Keresés

Részletes keresés

Legyetekjókhatudtok Creative Commons License 2015.03.09 0 0 14999

Undocumented codes[edit]Phone SettingNumber CodeDisplay total time of accepted incoming calls111

 

Display total time of outgoing calls121Switch Audible call minute counter (beep) ON/OFF130/131Region Code display ON/OFF400/401List available networks with option to change to another network402Display network currently receiving service from480Display list of networks within range481View / Edit Service Cell Number (SMS Service)643Delete ALL stored messages700Enter SMS prepay query code (?)701Maximum SMS Validity643

zamu Creative Commons License 2015.03.08 0 0 14998

Kedves Mindenki!

 

A következő feladatra keresek megoldást, remélem tudtok nekem benne segíteni:

 

Volt egy Sony ericsson walkman w810i telefonom, ami nagyon tetszett, sajnos balesetek láncolatában elhalálozott...

A mostani telefonom (ami ismét élete vége felé jár) egyáltalán nem felel meg az elvárásaimnak, ezért is szeretnék új készüléket vásárolni.

 

A következő elvárásaim vannak vele szembe:

-"rendes nyomógombos" legyen. Mivel kertészként dolgozok, ezért sokszor piszkos kézzel nyúlok a telóhoz, ami szerintem az érintő képernyő használatát kizárja.

-rendelkezzen fényképezővel (csak a w810i-vel kapcsolatban van tapasztalatom, aminek 2 MP volt a felbontása, ez a felhasználásnak meg is felelt)

-a telefonkönyve jól szerkeszthető legyen: több telszám egy névhez, egyedi csengőhang rendelés a profilokhoz, lehetőség szerint plusz adat írása a profilokhoz (pl lakcím, megjegyzés stb)

-bővíthető memória

 

Bár nem létszükséglet, de örülnék ha a teló a következő jellemzőkkel is rendelkezne:

-vaku, ami funkcionálhat zseblámpaként

-MP3 csengőhang, amit egyszerűen fel lehet tölteni számítógépről

-a telefon profilja/megjelenése egyszerűen szerkeszthető

 

Mindezek a jellemzők örülnék, ha egy 12-15 ezer forintos készülékbe (kártya független változata) beleférne. (a kártyafüggetlenség csupán azért kell, hogy több ajánlott készülék esetén össze lehessen hasonlítani az árat)

 

Nézelődve a következő két telefonon akadtam fenn:

ALCATEL One Touch OT-2007D bár az internetes "extrák" számomra tök fölöslegesek

ALCATEL OT-2012D ennél a készüléknél pedig a összecsukhatóság miatt vannak aggályaim (munkámból adódó por gondolom nem tesz jót neki)

 

A segítségért ezer köszönetem!

 

Üdv.: zamu

Alfika Creative Commons License 2015.03.08 0 0 14997

És mit szeretnél a szervízkódókkal "kiszervízkódolni"? :)

Előzmény: Legyetekjókhatudtok (14996)
Legyetekjókhatudtok Creative Commons License 2015.03.07 0 0 14996

Motorola Motofon F3 mobiltelefon szervízkódjait keresem, amik nincsenek a gyári csomagolásban adott manuálban.

dedi1024 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 14995

Sziasztok!

Nagyon nagy segítség a gps az való igaz. Megrövidíti az utazás, spórolsz vele időt meg üzemanyagot, ha közben az útjelző táblákat is nézed. Ha nem nézed a táblákat és csak a navira figyelsz, hamar bevisz az "erdőbe":) Amit megtervez útvonalat át kell nézni, mert szokott mellébeszélni, tervezni rendesen:) Szerintem nagyon jó dolog, rengeteget segít, ha valaki tudja használni. Nekem az igo a navin meg telefonon, a laptopon a map&guide programhoz van egy PTV truck navigátor segédprogram. Nekem ezek jöttek be. Kipróbáltam sok fajtát de, kinek a pap, nekem a lánya inkább:)) "a református, evangélikus papoknak van feleségük és gyerekük, mielőtt valaki ebbe kötne bele" 

Üdv dedi!

