Keresés

Részletes keresés

szomi_szomi Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37276

Köszi! Hülye angolok és amerikaiak. Igazán áttérhetnének már a metrikus rendszerre...

Előzmény: H_G (37274)
sz332 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37275

Na, sikerült megsütni a tökéletes kenyér formájú kenyeret.

 

Schar mix gluténmentes liszt, víz, élesztő, és amaránt mag (300 Ft volt egy csomag, 4 kenyérhez elég). Sütőben sült,

teljesen kenyér formája és állaga lett.

H_G Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37274

Egy régi, pre-paleó klasszikus a proteinről:

 

There are no hard and fast “rules” for protein intake, only “guidelines”

 
The one-gram-per-pound of bodyweight guideline is good as a general guideline
for fat loss programs, and the 30% of total calories guideline is even better. If you’re
carbohydrate sensitive, you might fare better with 35-40% protein and reduced carbs.
However, it's impossible to set hard and fast rules about protein intakes, because no single
rule could possibly apply to everyone. ...

 

No single diet will work for everyone. Nutrition must always be adapted to the
individual. You must make adjustments based on your metabolism and body type. If
you've tried the conventional, high-carbohydrate, low-fat diet and it hasn't produced
satisfactory results, a diet with moderate or even low carbohydrates might be the answer.
If you decide to take the low-carbohydrate approach, you're going to have to increase your
protein to make up for the lower carbohydrates. If you don't, you'll end up losing your
hard-earned muscle. You're also going to have to eat more than one gram per pound of
bodyweight if you want to shift gears at some point and start gaining lean body weight.
Even though it flies in the face of conventional wisdom and seems excessive, it's
entirely possible that you might need as much as 1.25 grams to 1.5 grams of protein per
day - or more - to get optimal results.

 

Tom Venuto: Burn the Fat, Feed the Muscle

 

H_G Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37273

Hja hogy száraz testsúly! Akkor nem elég, bruttó testsúlyhoz elég. Már ha paleó alapokon akarunk maradni... Az USDA világában persze elég, ott az egyik nagy hiba a fehérje alul-adagolása, a szénhidráté pedig nagyon eltúlzottan. Ezek a Perfect Health-esek szerintem nem tekinthetők paleónak.

 

 

Előzmény: szomi_szomi (37270)
H_G Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37272

Kilónként egy elég lenne, sőt már 0,7 vagy 0,8 is. De hogy jön az ki szerinted 15% energiahányadossal?

 

 

Előzmény: szomi_szomi (37270)
sz332 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37271

Ez a 75 font nem tudom, hogy jött ki neked.

 

http://body.builder.hu/prg_kaja.htm4

http://www.bodysport.hu/taplalkozas/tulzott-feherje-fogyasztasrol

 

Mindenhol azt írják, hogy egy átlag embernek testsúlykg * 0.8/1 gramm fehérjét kell bevinni naponta. Ha tömegnövelni akarsz,

akkor jön a x1.8/x2

Előzmény: H_G (37269)
szomi_szomi Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37270

Száraz testsúlykilógrammonként napi egy gramm fehérje nem elég a szintentartásra egy nem badibilder átlagembernek?

Előzmény: H_G (37269)
H_G Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37269

Ugyanakkor: teljesen átlagos napi energiafelh. (ha a cél a testsúly és izmok szinten tartása) 2000 kcal. Ennek 15%-a 300 kcal, azaz 75 g tiszta fehérje. Ez pont elég egy 75 font, azaz 34 kg testsúlyú "embernek"! 

 

Szóval ezek az arányok teljesen abszurdak.

 

Előzmény: morte (37262)
H_G Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37268

Sokan ismerhetik már, de talán olyan is van, aki lusta magának kikeresni a neten...

 

Primal táplálkozási piramis:

 

Előzmény: szomi_szomi (37266)
H_G Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37267

Ez nem ketogén! A ketózis szintje (átlagos testmérethez) a 0--50g szénhidrát /nap, ezt nagyjából mindenhol így számítják. Ez tehát max. 50x4=200 kcal szénhidrátból. Ha az energiafelh. 30%-a szénhidrát, de ragaszkodunk a ketózishoz, akkor a teljes napi energiafelhasználás max. 666 kcal. Ez nem jön össze, a valóságban egy fogyni szándékozó irodista nőnek is a duplájára van szüksége!

 

 

Előzmény: morte (37262)
szomi_szomi Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37266

Hús (és tojás), zöldség és rengeteg zsír (szalonna, kolbász és kókuszzsír). Eddig egyedül a magas zsírtartalmú és alacsony szénhidrát tartalmú diéta volt, ami során fogytam és alig voltam éhes.

