Keresés

Részletes keresés

blueye Creative Commons License 2005.11.16 0 0 2427

Szia!

 

Én is kizsgével jártam egy évfolyamba.

 

Ha visszaolvasol láthatod, hogy megváltozott az iskola légköre.

Én szerettem a sulit, de ma gondban lennék, hogy ha választanom kéne.

Előzmény: Törölt nick (2425)
Hacsek Creative Commons License 2005.11.16 0 0 2426
Szia! Én még öregebb vagyok, 83-as éréssel! Még az is lehet, hogy emléxünk egymásra, nem? :)
Előzmény: Törölt nick (2423)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.16 0 0 2425

megnyugtató...akkor mégse akkora a korelőny nekem, már egészen országútnak éreztem magam :)

akkor neked se messze a 20. találkozó, nekünk nem olyan rég volt

 

te szerettél oda járni?? iratnád oda a saját gyereked?

Előzmény: kizsgé (2424)
kizsgé Creative Commons License 2005.11.15 0 0 2424

Én akkor voltam másodikos.

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (2423)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.15 0 0 2423

sziasztok,

 

annyira megörültem, hogy megláttam, van ilyen topic

Bár úgy látszik, az éppen erre járók közül én jártam oda legrégebben..85ben értem

 

szval sziasztok fiatalság :)

Konnektororrú Creative Commons License 2005.11.11 0 0 2422
Mivel engem egyáltalán nem érdekelt a történelem, (már elsőben tudtam, hogy BME lesz a dologból, így aztán mat-fiz faktra mentem, és III-IV-ben Pali bácsi már nem nagyon foglalkozott a nem-töri-faktosokkal), ezért tanári kvalitásairól nem tudok sokat mondani (ráadásul sokáig erősen ki is voltam rá rúgva, mert elsőben rosszabb jegyet adott, mint az osztályzataim alapján járt volna - ugye 15 éves korában még azt gondolja a hülyegyerek, hogy az a "szemétség" chimborazója, ha a tanár ilyet csinál), de rigolyái ellenére (vagy inkább azokkal együtt) nagy embernek ismertem meg az öreget. Ez többek között a következő pimf, de az ember jóságát kiválóan tükröző apróságban nyilvánult meg. Egy osztálykiránduláson sikerült a kelleténél több vodkanarancsot innom (azóta nem szeretem a töményet:))), és ezért az egész hálótermet sikerült összecsandáznom:((( Mire fölébredtem, konstatáltam, mi történt, és söprűt-lapátot szereztem, már szép rend volt rakva, nyoma sem volt az előző éjjeli balkánozásomnak. Akkor nem tudtam mire vélni, de később megtudtam, hogy Pali bá saját kezűleg (!!!!!) takarította fel a trutyit!!!!!

Meg aztán az se lehet véletlen, hogy tanári kvalitásairól ugyan sose voltam nagy véleménnyel, de amit ma töriből tudok, azt "baromi érdekes módon" pont Pali bá óráiról tudom...
Előzmény: kizsgé (2421)
kizsgé Creative Commons License 2005.11.10 0 0 2421

Engem tanított. Imádtam( nem egyedül voltam ezzel)!!

Ember és pedagógus volt a javából.. :o)

Előzmény: Konnektororrú (2420)
Konnektororrú Creative Commons License 2005.11.08 0 0 2420
Hát igen, Pálból Galbácsot ugyan nem, de Máthét bizony hogy ismertem:)))
Előzmény: kizsgé (2419)
kizsgé Creative Commons License 2005.11.08 0 0 2419
Nem baj. Máté Pali bácsira biztosan emléxel.. .O)
Előzmény: Konnektororrú (2418)
Konnektororrú Creative Commons License 2005.11.08 0 0 2418
Valszeg te előtt járhattál a Trefortba, mint én, mert neked a Galvács, nekem meg a Galbács név nem mond semmit :)))))) Galvács Borsod (Abaúj? Zemplén?) megyei falu, ahol vmikor a 80-as évek végén a Trefort vett egy lepukkant - hát nem is tudom mit, talán ilyen kúriaszerűségnek lehetne mondani. Mindenesetre egy nagy, lepukkant ház, minimális infrastruktúrával (vellany volt, de pl. vizet asszem az udvari kútból kellett húzni, vödörrel). Oda azután indítottak jópár osztálykirándulást.
Előzmény: evad (2416)
kizsgé Creative Commons License 2005.10.02 0 0 2417

Hello, evad!

