Keresés

Részletes keresés

KRI Creative Commons License 2000.07.25 0 0 1336
"és sajnos még úgy is ilyen szavakat kell hasznalnom, hogy egyebként nem is akarlak vele megsérteni."

:-)))))

Előzmény: bubis (1332)
bubis Creative Commons License 2000.07.25 0 0 1335
Kedves Kisgazda!

Az SZDSZ-hez valo barmilyen kapcsolat senkinel nem jar "minden más aktív gyülölete"-vel, igy a HGY-nel sem. Ha a HGY nem erezne ugy, hogy a vallasszabadsagot veszely fenyegeti, semmilyen kapcsolata nem lenne semmilyen parttal, mi (szinte) kizarolag ilyen ugyekben vagy ezek kapcsan politizalunk gyulekezeti szinten.

Példának ott vannak a Krisnások, érdekes, beléjük (magába a szervezetbe) soha nem köt senki, sőt karitatív tevékenységüket mindenki nagyra értékeli. Ők nekem is sokkal szimpatikusabbak.

Ez egy rossz pelda. Nemeth Geza fele kampanyban ok voltak a bunbakok, Nemethnek sikerult is valami miatt birosag ele citalni egy vezetojuket, meg is szivtak (nem a krisnasok). Aztan ha jol tudom a parlamentben sikerult oket egy idore destruktivnak belyegezni es ezert nehany evig elestek valami tamogatastol, amit elotte kaptak. A 100 ev honossag meg hasonlo otletek nem csak a HGY-t erintettek volna am, csupan arrol van szo, hogy szinte csak mi vagyunk akik nem lapitunk a fuben. Karitativ tevekenysege a HGY-nek is van, es nem keregetunk az utcan az ingatlanjainkra.

Udv.
Andras

Előzmény: Kisgazda (1333)
Ariel Creative Commons License 2000.07.25 0 0 1334
kisgazda!

latod igy jar az aki feluletesen szemleli a dolgokat.
rosszemleku nemeth geza szaktakampanya bizony-bizony a krisnasok ellen is iranyult. valoszinuleg tartom ok kevesbe gyors utemben gyarapodnak ezert a szetakampany stabja -egysegben az ero- nagyobb vadra iranyitotta a celzo"keresztet".

es ha erdekelne a hgy karitativ tevekenysege lehet, hogy kevesbe tartanad utalatosnak. de hat tudom, az eloitelet nagy ur..

Előzmény: Kisgazda (1333)
Kisgazda Creative Commons License 2000.07.25 0 0 1333
Az a probléma, hogy az SZDSZ-hez való kapcsolat (és az ezzel együttjáró minden más aktív gyülölete) totál hiteltelenné teszi az egész Hitgyülit, attól függetlenül, hogy külön-külön tagjainak alapvetően magánügye a hitük, tehát ebbe belekötni egyszerűen nincs értelme.

Példának ott vannak a Krisnások, érdekes, beléjük (magába a szervezetbe) soha nem köt senki, sőt karitatív tevékenységüket mindenki nagyra értékeli. Ők nekem is sokkal szimpatikusabbak.

bubis Creative Commons License 2000.07.25 0 0 1332
Legalább írhattad volna azt, hogy az Istened vezetett ide. Egyik imád közben súgta, hogy térítened kell az Indexen, különben elzárja a pénzcsapokat. Úgy egész hiteles lett volna.
Mondjuk akkor is azt gondoltam volna, hogy legalábbis NS párás száján keresztül súgta neked a mindenhatód, de jobban illett volna a képbe.

Na Gyulám, ez maga egy kórkép! Tényleg rossz neked. Az, hogy félre vagy vezetve az nem elég kifejező, inkabb be vagy hülyítve, vagy egyszerűen hülye vagy, és sajnos még úgy is ilyen szavakat kell hasznalnom, hogy egyebként nem is akarlak vele megsérteni.

Üdv.
András

Előzmény: Hormon Gyula (1330)
KRI Creative Commons License 2000.07.25 0 0 1331
Paranoid Gyula!

Megkaptam életem első "agitprop megbízását" egy kedves fórumtárs látva agyamentségedet azt írta nekem, hogy "osszalak téged tovább bőszen...".

Tudod engedelmeskednem kell.

"Legalább írhattad volna azt, hogy az Istened vezetett ide."
Igazad van! Ez a véletlenlenbe tényleg belefér.
Aztán, hogy neked mi a hiteles engem nem igazán érdekel. Neked csak temagad vagy hiteles.
Te vagy a nagy Leleplező. Képzeld, tényleg én vagyok a KGB, CIA, Moszad, yoóól fizetett ügynöke. Németh Sándor pedig maga Big Boss.

"(Az igaz, hogy nem látogattam el az általad ajánlott agittopikba - gondolom a HGy-s nehéztüzérség gyakorlópályája.)"

Na mi van "erős jellemű, biztos egzisztenciás"? Begyulladtál, hogy emberekkel is találkozol nem csak a sztereotípiáiddal?
Nehéz tüzérség? Megtisztelő rám nézve a húszezredik senkire.

"Most ezen értsem azt, hogy a megtérésed után rúgtak ki az állásodból? (Biztos azok a szemét bigott keresztények.)"

Megtérésem óta soha sehonnan nem bocsájtottak el. Egyszerűen erősen kötődtem addigi munkahelyemhez, ezáltal elszakadtam a munkaerőpiactól. Változtatni akartam és kiléptem a "semmibe". Voltak ezekben az időkben jó dolgok is, de a tartós jövedelem hiány és az eltartottság (család) érzés felőrőlt bennem egy eredendően meglévő védelmi rendszert a a pénztől való függéssel szemben. Ezt hozta helyre Isten az előbb leírtak módján.

Tényleg fenyegetőzik a Hit Gyülekezete? Nem t'om, engem még nem fenyegetett meg soha senki.

Egyelőre viselem katonásan. Bár picit rámijesztettél, hogy - ha nem teszem magamévá a te zsidókról szóló übermensch-elméletedet - egyszer még valóban pórul járok.

