Keresés

Részletes keresés

punisher Creative Commons License 1998.09.03 0 0 102
Akkor általánosságban: A Kat egyház szerint aki nem szüzen házasodik, az gonosz dógot cselexik?
Az is aki nem hívo?

Már érlelodöm.
P

pedro Creative Commons License 1998.09.03 0 0 101
De most nem rólam van szó....lehetne általánosabban, ahogy kezdtük...
pedro Creative Commons License 1998.09.03 0 0 100
antagonyst,

Az említett könyveket én is sokra becsülöm...hidd el. De van egy amit többre...ennyi.



pedro Creative Commons License 1998.09.03 0 0 99
Punisher,

Látom, a témához még érned kell kicsit...

Korx,

Köszi a megértést...tényleg.

antagonyst Creative Commons License 1998.09.03 0 0 98
Pedro,
nem akartalak megbántani. Én is saját magamról beszéltem, hogy nekem miért nem. A Bibliáról nem beszéltem. De kábé ugyanannyira hiszek az erejében és a szentségében, mint a Koránéban, az Út Könyvében. Nekem a Micimackó, a Kisherceg, és Vonnegut többet jelent.
A boldogság meg nem függ a stilustól, legfeljebb ha bunkó és annak oka, hogy szűklátókörű és unintelligens; mindazonáltal ez van, ha nem testszik ne olvasd; számodra egyszer és mindenkorra elnézést kérek stilusomért; szerintem azért érdemes "elviselni".
Továbbra is szertnélek biztositani (Téged is), hogy nem _ellened_ beszélek, őszintén kivánom, hogy boldog légy, bár az állandó boldogságban nem hiszek, ezért azt mondom, hogy boldogulj !

a

punisher Creative Commons License 1998.09.03 0 0 97
Pedro!

"mindig rád vártam...és erre van bizonyítékom is. "

Ajvé. Ha már bizonyítékod is van << : >=

P

korx Creative Commons License 1998.09.03 0 0 96
Pedro: Értelek én. Semmi gond. Gratu... Magamról beszéltem az ímént és bizonyos elképzelhetö esetekröl. Te már tudod hányas a kabát mint kiderült. Nem lesz ott semmi gond.
pedro Creative Commons License 1998.09.03 0 0 95
KORX ,
Most akkor kelljen szánnom magam, mert várt az igazira, és mivel engem választott, ettől valami egész más embernek érzem magam. Úgy értem, amikor egy olyan ember amilyennel még soha nem találkoztam, azt mondja: mindig rád vártam...és erre van bizonyítékom is.
Nem várom, hogy megértsd...de talán nem is olyan mulatságos.
korx Creative Commons License 1998.09.03 0 0 94
Pedro: 09-03-98 3:49 PM Bizony... bizony... Sajnálatos, hogy nem létezik független értékmérö.

antagonyst Rulez!

pedro Creative Commons License 1998.09.03 0 0 93
Meghatóan izléses leveledben sok érvet felhoztál mindenféle vallások ellen.
Na, most akkor vegyük át újra...pl. a Bibliában is van utalás arra, hogy az ember testi lény, és azért van férfi és nő, hogy egy testé legyenek...és nem arról van szó, hogy no sex...vagy lehet szex, de csak a gyerek miatt. Ha ezt a részt bekopizod, boldoggá tennél.
Én saját magamról beszéltem, hogy Te mennyire leszel boldog az a Te dolgod. Ilyen stílussal....hm...
korx Creative Commons License 1998.09.03 0 0 92
Az ajándékról: nekem egyetlen növel volt eddig kapcsolatom a párommal (egyébként nem vagyunk házasok) évek óta boldogan élünk. Neki elöttem sok fíúja volt. Elsö alkalommal számomra sok új, csodás élménnyekkel ajándákozott meg. Ha belegondolok asszem' ennek az a ajándéknak jobban örülök mintha sete-suta módon rámruházta volna a szüzességét, amelynek elvesztése elmondása szerint annak idején nem volt valami nagy élmény.

