Keresés

Részletes keresés

zola Creative Commons License 1999.06.22 0 0 58
Meg a masik hogy allitolag a biologiai orank 25 oras napi periodusu (barlangaszokkal teszteltek), igy normalis korulmenyek kozott minden nap egy oraval kesobb kellene felkelni ... :-)))
zola Creative Commons License 1999.06.22 0 0 57
minel tobbet :-) de legalabb 9 orat es ebed utan is egy kicsit (sajna nem lehet). Egyebkent evszaktol es idojarastol is fugg meg egyebektol, de ha felebredek ejjel, nem tudok reggelig visszaaludni es nem is vagyok faradt csak masnap ebed utan :-). Ezert alszom fuldugoval mint a nagyneni, konnyebben hozza lehet szokni mint az ejjeli felebredeshez
Ahhoz mit szoltok hogy a vizagy allitolag kb 2 oraval roviditi a szukseges alvasmennyiseget? En nem vettem meg eszre...
Elayne Creative Commons License 1999.06.22 0 0 56
Udv!

En akkor erzem jol magam, ha 9 orat alszom. Ez allitolag attol van, hogy alacsony a vernyomasom. Szeretnem, ha 6-7 eleg lenne, de nem megy.
Ebed utan amikor altatom a gyermekemet, sokszor en is elszunditok mellette.
A ferjem nem erti, neki eleg a 6 ora. Ja es en is nagyon feluletesen alszom, minden zajra felebredek.
Egyebkent mit gondoltok, fugg a felnottkori alvasi szokas attol, hogy kiskorodban mit szoktal meg?
Ugyanis arra gyanakszom, hogy azert alszok ilyen vacakul, mert gyerekkoromban mindig siri csend volt korulottem, ha aludtam, es ezt szoktam meg. A ferjem pedig zajban aludt, es most is kivaloan alszik minden kerulmenyek kozott.

Azert csak jol esik a 9-10 ora alvas. Az agyban reggelirol annyit, hogy jo dolog, de
en keptelen vagyok felebredni fel oraval hamarabb, hogy elkeszitsem, igy aztan en sem kapok.

pancho Creative Commons License 1999.06.22 0 0 55
Kevesebbet, mint szeretnék.
Bár volt idő, mikor kb. napi 5 órával voltam meg, néha 4 óra/hétre redukálva. igaz, jó 10 évvel idősebbnek is nézett mindenki a koromnál.
Denevér Creative Commons License 1999.06.22 0 0 54
Ugy álltalában 12-16-ot szoktam. Mivel szeretek meditálni, meg a maradék 8-10 órát olvasással töltöm és kell ez idő amig memorizálom a napi termést. Az utóbbi időben errefele hiánycikk az este, meg kezdek találni értelmes elfoglaltságokat, igy a 2-4 órával is kiegyezem. +persze a belső órám nem időre hanem fényre van hangolva, igy gyakorlatilag a melatonin elbomlik én meg csak fetrengtem egy jót. Ujabban szándékosan fárasztom magam (pl. biciglizéssel is) igy sokkal könnyebb elalszom.
MVR Creative Commons License 1999.06.22 0 0 53
Nekem 7 óra a standard, azzal jól érzem magam. Hét közben általában 5-6 óra sikeredik, és ez péntekre már eléggé megvisel.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.22 0 0 52
legeljebb=legfeljebb

Újlaki,
hol van ez a hely?
Vladys

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.22 0 0 51
a titok, hogy csak egy vagy legeljebb kétféle zoknit szabad venni, és akkor max. 3-at kell elohúzni a 30-ból! :))
Vladys
Előzmény: joy (49)
Bugi bacsi Creative Commons License 1999.06.22 0 0 50
Tegnap ejjel mintegy 2 es fel orat sikerult.
joy Creative Commons License 1999.06.22 0 0 49
Én is mélyen, és sokat tudok aluszni.
A nejem felületes alvó, sokat alszik, de nem pihen rendesen.
Csak azt nem értem, hogy a fenébe nem ébred föl, amikor dühöngve morgok, hogy nem találok 30 zokni között 1 párat!!!
Előzmény: Planney (44)
Arghonaut 2 Creative Commons License 1999.06.22 0 0 48
Ha minden jól megy (tehát belecsap a villám a PC-be - vagy legalább a modembe), akkor 12 órát irányoznék elő a tervben.
Sokszor van így. Mit gondoltok: kórosan sok idő ez?
Újlaki Creative Commons License 1999.06.22 0 0 46
10 óra alvás, 10 óra pihenés, 10 óra szórakozás...
Előzmény: Planney (-)
Yv Creative Commons License 1999.06.18 0 0 45
Nyugi! Én is sokat és mélyen alszom. Semmi nem ébreszt fel.
Illetwe... Wőlegényem sokat jár el este otthonról. Nyugodtabb nekem, ha amikor hazaér felhíw. (wagy csak ráfogom?) A lényeg, hogy felhíw, beszélünk, letesszük, aztán másnap yol leszidom, hogy miért is nem híwott. Elfelejtem. Wagyis álmomban beszélek Vele:) Pedig értelmes wagyok olyankor is. Mostanában felírom, ha beszélünk:)
Planney Creative Commons License 1999.06.18 0 0 44
Kedves Mr Spock,