Katonásan? khm khm.
Ha ilyen katonáink lennének ... csak úgy ész nélkül vagdalkoznának, vaktában, bele a nagyvilágba. Ugyan ugyan.
Übermensch. Azért mert Te azt hazudott, hogy én ezt mondtam, attól még én nem ezt mondtam.

Előzmény: Hormon Gyula (1330)
Hormon Gyula Creative Commons License 2000.07.25 0 0 1330
Mr. Hormon "Paranoid" Gyula!

Kedves beteg lelkű KRI!

Honnan veszed, hogy nekem mondta valaki, hogy "agitáljak"? Melléfogtál - mint szoktál -véletlenül keveredtem az indexre, láttam a sok anyázásotokat, aztán úgy gondoltam, még véletlenül se maradjatok válasz nélkül.

Legalább írhattad volna azt, hogy az Istened vezetett ide. Egyik imád közben súgta, hogy térítened kell az Indexen, különben elzárja a pénzcsapokat. Úgy egész hiteles lett volna.
Mondjuk akkor is azt gondoltam volna, hogy legalábbis NS párás száján keresztül súgta neked a mindenhatód, de jobban illett volna a képbe.

Te tényleg nem olvasol! :DDD

De. Csak én nem a gondolataidban, hanem az általad leírtakban. (Az igaz, hogy nem látogattam el az általad ajánlott agittopikba - gondolom a HGy-s nehéztüzérség gyakorlópályája.)

A leírt dolgoknak semmi köze nincs a megtérésemhez. Megtérésemkor elégedett voltam egzisztenciámmal, boldog ember voltam. (Persze, ha elvastad volna az adott helyet nem koxolnál.) Az esemény, amit leírtam évekkel megtérésem után zajlott le és a 10 éves keresztény pályafutásomból mindössze 3 évet jelentett. Ez alatt a három év alatt kigyógyított egy olyan jellemhibából, amibe az egzisztencia elvesztése végett kerültem.

Most ezen értsem azt, hogy a megtérésed után rúgtak ki az állásodból? (Biztos azok a szemét bigott keresztények.)

Miért kellene fenyegetőznöm?

Hát ezt nem tőlem kellene kérdezned. Illetékesebb Slejm Guru, ő tudja, hogy miért kell a szektádnak állandóan fenyegetőznie.

Szerintem elég büntetés neked az, amilyen vagy.

Egyelőre viselem katonásan. Bár picit rámijesztettél, hogy - ha nem teszem magamévá a te zsidókról szóló übermensch-elméletedet - egyszer még valóban pórul járok.

Előzmény: KRI (1328)
bubis Creative Commons License 2000.07.24 0 0 1329
Na erre kivancsi leszek! Hogy jutott eszedbe ezt irni a hozzaszolasomra? Hogy jon ide NS?

Egyebkent en meg soha senkitol nem hallottam azt a HGY-ben, hogy eljen NS. Masoktol viszont tobbszor is hallottam olyat, hogy elcsen Csurka Istvan vagy Antall Jozsef.

Udv
Andras

Előzmény: Törölt nick (1325)
KRI Creative Commons License 2000.07.21 0 0 1328
Mr. Hormon "Paranoid" Gyula!

Honnan veszed, hogy nekem mondta valaki, hogy "agitáljak"? Melléfogtál - mint szoktál -véletlenül keveredtem az indexre, láttam a sok anyázásotokat, aztán úgy gondoltam, még véletlenül se maradjatok válasz nélkül.

Te tényleg nem olvasol! :DDD
A leírt dolgoknak semmi köze nincs a megtérésemhez. Megtérésemkor elégedett voltam egzisztenciámmal, boldog ember voltam. (Persze, ha elvastad volna az adott helyet nem koxolnál.) Az esemény, amit leírtam évekkel megtérésem után zajlott le és a 10 éves keresztény pályafutásomból mindössze 3 évet jelentett. Ez alatt a három év alatt kigyógyított egy olyan jellemhibából, amibe az egzisztencia elvesztése végett kerültem.

Miért kellene fenyegetőznöm? Szerintem elég büntetés neked az, amilyen vagy. S ha azt akarod, hogy valaki megátkozzon, keressél olyat, aki ebben leli örömét.
Megtérés nélkül meg nem én mondalak gonosznak, hanem Jézus beszéde. Lehet, hogy újdonság, de Jézus mondott ilyeneket. Sőt nekünk is azt mondta, hogy hirdessük a megtérés szükségességét. Neked ebben nem velem, hanem pl. Pál apostollal van vitád, aki úgy beszélt a megtérés előtti állapotról, mint Istennel való ellenségeskedés, a gonoszságban gyönyörködő értelem miatt. S ő meg tényleg mondott átkot azokra, akik az evangélium megtérésre hívását el akarják ferdíteni. (De ő sem gyönyörködött az anathemákban.)

Előzmény: Hormon Gyula (1327)
Hormon Gyula Creative Commons License 2000.07.21 0 0 1327
És nekem akkor miért kellene eredetinek lennem? Ha Te csak a "Hogyan rágalmazz" c. lemezt nyomod?

Jó, de legalább ezt nem nyomták a kezembe, és nem utasítottak, hogy ez alapján agitáljak. Ezt a lemezt magam szereztem, mégha magát a zenét nem is én találtam föl.

Megtérésem után, életem egy adott korszakában volt az, amiről írtam.

Nagyon jó, hogy megerősítesz, mert én is ugyanarról írtam: megtérésed körülményeiről. És egyben utaltam rá, hogy - alapvetően különböző jellemünknek köszönhetően - én immunis vagyok arra a brutálvulgáris zombitoborzó sablonra, amit te akkor bevettél, majd most ellenem próbáltál bevetni. Engem - veled ellentétben - nem vesz le a lábamról, ha valaki mutat egy szektát, amely tanaiban összhangba hozza Krisztust a harácsolással.

