Keresés

Részletes keresés

Geirmund Creative Commons License 2022.01.26 0 0 26067

Köszönöm a válaszokat!
A vége végülis az lett, hogy bementem személyesen a tüzépre, mert telefonon csak a melléduma van. (személyesen is), kiderült, hogy nem volt kezelve, de "nem lesz annak semmi baja" és ment a győzködés, hogy "többen is így szokták elvinni", utólagos kezelésnek ők is a tetol fb-t javasolják, viszont ezt 3 évente meg kellene ismételni "de jólvanaz 5-nek is". Micsoda véletlen, hogy náluk pont lehet kapni... :)
Meglátjuk, az utólagos kezelés mit ér, még gyűjtöm az információt. De erre úgyis nyáron tudok csak sort keríteni.

Előzmény: d_feco (26063)
bbfeco Creative Commons License 2022.01.26 0 0 26066

Ha drágábbat komolyabbnak vesszük: Grandács forgalmazza Adolit BQ-20 favédőszer 5 l zöld 14470 Ft

Zsota fatelep,Bochemit QB Profi  Antiflash 14000 ft 5l stb.

Persze akár találkozhatunk 80-120 éves bárdolt szarufával, kezelés nélkül is kibirt ennyi évet( fenyötöl függöen).

Előzmény: d_feco (26065)
d_feco Creative Commons License 2022.01.26 0 0 26065

A fatelepeken egy kissé komolyabb szerekkel dolgoznak. Legalábbis elméletben. De ez már off.

Előzmény: bbfeco (26064)
bbfeco Creative Commons License 2022.01.25 0 0 26064

Rosszul tudja a druszám, be lehet szerezni-Kemikal Tetol FB, ez egy a sok közül:https://stshop.hu/kert-kialakitas/kertepites/vedoszerek/kemikal-tetol-fb-oldat-zold-10l.

Vagy 40 éve ennek az elödjét használtam, akkor még nem volt szines. Lehet permetezni, vagy ecsetelni.

Előzmény: Geirmund (26062)
d_feco Creative Commons License 2022.01.25 0 0 26063

"Ér valamit a kenceficézés egyáltalán?"

Fogalmam sincs, viszont már jó pár éve előírás. Csak épp a vállalkozók tesznek rá. Amúgy te - mint magánszemély, nem is tudnád beszerezni a szükséges szereket.

Előzmény: Geirmund (26062)
Geirmund Creative Commons License 2022.01.25 0 0 26062

Szia, Köszi a választ.

"Legközelebb, mielőtt a tónak ugrasztanak, nézz utána a dolgoknak." - igen tudom, ezért is kérdeztem, hogy utólag lehet-e kezelni valamivel a fát vagy hagyjam most már így fenn? -tudom, már akkor akarom oltani a tüzet mikor már csak a hamu van- késő bánat, én sem figyeltem oda.
Ér valamit a kenceficézés egyáltalán? 

Előzmény: d_feco (26060)
d_feco Creative Commons License 2022.01.25 0 0 26061

Én egy vödörnyi mészhabarcshoz egy spakli cementet szoktam rakni, de csak azért, hogy jobban húzzon. Cement nélkül is meg fog az kötni, csak lassabban. Amit eddig bevakoltál, azt már ugyan le ne verd. Legalábbis szerintem.

Előzmény: Tamás Méreg (26058)
d_feco Creative Commons License 2022.01.25 0 0 26060

Többnyire az eladóknál kellene gombaölőzni (nem pedig impregnálni). De ez az egész macerás folyamat, sok vegyszer engedélyköteles, ect. Legközelebb, mielőtt a tónak ugrasztanak, nézz utána a dolgoknak. Rengeteg leírás, videó terjed a neten, amiből lehet és érdemes tájékozódni. A betoncserép miatt meg ne aggódjál, jó lesz az - feltéve, ha régen nem nádból volt a tető, hanem cserépből.

