Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.02.24 0 0 973

Huuuu...ez tenyleg nagyon jol nezk ki... Habar az zavar hogy attetszonek tunnuk a felso kazettak bar ez nagyon kozeli ahhoz amire en gondoltam...

Nos kozben talaltam egy abszolut olyan grafiakt amit en szeretnek csinalni...

ehhez mit szoltok? szerintetek ezt hogy csinaltak? brush technikaval??

 

nagyon szepen koszonom a segitokezseget!!!

Előzmény: Bíborkékhóvirág (971)
vzstrial Creative Commons License 2006.02.23 0 0 972
Hűűű, ez müködik színes kéepkhez is? Mert ez jó megoldásnak tűnik. Látom gyakorolsz a könyvekből;)
Előzmény: Bíborkékhóvirág (971)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.02.23 0 0 971
Ha az alábbi képen látható dolgot szeretnéd elkészíteni, akkor a következőket kell tenned:

Jelöld ki a fejet, másold egy átlátszó háttérre, aztán Edit/Define Brush Preset (bocsánat, de csak angol PS CS2-öm van, ez az ecset definiálása), megadod a nevet és elmented.
Amikor az ecsetet kiválasztod, a Brush Preset palettán tudod módosítani az alakját és forgását:
- Brush Tips Shape/Spacing opció beállítja, hogy milyen sűrűn vagy ritkán kövessék egymást a fejek az ecset húzása közben.
- Shape Dynamics/Angle Jitter állítja be a forgatást, a többi opcióval lehet még finomabban beállítani az eredményt.
- A Scattering pontnál meg tudod adni, hogy felfelé és lefelé még tovább szórja szét a fejeket, és nagyobb területet tudsz egyszerre berajzolni vele.
- A Color Dynamicsban tudod állítani a színeket, a Hue, Brightness, Saturation beállításával.

Remélem segítettem.

Minta kép

(A fenti kép egy öt perces munka eredménye, ha finomítani akarod, ahhoz több idő kell, próbálkozni kell a beállításokkal).
Előzmény: Törölt nick (968)
zsebóra Creative Commons License 2006.02.23 0 0 970
köszi asszem műxik, a töltés :-)
Előzmény: Bíborkékhóvirág (967)
vzstrial Creative Commons License 2006.02.23 0 0 969
háát, ez jó kérdés. Ha úgy akarod megcsinálni, hogy végetelenített háttér legyen akkor tudok segíteni. Ha meg ez az össze vissza random forgatásos. Nem tudom hogy a pattern makerben van-e olyan funkció hogy random rotate. Az jó lenne, és akkor össze vissza tudná forgatni. Ha nincs akkor valami plug-int vagy egy stand alone verziót keresnék erre a képre. Azért ez az elgondolás nem mindennapi, szóval lehet hogy egyelőre marad a jobbra balra forgatás, meg 2000 layer-es verzió...
Előzmény: Törölt nick (968)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.23 0 0 968

Sziasztok! Nekem az alabbi problemam lenne... bocs ha tul kezdonek tunok...az vagyok. Szoval van photoshopban egy fotom egy arcrol. Ezzel az arccal szeretnek hatteret csinalni. A lenyeg az hogy szeretnem ha ez a kis arc kitoltene az egesz hatteret. Elmeletileg a sima kitoltesrol mar lattam tutorialt. Nekem nem is az kene. Azt szeretnem ha ez a hatter ugy nezne ki mintha tele lenne omlesztve ezzel az arccal.  A lenyeg hogy az arc legyen szinte minden irnayba elforgatva es mintha tobb ezer ilyen arc lenne beomlesztve. Remelem ertitek mit probalok magyarazni.... a sima kitoltes azert nem jo mert az egymas melle helyezi az arcot es nem is forgatja el. En azt szeretnem ha az egesz egy ilyen omlesztes jelleget adna. Elmeletileg manualisan meg tudnam ugy csinalni hogy csinalok 2000 layert es manualisan osszevissza forgatom oket oket majd megint osszevissza helyezem oket...de az eltartana egy-ket hetig (pisi es kaki nelkul)...szoval tud valaki esetleg valamilyen modszert hogy a gep helyettem random helyezze egymasra az arcokat..Nagyon tudnek orulni nekuje....