Ha visszanézed az előző írásodat megtérésed körülményeiről, alapvető ellentmondásokat fogsz találni a mostanival. Talán ezt rugalmasságodnak kell betudnom: látván, hogy az előző konzerv-érveid hatástalanok, most ugrottál egy fejezetet a kisokosodban. Csak rajta, folytasd.

Félreértések elkerülése végett nem az a célom, hogy minél jobban kiakadj. Legfeljebb meglep, hogy éppen abban fedezted fel a máz lehullását, ahol szvsz tényleg "mázt" vettem fel. Ugyanis tudatosan egy olyan formában válaszoltam, amit Jézus használt a farizeusok ellen.

Én nem akadok ki (ilyesmiktől). A máz lehullását ott véltem felfedezni, ahol gonosznak, rosszhiszeműnek (már-már ellenségnek) neveztél. Kíváncsian várom a folytatást, az átkokat, a fenyegetőzést stb.

Előzmény: KRI (1326)
KRI Creative Commons License 2000.07.20 0 0 1326
És nekem akkor miért kellene eredetinek lennem? Ha Te csak a "Hogyan rágalmazz" c. lemezt nyomod?

Megtérésem után, életem egy adott korszakában volt az, amiről írtam.
Megtérésemről már írtam a fórumon. (Ho máshol vali-fil: "Miért szeretem a Hit Gyülekezetét c. topic (88)) Éppen az ellenkezője igaz, mint amit te gondolsz. Boldog ember voltam. A lehetőségeim és a vágyaim harmóniában voltak. Egyszerűen Isten megszólított úgy, ahogy csak ő tudott, mert olyat mutatott felém, amit senki nem tudott rólam. Olyan "titokra" vetített fényt, amibe soha senkit nem avattam be, de életemben határozottan jó volt és nagyon meghatározó, mind máig. Azóta számos ilyen és hasonló élményem volt.

Félreértések elkerülése végett nem az a célom, hogy minél jobban kiakadj. Legfeljebb meglep, hogy éppen abban fedezted fel a máz lehullását, ahol szvsz tényleg "mázt" vettem fel. Ugyanis tudatosan egy olyan formában válaszoltam, amit Jézus használt a farizeusok ellen.

Előzmény: Hormon Gyula (1323)
Törölt nick Creative Commons License 2000.07.20 0 0 1325
Éjjen a Németh Sándor!
(X)

Bubisnak sok szeretettel Sumértól!

Előzmény: bubis (1324)
bubis Creative Commons License 2000.07.20 0 0 1324
Kedves Laszlo!

Nem tudom, hogy te ismered-e a Bibliat, elfogadod-e ha ezzel ervelek, vagy keresztenynek vallod-e magad (valailyen ertelemben), en mindenesetre szeretnem nehany nagyon sulyos tevedesedre felhivni a figyelmedet, es foleg a Bibliaval fogok ervelni.

Mi mindannyian Isten gyermekei vagyunk, mindannyian "Homo Sapiens Sapiens" fajhoz tartozóak vagyunk.

Ezzel szemben:

"Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek" (Jan. 1.11)

Ebbol vilagos, hogy egy ember nem lesz Isten gyermeke, csak ha befogadta Jezust. Eredendoen csak teremtmenyek vagyunk.

Ez a rasszizmus alapja. Én más, jobb, kiválaszott.

Szerintem pedig ez a (vallasi) antiszemitizmus egyik nagy hazugsaga, es ha ugy tetszik alapja. A kivalasztottsag nem valamifele erdem alapjan tortent, es nem jelent semmifele felsobbrenduseget. Ezt fontos lenne megerteni.

Az isten mentsen meg minket attól, hogy az ő életmódjukat ránk kényszerítség.

Kivancsi vagyok, hogy te hiszed is, hogy ennek van veszelye, vagy pontosan tudod, hogy ez mekkore demagogia.

Ez a lényege a HGy-nek, ez a feladata! A zsídóságot az emberiség főlé emelni.

Brrrrr. Ilyen elvakult szoveget! Gondolkodol is, mikozben irsz?

Úgy nevelnek benneteket, hogy nem látjátok a különbséget az igaz és a való között. Miközben Kriszutsról prédikálsz, prédikálnak aközben kirekesztitek az emberíség nagyobb részét a Ti világotokból, magatoknak.

Megmondanad, hogy ez miben nyilvanul meg? Foleg, hogy mi a kulonbseg az igaz es a valo kozott! :)

Higgyél az emberben és magadban.

"Ezt mondja az Úr: Átkozott az a férfi, a ki emberben bízik és testbe helyezi erejét, az Úrtól pedig eltávozott az ő szíve!" (Jeremias 17.5)

Udv.
Andras

Előzmény: Gonda László (1319)
Hormon Gyula Creative Commons License 2000.07.20 0 0 1323
"...folyik belőled a betanult szöveg, ahelyett, hogy gondolkodnod kellene, hogy miért is olyan jó hitesnek lenni.

Betanult szövegre betanult szöveg. Vedd már észre, hogy amit írsz 0 - azaz nulla - újdonság nincs.

Nem azért írok, mert eredeti akarok lenni. Hanem kíváncsi lennék az érveidre. De ehelyett csak a belső használatra kiadott "Hogyan agitálj?" c. kisokosodból másolsz be részleteket.

Te tényleg nem vagy komplett! :DDDDD
Amit idézel tőlem múlt idő és egy szorult helyzetemben való jellembeli hiányosságom megnyílvánulása volt.
Gratulálok, hogy azt veted szememre! Elmondtam, hogy a jellembeni változást követte az egzisztenciális felemelkedés. Ma elégedett alkalmazottaim vannak.

Nem vetek a szemedre semmit. Csak megírtam, hogy az elbeszélésed alapján hogyan lehet elképzelni a "megtérésed" körülményeit. ("Egzisztencia nélkül bámultam a plafont. Unalmamban belelapoztam a Szentírásba, ahol több helyen is szerepelt a "pénz" szó. Veszettül imádkoztam három évig Istenhez a pénzért, mígnem rájöttem, hogy rossz úton járok. Akkor stratégiát változtattam, és azóta félig-meddig meggazdagodtam.")

