Keresés

Részletes keresés

Rockerjoda Creative Commons License 2018.07.19 0 0 2675

Ja az lemaradt, hogy sajátgyökerű, kényesebb persze. Atkánk volt - van soha nem látott mennyiségben még idén ami szintén szedte a vámot rendesen. De úgy nehéz is bármit is tenni hogy éjjel sem megy 20 fok alá a hőmérséklet, ha megy akkor vihar, égszakadás...

De a dinnye szélén a síró lelkemet csiklandozza a csemegekuki ami 1 - 2 kivétellel mind teljesértékű dupla csövet nevelt, nevel. . :) 

Valamit valamiért. 

Rubin is érdekel ha lesz.

Előzmény: kertész11 (2674)
kertész11 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 2674

Én örültem volna ha  2 m széles 40 cm magasságban állt volna meg a lombja.

 

Nálunk is nagyon sok eső esett egész júniusban

 

Nálam legalább 4 m széles és volt ahol 60 cm magas volt a lombja az oltott dinnyének, egymás hegyén hátán voltak a különböző fajták indái a sorközt eltüntetve, ez van ha kötés előtt/közben sok eső esik.

Én sem vagyok megelégedve az idei időjárással, rengeteg eső, párás meleg váltakozva,kezelhetetlen óriási lomb, gombás betegségek...

A mennyiség a megszokotthoz képest nem túl sok a méretet nagyjából hozzák a fajták 6-10 kg talán lesz még nagyobb is, íze idáig rendben, de a lombja már nincs túl jó állapotban, pedig még csak nyár közepe van, remélem még a nagyobbakat beérleli.

 

A jövő évi fajtákon még gondolkodom, szívesen kipróbálnám a mostanában felkapott syngenta WDL 9807 más néven Rubin görögdinnyét.

Ha jól emlékszem akkor pásztorkutyaterel fórumtársnak szokott lenni minden évben ez a fajta, jó lenne ha megírná, hogy nála mi a helyzet, hogy teljesít a fajta.

 

Úgyhogy ha valakinek van eladó friss Rubin magja (eredeti) akkor írjon vevő lennék rá, vagy akiket biztosan érdekel vennénk közösen és szétosztanánk, vállalom.

 

Üdv mindenkinek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Rockerjoda (2673)
Rockerjoda Creative Commons License 2018.07.18 0 0 2673

Nekem is ilyen szép a huelva, bár nem nagy de sok van, ritkítottam volna ha nem lett volna 2m széles meg 40cm magas :) Ugyanígy kisebb lett idén a többi is, farao, prismatica, caroll stb. Bár a sárgabelűt még nem kóstóltuk amit tőled kaptam ( tendersweet) . De lassan az is próbaérett. Idén nagy bukta lett a dinnye, fóliáztuk csepiztük stb, erre kb 3 hete megfázott. Több éjjel is 6-8 fok volt. Megfonnyadt a lomb, a maradékot viszi a fuzárium. És így nem is cukrosodott be rendesen. Finom, aromás, gyönyörű de nem mézédes. 

Lehet én is elrontottam valamit, nem tudom. 

A szívem szakadt meg  érte. Amikor már látszott a baj kapott yeald plust, amalgerolt kiskorától de a 6 az 6 fok.

Elviszik mert elviszik a piacon, kevesebbért persze. De még igazán finomat nem ettünk. :(

Na majd jövőre :)

Ha van felesleges magod beszéljünk majd!

Előzmény: kertész11 (2672)
kertész11 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 2672

Ugyan nem engem kérdeztél, de addig is, hogy életben tartsuk a fórumot teszek fel pár képet az idei termésről.

 

 

Huelva       

Topgun

 

Még csak a Huelvát szedem, nagyon finom, jó ízű, a Topgunra még várni kell.

 

Remélem neked is már vannak hasonló dinnyéid.

Előzmény: Rockerjoda (2671)
Rockerjoda Creative Commons License 2018.07.17 0 0 2671

Na hogy sikerült a lékelés? Milyen a termés?