Elore is koszonom szepen!

P.S.: (visszaolvastam a levelemet...uhhh..nyugalom megzavarasaert tutira be lehet zarni ugy 5 evre...hmm..akkor legalabb lenne idom tocsolni a layerekkel) szoval elnezest a magyartalan, erthetetlen szovegelesert de hatha megerti valaki lelki tobzodasom okat es segit majd...koszi

Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.02.23 0 0 967

Töltsed le a programot, installáld a programot, majd pedig kattints arra a linkre, amit letöltésként megadtam. Ennyi!

Előzmény: zsebóra (963)
Bonus1 Creative Commons License 2006.02.23 0 0 966

Remélem nem off itt ez a téma: olyan kép arhiváló programot keresek, amelyik egy folder tartalmáról csinál egy index állományt thumbokkal, exif adatokkal és az előre csoportosított kategóriák közt lehessen keresni kulcsszavakra. Adatokra, mp3akra a whereisit-et használom és eszméletlenül bevált. Úgy képzelem a process-t hogy az összerendezett képkönyvtárakat kiírom, és ráeresztem az arhiváló progit, majd elmentem az állományt a DVD nevével. Így évek multán is könnyen megkereshető lenne egy kép akár többmillió közt.

 

Tökéletesen megfelelne a leírások alapján pl az acdsee prof is, de valamiért nemtoom szükséges modult installálni. Illetve installálom, és az ujraindítás után sem aktív a modul.

 

Előre is kössz!

-bns-

Törölt nick Creative Commons License 2006.02.23 0 0 965
a linken az un. torrent fájl van, ebből tudja majd a tracker irányítani a cserélgetést. ezt kell megadni a p2p-proginak valamint tudod konfigurálni és hogy végül rakja egy fájllá, stb... olvasgasd a faq-okat, a fórumokat a torrent oldalakon... a vírusokra (szűrésre) nagyon vigyázz...
Előzmény: zsebóra (963)
trollcsi Creative Commons License 2006.02.23 0 0 964
kattints csak a linkre, és nyisd meg a filecserélővel, aztán várj. 2,6 giga :)
Előzmény: zsebóra (963)
zsebóra Creative Commons License 2006.02.23 0 0 963
Jól sejtem, hogy a telepített fájlcserélő program keresőjébe kell beírnom a dvd címét és úgy indul a letöltés? Kicsit bizonytalan vagyok, vagy mégse? :-)))
Előzmény: Bíborkékhóvirág (961)
zsebóra Creative Commons License 2006.02.23 0 0 962

Köszönöm szépen, hálás vagyok a segítségedért. Otthon próbálkozom, tudod a rencer mazda miatt :-))

 

Egyébként nem kell tudnom semmi extrát, a linkekben található infókon kívül, ugye?

 

Üdv.

zsebi

 

p.s.: sajna az én vonalamon a 11-12-es leckénél egyelőre nincs előrelépés :-((

Előzmény: Bíborkékhóvirág (961)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.02.23 0 0 961

Total Training Masters Collection:
Advanced Adobe Photoshop CS2
Hosted by Deke McClelland

 

Program a letöltéshez:

http://downloads.lostworldsnetwork.co.uk/files/BitComet_0.62.exe

 

Link a letöltéshez:

http://static.thepiratebay.org/downloadtorrent/3447026.torrent/Total.Training.For.Advanced.Adobe.Photoshop.CS2-iNSPiRON.3447026.TPB.torrent

 

Jó töltögetést hozzá!!!