Amellett, hogy ekkora hatalmas az alvásigényem, még nagyon mély alvó is vagyok. Erről a szobatársaim nagyon sokat mesélhetnének. Sem elalváskor nem zavar semmi zaj, mely mást borzasztóan irritál, sem álmomból nem lehet könnyen felverni. Én ilyen selejtes vagyok, úgy látszik. :-)
S amit még alvás kapcsán érdekesnek találok, hogy képes vagyok szinte programozottan ébredni. Azaz, ha nekem mit-tudom-miért fel kell kelnem 7 órakor, tök magamtól, bármi ébresztőóra igénybevétele nélkül felébredek. Annak ellenére, hogy ált. 11 óra környékén kelek.

Planney

Előzmény: Mr Spock (42)
Planney Creative Commons License 1999.06.18 0 0 43
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, kicsit megnyugtattatok, hogy nemcsak nekem van ekkora alvásigényem.
Kicsit tartok is attól, mi lesz, ha szeptembertől teljes munkaidőben kell dolgoznom. Egyetemista éveim alatt eléggé hozzá bírtam szokni a napi 10 órás alvásmennyiséghez. Akárhogy is nézem, egy 5 év alatt felvett szokásról van szó. Minderre rájön még az is, hogy én tipikus éjjeli bagoly vagyok, azaz -- ha rajtam múlik -- hajnali 2-3 óra előtt semmiképp nem szokom ágyba bújni. Ezt a kialakult életritmusomat is fel kell majd borítanom. :-(

Planney

Mr Spock Creative Commons License 1999.06.18 0 0 42
Kedves Planney,

Egyszer olvastam valahol, hogy egy közismert személyiség napi 3-4 órákat alszik? Hogy bírja ezt ki, ráadásul felelősségteljes munkakörben? Én ha nem kapom meg a napi 10 órámat (ne ussetek!),akkor már kész vagyok. Én vagyok elszállva, vagy a 8 óra tényleg kevés?

Te vagy elszallva. Fiatalabb koromban napi 4-5 orakat aludtam, es semmi bajom nem volt. De azt ugy, hogy agyukat dorgethettel a fejem mellett, es nem ebredtem fel. Most hogy mar nem vagyok olyan fiatal, a dolog eltolodott 6-7 ora fele, es duhos is vagyok magamra, hogy ennyi idot vesztegetek. Raerunk aludni halal utan.

Egyebkent enszerintem az alvas melysegetol fugg, es szokastol. Felesegem hosszu alvo, es figyelem hogy milyen nagyon feluletesen alszik, legy zummogese felebreszti.

