Ha az alábbi képen látható dolgot szeretnéd elkészíteni, akkor a következőket kell tenned:
Jelöld ki a fejet, másold egy átlátszó háttérre, aztán Edit/Define Brush Preset (bocsánat, de csak angol PS CS2-öm van, ez az ecset definiálása), megadod a nevet és elmented. Amikor az ecsetet kiválasztod, a Brush Preset palettán tudod módosítani az alakját és forgását: - Brush Tips Shape/Spacing opció beállítja, hogy milyen sűrűn vagy ritkán kövessék egymást a fejek az ecset húzása közben. - Shape Dynamics/Angle Jitter állítja be a forgatást, a többi opcióval lehet még finomabban beállítani az eredményt. - A Scattering pontnál meg tudod adni, hogy felfelé és lefelé még tovább szórja szét a fejeket, és nagyobb területet tudsz egyszerre berajzolni vele. - A Color Dynamicsban tudod állítani a színeket, a Hue, Brightness, Saturation beállításával.
Remélem segítettem.
(A fenti kép egy öt perces munka eredménye, ha finomítani akarod, ahhoz több idő kell, próbálkozni kell a beállításokkal).
háát, ez jó kérdés. Ha úgy akarod megcsinálni, hogy végetelenített háttér legyen akkor tudok segíteni. Ha meg ez az össze vissza random forgatásos. Nem tudom hogy a pattern makerben van-e olyan funkció hogy random rotate. Az jó lenne, és akkor össze vissza tudná forgatni. Ha nincs akkor valami plug-int vagy egy stand alone verziót keresnék erre a képre. Azért ez az elgondolás nem mindennapi, szóval lehet hogy egyelőre marad a jobbra balra forgatás, meg 2000 layer-es verzió...
Sziasztok! Nekem az alabbi problemam lenne... bocs ha tul kezdonek tunok...az vagyok. Szoval van photoshopban egy fotom egy arcrol. Ezzel az arccal szeretnek hatteret csinalni. A lenyeg az hogy szeretnem ha ez a kis arc kitoltene az egesz hatteret. Elmeletileg a sima kitoltesrol mar lattam tutorialt. Nekem nem is az kene. Azt szeretnem ha ez a hatter ugy nezne ki mintha tele lenne omlesztve ezzel az arccal. A lenyeg hogy az arc legyen szinte minden irnayba elforgatva es mintha tobb ezer ilyen arc lenne beomlesztve. Remelem ertitek mit probalok magyarazni.... a sima kitoltes azert nem jo mert az egymas melle helyezi az arcot es nem is forgatja el. En azt szeretnem ha az egesz egy ilyen omlesztes jelleget adna. Elmeletileg manualisan meg tudnam ugy csinalni hogy csinalok 2000 layert es manualisan osszevissza forgatom oket oket majd megint osszevissza helyezem oket...de az eltartana egy-ket hetig (pisi es kaki nelkul)...szoval tud valaki esetleg valamilyen modszert hogy a gep helyettem random helyezze egymasra az arcokat..Nagyon tudnek orulni nekuje....
Elore is koszonom szepen!
P.S.: (visszaolvastam a levelemet...uhhh..nyugalom megzavarasaert tutira be lehet zarni ugy 5 evre...hmm..akkor legalabb lenne idom tocsolni a layerekkel) szoval elnezest a magyartalan, erthetetlen szovegelesert de hatha megerti valaki lelki tobzodasom okat es segit majd...koszi
Remélem nem off itt ez a téma: olyan kép arhiváló programot keresek, amelyik egy folder tartalmáról csinál egy index állományt thumbokkal, exif adatokkal és az előre csoportosított kategóriák közt lehessen keresni kulcsszavakra. Adatokra, mp3akra a whereisit-et használom és eszméletlenül bevált. Úgy képzelem a process-t hogy az összerendezett képkönyvtárakat kiírom, és ráeresztem az arhiváló progit, majd elmentem az állományt a DVD nevével. Így évek multán is könnyen megkereshető lenne egy kép akár többmillió közt.
Tökéletesen megfelelne a leírások alapján pl az acdsee prof is, de valamiért nemtoom szükséges modult installálni. Illetve installálom, és az ujraindítás után sem aktív a modul.
a linken az un. torrent fájl van, ebből tudja majd a tracker irányítani a cserélgetést. ezt kell megadni a p2p-proginak valamint tudod konfigurálni és hogy végül rakja egy fájllá, stb... olvasgasd a faq-okat, a fórumokat a torrent oldalakon... a vírusokra (szűrésre) nagyon vigyázz...