Szóval el tudom képzelni, hogy két tapasztalatlan újdonsült házas szüzességtartogató egyén esetében a lány kb. 90%-os valószínüséggel (még tapasznyalt' férfiút feltételezve is) elsö aktusa során negatív élményt szerez amely adott esetben sújos következményekkel járhat a lány lelki világára és végsö soron az egész házasságra. Nagy ajándék hehehehe...

antagonyst Creative Commons License 1998.09.03 0 0 91
Pedro (3:29),
Akkor csak én vagyok ilyen emberállat ;-)
Tudod, az a baj, hogy én meg sok álszent hivőt láttam. Meg vidéki templombajáró népséget, akik elüldözték a fiatal papnőt, mert az szexuális felvilágositást tartott a gyerekeknek. Meg kéregető ("árusitó") agymosott krisnásokat. Meg agymosott frusztrált jehovista néniket, akiket két perc alatt úgy belezavartam a saját érveikbe, hogy összezavarodva abbahagyták a prédikációt. Meg élhetetlen, "semmi"-ember hivőket akik szajkózzák hogy a szex gyerekcsinálásra való. Meg a buddhistákat akik azt mondják : gond van az evilági vágyakkal ?, ó hát egyszerű: mondj le róluk.
Ezek után Nekem ne mondja senki, hogy akkor lesz boldog a házasságom ha Istent szeretem. Azt meg pláne ne, hogy csak akkor !
Okoskodás a támogatásom, a lelkem, soxor a pénzem megszerzéséért : Mi megmondjuk Neked, hogyan lehetsz boldog.
(Ne egyél húst. Ne köpj a levesbe. Ne fingjál. Ne vegyél el ateistát. Ne lopd el az uborkát.)

("Az élet: könny vér és g*c*, barátom, ezt tudni kell.")

pedro Creative Commons License 1998.09.03 0 0 90
Tusko,

Nem vagyunk egyformák...

tusko hopkins Creative Commons License 1998.09.03 0 0 89
Pedro Amigo mio!

Nekem mindegyik IGAZI....amig ki nem derul.. : )
Tenyleg ha erzem, hogy nem teljesen igazi pardon IGAZI akkor nem lesz belole semmi.

pedro Creative Commons License 1998.09.03 0 0 88
KORX

AJÁNLOM FIGYELMEDBE A KÖVETKEZŐ HOZZÁSZÓLÁST:
09-03-98 3:36 Pm.

Üdv.

korx Creative Commons License 1998.09.03 0 0 87
Pedro,

Nagyon sok embert ismerek, akik hívők...30 éve házasok...és kapaszkodj meg: _NEM_ BOLDOGOK

Nagyon sok embert ismerek, akik _NEM_ hívők...30 éve házasok...és kapaszkodj meg: BOLDOGOK

Nagyon sok embert ismerek, akik _NEM_ hívők..._NEM_30 éve házasok...és kapaszkodj meg: BOLDOGOK

Nagyon sok embert ismerek, akik _NEM_ hívők..._NEM_30 éve házasok...és NE kapaszkodj meg: _NEM_ BOLDOGOK

Variáljam még?

Az hogy valakik hivök vagy nem, szüzek volt-e vagy nem, hüségesek-e, összeházasodtak-e, szexelnek-e egyáltalán és hogyan, Istent vaszik be harmadiknak, a szomszédot vagy a kutyát, a boldogság szempontjából teljesen mindegy az csak azon a két emberen múlik. Ki(k)nek a pap ... ugye....

pedro Creative Commons License 1998.09.03 0 0 86
Tusko,

Szerintem annyi igazi nincs...én arra értem, hogy igazi, akivel le tudnám élni az életemet. Ezt most érzetem előszőr, és Ő is...

tusko hopkins Creative Commons License 1998.09.03 0 0 85
Banya is rulez

Hazassag/kapcsolat gyenge szexel nem muxik.
Vagy muxik, de akkor az mar nem hazassag/kapcsolat mer ottan valaki elobb utobb masfele fogja keresni a balanszot...

