Keresés

Részletes keresés

MrVelius Creative Commons License 2023.04.18 0 0 4659

Az Andalúziai kutya (eredeti cím: Un chien andalou) 1929-ben bemutatott francia film, melyet Luis Buñuel és Salvador Dalí közösen írt és forgatott. Az első szürrealista filmként tartják számon. A főszerepet Simone Mareuil és Pierre Batcheff játssza.

Eredetileg semmi köze az Európa Kiadó-hoz...

https://www.youtube.com/watch?v=-iOMd_dPvIM

Előzmény: Stratonicus84 (4658)
Stratonicus84 Creative Commons License 2023.04.17 0 0 4658

Sziasztok!

 

Melyik lehet az a magyar film, ami fekete-fehér montázsban mutat be borzalmas képeket pl. arról, hogy egy zsilettpenge szép lassan belevág egy női mellbimbóba, illetve marha közelről mutatják valakinek a szemét, amibe szintén belevág a penge, és a szemgolyó azonnal megtelik vérrel. Ehhez hasonló képek váltják egymást, s közben talán Európa kiadó üvölt, ha jól emlékszem.

MrVelius Creative Commons License 2023.04.06 0 1 4657

Így van, én is pont erre gondoltam :D

A leírás tök általános, több tucat filmre ráillik...

Előzmény: tt-ths (4656)
tt-ths Creative Commons License 2023.04.06 0 1 4656

ja, hát ez mindegyik indiános filmre igaz.

 

Előzmény: wizardry8 (4655)
wizardry8 Creative Commons License 2023.04.05 0 0 4655

Indiános film, 70-es években láthattam a tévében.

Van benne egy fából készült erőd, amit ostromolnak az indiánok. Indiánok rohamoznak, a fehérek meg ágyukkal lövik őket. 

Sparherd Creative Commons License 2023.04.03 0 1 4654

Egy spanyol vagy olasz filmet keresek, hátha kiadták DVD-n, nagyon ajánlották, hogy híres, díjnyertes alkotás, csak éppen a pontos címét nem tudták, a tartalma állítólag beteljesületlen szerelem tragikus halállal a végén.

 

A történetből annyit tudtak felidézni, hogy egy fekete hajú lány konyhai kisegítőként dolgozik, egyszer engedélyt kap egy sütemény elkészítésére, mire falkában járnak utána a fiatal férfiak, de nem megy bele kalandokba. Amikor megtalálja a szerelem, valamiért nem házasodhatnak össze és a lány a film végén elégeti magát.

 

Olasz filmeket százával láttam, nem emlékszem rá, talán spanyol lehet, de a "hosszú fekete haj" egy spanyol nőnél nem túl beszédes.

 

Szeretném megnézni, ha valóban híres film, talán kiadták DVD-n.

 

Perelli Creative Commons License 2023.03.14 0 0 4653

Hali!

Keresek egy filmet, ami nem ugrik be sehogy, de állandóan eszembe jut. Sok konkrétumot nem tudok, de hátha valaki segít. Kb. 90-es évekbeli lehet, talán tévéfilm, régen láttam nagyon. Adott egy egy család, ahol az apa professzor, ha jól rémlik, de tuti, hogy keveset keres. Az asszony otthon van a gyerekekkel. És van egy tehetősebb após. Bár, asszem, nem mutatják, de az após intimebb viszonyban van a feleséggel, a pénz miatt. Talán a 60-70-es években játszódik, de ez nem biztos.

A férj Bill Pullman jellegű karakter.

A feleség Marisa Tomei, Mary Louis Parkerhez hasonló.

Az após kb. Robert Duvall.

 

Azért így fogalmazok, mert ha tudnám, akkor meglenne a film is.

Köszi előre is, ha bárki tudná.

seci Creative Commons License 2023.03.10 0 0 4652

Pl. a Deadwind (Original title: Karppi) cancelled: https://next-episode.net/karppi

Ganglands (Original title: Braqueurs) -> https://next-episode.net/braqueurs 

Erdekes, hogy mindegyiknek mas az eredeti cime, no sebaj, kutakodj egy kicsit!