GPS Creative Commons License 2015.03.06 0 0 14994

 

Abban igazad van, hogy a navigációt segédeszköznek (!) kell tekinteni - nem pedig mindenttudó szuper-mitfárernek, akire gondolkodás nélkül hallgathatunk.

 

Az utazónak valóban tudnia kell azt, hogy mi a valós útícélja, sőt, az sem árt, ha (egy bonyolultabb útvonal esetén) indulás előtt  laptopon, vagy pc-n úgymobd "bejárja" a tracket, kinagyítja a gyanús részleteket (pl. soksávos-többszintes felüljárót, stb.).

 

Olyat is hallottam, hogy valaki azért szidta-átkozta a gps-t (meg a kitalálóját is) mert az elvitte őt az uticéljához képest a város másik végébe.

Kis kutakodásra kiderült, hogy a városban két azonos nevű utca is létezett ám a kuncsaft nem figyelt olyan apróságra, mint az utótag, ami megkülönböztette a két utcát.

Rábökött az elsőre ami előjött, rá se nézett a generált útvonaltérképre...és go.

 

Hát persze, hogy ilyenkor a gps a szar :-))))

.

Előzmény: Octi19 (14993)
Octi19 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14993

Jó, csak várd ki a végét... Lesznek még fura szituációk! :-) Pláne ha a szöveges instrukciókra hallgatsz inkább mint lenézel a kijelzőre, bár néha az sem jelent sokat ha nincs helyismereted és mondjuk egy bonyolultabb kereszteződésben vagy.
Velem előfordult egy nagy és akadálymentesített kereszteződésben, hogy valahogyan a járdára navigáltam magam, mert annyira figyeltem a képernyőt...

Előzmény: GPS (14992)
GPS Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14992

 

Navigációval is el lehet szépen tévedni, mint ahogy sokan bizonyították ismerőseim közül is.

 

Szerintem ezek inkább régebbi keletű legendák - amikor a térképek még papírtérképekről digitalizált tákolmányok voltak, a kütyük se voltak a mai szinten - szóval ezek a vicces történetek inkább csak a múltban játszódtak le.

 

Mert valljuk be, a Google-térképek ma már rohadt-pontosak (de ugyanezt mondják a HERE térképekről is), a kütyük is nagyságrenddel pontosabbak mint 15 évvel ezelőtt... szóval egyszerűen el nem tudom képzelni hogy lehet eltévedni ha valaki:

 

- Jó térképet használ (pl. Google)

- Pontosan írja be az utícélt

- jó működik a kütyüje

 

Ha ezek rendben vannak, akkor szerintem ha valaki még így is eltéved (másfelé megy) - az az illető "nagyon tudhat" valamit :-))))

.

Előzmény: pajaci (14991)
pajaci Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14991

Navigációval is el lehet szépen tévedni, mint ahogy sokan bizonyították ismerőseim közül is.

Előzmény: GPS (14990)
GPS Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14990

 

"Na, azóta is ha megy a navi akkor is csak néma üzemben..."

 

Ohh, hát nekem még új a játékszer - mindent bekapcsolva hagyok rajta.

 

Ha lenne olyan funkció, hogy a felolvasó-csaj toplesszben, táncrúdon csimpaszkodva, a lábaival mutatná a követendő irányt...egyelőre még azt is bekapcsolnám rajta :-))))

.

Előzmény: Octi19 (14989)
Octi19 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14989

:-)

 

Akár hiszed, akár nem, de én bejártam egész európát és soha nem tévedtem el!

...csak mióta GPS-t használok... de akkor szinte azonnal! Na, azóta is ha megy a navi akkor is csak néma üzemben és csak akkor nézek rá ha egyébként elvesztettem a fonalat. Vagy csak akkor ha megnézek egy addig ismeretlen címet, hogy merre is induljak.

Előzmény: GPS (14987)
pajaci Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14988

A két számjegyű utak általában az egy számjegyűtől indulnak, és annak a számával kezdődnek. A második szám az, hogy hanyadik másodrendű út ez ami az elsőrendűből nyílik.

