Keresés

Részletes keresés

Legjobb Fej Creative Commons License 2000.12.23 0 0 215
Boldog Karácsont, Kölcseysek!
Legjobb Fej Creative Commons License 2000.12.14 0 0 214
"Van egy jó Pankotaizmus, érdemes megtanulni. ťMinél inkább, annál inkábbŤ
Mély filozófiai tartalommal rendelkező, rám jellemző bölcselkedés. És ebből megtanulható, hogy a
ťminélŤ egy n-nel, az ťannálŤ két n-nel írandó."
2000.11.06.
Mr Spock Creative Commons License 2000.12.14 0 0 213
Kedves Legjobb Fej,

Nem, nem Wagner-nek hivjak. Meg csak nem is hasonlit. Sot, semmire sem hasonlit.
De ennel tobbet csak o mondhat meg (:-).

Gabor

Előzmény: Legjobb Fej (208)
kgery Creative Commons License 2000.12.14 0 0 212
Íme, a "sztorik", pl.:
Első végén Hárskúti vett át minket földrajzból. Az év végi jobb jegyért többeknek felelni kellett. Hárskúti, miután mindenkit végighallgatott, meg is adta a jobb jegyet - egyetlen embernek. Neki is csak azért, mert úgy hívták, ami a tanárnő kedvenc neve.
Osztályfőnökünknek, Miske Emőkének (többek között) szokása volt, hogy ha megsértődött az osztályra, ami úgy havonta előfordult, egész egyszerűen hátat fordított. Ilyenkor percekig nem történt semmi, ő ugyanis arra várt, hogy bocsánatot kérjünk és nagyon szépen megkérjük, hogy folytassa az órát. Ez pedig...hát...nem mindig jött össze. Általában ő adta fel - mégis ciki lett volna kicsöngetésig a táblát bámulnia. (A mostani kölcseysek sajnos kimaradnak belőle, ugyanis magyartanítás helyett jelenleg 1 éves gyermekével van elfoglalva.)

Más: van itt valaki a '65-'69-es Podoski vagy a '60-'64-es Pohl osztályból?

Klári (ggk)

Előzmény: kanonok (209)
antibolsevik Creative Commons License 2000.12.06 0 0 211
Rosszul emlexel, mert en 87-ben erettsegiztem es akkor Dudas t.ur, aki tenyleg mindig nagyon jo fej volt (egyike a keveseknek), me'g tanitott.
Podosky-ra emlexem, bar dolgom nem volt vele. Egyszer bejott hozzank talpig fuggonybe oltozve nyaron es a haverom azt mondja nekem, hogy "Te, ez most terhes, vagy csak szellozteti a pi.-jat?"
Jeva Ivanovna Viola tanitott oroszra. Ja dakladivaju vam, sultbolond volt az a nember es nagy moszkovita. A rendszervaltas biztos sokkent erte.
Grosz volt az osztalyfonokom, geci volt de KORREKT. Nem kegyelmezett, de mindig lehetett tudni, hogy mit miert ad.
Ungar tanarur, o" egy kulon fejezetet erdemelne. Nagy ember. A kopeseit a padon mindig bekarikaztuk.
Kokai egyszer majdnem ossze pofozkodott az egyik osztalytarsammal. Aztan egyszer beszolt az egyik pajeszosnak es ezert meghurcolta'k.
Tornazni Somodi(y?) tanitott.
Gyenizse Anti-ba' most a GDF-en tanit programozni, anno technikara oktatott.
Laky foldrajz tanarom, majd erettsegi elnokom volt. Megszivatott mert nem jutott eszembe az a szo, hogy plankton.
Aztan meg volt egy neccharisnyas folytonpiroszajuribanckinezetu kemia tanarno.
etcetcetc.
Előzmény: The Real Giraffe (110)
Legjobb Fej Creative Commons License 2000.12.05 0 0 210
Ki vagy, kanonok? Melyik osztályba jársz?
Nézd végig a topicot és találhatsz vicces történetet.
Előzmény: kanonok (209)
kanonok Creative Commons License 2000.12.04 0 0 209
Én is pont Kölcseys vagyok, és érdeklődnék a tanárokról. Ha valaki tud valami érdekes történetet, mondja el legyen szíves.
Kösz
Legjobb Fej Creative Commons License 2000.11.30 0 0 208
Megnéztem a Wágner úr-féle tablót (első emelet, földrajz-előadó mellett). Jóval sárgább már, mint a beszkennelt képen. Viszont nem találtam Wágner nevű diákot, tehát valószínűleg én vagyok az utolsó, aki rájött, hogy Wágner urat nem Wágnernek hívják. Vagy csak megártott nekem a sör és azért nem láttam? :))
Legjobb Fej Creative Commons License 2000.11.29 0 0 207
Üdv. Én vagyok az öcs, 3.B-be járok.
MG-7, ki vagy? Ismerjük egymást?