 

-seci

Előzmény: seci (4651)
seci Creative Commons License 2023.03.10 0 0 4651

Nezd meg ezt, persze ez csak az eredeti cimekkel operal: https://next-episode.net/

Amiket en kovetek, ott rendben update-elik, hogy mit lehet tudni a folytatasrol, szerintem eleg naprakesz.

-seci

Előzmény: histván (4649)
V.Gy. Creative Commons License 2023.03.05 0 1 4650

egy kolegám viszont esküszik,hogy a tv is vetítette

  

Szerintem is! Úgy rémlik, nem moziban láttam.

  

Egy nagyobb csarnokba jutva,a hegy gyomrában felfedeznek egy régi 2. világháborús német hadi raktárat.A helyiség tele van fegyverekkel,lőszerekkel,robbanóanyaggal,csontvázakkal,régen lejárt szavatosságú konzervekkel.

  

Húú, igen! A konzervek nagyon megvannak nekem. Tán fel is vannak púposodva... és morfondíroznak, megehetők-e?

  

Ezt én is ezer éve szeretném újra megnézni, gyerekkori nagy emlék, valahogy bevésődött mélyen...

Előzmény: H. úr (4645)
histván Creative Commons License 2023.03.04 0 0 4649

netflixes ill.egyéb sorozatok kapcsán tudtok oldalt, ahol utánanézhetek folytatásoknak?Pl.A Rablók,Holtszél stb.filmeket várhatóan viszik-e tovább és mikor?

H. úr Creative Commons License 2023.03.04 0 1 4648

Szia,

Ez az!Nagyon köszönöm a segítséget!Gyerekként vasárnaponként délelőtt gyakran elmentem a moziba matinét nézni, ( 2 forint volt egy jegy) ott vetítettek ilyen gyerekfimeket,mint pl. a "Gulliver" ( Richard Harris-el ),a "Puskák és galambok","Robinson Crusoe" ( szintén szovjet ),vagy a fent említett filmet,de ennek elfelejtettem a címét...

Még egyszer nagyon kösz!!

Előzmény: OldReelFilm (4647)
OldReelFilm Creative Commons License 2023.03.03 0 0 4647

A hegyi barlang titka - Videán megnézhető.

 

Előzmény: H. úr (4645)
RazorX911 Creative Commons License 2023.03.03 0 0 4646

Fúúú, kemény, mint egy Rambo film! Izgisnek hangzik! A dzsungel helyett, a hegy gyomrában. Lehet, hogy inkább páncélököllel lőtték ki, a hegy oldalát? Bár, pár tonna TNT, lehet már túl sok lett volna.

 

Mikor adhatta ezt, a TV?? Amúgy, meg lehet, hogy tényleg vetíthették, nem hiszem hogy pont ez a kis 'akcijó' lett volna az ok arra, hogy ne mutassák be.

Előzmény: H. úr (4645)
H. úr Creative Commons License 2023.03.03 0 0 4645

Sziasztok,

Megint én....

Egy régi szovjet ifjúsági kalandfilm címét - esetleg a fellelhetőségét - keresem,még a 70-es évekből.Gyerekként láttam moziban,egy kolegám viszont esküszik,hogy a tv is vetítette.

Egy csapat gyerek a hegyek között kirándul,amikoris beesnek egy barlangba,ami bejárata be is omlik.Egy nagyobb csarnokba jutva,a hegy gyomrában felfedeznek egy régi 2. világháborús német hadi raktárat.A helyiség tele van fegyverekkel,lőszerekkel,robbanóanyaggal,csontvázakkal,régen lejárt szavatosságú konzervekkel. Végül úgy jutnak ki a barlangból,hogy robbanóanyaggal ( vagy harckocsi löveggel ?) kirobbantják a hegy oldalát....