 

Ha fogyni akarsz és nem akarsz szenvedni az éhségtől (valamint nem akarsz kalóriaszámlálással bíbelődni), akkor érdemes kipróbálni. Itt van egy magyar nyelvű útmutató:

 

http://www.dietdoctor.com/wp-content/uploads/2011/03/LCHF-kezd%C3%B6knek.pdf

 

 

Ez egy svéd orvos ajánlása. A svédeknél egyre elterjedtebb ez a diéta. Olvashatod, hogy itt is megengedett a zsíros vaj és tejszín. Ehhez tudni kell, hogy a skandinávokra egy genetikai mutáció miatt nem igazán jellemző a tejérzékenység, így a legtöbbjüknek nincs ezzel gondja.

 

(Én emellett a paleó elveket is betartottam többé kevésbé (paprikát és paradicsomot eszek, amikor szezon van), aminek a hozadéka az volt, hogy megszűntek az emésztési problémáim és nem súlyosbodtak az allergiás tüneteim.)

Előzmény: aagica (37257)
szomi_szomi Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37265

Aha, értem. Előbbutóbb el fogom olvasni a könyvet.

 

Csak azért írtam, mert a hozzászólásod könnyen félreérthető úgy, hogy Jaminet diétája alapvetően ketogén.

Előzmény: morte (37262)
sz332 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37264

Ha pedig nem tudod, hogy érzékeny vagy-e rá, akkor csináltass tesztet :)

Előzmény: morte (37263)
morte Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37263

Szia!

 

Bocs, h beleszólok, de ha az egészség elérése a cél a táplálkozásoddal és nem vagy szélsőségesen érzékeny a tejfélékre, akkor neked is a tökéletes egészség diétát ajánlom, ahol a tejszín és vaj engedett, sőt ajánlott termékek.

 

 

 

 

Előzmény: aagica (37260)
morte Creative Commons License 2013.08.13 0 0 37262

Így van, de betegségek fajtájától és súlyosságától függően vannak a diétájának módosulatai (a könyvben utal ketogén változatra). A biztonságos keményítők mennyiségének csökkentése elég a ketogén étrendhez, mivel az eredeti verzió is alacsony-mérsékelt szénhidrát bevitelű. Kalóriaeloszlás szerint: szénhidrát 30%, fehérje 15%, zsír 55%. Ez szerintem önmagában is ketogén, de ez még tovább csökkenthető, ha muszáj.

 

Előzmény: szomi_szomi (37252)
H_G Creative Commons License 2013.08.12 0 0 37261

A PB szerint lehet, ha tartottál egy hónapos tejtermék-szünetet és az újra bevezetésekor nem tapasztaltál semmi kellemetlen tünetet! M. Sisson maga is fogyasztja.

 

Ennek megfelelően otthon, ínyenc kávékhoz igazi habtejszínt használok (ha egyáltalán valamit), de az irodai kisebb igényűhöz leginkább a Cocomas "kókuszkrémet", igazából inkább kókusztejszín. Kicsit nivellál, azaz elmossa az egyes kávéfajták közötti különbséget, de finomnak SZVSZ nagyon finom lesz tőle, egész süteményszerű érzés.

 

http://www.argep.hu/trend/COCO/Cocomas.html

 

Előzmény: aagica (37260)
aagica Creative Commons License 2013.08.12 0 0 37260

Vaj meg tejszín? Hát azt nem lehet, tudtommal. 

 

(Te, mint kávészakértő: mit tegyek a kávémba? Cukor nélkül, de tejjel iszom, presszóként csak az Olaszországban készült kávét tudom meginni. Nem tudom ott hogy csinálják, de ott iható. :) Eddig próbáltam rizstejjel (rossz volt, majd rájöttem, hogy paleoban rizs sem játszik), valami kókusztejfélével is, az sem volt az igazi. Bár lehet, hogy rossz fajtát vettem. Van valami normális izű tejhelyettesítő?)

Előzmény: H_G (37259)
H_G Creative Commons License 2013.08.12 0 0 37259

Az ellen van a szalonna, velő, vaj, habtejszín, kókuszzsír na meg a jó öreg olíva... (Csonthéjasok és sajt mértékkel.) Paleó étrenden teljesen OK, ha a napi kalóriáid 50%-a jön zsírból.

 

Előzmény: aagica (37257)
sz332 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 37258

igen, márkanév.

Előzmény: aagica (37255)
aagica Creative Commons License 2013.08.12 0 0 37257

Hát igen, de csak hússal és zöldésggel éhen halok. :)

 

Előzmény: H_G (37256)
H_G Creative Commons License 2013.08.12 0 0 37256

Hmm, neked nem biztos, hogy kéne... Ha tényleg fogynod kellene, azt magmentesen a legkönnyebb.

 

Előzmény: aagica (37254)
aagica Creative Commons License 2013.08.12 0 0 37255

Mi az a "schar liszt"? Rákerestem, úgy tűnik, valami termék márkaneve, de lehet, hogy létezik ilyen növény, csak még én nem hallottam róla. 