"Na, kezd végre lehullni rólad a máz. Csak így tovább, tényleg kíváncsi vagyok, milyen egy hites valójában."
Ezt meg nem tudom mire vélni? Úgy gondoltam, hogy éppen erre fogsz a leginkább kiakadni. Vagy ez kiakadás volt?

Nem, sajnos nem. Attól, hogy te annak képzeled, még nem lesz kiborulás. Ez biztatás volt.

Előzmény: KRI (1320)
Hormon Gyula Creative Commons License 2000.07.20 0 0 1322
S ha a mai generáció nem néz szembe a holocausttal, meg fog ismétlődni. Bár szvsz meg fog ismétlődni.

Már meg is ismétlődött egy párszor. Bár szvsz már meg is ismétlődött egy párszor.

"A legtöbbet pont a zsidóságnak ártotok ezzel az őrülettel."
Ilyenekre mondta egyszer TGM, hogy akik ezt mondják: "HAZUDNAK!" (Ő kiabált, nem én.)

Én csak csendesen teszem hozzá: hazudik.

Előzmény: KRI (1321)
KRI Creative Commons License 2000.07.20 0 0 1321
Hello Gonda László!

Elmondtam már, mások is elmondták, újra elmondom, mások is újra elfogják mondani stb stb stb
A kiválasztottság tény. Nem én válaszottam ki őket, nem a Hit Gyülekezete és nem is maguk a zsidók válaszották ki magukat. De ez nem jelenti azt, hogy a zsidó, mint nép és a zsidó, mint ember magasabbrendű nemzet/ember lenne, jobb nemzet/ember lenne. isten is megmondta nekik, hogy nem azért választotta őket, mert olyan nagy nép lenne, vagy jó nép lenne, hanem egy ember - névszerint Ábrahám - iránti visszavonhatatlan jókedve miatt, aki minden rossz körülmény ellenére tökéletes bizalmat mutatott aziránt az Isten iránt, akit soha nem látott. Akiben megtalálta azt az egyetlen embert a földön, aki a feltámadásba vetett hite miatt felmerte volna áldozni Izsákot, a fiát - akiben (és nem másban) adatott neki az ígéret, hogy nagy néppé lesz. Isten választása azért esett Ábrahámra, mert benne ebben önmagával rokonviselkedést látott, mert maga Isten viszont fel is áldozta Fiát az emberiségért.
Ezért mind Izrael szenvedése, mind majdani dicsősége ennek az előképnek a hírdetése miatt volt, van és lesz. Isten ellenségének pedig világosak a szándékai. Ha meg tudná semmisíteni a zsidóságot, akkor Isten nem tudná beváltani a nekik szóló örökérvényű ígéreteit, ezáltal bizonyítható lenne, hogy Isten hazug. Hogy ebben ki melyik oldalon tevékenykedik haszonnal ill haszontalanul, azt ítélje meg ki-ki. Egy biztos, Isten nem ember, hogy szavát visszavonja és nem embernek fia, hogy hazudjon.
Nem vagy másodrangú ember. Nincs másodrangú ember. Két külön dologról beszélünk.

Olvastam Mester Ákos manipulatív cikkét és meg is írtam neki véleményemet. Más is.
"Minden európai nép gyűlöletét prédikálja..." Ja. Csak az az érdekes, hogy senkivel nem találkozol a Hit Gyülekezetében, aki bármelyiket is gyűlölné. Akkor vagy rosszul manipulál, vagy nem manipulál, hanem egy igen csak kiragadott dologról van szó. Ha jól emlékszem a németeket nem is mondta! Szvsz azért, mert ott komoly szembenézés történt a múlttal. Egyébként a későbbi európai választások fényében még aktuális is volt. Sőőőt, ha jól emlékszem éppen nem is 55 évvel ezelőtti dolgokról volt szó! Spanyolország és Portugália említettek és Franciaország (ahol ma is igen komoly a szélső jobboldal ereje).
Ja és már évek óta elítéli.
S ha a mai generáció nem néz szembe a holocausttal, meg fog ismétlődni. Bár szvsz meg fog ismétlődni.

"A legtöbbet pont a zsidóságnak ártotok ezzel az őrülettel."
Ilyenekre mondta egyszer TGM, hogy akik ezt mondják: "HAZUDNAK!" (Ő kiabált, nem én.)

Előzmény: Gonda László (1319)
KRI Creative Commons License 2000.07.20 0 0 1320
Hali Hormon!

Hogy rá nem szoktattak az biztos. :DD

"...folyik belőled a betanult szöveg, ahelyett, hogy gondolkodnod kellene, hogy miért is olyan jó hitesnek lenni.

Betanult szövegre betanult szöveg. Vedd már észre, hogy amit írsz 0 - azaz nulla - újdonság nincs.

"... hátha megérted végül valamelyik gondolatomat"
Ami nincs, azt nem lehet megérteni.

Te tényleg nem vagy komplett! :DDDDD
Amit idézel tőlem múlt idő és egy szorult helyzetemben való jellembeli hiányosságom megnyílvánulása volt. Gratulálok, hogy azt veted szememre! Elmondtam, hogy a jellembeni változást követte az egzisztenciális felemelkedés. Ma elégedett alkalmazottaim vannak.

Kit érdekel, hogy elsárgulsz-e az irigységtől? Ha Te azt gondolod (ja lehet, hogy azt nem is szoktál), hogy azért írtam, akkor rosszabb nálad a helyzet, mint gondoltam.
Egzisztencia nélküli, betegesen pénzéhes? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd
Csak ennyit. Szvsz Te vagy aki nem olvasol.
De ha nincs is olyan nagy egzisztenciám, akkor is van éppen elég a Gyülekezetben, akinek van, ezért is hülyeség amit mondasz.

Na, kezd végre lehullni rólad a máz. Csak így tovább, tényleg kíváncsi vagyok, milyen egy hites valójában.
Ezt meg nem tudom mire vélni? Úgy gondoltam, hogy éppen erre fogsz a leginkább kiakadni. Vagy ez kiakadás volt?