Ha valakinek ismerős,kérem jelezze.

Köszönöm,és üdv!

 

MrVelius Creative Commons License 2023.02.21 0 0 4644

Sajnos én sem ismerem, de kiváló filmnek tűnik a leírt tartalom alapján...

Előzmény: Lilkoos (4643)
Lilkoos Creative Commons License 2023.02.20 -1 1 4643

Sziasztok!

 

Kb leírom az egész filmet, mert konkrétan tudom az egészet, még se találjuk sehol az interneten és senki nem ismeri.

Ha valakit zavar ha tudja a végét egy filmnek, akkor kérlek ne olvasd el!

De muszáj leírnom a végét is, mert még soha nem ismerte fel így se senki. már tényleg kezdem azt hinni, hogy álmodtam!

 

SPOILER!

 

A film első perceiben 2 kisgyereket (egy fiú-1 lány) látunk akik beszélgetnek, hogy örökre barátok lesznek és a kislány ad egy nyakláncot a kisfiúnak amiben a saját vére van. Utána a kislányt elrabolják és ezután időugrás következik.

A felnőtt férfit látjuk éli az életét, amikor megjelenik egy nő és azt mondja, ő az elrabolt kislány. Persze mindenki örül, mindent tud a családjáról, a fiúról emiatt hisznek neki senki nem kérdőjelezi meg. Majd elkezdenek egymásba szeretni, de a férfi valamiért a szíve mélyén nem hisz a nőnek. Végül eszébe jut a régi nyaklánc, az alapján dns tesztet csináltat és kiderül, hogy nem egyezik a dns.

A nő elmondja, hogy az ő apja rabolta el a lányt, vele nőtt fel, a lány mindent elmesélt neki -kivéve a nyakláncot- és a lány már meghalt ezért jött ide a nő eljátszani.

A film legvége egy temetőben van, a lány sírját ássák ki és a sírkövön a még élő nő neve van, aki eljátssza a lányt. 

 

Köszönöm ha bárki tud erről a filmről bármit!

Sparherd Creative Commons License 2023.02.19 0 1 4642

Egy talán kanadai, vagy amerikai filmet keresek, csak egy részletet tudok belőle:

 

Egy megközelíthetetlen hegycsúcson lévő szállodába csak sífelvonóval lehet feljutni, valami vészhelyzet történik, mindenki menekülni akar, de csak öt-hat ember fér egy kabinba, és úgy döntenek, először a gyerekeket és a nőket küldik le. Egy idő után néhány férfi nem bírja a várakozást és egy rohammal beugranak a kabinba, de a túlterhelés miatt a már szakadozó kötél végleg leszakad és lezuhannak.

 

Ez csak egy kis része a filmnek, nem ismerem a történetet, csak érdekelne, ha valaki tudja a címét.

Sparherd Creative Commons License 2023.02.19 0 0 4641

Úgy tűnik, csak francia nyelven jelent meg és csak TV -ben vetítették - talán indiai forrásból esetleg meg lehetne találni:

 

https://www.imdb.com/title/tt0220212/releaseinfo

 

Előzmény: RusZ (4636)
Morlan Creative Commons License 2023.02.18 0 1 4640

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! ;-)

 

Mindenfélét beírtam a keresőbe, úgymint " kislány akinek a tarkóján száj van teli fogakkal ", hátha kiadja... :-D

 

Köszönöm szépen mégegyszer!

Előzmény: lyukas csokoládé (4639)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2023.02.18 0 0 4639

Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei

Miss Peregrine's Home of Peculiar Children

Előzmény: Morlan (4637)
martinaxe7 Creative Commons License 2023.02.18 0 0 4638
Morlan Creative Commons License 2023.02.17 0 0 4637

Sziasztok!

 

Keresnék egy filmet, illetve a címét, amiben van pár különleges képességű gyerek, akik közül az egyiknek a tarkóján van egy fogakkal teli száj. 