Most végig néztem az egész topicot, úgy látszik 1999 óta igencsak "megfiatalodott".
Remélem azért tudok még eszmét cserélni a mélyen tisztelt Öregekkel is. (Holnap megnézem, megvannak-e még a tablók. (62-66C, 68-72E, stb.)
Mellesleg Pankó az utóbbi években megbékélt a csipogó órákkal.
Na csá

Előzmény: MG-7 (189)
aae Creative Commons License 2000.11.29 0 0 206
Nekünk 8.-ban (93-94) még baromira reklámozták a kéttannyelvűt. Szerintem kb. 96-97-ig még OK is volt, de azóta,...
Én már inkább lebeszélni próbálom az emberkéket az egész Kölcseyről, de nem mindenkit sikerül. Szerintem még mindig TÚL jó híre van.
Előzmény: kheiron (205)
kheiron Creative Commons License 2000.11.28 0 0 205
Én eléggé régen jártam arra, de valószínűnek tartom. Érettségim után 1-2 alkalommal voltam a szalagavatókon... hát eléggé lehangoló látvány volt. :-(

Üdv
Kheirón

aae Creative Commons License 2000.11.27 0 0 204
Hogy miért utálnak minket? Jó kérdés. Csak irígykednek. Nem tudják, mennyire lezűllött a suli 5-6 év alatt. Vagy szerintetek nem?
kheiron Creative Commons License 2000.11.25 0 0 203
Kedves tracy!

Hogy nagyképűek lennénk? Nem hiszem, bár általában kénytelen vagyok oldalvást bemenni az ajtókon, mert fejmagasságban mind olyan szűk ;-))))

Az én időmben (88-92) inkább csak azt láttam, hogy a kéttannyelvűsök lepődnek meg azon, hogy a "sima" osztályba járók is tudnak beszélni meg két lábon járni :-)))

Üdv
Kheirón

aae Creative Commons License 2000.11.17 0 0 202
Üdv, én is Kölcseys voltam 94-99-ben. Miért álltatok le???
pumpkin Creative Commons License 2000.10.24 0 0 201
Szóval összesen kettő. A tisztázás végett a leveleket a pumpkin@mailbox.hu-ra várjuk.
Balázs Guardia Creative Commons License 2000.10.24 0 0 200
Sőt! Itt egy másik! :)
(Balázs - the real)
Balázs Guardia Creative Commons License 2000.10.24 0 0 199
Na ehhez szóljatok valamit...egy élo Kölcseys! Nem akarom megzavarni a nosztalgiázást, de mivel egy árva homepage-t nem találtam a neten a Kölcseyrol, itt kezdenék neki, hogy összegyujtsem a jelenleg oda járó és internetezo diákok névsorát. Ez a kezdetekben úgy zajlana, hogy aki megtalálja ezt a bejegyzést, ír nekem egy mailt az adataival; e-mail cím, icq szám...ami van. Ezeket felrakom az extrára. A page még nem létezik, de a keresoben a Kölcsey kulcsszóval meg lehet majd találni. Persze szívesen várom ex-Kölcseysek címeit is, ezek is felkerülnek az oldalra. Ha érkezik hozzám pár cím, összerakom a homepage-et, és itt, a fórumon megadom a címét. Eddig ennyi, innentol nem rajtam múlik a dolog.
pumpkin@mailbox.hu
tracy Creative Commons License 2000.10.11 0 0 198
Na és vajon miért utálja mindenki más a Kölcseyseket? Ismerőseim közül aki nem oda járt, az mind rosszul lesz, ha a Kölcseys sztorik kerülnek szóba, nem beszélve arról a helyzetről, ha kettő vagy több volt Kölcseys elkezd beszélgetni. Állítólag nagyképűek vagyunk... Milyenek a Ti élményeitek?
Tracy
kgery Creative Commons License 2000.10.03 0 0 197
1994-'99, kéttannyelvű. Kedvenc ofőmről inkább ne beszéljünk...
TomAce! Kövendy-ügyben maximálisan egyet tudok érteni veled. Engem öt évig franciatanárként boldogított (és, mint utóbb kiderült, állítólag szeretett minket - hogy a fenébe nem vettük észre?).
Azért van/volt egy-két jó fej is: Vass Zsuzsa, Marcel Richard, Szalma.