Előzmény: Hormon Gyula (1318)
Gonda László Creative Commons License 2000.07.20 0 0 1319
Kedves KRI!

Mégis hozzászólok, mert ez igen lényeges.

"Hát talán azért, mert nem mi neveztük ki a zsidóságot választott népnek. Hanem a zsidóság azért lett zsidóság, mert választott nép. "

Ez a lényege a HGy-nek, ez a feladata! A zsídóságot az emberiség főlé emelni. A legtöbbet pont a zsidóságnak ártotok ezzel az őrülettel. Mi mindannyian Isten gyermekei vagyunk, mindannyian "Homo Sapiens Sapiens" fajhoz tartozóak vagyunk. A tehetséges zsidó nép az etalon? Tessék mondani akkor én egy másodrangú ember vagyok? Egy nem kiválaszott? Akkor a gyerekeim is azok? Születésüknél fogva?

Ez a rasszizmus alapja. Én más, jobb, kiválaszott. És a többi... ott a porban lenn, akikre csak a tizenkét parancsolat vonatkozik. A kiválasztott (a zsidóság kb 10-15%a hiszi ezt!) népre pedig a 600 valamennyi "micva" vonatkozik. Reggeltől estig, az élet kezdetétől a végéig csak ezek betartása tölti ki az életüket. Jeruzsálem ortodox zsidó férfiainak 75%-a nem dolgozik semmit, csak rituáléival foglalkozik. Az isten mentsen meg minket attól, hogy az ő életmódjukat ránk kényszerítség. Vagy akárcsak az Izraelben élő normális, magunkfajta csak hétköznapi boldogságot kereső zsidó emebrtársainkat, aminek azért nagyobb a valószínűsége.

Nem olvastad az "ízig-vérig szadeszes " Mester Ákos cikkét pár hónapja a 168 órában? Talán neki elhiszed. Abban elitélte a HGy-t, mert minden európai nép gyűlőletét prédikálja a holokauszt miatt. De milyen későn itélte el? Miért nem évekkel ezelőtt? Az 55 évvel ezelőtti emberek egy részének bűneiért a mai generácíót elitéln? Hol van az "SzDSz-elnök Úr" Árpi bácsitok gyűlölet törvénye? Az is csak a kettős mérce szerint készült?

Úgy nevelnek benneteket, hogy nem látjátok a különbséget az igaz és a való között. Miközben Kriszutsról prédikálsz, prédikálnak aközben kirekesztitek az emberíség nagyobb részét a Ti világotokból, magatoknak. Nálam nem fog sikerülni, de vannak sokan akik megtéveszthetők. Te is aldozat vagy, bár igyekszel, de a feladatodat el kell végezzed. Jól csinálod, de a lényeget nem tudod Te sem eltakarni, mert az nem a Tiéd.

Higgyél az emberben és magadban.

Előzmény: KRI (1310)
Hormon Gyula Creative Commons License 2000.07.19 0 0 1318
Kedves KRI!

Téged tényleg leszoktattak a gondolkodásról. :o
Nyílván az alkoholista összefüggésről mondtam, hogy tök hülyeség.

Én nem veszek részt tudattréningeken és "továbbképzéseken". Engem se rászoktatni nem tud senki a gondolkodásra, se leszoktatni róla. Alkoholista összefüggést én soha nem említettem, csak analógiát (hasonlatot), de látom, hogy ez továbbra is nehézséget okoz neked.

Mellesleg eddig még egyetlen önálló gondolatoddal sem találkoztam.

Minek írok, ha nem olvasod elég figyelmesen? Pedig csak akkor hatásos gyakorlat az agitáció a hited megerősítésében, ha érveket ütköztetsz érvekkel. Így csak letudod a kötelező penzumot, folyik belőled a betanult szöveg, ahelyett, hogy gondolkodnod kellene, hogy miért is olyan jó hitesnek lenni. Mit fog szólni az Istened, hogy itt linkeskedsz?

De azért csak próbálkozz, fog az menni. :DDD
(Ez alatt még nem is feltétlenül egyetértést értek, ha esetleg ilyen magaslatokig fel tudsz kapaszkodni.)

Ha te mondod, akkor még próbálkozom, hátha megérted végül valamelyik gondolatomat. (És sajnos nem tudok a szintedre felkapaszkodni.)

Pénzügyek:
Ha már anyagiassággal vádolsz, akkor olvasd el mégegyszer, hogy miket írtál te és miket én a pénzről. A természetedről mindent elmond ez az elszólás: "Több éves keresztény voltam már és olyan álmokat kergettem, hogy Istennel milliomos is lehetek, hiszen számos igét találtam ezzel összefügésben." Nincs is szükség arra, hogy minősítsem.

Hamarosan munkám lett, jövedelmem, autóim, korlátlan net-hozzáférésem itthonról, 2 számítógép és tisztes megélhetés, növekvő tendenciával. Milliomos nem lettem, de elégedett az vagyok.

Hát bizisten, mindjárt elsárgulok az irigységtől. Ezt az utat tovább ne erőltesd a meggyőzésemre, mert nem mindenkit lehet bepalizni a pénz ígéretével, csak a hozzád hasonló (egzisztencia nélküli) beteges pénzsóvárokat. Az alapfizetésem ugyan nem sok (közalkalmazottként Magyarországon), de ha a szükség úgy hozza, bőven van olyan képzettségem, amivel egy hónapon belül elhelyezkedhetek 5-10-szeres fizetésért akár itthon, akár külföldön.

Ezért is fröcsögtök ti annyira, amikor mások nem. Bizonyság ez ti ellenetek, a ti gonoszságotok ellen és ezt nem szeretitek hallani. Mert amikor ilyenről hallotok, más nem is tud beugrani, mint a rosszhiszeműség. S bizony nem oknélkül. Ilyenek vagytok ismeritek magatokat és én is ebből tértem meg - többek között - anno.

Na, kezd végre lehullni rólad a máz. Csak így tovább, tényleg kíváncsi vagyok, milyen egy hites valójában.