Előzmény: Dreamer (14984)
GPS Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14987

 

Egyszer egy Szengyörgyvár nevű helyre kellett menjek.

Na én annak külön gratula, aki egyes falvakban séróból vágja, hogy egy jelöletlen útelágazásban melyiket válassza. Pedig ilyen van vagy 3 ezen az útvonalon, volt ahol 3-as elágazás is volt és csak az egyiken írta, hogy Graz.

 

A másik helyen meg simán rossz irányba küldtek, szerencsére kezdett gyanús lenni és csak vagy 8 km-t kellett visszamenjek.

.

Előzmény: Octi19 (14985)
GPS Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14986

 

"A 33, 35, 47-es esetén pedig Debrecenben."

 

Hát ez az. A 47-es Debrecentől-Szegedig tart - Így hát aki Békéscsabáról tart Szegednek a 47-esen - hol lesz okosabb attól, ha azt írja az út szélén, hogy pl. 124 ?

Debrecentől ennyi? Ki tudja? És mennyi van még Szegedig? Szóval nem tudom - de most már nem is akarom megtudni.

 

A csúcs az volt, amikor Budapestnek tartottam és egyszer csak egy hatalmas táblán azt írta "Szeged - egyenesen előre nyillal". Semmi mást !!!

Lefagytam, satufék...és irány az első lehajtó. Ki a fene akar Szegedre menni?

Ott aztán valaki tájékoztatott, hogy nincs semmi baj, később valóban lesz egy letérő Szeged felé, de ha nem térek le, akkor Pestre megyek.

 

Oké, szóval ennek vége - tőlem már azt is irhatja, hogy Isztambul - mert én akkor is a kis kütyümre fogok csak hallgatni :-))))

.

Előzmény: Dreamer (14984)
Octi19 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14985

Nekem teljesen lényegtelen, hogy melyik km szelvényben járok éppen. Az irányt tudom, meg azt, hogy melyik irányba és melyik útra kell letérnem, így a navira csak a városi forgalomban van szükségem de akkor az autó fedélzeti naviját használom és nem a telefonét. Egyébként ha a navi a lényeg akkor pont egy Lumia az ideális választás az alapjáraton meglévő ingyenes és offline módban is működő autós navigáció miatt is...

Előzmény: GPS (14983)
Dreamer Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14984

Szerintem általában az út kezdőpontjától értendő. Pl. a 3-as vagy a 4-es főút esetén a kezdőpont valahol Budapesten van (talán valamelyik hídon). A 33, 35, 47-es esetén pedig Debrecenben.

 

Tehát van alapja, hogy az egy számjegyű utak Budapesttől, a két számjegyű utak pedig a megyeszékhelyeket kötik össze, onnan értendő.

 

Nem tudom, még nem gondolkodtam rajta.

 

Dreamer

 

 

Előzmény: GPS (14983)
GPS Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14983

 

Pl. nekem mániám a navigáció.

 

Én Magyarországon egyszerűen nem tudok tájékozódni az utakon, mert nekem semmit nem mond az, ha egy ut szélén látok egy táblát, amin azt írja, hogy 129.

Fogalmam sincs mit jelentenek ezek a számok - de megnyugodtam, amikor megtudtam, hogy másnak se. 3 megkérdezettből 2 azt mondta, hogy ez a távolság a nulla km-től, mások azt mondták, hogy a megyeszékhelytől... szóval én még embert nem láttam, aki meg tudta volna mondani, hogy hogyan tájékoztatja ez az utazót arról, hogy épp hol jár.

 

Na, szóval nekem az, hogy a telón prímán működik a navigáció (sőt, már egy overlay sebességmérő appom is van, sebességkorlát-riasztással) - szóval királyság :-))))

.

Előzmény: Octi19 (14980)
Dreamer Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14982

Még most, nem, de ahogy telik meg majd az Android rendszerleíró adatbázisa, csinálhatsz bármit... Csak a factory reset segít!