Tanacs: emberek ne hazasodjatok szuzen!!!!
Valoba nagy ajandek a szuzesseg odaadasa, de egy normal sapiens nem tud annyiszor ajandekozni ahany " nagy O " van az eletebe. Akkor meg mi ez a preferalas?
Azt sem mondhassuk, hogy csak az IGAZI-nak adom. Mert hat nem IGAZI mindegyik???
Aki meg erzi, hogy nem IGAZI es ugy aggya oda, az magvara vessen.
Fuuuu
Tusko

pedro Creative Commons License 1998.09.03 0 0 84
Marminti,
Ugyan GabE-t kérdezted...
Szóval az én menyasszonyom még soha nem volt senkivel. Azt mondta, olyat akar majd adni annak aki az igazi, amit még senki másnak nem adott. Így már érted???
Maminti Creative Commons License 1998.09.03 0 0 83
GabE, miért érdemes megőrizni a szüzességet?
pedro Creative Commons License 1998.09.03 0 0 82
Mielőtt bárki azt mondaná hogy csapágyas vagyok, láttam nem vallásos házaspárokat is akik boldogok.
De valahogy mégis....
antagonyst Creative Commons License 1998.09.03 0 0 81
GaBe
Nem azt mondom, hogy nincs ilyen.
Nem azt, hogy Neked nem sikerülhet.
De nem szabad ilyen "kockásan" kijelenteni, hogy "márpedig én soha...". Soha ne mondd, hogy soha.

"Amikor az ember már úgy gondolja, hogy a másik már nem érdemes a szeretetére". Ez a dolog sem igy működik. Lehet, hogy találkozol valakivel, akiről azt gondolod ő lesz az igazi. De később rájössz, mégsem. A szerelem egyszerűen elmúlik. Nem azért, mert bárki hibás lenne. Nem bukik meg senki fejben. Egyszerűen elmúlik és kész. Vagy valamelyik beleszeret egy másikba. Te még valószinűleg hiszel abban, hogy az elképzelésed, akaratod (,imáid) szerint fogsz működni (Úgy értem, pl. boldognak érzed magad, mert az akarsz lenni, mindig szeretni akarod a párod, mert úgy akarod, és semmilyen téren nem unod meg, és nem változnak meg a dolgok "csak úgy", maguktól). Úgy legyen ! Éljenek a szüleid ! (Legalább a jó viselkedési mintád megvan ;-).)

Tényleg befogom, ha valamit, akkor aztán "korrumpálni" a fiatalságot azt nem akarom, csak vigyázzatok a lelketekre (izé én nem az üdvösségre gondolok, hanem úgy csalódásilag meg fájdalmilag).

"Legyetek jók ... vagy legyetek rosszak, tökmindegy csak érezzétek jól magatokat!"

a

pedro Creative Commons License 1998.09.03 0 0 80
antagonyst ,

Nagyon sok embert ismerek, akik hívők...30 éve házasok...és kapaszkodj meg: BOLDOGOK. És mikor megkérdeztem őket, miért, azt mondták, mert szeretjük egymást és Istent. Nem homályosult el az ideológia...most nem akarok Offtopic lenni.

Valaki azt mondta, mi van ha lelkileg nem stimmel valami...
Ki az az őrült, aki olyat venne el, akivel nincsenek egy hullámhosszon???

korx Creative Commons License 1998.09.03 0 0 79
GabE:
"ha az emberek hűségesek akkor a szex miatt nem bukik a házasság"