Előzmény: KRI (1317)
KRI Creative Commons License 2000.07.19 0 0 1317
Téged tényleg leszoktattak a gondolkodásról. :o
Nyílván az alkoholista összefüggésről mondtam, hogy tök hülyeség.

"... de csak nemrég kezdtem."
Akkor érthető. Talán még elnézőbb is leszek. :)
Vagy mégsem, hogy szokjad. :)
Mellesleg eddig még egyetlen önálló gondolatoddal sem találkoztam. De azért csak próbálkozz, fog az menni. :DDD (Ez alatt még nem is feltétlenül egyetértést értek, ha esetleg ilyen magaslatokig fel tudsz kapaszkodni.)

Kívánom, hogy éld át néhányszor. Nekem már volt szerencsém hozzá. Izgalmas dolog ráeszmélni - mint egykori materialista kövület én tudhatom is igazából -, hogy nem mindent az önérdek mozgat. De skatulyából nézve én is tudom, nehéz elhinni.
Az Istenem nem imádja a pénzt, hanem adja, ahogy akarja. S adományommal azt fejezem ki, hogy elismerem: Ő adta. S ha valami megmenthet a pénzfüggéstől, az éppen ez. Ha van egy pénznél nagyobb érték.
Kicsit unalmas mesélni többször ugyanazt, de érted még ezt is. :)
Több éves keresztény voltam már és olyan álmokat kergettem, hogy Istennel milliomos is lehetek, hiszen számos igét találtam ezzel összefügésben. Míg imádkozás közben Isten megállított. Megmutatta, hogy mire költenék azokból a milliókból, amivel felé egyszer - mint tálentumokkal - el kell számolnom. Voltak nekem is gondolataim a Csarnok építésének támogatásáról, karitatív dolgokról, látszólag nem is öncélú tervek voltak. Meg voltak természetesen öncélúk is. De amit megláttam akkor az az, hogy igazából ez így csak tékozlás lenne. Ekkor azt mondtam: "Köszönöm, hogy nem vagyok milliomos". Hozzáteszem, hogy mindezt olyan állapotban, amikor semmiféle jövedelmem nem volt már 3 éve. Itt egy jellemi változáson mentem keresztűl. Hamarosan munkám lett, jövedelmem, autóim, korlátlan net-hozzáférésem itthonról, 2 számítógép és tisztes megélhetés, növekvő tendenciával. Milliomos nem lettem, de elégedett az vagyok. S miután Isten azt mondja, hogy az istenfélelem megelégedéssel hasznos, nekem ez alapjáraton elég. Ha több lesz, akkor is Istennek adok dícsőséget, akár a számmal, akár adománnyal és tizeddel, de leginkább szívvel. Ha ez marad, akkor is. De mégha nem lenne semmim, akkor is, már a puszta életemért is.
S tőlem Te azt gondolsz, amit akarsz. De 100%-ig biztos vagyok benne, hogy Németh Sándor is átment az Élet ezen iskoláján.

"Ha véletlenül nekem adnád azt a pénzt (és nem fröcsiszájnak), az nem fejezné ki az Isten iránti tiszteleted?"
Figyelembe véve, hogy inkább Te vagy Frócsiszáj, inkább nem. De ne aggódj, még arra is sor kerűlhet. Mivel a pénz, ami rám van bízva, nem a magamé, hanem Istené, még az sem elképzelhetetlen, hogy éppen arra indít, hogy neked adjak. Ezt ne vedd semmiképen ajánlattételnek, mert magamtól soha. :) De ha az én Uram, aki a vérével vásárolt meg engem, arra indít, akkor a hű sáfár akkor jár el jól, ha megteszi. Volt már ilyen is számos alkalommal. De erről nem fogok többet szólni.

"Természetesen, mint az emberi civilizáció egyik játékosa. De lehetőleg nem viszem túlzásba."
Az emberi civilizáció alapjáraton túlzásba viszi. Ezért is fröcsögtök ti annyira, amikor mások nem. Bizonyság ez ti ellenetek, a ti gonoszságotok ellen és ezt nem szeretitek hallani. Mert amikor ilyenről hallotok, más nem is tud beugrani, mint a rosszhiszeműség. S bizony nem oknélkül. Ilyenek vagytok ismeritek magatokat és én is ebből tértem meg - többek között - anno.

Szabaddemokrata őrség. :DDDDDDDDDDDD
Hoool?!
Ha ezt még 88-90 környékén mondtad volna, akkor hagyján, de ma? Ugyan. Yoól bemesélték ezt nektek, van ám elleségkép. De ez nem szokatlan, hiszen 98-óta nagyon tudatosan megy az ország két részre szakítása.
Pénz van?? Még magunknak se elég, nem hogy politikai célokra! Örülünk, ha fenntatjuk az intézmnyeinket, meg ha kifizetjük a kölcsönszerződésben vállalt kötelezettségeinket. Ja és persze még mindig építkezünk, mer' a hely má' kevés. Konferenciákra azér' nem járok, mert nincs hely. :) :(

Előzmény: Hormon Gyula (1316)
Hormon Gyula Creative Commons License 2000.07.19 0 0 1316
"OK. Tehát nem akartak uralni, nem is uraltak, te önszántadból vsizont sokat áldoztál rájuk. Meg tudod ennek az "alkoholista" analogonját egyedül is fogalmazni vagy segítsek? "

Már ne is haragudj, azért ez tök hülyeség. Miért következne ebből az, amit Te állítazs?

Én itt egyedül azt állítom, hogy "te önszántadból sokat áldoztál rájuk". Ez hülyeség lenne?

Te gondolkozni is szoktál, vagy csak nyomod a sódert? Vagy mi kényszerít téged erre? Valami függés ez nálad? Aha (!) .... lehet, hogy azért gondolkozol így, mert magadból indulsz ki?

Több sóder, és kevesebb (önálló) gondolkozás. De nálam legalább az is van. Aztán kényszerről nem beszélnék, inkább élvezetről. Függés? Még lehet belőle, de csak nemrég kezdtem.