 

Persze, ha nem Facebookozol akkor eleve egy fokkal nagyobb esélyed van, hogy nem lesz gond a géppel...

 

Dreamer

Előzmény: GPS (14975)
Dreamer Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14981

Én pedig egy jó kis 520-on próbálgattam a WP-t, és én pozitívan csalódtam.

 

Kényelmesek az emberek, nem szánnak rá időt, hogy beletanuljanak egy új rendszerbe. Aki egy picit is nyitottabb annak okoznak meglepetést a WP telefonok.

 

Dreamer

Előzmény: Octi19 (14980)
Octi19 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14980

Akkor nem teljesen fogtam, hogy melyikre értetted a "Ezen megnéztem, hogy ha minden appot leállítok és kiüritem a RAM-ot - akkor átlagosan 510...530 Mega foglalt az életbentartáshoz." mondatodat... azt hittem, hogy az előzőben szereplő WP-s készülékre...

 

Persze, mindenkinek a saját igényei és megszokásai szerint kell készüléket választania. Nekem talán az volt a mákom, hogy egy Lumia 710 volt az első mai értelembe vett telefonom és ezt ~2 év után lecseréltem egy 920-ra és ezzel is jól elvagyok.
Van a családban Androidot futtató készülék, egy táblagép, de azzal valahogy soha nem volt meg az összhang... sokszor belassul, néha lefagy meg irtózatosan hülyén tud viselkedni, pedig alapvetően jól el van látva erőforrásokkal, de mégis vacakol, ellenben a 920-asom még a másfél év alatt egyszer sem fagyott le... pedig folyamatos üzemben van! (a 710-es néha produkált fura dolgokat de amióta a feleségem használja azóta az sem...)

Előzmény: GPS (14979)
GPS Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14979

 

Hát úgy csináltam, hogy leállítottam minden aplikációt (0 task) és a RAM managerben kértem a ram kiürítését.

És ekkor maradt 510...530 mega foglalás a ramban (vélhetően az oprendszernek meg a kiszolgáló alap-cuccoknak).

 

Az előbb egyébként szóltam, hogy nekem szubjektíve gáz a csempés-módszer - tehát semmilyen más tudományos érvet nem hoztam fel.

 

Meg van még valami, ami a mainstreamet illeti: igen, tudom, a Linux 100x jobb és stabilabb a WIN-nél.... de kövezettek meg, nekem akkor is Win7-es van a gépemen.

 

Nézd, azzal is tisztábban vagyok, hogy egy nálam képzettebb juzernek biztos sikerülne 10 perc alatt lefagyasztani ezt a telót is, amit vettem - de hát mit tegyek, ha én nem használom olyasmire, ami minden áron megfektesse.

 

Amire nekem kell - arra viszont jó. Eddig legalábbis hibátlan. Mondhatni: örülök neki.

.

Előzmény: Octi19 (14978)
Octi19 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14978

"Ezen megnéztem, hogy ha minden appot leállítok és kiüritem a RAM-ot - akkor átlagosan 510...530 Mega foglalt az életbentartáshoz."

 

Ezt áruld már el, hogy hogyan csináltad... :-)

 

(átlagosan 10-ből aki kipróbálja a WP-t több mint felük ott is marad és tipikusan azok akik jellemzően olyan kispénzűek akik nem engedhetik meg maguknak a legnagyobb erőforrásokkal rendelkező csúcs készülékeket csilliárdokért, hanem veszek egy belépőszintű Wp-s készüléket és eldobják az agyukat, hogy milyen stabil és gyors!

Egy csúcsmodell és egy low-end modell között nincs észrevehető működésibeli sebességkülönbség.

A kinézet, meg az többi kritika, az meg a legszubjektívebb dolog a világon, kb annyi haszna van mint itt, egy alapvetően beszélgetésre kitalált platformon az érthetőség és a mondanivaló szembeállítása mondjuk az irodalmilag helyes fogalmazással és helyesírással...

...a másik tapasztalatom, 10-ből 6-7 ember aki fikázza a Wp-t az még nem is próbálta és pont az ilyen beszólásain bukik el...)