Előzmény: eisbaren (2669)
mint oldott kéve Creative Commons License 2018.07.08 0 0 2670

Sajnos, most már sokadszorra sikertelen nálam a dinnye termesztés. Pedig reményteli volt a kezdet. Jó korán ki lehetett ültetni, sokkal hamarább volt várható a termés. De! Amikor már a dinnye szára szétfut és megjelennek rajta a kis dinnyék, onnantól kezdve nem lehet gyomot irtani. Kapott a terület néhány nagy esőt, a gaz nekilódult és hiába volt előtte is, közben is amistaros, rezes, ditános permetezés a levek belepusztulnak a gaz által biztosított párás levegőbe. 

eisbaren Creative Commons License 2018.07.03 0 0 2669

Üdv

Tart már a dinnyeszüret?

Én dinnyéim most 34naposak holnap lékeles lesz

Grumi Maci Creative Commons License 2018.06.29 0 0 2668

Ha biztos hogy vas az oka, azt csak medencés pihentetéssel lehet orvosolni. DE szerintem inkább a homok apró szemcséi dugítják el a csepit, felénk ezer hektárok vannak lecsepegőzve és nincs ez a dugulás, mondjuk a kútfúrósok nem is igen adnak ki homokoló kutat a kezükből. Szerintem egy ujj kúttal jobban járnál, illetve kettővel, mert ha a kutak nincsenek ész nélkül terhelve nem is homokolnak. Esetleg másik rétegbe fúratni kutat, mert nem mindegyiknek nagy a vastartalma. mi egyébként a kék csíkos csepit használjuk--azt hiszem aqva trax a neve.

Előzmény: SándorTiszteletes (2667)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2018.06.28 0 0 2667

AZ nem baj, ha az áruházakba megy a szar. AZ én kutaim homokolnak, ezért kell a szűrő, fenn is van. Tenzióméter is van, használom. De annyira vasas a vizem, hogy idő előtt eldugul nálam a csepi, hétvégén húzhatjuk újra, nem a legjobb dolog hogy felülről megy a viz, de ez van. Van-e ötleted, hogyan tudnám a szezont egy csepivel végigdolgozni, mit tegyek hogy a vastól ne duguljon el, jelenleg nincs ötletem?.

Előzmény: Grumi Maci (2666)
Grumi Maci Creative Commons License 2018.06.28 0 0 2666

Nekem csak avval megy a locsolás, fúrt kutak, kb 300 l viz percenként. És locsolok egy alkalommal 1 ha-t de azt 6-8 órát, kinai honda koppincsal, tenzió méter mutatja hogy milyen sűrűn. Minden évbe ujj csepi, jó kutak nem homokolnak, és nem kell szűrő. nem vándorlok, felosztottam a területet 3 részre és ez a forgó. És kb 3-án kiülünk lékelt kóstolható dinnyével. Már szedik felénk, de hagy kívánni valót, nyomják az áruházláncokba ész nélkül.

 

Előzmény: SándorTiszteletes (2663)
Rockerjoda Creative Commons License 2018.06.28 0 1 2665

Nem azt mondom, hogy tilos. Csak próbáld meg, hogy egyiken másikon kevesebbet hagysz. Lesz e méretbeli, ízbeli külőnbség. Úgy is variálhatsz hogy egyikről a kicsit, másikról a nagyot szeded. Ne féltsd! Nem kár a nagyért pláne ha nem fejlődik normálisan. 30 nap alatt megnő a pici. Jövőre már rutinosabb leszel belőlük.

Előzmény: Golden83 (2664)
Golden83 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 2664

Köszi!

Volt itthon NPK azzal öntöztem néha, meg egyébként is öntöztem ha nincs eső.

Szerencsére mostanra elég jól megmaradnak a dinnyék, némelyik tövön már van 4-5db dinnye.

Akkor 3-nál többet nem szabad meghagyni 1 tövön? Ahogy lejjebb már írtad!

