Keresés

Részletes keresés

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2016.05.26 0 2 20208

Kiveszem az ágyából a könyvet, elteszem.
- Aztán nehogy olvass a takaró alatt, ha kimegyek!
- Ááá, neeem!
- De biztos?
- Biztos. Nem találom a zseblámpám.

dulci Creative Commons License 2016.05.26 0 0 20207

Nem saját sztori, de ide kell írnom. Békés Itala mesélte tegnap a tv-ben.

"Anyú, én nem akarok melleket. Nekem elég a hátizsák." :))

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2016.05.12 0 0 20206

Ez inkább anyaszáj,  a meglepő az volt benne, hogy a 9 éves mennyire képben van olyan témákban is, amiről nem is gondolnám.

 

Fagyiztunk, Luca papírpohárba kérte az övét. Eszegette lassan, közben olvasgatja a pohár feliratát:

 

- Mi a fene, kézműves fagylalt!

- Ja,  biztosan kézzel keverik el a port a vízzel -jegyzem meg.

 

Kaján képpel belenyal a fagyiba és cinkos röhögéssel közli: - Aha, szerintem is! :))

 

mikkkro Creative Commons License 2016.05.12 0 1 20205

Mondom Dávidnak (7), hogy majd a hó végén lesz a márnemtudommi. Mire ő: "hó? de hát mikor lesz még hó?" :)

H_G Creative Commons License 2016.05.12 0 1 20204

-- És amikor a K. néni tartja nektek az erkölcstant, akkor is ilyesmikről beszélgettek, mint a L. bácsival?

-- Nem, olyankor lemegyünk az udvarra, és játszunk meg kidobósozunk!

-- Hmm, szép, de annak mi köze van a erkölcstanhoz?

-- Hát hogy olyankor ha valaki csal vagy lökdösi a másikat, akkor a K. néni azt mondja neki, hogy "Ez egyáltalán nem volt erkölcsös!"

 

KissMe Creative Commons License 2016.04.26 0 1 20203

Mivel a hét éves fiam érdeklődése eleddig leginkább az autók felé fordult, ezért sportmérkőzésekre nem nagyon jártunk, és a mi tévénkben eleve csak autós műsorokat adnak. Vasárnap mégis kedve volt egy focimeccsre kilátogatni velem, és a nagybátyjával. Az első félidő vége felé értünk oda, akkor még 0-0 volt az állás, a második félidő vége felé viszont már 3-0-ra vezetett a hazai csapat. Gyermekem érdeklődve megkérdezte:

- Anya, ezt hányig játszák?

 

Aztán megmagyaráztuk neki, hogy az nyer, aki a 2x45 perc játékidő alatt több gólt rúg. :)

H_G Creative Commons License 2016.04.18 0 2 20202

Vendégségben, a kétéves rokon kisfiú kimegy és az előszobában nagy robajjal feldönt (az én ülőhelyemről látszik) két ásványvizes flakont.

 

Lőrincke (8) felugrik:

 

-- Megyek, megnézem, mit tört össze a gyerek!

 

HakapesziM Creative Commons License 2016.04.05 0 1 20201

Apa most itthon van, de közeledik az idő, mikor le kell váltanom a váltótársam a kamionon, ez kb. három hetes távollétet jelent megint. Próbáltam a kétéves Flórát felkészíteni a "veszteségre", épp az ebédlőasztalnál ültünk:

 

- Apuci nemsokára újra dolgozni megy, s nem lesz itthon sokáig. De majd egyszer újra hazajön. Ugye jó kislány leszel és szót fogadsz majd Anyának?

 

- Apuci itthon marad ! - toppantott dühösen a lábával Flóra.

 

- Nem lehet Csillagom, el kell mennem dolgozni!

 

- De nem!

 

Rossz szokásom, ha hazaérek, a zsebemből az aprópénzt, ötvenes, százas érmék, eurócentek, egy - egy ötszázas, ezres bankó, kiteszem az asztal közepére egy csomóba, mielőtt Anya kimossa a nadrágom ezekkel egyetemben.

 

- Flórácska, apucinak pénzt kell keresnie!

 

- De hát ott a sok pénz! - mutatott az asztalra Flóra.

 

 

H_G Creative Commons License 2016.04.01 0 1 20200

"Ez már nem világít. Kifogyott belőle a foszforenergia."

 

 

-- Tudod, hogy mekkora a sportpálya?

-- Nem, mekkora?

-- Még annál is nagyobb!