Gabor

Előzmény: Planney (-)
hablaty Creative Commons License 1999.06.18 0 0 41
Sziasztok!
Én 9 órával vagyok tökéletesen fitt, 6 óra alvástól már ég a szemem és rossz kedvem van. Viszont ha 10 óra összejön, akkor kisimulnak az arcvonásaim és már emberek közé is mehetek.
Néha 7végén rámjön az álomkór, főleg álmosító téli délutánokon, mikor a kanadallóban ropog a tűz és kint a néma hideg tájon csak a farkasüvöltés visszhangzik... olyankor még a fejemet sem tudom felemelni a párnákról:)
Yv Creative Commons License 1999.06.18 0 0 40
Gyötör: esetleg kérjed meg rája:) Engemet is kért a wőlegényem. Kapott is wagy egyszer:) De Ő mindig korábban éhezett meg, mint ahogy én felébredtem:)))
Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.18 0 0 39
Gyötör,
igen, bocsi, nem tudhattuk, hogy korábban ezt már megtetted. akkor most tényleg o a soros!
Vladys
Előzmény: Gyötör (37)
Yv Creative Commons License 1999.06.18 0 0 38
:P
Előzmény: Rettenet (36)
Gyötör Creative Commons License 1999.06.18 0 0 37
Lányok, félreértettetek valamit.
Régebben próbáltam ezt a műfajt művelni. Leszoktam róla.
Én meg hiába várom nem kapok!
Rettenet Creative Commons License 1999.06.18 0 0 36
hogy hová nem fajult ez a társalgás.
Majd fölkel ha éhes és enni akar, aztán keres magának kaját a hűtőbe.
Yv Creative Commons License 1999.06.18 0 0 35
Én is nagyon hálás wagyok az ágyba reggeliért:)
Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.18 0 0 34
Hát akkor vidd TE, neki az ágyba a reggelit! Imádni fog érte
Előzmény: Gyötör (33)
Gyötör Creative Commons License 1999.06.18 0 0 33
Á, az ágyba reggeli sajnos nem megy nálunk. Eleinte még rávettem magam néha, de nem kaptam ösztönzést a folytatásra. A Nő meg mint előbb részleteztem kizárt, hogy hamarabb keljen.

Viszont a meséket, rajzfílmeket, - ha tehetem - nézem hétvégén! :-) (Ez családi vonás, a faterom is nézi, pedig már az ötödik X-et tapossa! :-)

Yv Creative Commons License 1999.06.18 0 0 32
Hidd el, én sem alszom ennyit. Csak ennyit aludnék, ha lehetne.
De a hétwégi alwás elewe kizárwa, hiszen csak hétwégén találkozunk a wőlegényemmel, és ilyenkor ki kell használni az időt. :( Az pedig nem az alwás.
Előzmény: Rettenet (29)
Yv Creative Commons License 1999.06.18 0 0 31
Hétközben percek alatt felébredek, kiugrok az ágyból, de hétwégén inkább lustálkodom, már amíg tehetem. Én is hallgatom a téwét:)) Leginkább a meséket. Aztán néha nézem is. De soha nem fekszem wissza. Ha már egyszer kikeltem belőle, akkor kint is maradok.

Otthon nem szokás ágyban reggelizni:( De ha Ádáméknál alszom, akkor mindig oda kapom a papit:))))

Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.18 0 0 30
Gyötör,
Én meg pont olyan férfiakat ismerek (de noket is, csak nem tudom oket összehozni!:-) ), akik kb. 1 óra alatt kelnek fel. Képes megfürdeni, és visszafekündi az ágyba HALLGATNI (!?) a tévét - meg reggelizni. Dejó másnak lenni!! :))

Tényleg, ti szoktatok ágyban reggelizni?

Vladys

Előzmény: Gyötör (27)
Rettenet Creative Commons License 1999.06.18 0 0 29
Dejó egyeseknek, akik ennyit aludhatnak.
Én bezzeg sosem alszom ki magam. Szóval az én megítélésem szempontjából keveset.

Amúgy napi 10-12 óra lenne az, amit szivesen végigdurmolnák(annak ellenére, hogy rosszul alszom). Mondjuk 10 este és kettő délután:-)
Érdekes, hogy ha nem gubbasztok a képernyő előtt és kizárólag csak fizikai munkát végzek, akkor akár a 6 óra is elég szokott lenni(na persze a 8 ilyenkor sem árt hosszútávon).

Előzmény: Yv (28)
Yv Creative Commons License 1999.06.18 0 0 28
Wőlegényem szerint rengeteget:) Télen én is képes wagyok hetekig ágyban lenni, és aludni, pihenni. És Ádámom elköwette azt a hibát, hogy miwel Ő általában előbb ébred és előbb lesz éhes, egész télen reggeliwel ébresztett.:)))
De wolt olyan is, hogy pénteken 10-kor lefeküdtem, aztán szombat délelőtt a téwére ébredtem. Nézegettem a Kölyök Klubbot (mesék rulez) és szunnyadoztam közben. Aztán délben kimásztam a forró wízzel feltöltött kádig, belefeküdtem és kettőkör arra ébredtem, hogy wőlegényem utánnam jött, hogy mi is történt már:)
De este nyolckor már újra álmos woltam.
És mostanában is egy teljesen hétköznapi napon kilenckor fekszem, fél hét körül ébredek. Aztán hétwégén délutáni durmolásokkal hozom be a lemaradást.
Egyszówal: fél életemet átalszom:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!