A magokat gazdoboltból vettem online. ( Crimson Sweet)

Előzmény: Rockerjoda (2662)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2018.06.27 0 0 2663

Van-e/ volt-e olyan parcellád, ahol fúrt kútról (azaz vasas vizzel) megy a csepegtetőd, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem?.

Előzmény: Grumi Maci (2652)
Rockerjoda Creative Commons License 2018.06.27 0 0 2662

Látom nem ír senki. :(

Akkor amit én megpróbálnék a helyedben. Valami azonnal felvehető műtrágyát adnék neki 1-2 hétig vízben oldva, heti 2 max 3 alkalommal. Valami ferticare, volldünger stb. A maradék adható bárminek, szobanövénynek is, ha még sem válna be. Próbáld ki 1-2 tőnél.

Ha nincs változás, vagy párhuzamban ezzel a többinél valami réz permetszer váltva esetleg topas. Kapható kis kiszerelésben, kérdés ér e annyit. 

Másik, sokadik. Mennyit és milyen gyakran kap vizet? 

A napi pacsálás felejtős! Heti 1 max 2 de az tisztességesen! 

Kimos mindent + nem megy mélyre a gyökere - ezzel már lehet, hogy megkésrünk :(

Így elsőre ennyi. Egyébként nem tűnik igazán betegnek. Fajtája tudható?

 

Előzmény: Golden83 (2658)
tudomka1958 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 2661

 

köszönöm!

Előzmény: Rockerjoda (2660)
Rockerjoda Creative Commons License 2018.06.25 0 0 2660

Szinte kizárt hogy 2-3 db-nál többet kineveljen. De lehet hogy csak 1 db. Az oltott tud többet. Meg kell nekik a kaja vastagon:) Ha tudsz kísérletezz. És nézd meg melyik a legjobb nálad. Talaj, idő, fajta függő.

Előzmény: tudomka1958 (2659)
tudomka1958 Creative Commons License 2018.06.24 0 0 2659

én is elsőbálozo vagyok mert idén vetettem először dinnyét...

eleg későn így most vannak rajta apró dinnyék de az jó sok...

kérdésem:ha nem dobálja el akkor kell ritkítani a termést vagy a növény megoldja maga?

kb. hány darab dinnyét tud kinevelni egy tő?

Golden83 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 2658

 

Ok Köszi!

Ültetéskor kapott zsákos marha trágyát. Kiskorába megöntöztem wuxallal. Később permeteztem is vele. Igaz ezen kívül mással nem permeteztem.

 

Előzmény: Rockerjoda (2657)
Rockerjoda Creative Commons License 2018.06.20 0 0 2657

Várd meg a nagyokat amíg írnak, de szerintem tegyél fel egy két képet a növényekről. Annyi minden lehet, spontán magától eldobálja ha sovány a talaj, vagy nem érzi jól magát. Persze gomba is lehet. 

Előzmény: Golden83 (2656)
Golden83 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 2656

Egy kis segítségre lenne szükségem! Ültettem 4 tő görögdinnyét. Szépen virágoznak, fejlődnek! De valamiért nem tudják kinevelni a dinnyéket. Eddig 1 maradt meg, ami van biztos 2kg. A többi egyszerűen nem marad meg. Először 1 kis fekete folt van a kis dinnyén, utána másnapra teljesen befeketedik! Valami betegség lehet? Van rá permetszer?

Rockerjoda Creative Commons License 2018.06.10 0 0 2655

Csak azért kérdezem, mert ezt a románoknál fotgalmazzák 100db-os kiscsomagban is 20 lej körül. Jövőre lehet kipróbálnánk. :)

Előzmény: Grumi Maci (2654)
Grumi Maci Creative Commons License 2018.06.10 0 0 2654

Biztos, így egy kicsit nagyok, de a korai ültetés miatt nekünk tökön jobb. Szép a színe, jóízű, eláll a tövön, iszonyú erős a lombja

Előfordul ha beválik leváltja a topgun-t. Ha csak ezt is el nem basszák mint a zengőt, az is mikor bevezették egy világbajnok dinnye volt, finom, vörös, vékony héjú, aztán valami marha ötletére kicserélték valamelyik szülőt és ugyan szállítható lett, de szar ízű és fakó. Innen is gratulálok anak aki elrontotta a zengőt.