Előzmény: GPS (14977)
GPS Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14977

 

Hát persze, hogy Android.

 

Ott a boltban - az utolsó pillanatban - rá akartak beszélni egy Windowsosra, hogy az milyen rohadt-stabil, bla-bla-bla ... de valahogy idegenkedtem attól a 8.1-es, csempés-kinézettől.

 

Ezen megnéztem, hogy ha minden appot leállítok és kiüritem a RAM-ot - akkor átlagosan 510...530 Mega foglalt az életbentartáshoz.

És akkor még sehol egyetlen látható applikáció se.

 

Ebből a szempontból biztos igaza van a barátomnak - mert hogy ha rendszer fél gigát lefoglal csak az alap-működéséhez - akkor valóban karcsú az 512 - összesen.

.

 

Előzmény: Octi19 (14976)
Octi19 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14976

"A barátom azt tanácsolta, hogy egy telónak a RAM az élete, a többi csak púder."

 

...már, ha maradunk az Androidnál! Azért van olyan platform ahol a rendszer működése szempontjából nem kritikus, hogy 512MB vagy 2GB, max lesznek olyan alkalmazások amik nem fognak elfutni a kicsin, de ezek többnyire nem az átlagos felhasználónak fontos dolgok...

Előzmény: GPS (14975)
GPS Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14975

 

"Egyet be kell vallani. A pénz nagy úr."

 

Na pont ezért vettem én vagy 2 hete egy Galaxy Ace3 -at a T-mobiltol, dominósat, hűség nélkül. 29.900-ért !

 

A barátom azt tanácsolta, hogy egy telónak a RAM az élete, a többi csak púder. Ezt nézem elsőnek.

 

No, kérem, az egész kínálatban (volt vagy 30 féle) de ez volt az egyetlen, amibe 1G ram volt - de 30 alatt.

(nálam a 30 valamiféle pszichés határ volt, ezt nem akartam túllépni)

 

Egyelőre teszi a dolgát rendesen - annak dacára hogy riogattak, hogy így, meg úgy le fog fagyni, meg zabálja az akkut, stb. - hát ebből egyelőre semmi sem igaz, hál'Istennek.

.

Előzmény: Törölt nick (14974)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.05 0 0 14974

Egyet be kell vallani. A pénz nagy úr. És ha valami olcsóóóó....

 

:)

Előzmény: dedi1024 (14972)
GPS Creative Commons License 2015.03.04 0 0 14973

 

GPS Gear (analóg verzió, KLIKK)

 

.

dedi1024 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 14972

Kim Il Sung  1 napja    0 0 3473

Szerencsések vagytok :) Ez a Doogee DG450 tetszik. Ebayen csak 22 ezer, ingyen posta. Lehet, hogy ha feldobja a papucsot az öreg Nokia, akkor beruházok egy ilyenre.

 

Milyen hamar változnak az igények mi????:-)

Előzmény: Törölt nick (14967)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.02 0 0 14971

Köszönöm a tippeket. A Raptor P40-et én is nézegettem. Arra azonban nem jöttem rá, hogy email kliens van-e benne? Legalább egy primitív szöveges, mint anno az E51-es Nokiában.

 

A Skype, Facebook és egyebek nekem azért fölöslegesek, mert a főnökömmel minden nap élő egyenesben beszélek, a családommal úgyszintén, a barátok pedig felkeresnek ha szeretnének valamit :) 

 

Üdv a múltból :))))

Előzmény: Fényhang (14970)
Fényhang Creative Commons License 2015.02.28 0 0 14970

Ha meglennél böngésző nélkül, akkor a Concorde Raptor P40-et tudnám javasolni.

Egyszerű, de masszív készülék, hangos, Én is ezért vettem ezt. Semmi extra nincs benne, de azt tudja. Két hét után kellett először töltőbe dugnom, igaz, hogy napi 5-10 percnél többet nem beszéltem rajta. Az ára is elég kedvező, 20EFt alatt beszerezhető.

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (14967)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!