Előzmény: Geirmund (26059)
Geirmund Creative Commons License 2022.01.25 0 0 26059

Sziasztok,

Új vagyok a fórumon, Jelenleg egy kis 85nm-es vegyesfalazatú vályogházat újítok épp, jelenleg olyan formában, hogy tetőcsere zajlik. Mivel nem vagyok szakértő a témában, így tanácsot kérnék, új tetőszerkezet most került fel a házra, viszont úgy kértük, hogy megbíztunk egy vállalkozót, nincs teherautónk ahhoz, hogy akár az anyagot kihozzuk a tüzépről.
A fát elvileg itt kellett volna a háznál impregálni, én nem látom zöldes árnyalatúnak a fát, a vállalkozó azt állítja, ezt a tüzépen kellett volna elvégezni, (pedig erre nem fizettünk a tüzépnek) ezt utólag lehet vagy érdemes impregnálni?
Illetve betoncserép került fel, úgy tudom ennek a legnagyobb a súlya, de más házakon láttam már szintén betoncserepet, nem okoz gondot vagy kell ennél az anyagnál valamire figyelni? 


Tamás Méreg Creative Commons License 2022.01.25 0 0 26058

Üdv mindenkinek!

Nemrég került elém ez a fórum, de éppen témába vágó mivel nemrég vettünk párommal egy vályogfalazatú házat , és egy olyan kérdésem volna hogy sajnos vakolás elött még nem ismertem a vályog fő tulajdonságait de annyira emlékeztem hogy meszes vakolattal szokták bepucolni, így a belső vakolat réteg a következöképpen alakult: 4 rész homok 1 rész oltott mész 0,25 rész cement elegye rabichálózásra került fel.

Az volna a kérdésem hogy valyon elégséges lehet e vagy teljesen rossz úgy ahogy van és inkább kezdjem előről?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

gybiaa Creative Commons License 2022.01.20 0 0 26057

Nalam mondjuk a fal alja nagy kő es csak kesobb valyogtegla, abba tudok rogziteni. De talan valyogba is megoldhato. Kesobb ha ala kerul az xps, nem csak a sin tartja a sulyat, sot igazabol ez sztem ahogy neve is szol, indito profil, ha mar neghuzott a ragaszto illetve megvan a mechanikai rögzítés, nincs tartofunkcioja. Az mar reg rosz ha a sinnek kell tartania a szigeteles súlyát.

A regi posztok kozott valaki mar kiszamolta mennyivel kell tobb nad mint gyapot ugyanahhoz a hatashoz. Emlekeim szerint 2-3*. Szal 5 centiert kár neki állni.

Előzmény: Jagger72 (26055)
Jagger72 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 26056

Nem tudom, hogy elegendő e az 5 cm. Nagyon bepelenkázni sem szeretném a házat, az se jó. Az 5 cm felkerül márciusban, ha az időjárás engedi. Tesznek jó lesz, hogy mennyit ért. Ha úgy ítéljük meg, hogy kevés, akkor még vakolás előtt fel lehet tenni még egy réteget.

 

Egyébként milyen vastagságot tennél fel Te? Vagy van tapasztalatod a nádszigeteléssel kapcsolatban?

 

 

Köszönöm a válaszodat.

Előzmény: Alapi42 (26054)
Jagger72 Creative Commons License 2022.01.19 0 0 26055

Nem tudom, hogy ezt a sínt mennyire bírnám a vályogtéglába stabilan odacsavarozni! Ezért gondoltam a mellé alapozás+tégla. Az azért erősebben tartaná. Bár ezt sem tudom, hogy mennyire mozogna, ha táblánként 5-6 db szöggel van felfogatva.

 

Köszönöm a válaszodat!

Előzmény: gybiaa (26053)
Alapi42 Creative Commons License 2022.01.18 0 0 26054

  Az 5 cm nád kevés lesz !

Előzmény: Jagger72 (26052)
gybiaa Creative Commons License 2022.01.18 0 0 26053

Miert nem hasznalsz inditoprofilt, sztem kevesebb pénz, ido es munka mint mellé betonozni. En tavasszal tervezem megcsinálni a külső szigetelést, kozetgyapottal. A labazat xps-t kap, mas oda sztem szoba se johet mert nem vízálló.