Klári

gyak Creative Commons License 2000.06.04 0 0 196
na ez egy vicces topik. Én is voltam Kölcsey-s, és szerintem ha pl az én egyetlen Perlaki Rózsim, vagy Viola, a legundorítób olasztanárnő a világon, meghallja a nevem, utólag is szívrohamot kap.
Viszont Ökrös Csaba a legliberálisabb tornatanár az egész világon! A régi szép idők, amikor semmit tetünk, miközben a lányszakaszokat f és g, tengerészgyalogos kiképzésben részesítették.
Wágner úr Creative Commons License 2000.04.30 0 0 195
Stimm! De időnként má' előtte 10 perccel szedték az ellenőrzőket a kapuba... Persze célszerű is volt korábban, mondjuk úgy 3/4-re bemenni, mer'hogy a házifeladatra is időt kellett szakítani órakezdés előtt... :)))
Előzmény: cyber.greg (194)
cyber.greg Creative Commons License 2000.04.29 0 0 194
Hé emberek!

Nálatok hánykor kezdődött az első óra?
Nálam 8:15-kor, de valaki azt mondta, hogy az ő idejében még 8-kor kezdődött. Tényleg?

Újlaki Creative Commons License 2000.04.16 0 0 193
Hát, ha magázol... ;-)

De ezt meg ne próbáld: Lehet, hogy Kövendy Mari sznob lett és undok - sajnálom, ha így van, mert nagyon kedveltem őt -, de én ugyanolyan vagyok, mint amikor 1972-ben IV.E-sként leérettségiztem.

Előzmény: TomAce (181)
cyber.greg Creative Commons License 2000.04.16 0 0 192
Jelenleg a kettedik B-be.
Előzmény: MG-7 (189)
tracy Creative Commons License 2000.04.11 0 0 191
Hahó!
Vadmira, Te simán az osztálytársam voltál (évszámok + osztályfőnökből kijött). Ne is mondd meg ki vagy, kitalálom, és ha tudom, e-mail megy.
grubi! Téged meg jól ismerlek...
grubi Creative Commons License 2000.04.03 0 0 190
'91-'96 kéttannyelvű
a klasszikusok: Podoski, Ökrös, Somfai, Riesz, Vass Zsuzsa, Gém, Hidasi, Marcel Richard, Sapsál, Thiara Camara, stb.
nem élveztem, de legalább nem kellett semmit csinálni 5évig.
MG-7 Creative Commons License 2000.04.02 0 0 189
Melyik osztályba jár az öcséd?
Egyébként Perlaki nem rossz tanár,csak néha eléggé kiszámíthatatlan.
Előzmény: cyber.greg (188)
cyber.greg Creative Commons License 2000.03.30 0 0 188
Rózsagyuri csak az osztály másik felét tanította, hozzánk max. 3-szor jött be.

Az ofőnél meg az volt a "fórom", hogy a fiával jártam 1 osztályba általánosban, így régi "ismerősként" kerültem oda.

Előzmény: Vadmira (185)
Mr Spock Creative Commons License 2000.03.30 0 0 187
Kedves cyber.greg,

Azért beugorhatnál egy délután :-)

Tavaly beugrottam. Talalkoztam egy csomo Indexessel, ket alkalommal is.

Az öcsém most is oda jár, majd jól megmondom neki.

Kosz.

Gabor

Előzmény: cyber.greg (183)
TomAce Creative Commons License 2000.03.30 0 0 186
Vadmira

Rozs sajnos engem nem tanitott, csak az osztaly masik felet, de o volt az egyik legjobb tanar a suliban:))))

Előzmény: Vadmira (185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!