 

 

KissMe Creative Commons License 2016.03.29 0 0 20199

Hétévesem Húsvét vasárnap délelőtt buzgón ecsetelte, hogy ő nem hisz a húsvéti nyusziban, sőt Istenben és Jézusban sem (református oviba járt), mert mind csak mese. Nem próbáltam az ellenkezőjéről meggyőzni. Nem sokkal később megérkeztek az unokatestvérei, ő még a szobában játszott. Bementem, szóltam neki: gyere, nézd meg, ki jött!? Mire ő, felcsillanó szemmel: a nyuszi? Én: neeeem, hát nem az előbb mondtad, hogy az egész csak mese? A válasz, ártatlanul, de kicsit lehangoltan: ja, el is felejtettem!

Annyira édes volt!

dulci Creative Commons License 2016.03.28 0 0 20198

Marci (6) már jól ismeri a számokat. Centivel körbe jár, és megméri mindenkinek a fülét, kezét, ujjait.

Mondom én - akinek hosszabb a füle, az a bölcsesség jele, úgy tartják a buddhisták.

Marci: - és te butista vagy?! 

H_G Creative Commons License 2016.03.25 0 0 20197

"Ez abban a rajzfilmben volt, tudod! Kankalini a nagy vadász."

 

Zajoncful Creative Commons License 2016.03.24 -1 0 20196

Sziasztok, szép estét :) Ki hol él? :)

Yv Creative Commons License 2016.03.24 0 0 20195

Nőnapkor Apa nem volt itthon, Dani beteg volt, szóval ő itthon volt. Elmentünk boltba, választott virágot a lányoknak, ki is szállítottuk mindenkinek. Hazafelé elgondolkodik.

 

- Anya, neked nincs nőnapod?

- De igen Dani, minden lánynak van.

- És miért nem kaptál virágot?

 

HakapesziM Creative Commons License 2016.03.02 0 0 20194

Apás hetet tartunk, mert Anya visszament dolgozni, Apa egy hétre hanyagolja a kamiont, s bölcsi helyett a kétéves Flórával itthon "garázdálkodunk".

 

Flóra falatozott, nokedlit kis pörköltszafttal. Ezt nagyon kedveli általában, de valamiért most csak nyögvenyelősen, ímmel - ámmal evett. Ha mindent szépen megeszik, szokás, hogy valami nyalánkságot kap a végén, túró rudit, joghurtot, csokit, stb.

 

Ám most nehezen csúsztak a falatok, de tudható volt, hogy ő már a desszertre "utazik".

 

- Flóra, ebéd után kapsz túró rudit, ha legalább a nokedli 80 százalékát megetted!

 

Kisvártatva:

 

- Apuci, én már megettem a százalékát!

 

 

Épp botrány van, elkövettem azt a hibát, hogy betettem az Aranyeső Yuccában c. Bud Spencer filmet, ahol a szőrös óriás elválaszthatatlan társa Girolamo, az indián.

 

Flóra nem hajlandó elhagyni a tévét, s hevesen tiltakozik a kikapcsolására tett kísérletek ellen:

 

 

- Apuci nézni akarom a Pöttyös Indiánt! (az indián szereplőn ugyanis piros pöttyös indián kosztüm van).

 

 

 

Yv Creative Commons License 2016.03.01 0 0 20193

ovis beszokás folyamatban :)

 

- Nem akarok sírni az oviban. Csak itthon sírok. (és valóban csak itthon bőgött egy órát, hogy nem akar oviba menni, az oviban már nem volt gáz :D)

H_G Creative Commons License 2016.02.27 0 0 20192

"Ez itt a földből készült tűzhely. Sülik rajta a kismalachús."

 

H_G Creative Commons License 2016.02.25 0 0 20191

-- Tudod, hogy a Viktor már egyedül jön iskolába?

 

-- Nem tudtam, de ő ugye nagyon közel lakik?

 

-- Igen. A mamája kiküszöböli az ajtón, óvatosan átjön a zebrán és már itt is van!

 

uni67kukk Creative Commons License 2016.02.20 -1 0 20190

"Légy szíves,  hogy   hozd ki"

 

"ő olyan szigorú a l k a t   "

 

(Kettéválunk  az úton,sövény-ösvényen )"Most szétváladunk"

 

"Ez félig szép,félig csúnya kép. Itt elnagyZolt példájul és itt nem tetszik."

 

"Nézzük meg a Kékfestő fiús mesét,az legalább egy értelmes mese" 

 

 

uni67kukk Creative Commons License 2016.02.20 0 0 20189

Apa  szereli  a bringát, teljes odaadással,picur nézi. "Apa,ez olyan i n t e n z í v ":)

 

A motolla-hörcsögünk olyan  megbízható. (hogy érted,hogy megbízható?)  Hogy ki tud jönni,és nem  eszik  meg m i n d e n t. És ha óvatosan lépkedek,csúsztatva  a lábamat, akkor biztos hogy nem lépek rá.