IMHO ha a szex bukik akkor bukik a hüség vagy kiváltja a "fejben" való bukást. Ha ezután bukik a házasság bevallott közvetlen oka tényleg nem a szex lesz. Ha nem bukik a házasság akkor vagy nincs hüség vagy érdek tartja össze, de semmikép nem jó. Ezen kívül összetarthatja a "világnézet", de az vagy nem öszinte és akkor nem jó vagy lehet öszinte, akkor lehet alapja valaminek de az szerintem nem házasság (pl. Krsna: szex (az se az) csak gyerek esetén brrrrr...). Bár klasszikus értelemében pont ez a házasság, sírig tartó bilincs amely nincs tekintettel az idö elörehaladtával esetlegesen bekövetkezö érzelmi eltávolodásra.

banya Creative Commons License 1998.09.03 0 0 78
GabE, kedvesem!
Csatlakozom antagonysthoz: az életben - IMHO - nincs soha és örökké.
Honnan tudod, hogyan milyen leszel holnap (hiszen már holnap sem ugyanaz az ember leszel, aki ma vagy) vagy 40 év múlva? Pláne honnan tudod a párodról? Persze világnézetileg (bocs, nem bántásnak szántam) lehet együttmaradni, akkor is, ha már nem müxik rendesen a kapcsolat.
Nem gondolnám, hogy a szüzesség jó alapja lehet a házasságnak, sokkal inkább a szeretet, a szerelem, a bizalom, az őszinteség, a kölcsönös tisztelet, megbecsülés, tolerancia, stb.
Szerintem pusztán a szex (ha nagyon nem jön össze) miatt megbukhat egy kapcsolat. Kérdés: valóban erre hivatkoznak vagy keresnek más okot?
GabE Creative Commons License 1998.09.03 0 0 77
Pedro,

most TE jössz! ;-)

GabE

GabE Creative Commons License 1998.09.03 0 0 76
Ja bocsi! A szüleimhez még elfelejtettem odaírni, hogy BOLDOGOK. Ez szerintem a mai világban értékelendő példa.
GabE
antagonyst Creative Commons License 1998.09.03 0 0 75
"nem a szex a bukást kiváltó ok"
Mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás ? Ahol szex gond van ott lelki szinten is gond van, és forditva. A dolgok összefüggenek. Az emberek ugyanolyanok az ágyban, mint az életben. Egy az ágyban durva, önző pasi nem valószinű, hogy figyelmes társ az életben. Egy gátlásos félénk lány meg nem valószinű, hogy sziporkázó társaság.
Ugyhogy szerintem az emberek kapsolatát (is) holisztikusan kéne vizsgálni. Minden mindennel összefügg. És megint csak a pszichológiai okora hivatkoznék : "De Józsi már nem hoz nekem virágot", "De Mari meg már sose főz rám" tirarirarirarira és hova juthatunk el, hova vezethető ez vissza ? Vagy a szexualitásra, aminek problémáit elnyomják, vagy egyszerűen sehova, mert nincs igazi "ok", egyszerűen csak nem jönnek ki egymással, a viselkedési mintájuk, életvitelük szintjén nem birnak (maguktól) egymásra találni.

prof. antagonyst
(öreg sopánkodó mostmár befogja, mert kell azért az a hév is amit az ilyen csömörös ökrök lenaivoznak (sebaj éljen a cinizmus))

banya mosmá' nem vagy hajlandó továbbgondolkozni ?

GabE Creative Commons License 1998.09.03 0 0 74
Maminti,

OK. Pontosítok. A szüzességet megőrizni érdemes.

Antagonyst,

Én tapasztalatból (na jó nem saját, de az is valami). Pillanat kis számolgatás... egen. A szüleim 23 éve házasok. Most várják a hatodik gyermekük születését.

Minde kedves kételkedő,

HISZEK A JÓ (ÉLETRESZÓLÓ) HÁZASSÁGBAN!!!

GabE

Maminti Creative Commons License 1998.09.03 0 0 73
GabE, mit értesz azon, hogy "megőrizni"? Nem tekintheted magad vagy pláne a partnered egy árucikknek, vagy egy bútornak, amit jó állapotban megőriztek valakinek! A te tested a tiéd, te rendelkezel felette, akárcsak az életed felett.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!