 

Ui.: Így tudtam betartani az igéretemet! ;-))

Előzmény: zsebóra (960)
zsebóra Creative Commons License 2006.02.23 0 0 960
itt is vagyok :-)
Előzmény: Bíborkékhóvirág (959)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2006.02.22 0 0 959

Szia!

 

Üzenetem van a számodra, kérlek, hogy itt jelentkezz!!!

 

Bíborkékhóvirág

Előzmény: zsebóra (926)
Százbolha Creative Commons License 2006.02.22 0 0 958

aha..

 

A lab-os módszer tényleg jobb.

Előzmény: krisssz (957)
krisssz Creative Commons License 2006.02.22 0 0 957
Ez van, ha az ember csak bekukk és rohan. Bocs, de rosszul írtam:( A kevés élesítés stimm, a rétegmásolat is, csak minden rétegmásolaton kell egy kicsit élesíteni. Szóval nem egyszer sokat, hanem keveset, az a layert másolod és azon is egy keveset így tovább. Ez szebb eredményt ad, mintha egyszerre nagyot élesítenél rajta. Bocs mégegyszer:) Cserébe még egy élesítési módszer. RGB képet image - mode -nál áttenni labra, és a channels-nél kijelölni a lightness-t, majd arra az unsharp maszkot. Ezzel állítólag élesebb és jobb lesz.
Előzmény: Százbolha (953)
vzstrial Creative Commons License 2006.02.21 0 0 956

Helló!

 

Nos hát arra a kérdésre, hogy miben különbözik egy n dbszor 60%os duplikágatás egy 1 dbszor 80%os átlátszóságitól, azt nemtudom. Nem is igazán folgalkoztam ezzel. Őszintén, én úgy csinálom, hogy nekem tetszen, és akkor már jó:) Persze ha különleges hatást akarsz elérni akkor kell kísérletezni. Az első kérdésedre a válasz hogy miben különbözik egy finom opacity állítástól, háát, ha mindegyik normal módon van, vagyis normál keverési módon, akkor háát nem tudom felfogni miért is jó. Ha közebn keverési módot és akkor finoman még opacity-t is állítasz akkor látom értelmét, és akkor tényleg más hatás lesz. Ha így bevált, amit mondtam, akkor okés, örvendek, hogy működik:) Ez a PSnek egy nagyon nagyon összetett tele variációkkal lévúő része (a rétegek, és a keverési módok). Itt szinte mindent meg lehet keverni, és akkor lesz egy szürreális kép, mint a viccben:

2 művész sétál, megkérdi az egyik: " Te oda sz@rjak a lépcsőre?" Mire a másik: "Áááá úgyse értenék meg..." szóval kb ilyen. Bocs rossz viccért, de eszembejutott és vicces kedvemben vagyok.

 

üdv vZs

Előzmény: Százbolha (955)
Százbolha Creative Commons License 2006.02.21 0 0 955

Mondjuk O=66%-nál van változás a réteg duplikálgatásnak..

 

De nem értem, hogy ez miben különbözik egy finom Opacity állításnál.

Pl. Nx60% réteg kb. azonos az 1x80%-os réteggel. Látványra..

 

De lehet hogy rosszul látom.

Előzmény: vzstrial (954)
vzstrial Creative Commons License 2006.02.21 0 0 954

Helló!

 

Na amit krissz írt visszaolvasva hiányosnak találtam. Kimaradt az opacity állítása, hiszen ha 100%on van akkor talán egy kicsi eredmény lesz látható. Ha meg ezt a kicsi eredményt egymásra rakod 100%os átlátszósággal akkor nem ér semmit az egész. Nyomjad feljebb inkább az Amountot, és akkor az opacity-vel meg gyengítsd, és akkor ha a másolatból csionálsz még egy másolatot akkor kell menjen. Ha ezután se működik, akkor nincs több ötletem.