Mi a helyzet?

Előzmény: evad (2416)
evad Creative Commons License 2005.10.02 0 0 2416

Nam Galvács, hékás, hanem Galbács és Pál!

Nekem tanárom volt fél vagy egy évig, jó volt, mert mindig fociztunk.

De a Demeterrel is jó volt, mert akkor mindig kosaraztunk.

Galbács később (90-es évek eleje) a Sopron akkor másodsztályú csapatának vezetőedzője lett, azóta semmit nem hallottam róla.

Előzmény: Konnektororrú (2406)
Konnektororrú Creative Commons License 2005.10.01 0 0 2415
Oszt.kir., ráadásul nem is a mienk, hanem öcséméké, amire valahogy én is odakeveredtem:))

Nyári tábort csak egyszer szerveztek nekünk (legalábbis olyat, amin én is ott voltam), 1991 augusztusában, Csopakon. Azt hiszem, Máthé Pál tanár úr keze is benne volt a szervezésben, de ebben már a 14 év miatt nem vagyok biztos:)) Abban viszont igen, hogy a szomszédos diszkó nem sokkal azelőtt égett le, és az italkészletek teljesen érintetlenül megmaradtak, csak a műanyag rekeszek olvadtak rá a palackokra:))) Valami érthetetlen okból viszont nem volt biztonsági őrizetük!:))) Szerintetek dőzsöltünk?:))))))))))))
Előzmény: paradoxONE (2414)
paradoxONE Creative Commons License 2005.09.19 0 0 2414
Szoval "csak" oszt.kir...

Nyari tabor mar nem volt? Kar...

P1

(Tornatanarakat felejtsuk.)
Előzmény: Konnektororrú (2412)
Konnektororrú Creative Commons License 2005.09.03 0 0 2413
Glatzcal nekem semmi gondom nem volt, de azért finoman fogalmazva is örültem, hogy nem ő, hanem Sampinyő volt a tesitanárom, és Kubicza vezette az edzéseket.
Előzmény: paradoxONE (2411)
Konnektororrú Creative Commons License 2005.09.03 0 0 2412
Osztálykirándulás volt, hogy a kísérőtanár ki volt, azt már meg nem mondom, de volt egy néhány kísérőszülő is. A töményet nem annyira szeretem, viszont a sör valami egészen nevetséges áron volt. De a kocsmában a fő élményt az odalátogató arcok jelentették:)))
Előzmény: paradoxONE (2411)
paradoxONE Creative Commons License 2005.08.31 0 0 2411
"Galvácson én 92-ben voltam. Lepukkant volt, mint az állat, de teljesen jó fílingje volt neki:)))"

Na, az volt neki... Mennyi volt a vodka? :P
Ki szervezte?

Glatzot felejtsuk, egyszer nagyon butan nezett, amikor lemadarijesztozott, es nem sertodtem meg. Az egyetlen jo elmenyem vele kapcsolatban, hogy gimiben mar nem o volt a tornatanerom.