El sem tudod képzelni, hogy valaki valakinek pénzt ad, csak azért, mert szeret valakit.

Ezt nagyjából vállalom. Rendszerint jobban esik, ha tudom, hogy milyen célra adom/kérem a pénzt, mert akkor kevésbé gusztustalan az egész. De ízések és pofonok: elhiszem, hogy a te istened imádja a pénzt, és az iránta érzett szeretetedet tízezresek suhogából következteti ki.

Hátha még Isten iránt fejezi ki a tiszteletét.

Ha véletlenül nekem adnád azt a pénzt (és nem fröcsiszájnak), az nem fejezné ki az Isten iránti tiszteleted?

Amit még az sem tenne hiábavalóvá, hogyha valóban megcsalattatnék. Hát mégha erről szó nincs. Nem függsz Te egy kicsit a pénztől?

Természetesen, mint az emberi civilizáció egyik játékosa. De lehetőleg nem viszem túlzásba.

Megmosták vele az agyadat? S rögtön jelentkezik az elvonási tünet, ha a legkevesebb veszély fenyegeti? S annyira így van ez, hogy még másoknál is félted?

Nem is annyira a te pénzedért (vagy a sajátomért) aggódom, hanem a Hitgyüliéért. Az zavar, hogy komoly forrásokhoz juthat egy elmebeteg által irányított, fanatistákból álló hadosztály. Aggaszt, hogy egy szabad demokrataőrséget akar valaki (nem is akárki) ma felállítani Magyarországon, és különösen aggaszt, ha már a pénze is megvan rá.

Előzmény: KRI (1313)
MorpheuS Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1315
Ha Izrael is csak egy néhány háztömbnyi városállam lenne, hadsereg nélkül, nem aggódnék.
Előzmény: Ariel (1314)
Ariel Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1314
morpheus!

nem fogsz ilyen egyszruen kiterni a kellemetlen kerdesek elol!
a vatikan es a magyar r.k. felekezet viszonya nem zavar? pedig az nem idegbeteg emberek kitalacioja. az maga a valosag. a katolicizmusnak van allama. a te altalad mondottakkal akkor celszeru lenne megbeszelest folytatni a katolikusok kitelepitesere...
nah, erre varj gombot! ez a szimpla kovetkezmenye ha hulyeket beszelsz. olyan konyu rajtad fogast talalni, hogy az mar ciki..

Előzmény: MorpheuS (1308)
KRI Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1313
"OK. Tehát nem akartak uralni, nem is uraltak, te önszántadból vsizont sokat áldoztál rájuk. Meg tudod ennek az "alkoholista" analogonját egyedül is fogalmazni vagy segítsek? "

Már ne is haragudj, azért ez tök hülyeség. Miért következne ebből az, amit Te állítazs? Te gondolkozni is szoktál, vagy csak nyomod a sódert? Vagy mi kényszerít téged erre? Valami függés ez nálad? Aha (!) .... lehet, hogy azért gondolkozol így, mert magadból indulsz ki? El sem tudod képzelni, hogy valaki valakinek pénzt ad, csak azért, mert szeret valakit. Hátha még Isten iránt fejezi ki a tiszteletét. Amit még az sem tenne hiábavalóvá, hogyha valóban megcsalattatnék. Hát mégha erről szó nincs. Nem függsz Te egy kicsit a pénztől? Megmosták vele az agyadat? S rögtön jelentkezik az elvonási tünet, ha a legkevesebb veszély fenyegeti? S annyira így van ez, hogy még másoknál is félted? Féltsed csak a magad pénzét, de még inkább magadat, mert az veled együtt fog elmúlni, s úgy mész ki a világból, ahogy bejöttél. S azon túl már semmi hasznát nem fogod látni ... sőt, ha a függésre gondolok ...

Előzmény: Hormon Gyula (1312)
Hormon Gyula Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1312
Na most mi van, vonjam vissza? :)

Ugyan már, barátom! Egyértelműen tisztáztuk, hogy az én hibámból alakult így, és már elnézést is kértem érte.

De ez az alkoholista példa visszafelé is igaz, ugye? Te is meg tudod őrizni önállóságodat a koncepciózus híresztelések között? Nekem már az "atombomba" értelmezés kapcsán is úgy tűnik nem így van.

A Hitgyülis életérzéssel kapcsolatban természetesen nem vagyok olyan jól informált, mint te. De nem is erre céloztam a példámmal, hanem az élet minden területére, például a következőre:

Nem tudom összeszámolni [a HGy-re költött pénzt és energiát]. Nem is áll szándékomban.

OK. Tehát nem akartak uralni, nem is uraltak, te önszántadból vsizont sokat áldoztál rájuk. Meg tudod ennek az "alkoholista" analogonját egyedül is fogalmazni vagy segítsek?

Jó majd beszerzek egy videófelvételt. Aztán kielemzem.

Ha az ciánnal kínzott egerekre utalsz, akkor jó kéjelgést kívánok, csak nehogy elszakadjon a szalag a sok visszajátszástól. Ha nem, akkor mire?

Előzmény: KRI (1310)
Almaital Returns Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1311
Én elvagyok más férfiak nyála nélkül is.

Pedig Németh Sándor nyála maga a Szenteltvíz :->>>

Előzmény: Hormon Gyula (1305)
KRI Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1310
Kedves Hormon Gyula! HGY :))

Ha ez a benyomásod alakult is ki, elnézést, nem szándékosan tettem.

Na most mi van, vonjam vissza? :)

Ha valóban meg tudod tartani az önállóságodat (vagy annak érzetét), az jó. (Megjegyzem, sok alkoholista érez hasonlóképp, amikor pedig kívülről már egész másképp fest a dolog.)

Meg tudom őrizni.
De ez az alkoholista példa visszafelé is igaz, ugye? Te is meg tudod őrizni önállóságodat a koncepciózus híresztelések között? Nekem már az "atombomba" értelmezés kapcsán is úgy tűnik nem így van.

