogy vagy, remélem simán lezajlott a műtét és már gyógyulgatsz.

Előzmény: evi.b. (77998)
Tunézia fan Creative Commons License 2019.09.26 -4 1 78033

Köszi a beszámolót és csak annyit kérdeznék hogy kb mennyien voltatok magyarok és szerinted milyen volt a szálloda összetétele?

Előzmény: damien62 (78032)
damien62 Creative Commons License 2019.09.25 -1 3 78032

Sziasztok!

 

Párommal 2hetet töltöttünk Hammametben a Samira club hotelben.Nem először jártunk Tunéziában,erről a szállodáról nem találtunk semmiféle véleményt magyarul,pedig járnak oda magyarok is.A szállás bungalokban van,nincs vele probléma minden nap takarítanak törölközőt naponta cserélik.Nagyon nagy területen fekszik,tartozik hozzá még lovarda is csuzda park is van külön.A tengerpart szép nagy rendezett a napozóhelyekért küzdelem van,korán mennek foglalni, utánna mennek reggelizni.Tartozik hozzá egy nagy medence is és egy kisebb gyerek medence.Rengeteg napozó ágy van téritésmentesen.A szálloda körül 2 kicsi bolt van és semmi más.Taxival el lehet könnyen jutni jázmin hammametbe ott van inkább élet.A szálloda leggyengébb

pontja az étkezések naponta ugyan az a választék pocsék a kaja.Délután általában fánkot sütöttek de 2db volt a max.amit adtak.Sokszor porciózták az ételt.Sütöttek reggel néha tojást 1db adtak belőle.Az ital nem sajnálják avval nem takarékoskodnak.Animáció van egész nap az jó dolog este is próbálnak szórakoztatni. Röviden ennyit szerettem volna közölni,ha van kérdés szívessen válaszolok!

 

Lalapo Creative Commons License 2019.09.24 -1 2 78031

Jó ideje töprengek hogy kiutazzunk olvasgatlak titeket. Van ami visszavet de nyilván ár és minőség arányban nézve ez nem egy rossz hely, én kicsit gyenge gyomrú vagyok úgyhogy attól nem félek hogy ezzel baj lesz mert én mindig szedek probiotikumot Protexint szóval a hányás-hasmenés pipa. Még Egyiptomban és most Albániában sem sikerült elkapni semmit pedig sokan voltak egy-két nap betegek. Nézegettem ezeket a szállodákat hát most nagyon nekiindulnék. Köszi  hogy megírjátok az élményeket nagyon sokat segítetek eligazodni hova is érdemes menni.  Nekem ez az éjjeli nem alvás a kulcs azt nem tudom elképzelni hogy elmegyek pihenni hogy este nem dolgozom és egyik gyerekemhez sem kell felkelnem viszont valami dajdaj miatt nem alhatok. Az itthon ingyen sem elviselhető számomra. Na igen öreg vagyok már :D

deák dinus Creative Commons License 2019.09.23 -3 3 78030

Szia !

 

Én három éve nézegettem ezt a szállodát és most sikerült ott nyaralnom. Nem okozott csalódást. A következő bakancslistás hotel a nagy tesó lesz jövőre Concorde Green Park  Port-ba .

 

Szerencsére medúza az idén nem volt lehet az erős hullámzás miatt de a víz lassan mélyülő és nagyon kellemes homokos volt .

Bármikor visszamennék ill mennénk ide !!!

 

Üdv Edina

Előzmény: Tunézia fan (78027)
Tunézia fan Creative Commons License 2019.09.23 -3 1 78029

Ha igy volt nagy marhák voltak és ez a szálloda ennek még megissza a levét. Mi pont Rethymnoban voltunk amikor is a Jorgosz Travel becsődölt és már haza se tudtak hozni, erre a szállodás csak annyit mondott hogy maradjatok csak nyugodtan ugyse jön a váltás:-) Ez nekünk + 1 napot jelentett majd a Malév gyüjtőben hozott haza minket.

Előzmény: Laci v (78028)
Laci v Creative Commons License 2019.09.23 0 1 78028

Friss: Tunézia egyik szállodájában foglyul ejtették a THOMAS COOK utasait(csőd) mondván , hogy fizessék ki a szállásköltségeiket!!!!!!!!!!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!