Tudom, hogy kevés az infó, de szerintem ebből tudni fogja aki látta és ismeri... :-)

 

Előre is köszönöm! 

RusZ Creative Commons License 2023.02.10 0 1 4636

Köszönöm a gyors választ. De nem a Gérard Depardieu féle 1998-as sorozatot keresem.

 

Hanem a Monte Cristo grófja 1979-es változatát. Ez a feldolgozás mini sorozat volt Jacques Weberrel a fõszerepben.

A trailer alapján - amit találtam, hosszas keresgéléssel - ez a változat tűnik a könyvhöz legjobban ragaszkodónak.

 

 

Előzmény: hetven7ed (4635)
hetven7ed Creative Commons License 2023.02.10 0 0 4635
Előzmény: RusZ (4634)
RusZ Creative Commons License 2023.02.10 0 0 4634

Keresem a Monte Cristo grófja 1979-es változatát.Ez a feldolgozás mini sorozat volt Jacques Weberrel a fõszerepben.

Csak egy rövid részletet találtam magyarul és a trailer-t németül.

Talán valaki tudja, hogy honnan lehetne megszerezni magyarul vagy legalábbis magyar felirattal.

tt-ths Creative Commons License 2023.02.07 0 1 4633

jaja, vicces akartam, lenni, hogy pont ugyanaz az ötlet van mindkettőben. 

Előzmény: MrVelius (4632)
MrVelius Creative Commons License 2023.02.07 0 0 4632

Köszönöm, hogy segíteni próbálsz, de mint ahogy írtam: "Csak annyit tudok mondani róla, hogy a '80-as évek közepe táján vetítette a Magyar Televízió."
Erre egy 1998-ban készült filmet linkelsz be nekem!
+ Írtam, hogy TELEFONON kommunikálnak, semmi internet nincs a filmben (abban a korban még nem is volt elterjedve...)! A TELEFON szó hétszer is szerepel a leírásomban...

Előzmény: tt-ths (4631)
tt-ths Creative Commons License 2023.02.07 0 0 4631
Előzmény: MrVelius (4630)
MrVelius Creative Commons License 2023.01.30 0 0 4630

Sziasztok!
Remélem, legalább egyvalaki fogja ismerni azt a filmet, amit én keresek!
Csak annyit tudok mondani róla, hogy a '80-as évek közepe táján vetítette a Magyar Televízió.
A tartalma: A főszereplői egy munkahelyen dolgozó férfi és nő, akik ki nem állhatják egymást. A férfi otthon szórakozásból betárcsáz egy random számot, amit egy nő vesz fel. Elkezdenek beszélgetni és nagyon megtalálják a közös hangot, egy hullámhosszon vannak. Ezek a telefonbeszélgetések rendszeressé válnak köztük, majd addig fokozódik a szimpátia, hogy megbeszélnek egy találkozót. A randin nagyon megdöbbenve és csalódottan látják, hogy az egyre inkább kedvelt telefonos partnerük tulajdonképpen a gyűlölt kollégájuk. A nagy csalódás után aztán egyre inkább mégiscsak a sok telefonálás alatt kialakult kölcsönös szimpátia győz és nagynehezen túltéve magukat azon, hogy imádott partnerük a gyűlölt kollégájuk, szép lassan egymásra találnak a nem telefonos világban is.
A PONTOSSÁG kedvéért: Lehet, hogy arra a részre rosszul emlékszem, hogy hogyan derül ki számukra, hogy az imádott, titkos partnerük a gyűlölt kolléga: lehet, hogy a munkahelyükön valami ok miatt telefonszámot kell cserélniük és egymás telefonszámának megtudása csapja arcon őket és döbbenek rá titkos telefonpartnerük valódi kilétére...
Aki tud bármit erről a filmről, az nagyon szépen kérem írja meg, jellezze nekem.
Előre is köszönöm szépen!
Velius

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!