 

 

 

dulci Creative Commons License 2016.02.12 0 0 20188

Marci (6) boltost játszik, kiméri az apró koktélparadicsomot. Apjával megeszünk néhány szemet, teljesen felháborodik. "ez játék, ti meg igaziból megettétek!" Aztán reggelinél szorosan mellém áll. "figyellek ám!"

:)))

H_G Creative Commons License 2016.02.12 0 0 20187

Lőrincke:

-- Ezek nem csak fúrnak, már fűrészelnek is?

Én, lemondóan:

-- Csinálnak ezek mindenféle hülyeséget! (Túl lelkes-lármás lakásfelújítók a felső emeleten.)

Lőrincke:

-- Bugyiban is pisilnek?

 

KissMe Creative Commons License 2016.02.10 -1 0 20186

Inkább anyaszáj.

Tegnap ellátogattunk Mohácsra a Busójárás utolsó felvonására, ahol ilyenkor nincs ugyan akkora tömeg, mint előtte vasárnap, de azért a főtér körül szép számmal összegyűlnek a népek. Mivel 7 évesem ilyen szempontból már egy ideje kamaszodik, és nem hajlandó megfogni a kezem, jobb híján a kabátja kapucnijánál fogva próbáltam magam mellett tartani és terelgetni. De a kezemet mindig félresöpörte, és rám szólt, hogy ne fogjam. Mire én:

- Ha elkeveredsz ebben a tömegben, soha többet nem talállak meg, aztán majd kereshetsz magadnak egy új apukát meg anyukát.

KissMe Creative Commons License 2016.01.20 0 1 20185

Iskolából hazafelé úton a városban számozott buszokat látott, én nem is gondoltam, hogy ezeket nézegeti, vezettem, forgalomra figyeltem. Egyszer csak megszólal hátulról:

- Anya, hány óra van?

- Hát, kicsivel több, mint 4 óra.

- Akkor miért van azon a buszon 6-os szám? Nincs még 6 óra, hogyhogy ilyenkor jön?

dulci Creative Commons License 2016.01.01 0 1 20184

Óvodásunk bulibárós hangulata: "me' a nézészét meg a jájászát, cíípőjének a jingászát..." :)))

KissMe Creative Commons License 2015.12.31 0 3 20183

Hat és háromnegyed évesem tegnap nosztalgikus hangulatba került, miután úticélunk felé, és onnan hazaúton is a régi ovijához közel autóztunk.

- Anya, emlékszel, milyen kicsi voltam, mikor elkezdtem ide óvodába járni?

- Én igen. És te emlékszel?

- Nem.

romicorn Creative Commons License 2015.12.30 0 1 20182

"májkosbejgli"

H_G Creative Commons License 2015.12.25 0 1 20181

Kétéves nagyvárosi fiúval készülünk kilépni egy falusias utcára, de az ajtóban megáll és gondterhelt arccal visszafordul:

 

-- Nem eszik meg a kutyák Barnabást?

 

HakapesziM Creative Commons License 2015.12.25 0 0 20180

Flóra lányunk most volt két éves.

 

A minap megnéztük a Jégvarázs c. rajzfilmet. Sokszor van olyan, hogy egy korábbi élményt, kirándulást, játékot, mesét később megbeszélünk.

 

- Flóra, emlékszel a filmre, amiben a hóember volt?

- Igen!

- Mi volt benne?

- Jávorszarvas, királylány.

- És mi történt?

- Táncoltak, énekeltek.

- És még?

- Aztán iszonyú baj lett.

 

Anyával csak néztünk: ezt hol hallotta?

 

 

Éjjel díszítettük fel a karácsonyfát, hogy reggelre meglepetés legyen Flórának. Csak a nagyobb díszeket és gyertyákat raktuk fel, hogy meglepetés is legyen, de együtt is díszíthessük majd még a nap folyamán.

Reggel felébredt, ilyenkor a mi ágyunkban ébredezik még egy kicsit. Onnan odalát a nagyszobába, meglátta a feldíszített fát, rámutatott:

 

- Az nem volt!

 

 

Aztán feltettünk még együtt sok díszt, szaloncukrot is. Flóra később így mondta:

 

- Megdíszítettük a fát!

 

 

Ment a TV - ben a Különben dühbe jövünk c. régi Bud Spencer - Terence Hill film. Ennek a végén van egy jelenet, mikor egy terem tele van lufival, a két pofongyáros itt számol le a rosszakkal. Megy a bunyó, s az emeletről Bud pofonjai nyomán a mélybe, a derékig érő lufi - tengerbe zuhannak a rossz fiúk. Flóra így szólt, amint az egyik főkolompos esett le:

 

- A bácsi a lufiba került.

H_G Creative Commons License 2015.12.13 0 2 20179

"Vízvész" (=árvíz, a tűzvész mintájára.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!