Előzmény: Jagger72 (26052)
Jagger72 Creative Commons License 2022.01.13 0 0 26052

Ezt a hőhidat megtudom szüntetni, ha a homlokzati falat leszigetelem. Szigetelés anyaga nádpadló, 5 cm. A 26042-es hozzászólásomban van a "Móricka" rajzom. Ezen látszódik, hogy nincs beton alapom, csak tégla. A homlokzati hőszigetelést (nádpadló) levihetem a vízszigetelés alá, vagy nem? A vízszigetelés alatti részt, lábazati hőszigeteléssel tudom/szabad szigetelni? A lábazati szigetelés lemehet a terepszint alá? Én a következőként csinálnám meg ezen fal hőszigetelését. Ha rosszul gondolom szóljatok.

 

Vízszigeteléstől felfelé nádpadló. Vízszigetelés alatt XPS lábazati hőszigetelés. Ez az XPS a legalsó sor téglától (ez a terepszint alatt van a földbe) a vízszigetelésig tartana 5 cm vastagságban. Ezt követően felfelé a nádpadló jön a cserépig.

 

A nádpadló súlya miatt gondolkodom, hogy a meglévő alap mellé egy keskeny csíkban beton alapot kiöntök. A beton alap és a meglévő tégla alap közé a betonozás előtt 2 cm szigetelő anyagot teszek, a külső hővezetés megszüntetése miatt. Az új beton alapra vízszigetelés, majd egy-két sor kis méretű tégla. A téglára már rámerném ültetni a nádpadlókat. Így elkerülhető lenne az esetleges mozgása a nádpadlónak.

 

Szerintetek ez így nagy butaság lenne?

Előzmény: Sraffter (26051)
Sraffter Creative Commons License 2022.01.10 0 0 26051

Geometriai hőhíd.

Előzmény: Jagger72 (26050)
Jagger72 Creative Commons License 2022.01.10 0 0 26050

Az mitől lehet, hogy a szobában a fal mellett főleg a sarokban hideg a padló? A faltól a szekrény el van tolva 0.5 m-t és így is a szekrény hátoldala alulról felfelé ritkán penészesedik? A szerkény 5 cm-es lábakon áll, tehát a levegő jár alatta. Elképzelhető lehet, hogy a 26042-es hozzászólásban a rajz alapján a külső betonjárda kb. 40-50 cm széles, "bevezeti" a hideget a tégla alapba és az meg átadja a beltéri aljzatbetonnak? Ettől lehetséges lehet, hogy ott süt a hideg a padlónál?

Előzmény: Jagger72 (26042)
Égető1 Creative Commons License 2022.01.08 0 0 26049

 

 

 Azért azt a falat meg lehet támasztani, ill. alátámasztani.

 

 Egy ház vételénél sokat számít a telek fekvése és az értéke is.

 

 

 Komplexen kell hozzáállni.

Előzmény: bcslaci (26047)
d_feco Creative Commons License 2022.01.08 0 0 26048

Ezen fényképekből elég kevés dologra lehet következtetni. Nem látszanak rajta azon tényezők, amik a fal mozgását okozhatják. A vasalás+habarcs helyett meg használhattok nyugodtan PUR habot is, kábé ugyanannyit fog érni, azaz semmit. De legalább olcsóbb és megoldás. :/

 

Érdemes megszemlélni azt, hogy nem-e éri sok csapadék az adott falszakaszt. Látatlanban csak ennyit tudok javasolni.

Előzmény: bcslaci (26047)
bcslaci Creative Commons License 2022.01.08 0 0 26047

Üdv urak!

Néztünk egy házat, 10-14 éve lakatlanés az egyik sarok megindult "kissé".

Fotók kívül, belül a linken:
https://drive.google.com/drive/folders/1ROLYtqs-TBmR1D0QSTFMXjayYrIFiTBy?usp=sharing

 

A tulaj szerint vakolatot leverve össze lehet vasalni a két falat, a repedést meg kitölteni habarccsal. 

 

Kicsit szkeptikus vagyok, túl egyszerűnek hangzik. 