Jól sejtem, hogy a telepített fájlcserélő program keresőjébe kell beírnom a dvd címét és úgy indul a letöltés? Kicsit bizonytalan vagyok, vagy mégse? :-)))
Ez van, ha az ember csak bekukk és rohan. Bocs, de rosszul írtam:( A kevés élesítés stimm, a rétegmásolat is, csak minden rétegmásolaton kell egy kicsit élesíteni. Szóval nem egyszer sokat, hanem keveset, az a layert másolod és azon is egy keveset így tovább. Ez szebb eredményt ad, mintha egyszerre nagyot élesítenél rajta. Bocs mégegyszer:) Cserébe még egy élesítési módszer. RGB képet image - mode -nál áttenni labra, és a channels-nél kijelölni a lightness-t, majd arra az unsharp maszkot. Ezzel állítólag élesebb és jobb lesz.
Nos hát arra a kérdésre, hogy miben különbözik egy n dbszor 60%os duplikágatás egy 1 dbszor 80%os átlátszóságitól, azt nemtudom. Nem is igazán folgalkoztam ezzel. Őszintén, én úgy csinálom, hogy nekem tetszen, és akkor már jó:) Persze ha különleges hatást akarsz elérni akkor kell kísérletezni. Az első kérdésedre a válasz hogy miben különbözik egy finom opacity állítástól, háát, ha mindegyik normal módon van, vagyis normál keverési módon, akkor háát nem tudom felfogni miért is jó. Ha közebn keverési módot és akkor finoman még opacity-t is állítasz akkor látom értelmét, és akkor tényleg más hatás lesz. Ha így bevált, amit mondtam, akkor okés, örvendek, hogy működik:) Ez a PSnek egy nagyon nagyon összetett tele variációkkal lévúő része (a rétegek, és a keverési módok). Itt szinte mindent meg lehet keverni, és akkor lesz egy szürreális kép, mint a viccben:
2 művész sétál, megkérdi az egyik: " Te oda sz@rjak a lépcsőre?" Mire a másik: "Áááá úgyse értenék meg..." szóval kb ilyen. Bocs rossz viccért, de eszembejutott és vicces kedvemben vagyok.
Na amit krissz írt visszaolvasva hiányosnak találtam. Kimaradt az opacity állítása, hiszen ha 100%on van akkor talán egy kicsi eredmény lesz látható. Ha meg ezt a kicsi eredményt egymásra rakod 100%os átlátszósággal akkor nem ér semmit az egész. Nyomjad feljebb inkább az Amountot, és akkor az opacity-vel meg gyengítsd, és akkor ha a másolatból csionálsz még egy másolatot akkor kell menjen. Ha ezután se működik, akkor nincs több ötletem.
5. CTRL+J --> Másolat a háttér másolatról --> #2 réteg
6. CTRL+J --> Másolat a #2 másolatról --> #3 réteg
7. CTRL+J --> Másolat a #3 másolatról --> #4 réteg
8-n... és igy tovább,
Az n-edik másolat megegyezik a #1 háttérmásolattal, semmilyen élesedés nem látható.
Persze pont ezt várnám...nincs ebben semmi meglepő.
Biztos félreértettem az itt leírt módszert.
Első probálkozásként krissz ajánlása szerint kevés élesítést alkalmaztam (R=0.6, A=40, T=0)
******************
krissz (943)
Sokkal szebb eredményt érhetsz el, ha az alapképre húzol egy layer másolatot, azon elvégzed az élesítést, de csak egészen keveset, és ezt a layert annyiszor másolod (ctrl+j), míg a megfelelő eredményt nem kapod.
Na nem mintha annyira okoskodnék, de nem tudom hogy milyen beállításon van az USM-ed.
Én pl így használom: Amount : ezzel játszadozom olyan 70-150% között, a radius az olyan 1 vagy durvább esetben akár 2-3. A treshold minden esetben nulla! Ahogy pakolom neki felfelé a tresholdot úgy gyengül. Ja és ezt persze színcsatornánként külön-külön. Érezhető javulás van. Ha így se megy, írd meg pontosan hogy mit mire állítasz hátha akad egy kis támpont.