 

üdv vZs

Előzmény: Százbolha (953)
Százbolha Creative Commons License 2006.02.21 0 0 953

Megcsináltam a Te beállításaiddal is.  hatástalan...

 

 

1. Kép betölt

2. Réteg másolat (háttér másolata)

3. Réteg másolaton Életlen maszk (R=1, A=90, T=0) --> láthatóan erős élesítés

4. Aktiv réteg a háttér másolata

5. CTRL+J --> Másolat a háttér másolatról --> #2 réteg

6. CTRL+J --> Másolat a #2 másolatról --> #3 réteg

7. CTRL+J --> Másolat a #3 másolatról --> #4 réteg

8-n...   és igy tovább,

 

Az n-edik másolat megegyezik a #1 háttérmásolattal, semmilyen élesedés nem látható.

 

Persze pont ezt várnám...nincs ebben semmi meglepő.

Biztos félreértettem az itt leírt módszert.

 

Első probálkozásként krissz ajánlása szerint kevés élesítést alkalmaztam (R=0.6, A=40, T=0)

******************

 

 

krissz (943)

Sokkal szebb eredményt érhetsz el, ha az alapképre húzol egy layer másolatot, azon elvégzed az élesítést, de csak egészen keveset, és ezt a layert annyiszor másolod (ctrl+j), míg a megfelelő eredményt nem kapod.

 

Százbolha

Előzmény: vzstrial (950)
_Zsolt Creative Commons License 2006.02.21 0 0 952
Köszönöm. Azt hiszem ez volt a kérdés...
Előzmény: kalmo (932)
ben_ben Creative Commons License 2006.02.21 0 0 951
Focus Magic progit mát több alkalommal ajánlod, mért jobb mint a "jobbak"?
Érdekelne a tapasztalatod.
Köszönettel.
Előzmény: Abu F (944)
vzstrial Creative Commons License 2006.02.20 0 0 950

Helló!

 

Na nem mintha annyira okoskodnék, de nem tudom hogy milyen beállításon van az USM-ed.

Én pl így használom: Amount : ezzel játszadozom olyan 70-150% között, a radius az olyan 1 vagy durvább esetben akár 2-3. A treshold minden esetben nulla! Ahogy pakolom neki felfelé a tresholdot úgy gyengül. Ja és ezt persze színcsatornánként külön-külön. Érezhető javulás van. Ha így se megy, írd meg pontosan hogy mit mire állítasz hátha akad egy kis támpont.

 

üdv vZs

Előzmény: Százbolha (949)
Százbolha Creative Commons License 2006.02.19 0 0 949

nem lett élesebb a kép.

Előzmény: krisssz (947)
areacode212 Creative Commons License 2006.02.19 0 0 948
Hello!

Ezt szivesen kiprobalnam, de pls fejtsd ki eme dolgokat bovebben:

"az alapképre húzol egy layer másolatot" /ez a layer via copy lenne?/

"és ezt a layert annyiszor másolod (ctrl+j), míg a megfelelő eredményt nem kapod"
/itt pedig a felso az elesitett retegnekkell lennie kijelolve ugye?/

Egy par variaciot megprobaltam majd 20x copyzva meg sem moccant a kep!

koszi a segitsget

ac:)
Előzmény: krisssz (943)
krisssz Creative Commons License 2006.02.18 0 0 947
mi nem működik?
Előzmény: Százbolha (946)
Százbolha Creative Commons License 2006.02.18 0 0 946
usm-et tettem a másolt rétegre és azt CTL+J-vel ismételten másplgattam.
Előzmény: Százbolha (945)
Százbolha Creative Commons License 2006.02.18 0 0 945

hm... ez nekem nem müködik.

USM-et

Előzmény: krisssz (943)
Abu F Creative Commons License 2006.02.18 0 0 944
Így igaz! De aki inkább egy egyszerű "menüpontot" keres, annak továbbra is a Focus Magic plug-in modulját tudom ajánlani.
Előzmény: krisssz (943)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!