 

Szerintetek? 

bbfeco Creative Commons License 2022.01.07 0 0 26046

Bocs , de valami nem kerek. Meglévö mennyezetröl van szo, amit nem akarok lebontani.

Előzmény: pintjano (26045)
pintjano Creative Commons License 2022.01.07 0 0 26045

Gondolkoztam ilyenen... alulról deszka, a közét könnyű vályoggal. Ezzel nincs elrontva, s még

szigetel is

üdv PJ

Előzmény: bbfeco (26044)
bbfeco Creative Commons License 2022.01.07 0 0 26044

Én csak a rögzités kérdésére kerestem megoldát a kérdezönek, saját tapasztalatom még nincs.

Viszont lenne kérdésem a "tapasztaltabb "vályogosokhoz. A meglévö szoba mennyezetet szeretném lambériával burkolni. Hagyományos rétegrend alukrol: mennyezet mészvakolat, 5 cm nádpadlo,a gerendák közé késöbb kögyapot , padlásdeszka.A lambéria fölé gondoltam 2 cm-es nikecellt berakni, csak nem tudom , hogy párafékezöt/zárot kellene-e vmelyik réteghez alkalmazni, mivel sztem a mennyeztvakolat is valamennyire párafékezö. Vélemény?

Előzmény: Téli nap (26043)
Téli nap Creative Commons License 2022.01.06 0 0 26043

Sok felesleges munkát csinált az a szivar !

Előzmény: bbfeco (26040)
Jagger72 Creative Commons License 2022.01.06 0 0 26042

Előzmény: Jagger72 (26041)
Jagger72 Creative Commons License 2022.01.06 0 0 26041

A következő kérdésem lenne, nádpalló szigeteléssel kapcsolatban.
Jelenlegi külső homlokzati vakolat hibátlan. Semmi komolyabb repedés, vizesedés, salétromosodásnak nincs jele se kívül sem belül. A apadlót erre a vakolatra tegyem fel, vagy szedjem le a jelenlegi vakolatot?
A vályogtégla sérülékeny általában, nem tesz neki jót, ha sokszor vakolatcserét hajtanak végre rajta, mert akaratlanul is valamennyi vályog jön le a leszedés közben. Saját vélemény/tapasztalat.
A gondolat az, hogy a jelenlegi vakolatra helyezem a nádat. Vagy a jelenlegi vakolatot gúzoljam be és arra helyezzem fel a nádat? Vagy nem kell gúzolás, csak nád? Vagy jelenlegi vakolat le, gúzolás, nád, vakolat?
A fal alatt van vízszigetelés, ami a 6 év elmúltával úgy tűnik, hogy működik, tehát merem szigetelni.

A következő kérdésem.
A nádat (2,2*1m*5 cm) a 200-as szög megtarthatja, ha ezt a méretűt 6 db szöggel fogatom fel? Kellene esetleg alá támasztani? Ha igen azt hogyan?

A fal tégla alappal rendelkezik, nem beton. Az égetett tégla és a vályogtégla között van vízszigetelés, ami jól működik. A homlokzati szigetelést "leengedhetem" e a vízszigetelés alá? Vagy a vízszigetelés vagyis a lábazat mellé más anyagú hőszigetelést kell tennem? Mellékeltem egy rajzot, remélem látható is. A beltér magasabban van mint a kültéri szint. Nem sokkal, ez kb. 10 cm.

 

Köszönöm a válaszokat

Előzmény: Jagger72 (26037)
bbfeco Creative Commons License 2021.12.14 0 0 26040
Előzmény: Jagger72 (26037)
Zöldár Creative Commons License 2021.12.14 0 0 26039

 

 

 

 

 "inkább 200-as szög.

Van valakinek tapasztalata, ötlete?"  Ja   úgy ahogy írod.  Ha pl.   ha  az a palló 50 mm-es,   akkor a szög csak 150 meg a falba.

 

 

 A  százas biztos kevés.

Előzmény: Jagger72 (26037)
d_feco Creative Commons License 2021.12.14 0 0 26038

Szög és kötöződrót lesz célszerű. Legalább 100-150-es szög, éphogy csak kilógjon a feje.

Előzmény: Jagger72 (26037)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!