Előzmény: Rockerjoda (2653)
Rockerjoda Creative Commons License 2018.06.10 0 0 2653

A grizzly megél - terem - saját gyökerén? Nincs esetleg tapasztalat erről?

Előzmény: Grumi Maci (2651)
Grumi Maci Creative Commons License 2018.06.10 0 0 2652

10 körül lékelhető és kóstoltatható éretten. Ekkorra lesz talán elég mennyiség a placcra. Nekünk elég nehezen indult a szezon.

 

Előzmény: SándorTiszteletes (2642)
Grumi Maci Creative Commons License 2018.06.10 0 0 2651

Grizligrizli titán alanyon és

nosztalgia ugyancsak titán alanyon.

Békés déli része, és alsó felső fóliás, trágyázott földön, csepivel.

 

Rockerjoda Creative Commons License 2018.06.10 0 0 2650

Őszinte leszek volt itt minden! Didimella kezdte kiültetés után majdnem elvitte az állományt. A kwizdás Varga L. tanácsára jöttek az " azolok" : topas, score, bumber. Mellé meg flumite mert atkás is volt, még most is az  - de már nem merem fújni vele. Közötte meg cuproxát vagy bordói neo.

De már palántakorban kaptak amistart meg rezeket, actarát váltogatva.

Ezért nem is értem ezt a sok sz@rt ami idén történik :(

És most hogy megfőzte az elmúlt 3 hét sárgulgatnak a hajtásvégek, némelyik levél... Nálunk 30 napja nem volt csapadék , most esett szépen.

Ez meg lehet vashiány vagy akármi.

Kár hogy a nagy dinnyések hanyagolják a fórumot :(

 

Ha komoly a vásárlási szándékod én vevő lennék 1-200 darabra. Ha jut persze.

Előzmény: eisbaren (2649)
eisbaren Creative Commons License 2018.06.10 0 0 2649

Rengeteg csapadék volt

Egy hete minden nap esik

Te permetezest milyen szerrel oldottad meg

Nekem 2éve volt Zengő először és utoljára

Húsa eretten is túl kemény volt eres az ízes volt jó és apró ezernyi mag

Jövőre én is akarok venni vagy faraot vagy constellationt

Előzmény: Rockerjoda (2648)
Rockerjoda Creative Commons License 2018.06.10 0 0 2648

Kiváncsi leszek rá idén is. Tavaly tetszett a nagy lombja és az egységes mérete. Az első kötések 10 kg körül voltak pár deka eltéréssel az összes. Igazán ropogós, édes, kemény húsa volt, a színe is nagyon szép "piacos". Bár az tényleg csak a szemnek szól. A farao klasszikus régi rózsaszínes de a legfinomabb volt. A zengő sötétvörös de a papa disznói ették meg olyan jó lett az íze :)

Remélem volt felétek is elég csapadék, nőjjenek nagyra!

Előzmény: eisbaren (2647)
eisbaren Creative Commons License 2018.06.09 0 0 2647

Nekem sem indult tul jol első csapatot április8án vetettem szabadföldbe 2 hetig semmi pótoltam rá pár napra kikelt pár

Így most van mindenféle korú

Előzmény: Rockerjoda (2646)
Rockerjoda Creative Commons License 2018.06.09 0 0 2646

Irigykedek kicsit. Az én prismaticáim még csak most kötögetnek, pár darab apró már van rajtuk. De ez tavaly is lassabb volt nálam. Fáraóm, carollom, huelvám már van kislabdányi. Hála egy fórumtársnak akivel tudtam magokat kóperálni. :)

Előzmény: eisbaren (2645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!