P1
Előzmény: Konnektororrú (2410)
Konnektororrú Creative Commons License 2005.08.30 0 0 2410
Szabi címszó alatt voltunk Horvátországban, dzsó volt:))

Hogy vannak-e? Schróth Ágnes az igazgató!:)) Sapszonról valamelyik oldalon láttam egy mostani képet, pont úgy néz ki, mint annó:))

Egyszer még általánosban Miskolcon játszottunk területi kosárdöntőt, Glatz és Sapszon kísért minket, mint edzők. Az egyik meccs előtt azt mondták, hogy ha páros ponttal nyerünk, akkor a Glatz, ha páratlannal, akkor a Sapszon fizet nekünk egy fagyit vagy kólát (már nem emléxem). Mi Sapszont jobban bírtuk, úgyhogy a végén, mikor már láccott, hogy nyerés lesz, a legjobb büntetődobónk direkt kihagyott egy büntetőt, hogy a Glatz fizessen:))) Sapszon egyébként baromi jól kosarazott, egy tanár-diákon vagy 8 hármast tolt be nekünk. Olyan keze volt, hogy csuda. Glatz marhára értett a szó szoros értelmében vett testneveléshez, de kosarazni abszolút nem tudott, ezért a respektje is kisebb volt a csapat körében. De emlékszem, mikor még általánosban valami nyóckeres suli elleni kosármeccs után az egyik játékosunkba belekötött egy 17-18 éves sutyi (nyertünk, ez nem teccett neki, és mi lehettünk vagy 12 évesek), és amikor a Glatz elzavarta, akkor nekiment - méretben kb. azonosak voltak. Itt ba@ta el, mert a következő pillanatban egy olyan szép jobbhorgot láttunk, amilyet ma Madár meccsein szokás, és a kötekedő úgy eldőlt, mint akiből kihúzták a csontokat.

Schróth Ági meg egyszer rohadtul megijedt, amikor pipettázáskor véletlenül felszipkáztam és lenyeltem egy slukk oxálsavat:))) Hiába bizonygattam neki, hogy eléggé fincsi íze volt, és nem lesz tőle semmi bajom:)))

Galvácson én 92-ben voltam. Lepukkant volt, mint az állat, de teljesen jó fílingje volt neki:)))

Demetertől mi féltünk kicsit, mert biztos, hogy valami nem volt nála rendben a padláson, mi meg kis általánososok voltunk, és a kisgyerek ezt jobban megérzi.
kizsgé Creative Commons License 2005.08.29 0 0 2409
Ja, aki ilyen fiatal.. .OP
Előzmény: paradoxONE (2408)
paradoxONE Creative Commons License 2005.08.29 0 0 2408
"Például kinek ismerős ez a név: Galvács?"

89-91...

Ha jolemlexek. Az elso 3. Ha tobb is volt, lemaradtam... :)

P1
Előzmény: Konnektororrú (2406)
kizsgé Creative Commons License 2005.08.27 0 0 2407

Hát dobjuk fel egy kicsit! :o)

Nálad mi a helyzet? Szabi letelt, vagy nem is voltál?

Én speciel csíptem az öreg Demcsi bácsit, mert ő meg "tisztelte" a futball tudományomat és ha mi fociztunk, akkor vagy kijött vagy az ablakból nézte, aztán mindig mondta, hogy mi volt jó, mi nem...

Sampi, Glatz tanár úr,Dr.Böddiné Dr.Schróth Ágnes? Ők "meg vannak"?

Előzmény: Konnektororrú (2406)
Konnektororrú Creative Commons License 2005.08.26 0 0 2406
Már megint féléve csitu van a topikon! Ez pedig hosszú idő, a márciusban született macskánk lassan mocsoknagy kandúrrá vált! Szóval Trefortosok, pörgessük föl a topikot!

Például kinek ismerős ez a név: Galvács?? Esetleg az a név: Demcsi bácsi?