Nem tudom összeszámolni. Nem is áll szándékomban. Fordítottam ingyen munkát is - 2 évig a karitatív szervezetében, csarnok építésnél, s a kopogtató cédulagyűjtésben is (de itt átfedés van, mert ízig-vérig szadeszes vagyok).
De tudod mit, idemásolom egy hozzászólásom a vali-filiből "Miért van enyyi Hit Gyülis a fórumon" c. topicból:

"Tehát, ha valaki kényszernek, manipulatív dolognak érzi, gondolja akár az adakozást is, én - akit CSerfa nekem írott emilében olyannak nevez, akiben a Hit Gyülekezete a legerőteljesebben (de legalább egyik) jelenik meg a fórumon - tehát én mondom: NE TEGYE! Mert bűnt fog elkövetni! Saját lelkiismeretének csak árthat.

Viszont ha valaki képes hitből és örömmel adakozni, annak én örülni fogok. Mert "a jókedvű adakozót szereti az Isten". Ha Isten szereti, én miért ne tenném?"

Nincs kétségem afelől, hogy bele lehet ebbe is magyarázni sok mindent. De talán a legegyszerűbb úgy venni, ahogy írtam.

Ez jópofán hangzik. De miért nem - mondjuk - a szemüvegeseket neveztétek ki szent tehénnek? Vagy ha szemüveget túl könnyű beszerezni, akkor miért nem a 0-ás vércsoportúakat?
Hát talán azért, mert nem mi neveztük ki a zsidóságot választott népnek. Hanem a zsidóság azért lett zsidóság, mert választott nép.

Jó majd beszerzek egy videófelvételt. Aztán kielemzem.

Én nem szégyelltem!
Csak az én értelmezésemben az átértékelés ezt jelentette.
Miután világos lett, hogy Te máskép gondolod, elmondtam máshogy is. Sőt két féle képpen, ogy biztos legyen.

Előzmény: Hormon Gyula (1309)
Hormon Gyula Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1309
Kedves KRI!

Örülök a hangnem változásnak. :)

Ha ez a benyomásod alakult is ki, elnézést, nem szándékosan tettem. :-)

Sem érzelmeimet, sem tudatomat nem uralja. Nem Németh Sándorhoz, hanem Jézus Krisztushoz tértem meg.

Ha valóban meg tudod tartani az önállóságodat (vagy annak érzetét), az jó. (Megjegyzem, sok alkoholista érez hasonlóképp, amikor pedig kívülről már egész másképp fest a dolog.)

De sosem találkoztam olyannal - immár 10 év alatt -, hogy bármit is uralni akartak volna belőlem.

Össze tudnád számolni, hogy mennyi pénzt áldoztál eddig - persze szigorúan önkéntes alapon - a Hitgyülekezetre (adományok, tankönyvek, tanfolyamok, stb.)? És mennyi ingyen munkát fordítottál a HGY-re (agitáció, építkezés stb.)? És ha nem titok, megosztanád ezen adatokat velünk?

Nyílván nem azért kellenek neki - és nekem is - a fegyverek. Erre ajánlanám elolvasásra az Efézusi levél 6. részét. Meg még van jónéhány igerész.

Ez most nem fog menni.

Dávid 3000 évvel ezelőtt mondott imája örökérvényű. Mint minden a Bibliában. Jézus azt mondta, hogy "míg az ég és a föld el nem múlik" azokból semmi el nem töröltetik. A franciáknál úgy emlékszem egy politikus volt kikezdve náci múltja miatt.

Az általam hozott (bár áttételes) idézet nem ezt írta, hanem hogy "a portugálok, az olaszok és a franciák fasiszták!". Ez kicsit mást jelent, mint az egyik politikus náci múltját kikezdeni. Ha soha sem hangzott el, amit írtam, akkor mondd azt. Én nem fogom tudni cáfolni (hiszen nem csüggök folyamatosan NS ajkain), de remélhetőleg lesznek, akik helyretesznek téged, ha véletlenül félrebeszélnél.

De viszont. Hiszek egyfajta módon a kollektív bűnösségben, ahogy Jézus - ígérete szerint - a történelem egy szakaszában ítéletet fog tartani a nemzetek fölött. Különösen az akkori - előre nem ismert - generációt fogja érinteni. Akkor nemzetek fognak eltűnni, akár kicsi lesz ez, akár nagy. A viszonyítási alap pedig - igeértelmezésem szerint - a zsidókhoz való viszony lesz. Akik "Jézus testvéreivel" jól bánnak, azok kegyelmet nyernek. Ha van megkülönböztetett bánásmód zsidó honfitársainkkal, akkor ez ezért van. Ezért éleshang velünk szemben a zsidók iránti ilyen értelmű szimpátiánk hazaárulásként, nemzetietlenként való értelmezése.

Ez jópofán hangzik. De miért nem - mondjuk - a szemüvegeseket neveztétek ki szent tehénnek? Vagy ha szemüveget túl könnyű beszerezni, akkor miért nem a 0-ás vércsoportúakat?

Mert ha igaz az értelmezésünk, akkor az elkövetkező ítéletkor éppen az mentheti meg hosszútávon nemzetünket, hogyha ez az értelmezés a domináns.

Most már csak egy dolog jöhet közbe: ha véletlenül nem igaz az értelmezésetek.

arab terrorista
Átértékelés röviden: nem igaz.
Átértékelés kicsit hosszabban: Egyértelműen idulati kiszólás volt.

Szóval visszavonta. Elismerte, hogy tévedett. Ez inkább erény, mint szégyellni való. De miért féltél ennyire megírni egyenesen, hogy NS elgaloppírozta magát? Hiszen teljesen önállóan alakítod ki a véleményed, nem?

Előzmény: KRI (1291)
MorpheuS Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1308
Mi lenne? A Szentatya köszöni jól van.
Előzmény: Ariel (1307)
Ariel Creative Commons License 2000.07.18 0 0 1307
morpheus!

es mi van vatikannal? :DDDDDDDDDD

meselj meg!
meg meg meg ennyi nem eleg...

Előzmény: MorpheuS (1306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!