Előzmény: sz332 (37253)
aagica Creative Commons License 2013.08.12 0 0 37254

Próbáldjátok ki ezt (aztán majd mondd el, milyen volt:)). 

http://ejjelnappalpaleo.blogspot.hu/2013/05/paleo-magos-zsemle-tenyleg-olyan-mint.html

 

Nézelődtem ezen az oldalon és tök jó dolgok vannak. Sokan dicsérik a kajáikat a kommentekben is, úgyhogy biztos jók. (Van palacsinta is. :) A héten elmegyek bevásárolni mindenféle magkeveréket és nekiállok én is.)

 

Előzmény: sz332 (37253)
sz332 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 37253

Ma voltunk bioboltban, és ott árultak kenyér formájú (és állagú) kenyeret. Megkérdeztük, schar lisztből, élesztőből és

amarántból áll (1 kiló liszthez fél csomag amaránt kell). Izre egészen jó, a héten szerintem asszony bepróbálkozik

vele.

Előzmény: szomi_szomi (37251)
szomi_szomi Creative Commons License 2013.08.12 0 0 37252

Nem olvastam a könyvet, de tudomásom szerint Jaminet nem igazán ketogén párti. Sőt, tudomásom szerint ő vezette be a "biztonságos keményítő" fogalmát paleó körökben. Amit olvastam tőle az alapján nekem úgy tűnik, hogy ő amellett érvel, hogy egy bizonyos mennyiségű keményítő kell naponta:

 

http://perfecthealthdiet.com/category/disease/carbohydrate-deficiency/

 

Szerintem ne vegyétek készpénznek, amit leír, de azért elég érdekes gondolatok.

 

 

Előzmény: morte (37249)
szomi_szomi Creative Commons License 2013.08.12 0 0 37251

Igazi, jó kenyér állagú kenyérre szerintem ne számíts. Sokan jelezték már fórumokon, hogy nem sikerült. 

Inkább valami lepényfélét célozzatok meg. Az könnyebb, bár nálunk a családban az ilyet egyedül én szeretem.

 

A feleségem tökmaglisztből és némi rizslistből egész élvezhető pite állagú, sós harapnivalót készített. Elkérhetem a receptet, de nagyon sok tojás kell bele.

Előzmény: sz332 (37250)
sz332 Creative Commons License 2013.08.11 0 0 37250

Esetleg nincs véletlenül valakinek működő gluténmentes kenyér (féle) receptje? Az asszony már nagyon ideges,

hogy a 4. recept fuccsol be. Kívül kemény, belül nyers, de legalább ehetetlen :) A gáz az, hogy eddig hagyományos

lisztből szuper jó dolgokat sütött, de ezt most már ugye nem lehet.

Előzmény: morte (37249)
morte Creative Commons License 2013.08.10 0 0 37249

Szia!  

 

Egy  nagyobb választékot adó paleo módosulat a Tökéletes Egészség Diéta című könyvben felvázolt rendszer. Ketogén étrend tünik jónak számodra első látásra.

Kettlebelles körökben ajánlják, én is így figyeltem föl rá. Most olvasom, taasztalataim még nincsenek, de eddig tetszik.

 

Idézet:

 

"A Jaminet házaspár által kidolgozott, tudományos kutatásokon alapuló, „tökéletesített paleolit étrend” (Vogue magazin) az önsanyargatás nélküli, tartós fogyás és a tökéletes egészség kulcsa.
 
Miután a Paul és Shou-Csing Jaminet tudósházaspárnak orvosok segítségével nem sikerült felépülniük hosszan tartó, krónikus betegségükből, érdeklődésük az egészséges táplálkozás felé fordult. Öt éven át folytattak kutatásokat, és az eredmények gyökeresen megváltoztatták az életüket.
A Tökéletes egészség diétában a Jaminet házaspár közérthető, világos stílusban magyarázza el, hogyan nyerheti vissza bárki az egészségét és érhet el tartós testsúlycsökkenést táplálkozási szokásai optimalizálásával, méregtelenítő és immunerősítő étrenddel. Könyvökben bebizonyítják, hogy a toxikus, tápanyagban szegény étrendünk hogyan ássa alá az egészségünket, és hogy betegségeink gyakran maguktól is elmúlnak, ha betartunk bizonyos, az egészséges táplálkozással kacsolatos szabályokat."

Előzmény: sz332 (37247)
onelifefit Creative Commons License 2013.08.08 0 0 37248

sziasztok! csinálok egy honlapot ahol szakmai tanácsokat adok ingyen. most mérem fel még az igényeket szavazzatok! 
onelifefit.atw.hu

sz332 Creative Commons License 2013.08.08 0 0 37247

Sziasztok,

 

voltam kint a lakótelepi sportpályán, és megtaláltam a helyi bar brothers csapatot. Elég ügyes srácok, úgyhogy szerintem

ki fogok járni, biztosan sokat tanulhatok majd tőlük.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!