Utóbbi engem egyik télen, még kb. ötödik áltisk-ben a fülemnél fogva rángatott be az igazgatóiba, mert az udvaron hógolyóztunk, és puszta véletlenségből (tényleg!!) izomból sikerült hókon csűrnöm egy jó brutális, jegeces hógolyesszel. Pajor Róbert volt akkor az ig-helyettes, és nagyon féltem tőle, meg a csattogó protkójától (figyelem! lehettem vagy 11 éves). Épp ezért ért óriási meglepetésként, amikor nagyon emberi módon, meglehetős pedagógusi erényeket csillogtatva viselkedett az ominózus füles incidensnél.
kizsgé Creative Commons License 2005.03.05 0 0 2405

Bingó-majdnem.. Nem kreol, csak sötét hajú, nem tűrhetően focizott, hanem szenzációsan stb..  :o)

tessék a pofalemezem.. :o)

Ein prosit....

kizsgé

Előzmény: Konnektororrú (2404)
Konnektororrú Creative Commons License 2005.03.05 0 0 2404
Aha, most már tudom ki vagy, miután aláírtad az egyik posteredet valamelyik poltopikban! Pofalemezre nem tudtalak hova tenni, de névről beugrott. Alacsony, sovány kreol gyerek, egész tűrhetően focizik. Rádillik ez a meghatározás? Ha igen, akkor bingó.
Előzmény: kizsgé (2401)
macskadémon Creative Commons License 2005.03.03 0 0 2403
Az elmúlt években "érettek" közül nincs itt valaki? Szívesen hallanék a mostani tanári garnitúráról is valamit...
Előzmény: Konnektororrú (2402)
Konnektororrú Creative Commons License 2005.03.03 0 0 2402
Most néztem a suli honlapját, hát jól elcseszték és semmi nincs rajta:(
Azért az durvaság, hogy a Palojtay mit keres ott igazgatóhelyettesként, meg hogy Mohay mester mint "pedagógiai" igazgatóhelyettes..:-//
Palojtayt sose szerettem tanárként és emberként se, Mohayt viszont nagyon jó tanárnak tartom, és felnőttként nagyon jól ki lehet vele emberileg is jönni, no de azért a "pedagógus" szobrát finoman fogalmazva is nem róla mintáznák.
kizsgé Creative Commons License 2005.02.26 0 0 2401
Így van, fiatal barátom, de azért még lézenghettek itt, a Fórumon...  :o))Ennyire azért nem voltatok...  :o)
Előzmény: Konnektororrú (2400)
Konnektororrú Creative Commons License 2005.02.26 0 0 2400
Hát izé... letiltották, mert egy autós fórumon egy nagyon-nagyon buta embernek meg merészeltem mondani, hogy nem értek igazán egyet a gondolatvilágával.;-)))
Jó-jó, nem annyira volt baráti a hangnem, no de hát felháborítóan hülye volt az illető.
A kérdéses topik egyébként - ha érdekel - ez:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9047283&la=42262773
Az illető nick pedig immár ezen a néven szerepel:
http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=490031

A többiektől elnézést a megaoffért!!:))

Nnna, hát akkor a Kizsgé-féle korosztálynak már a Mátéék is "kis pö@ösöknek" számítottak, nemhogy mi:))
Előzmény: Törölt nick (2399)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.25 0 0 2399
turcsiorrú, mi lett a cocás nickeddel?

mátéék szerintem kb 91/92-ben végeztek
Előzmény: Konnektororrú (2398)
Konnektororrú Creative Commons License 2005.02.25 0 0 2398
Na, hogy elindult itt a fórum, én meg ide se nézek! Kizsgé: ti nagyfiúk voltatok már, amikor én 86-ban, ált. ötödikesként odakerültem, úgyhogy nem is ismertünk titeket. Nekünk a legidősebb ismert "nagyfiúk" a Gáspár Máté-Kováts Miska-Solti Szabolcs féle banda volt, de ők jó pár évvel alattatok kezdték, hogy mikor, azt pontosan meg nem mondom. 86-87-ben föl voltunk ba@arintva a harmadik emelet végibe. Akkor volt a sok kölök miatt a kupi, hogy az aulában is volt osztály. Még emlékszem, mikor a velünk srévizavi levő kémiaelőadó nagy misztikus zónaként tűnt fel nekünk. Aztán már gimiben az Irinyi versenyre készülve sajna a kelleténél jobban is kiismertem:)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!