Keresés

Részletes keresés

ALI B. Creative Commons License 2023.05.17 -1 2 88268

Gázrevolverekből  nincs  masszív műanyagtokos ( esetleg plusz plasztikdob ami erősített)  pedig  kellene a piacra .Tucatnyi éles snubbie revkót lehetne lemásolni . Olcsóbb volna  és  a gyengébb anyagokat kilincset kiválthatnák acélból. Keserű tarol évek óta ellátja a német piacot is , van miből fejleszteni  . DAO vagy Sa /Da  szerkezettel, a Single action lefutott elavult , gumizható revolvereknél  sem látom hasznát értelmét . 

kkn Creative Commons License 2023.05.17 -1 1 88267

De szekrénytáras ellen miért nem egy normális kis revkó? Ha már a Bonnie pont említve volt? Miért a revkók egyik véglete? Majdhogynem a Megamaxot is ajánlani lehetett volna ennyi erővel, hehe.

Előzmény: rangoon60 (88265)
viricsi Creative Commons License 2023.05.17 0 2 88266

Ha valamit nem ajánlanék önvédekezésre, akkor az a Mikromax lenne. Problémás a dobforgatás is, hajlamos túlforogni a dob és akkor azt is igazítani kell. Emellett a fogása sem kézreálló, ez sem segíti a gyors használatot. Aranyos játékszer, tényleg elfér az ingzsebben is.
Ahogy korábban íródott, a Bonnie lenne az ideális választás, csak most éppnem kapható és a használt piacon sem nagyon kerül elő.

Előzmény: rangoon60 (88265)
rangoon60 Creative Commons License 2023.05.16 -1 0 88265

Üdv! Igen, valóban a kakas kezeléséhez kell némi gyakorlat/gyakorlás, de szerintem az előzőleg vázolt célra még így is jobb választás lehet egy szekrénytárasnál.

Előzmény: kkn (88264)
kkn Creative Commons License 2023.05.16 0 1 88264

Csak nem biztos, hogy stresszhelyzetben készségszerűen megy a kakas ismétlő felhúzása a többségnek a lövésismétléshez. A Bonnie kézenfekvőbben  kezelhető, különösebb gyakorlás nélkül is. A szimpla ravaszhúzogatás sokkal egyszerűbb művelet, mint közben újra felhúzogatni.

Előzmény: rangoon60 (88262)
rangoon60 Creative Commons License 2023.05.16 0 0 88263

Szekrénytárast? Hmmmm, kinek ízlése szerint.... Amúgy a 88262 hozzászólásban írtam erről egy érdeklődőnek. 

Előzmény: toth_e (88234)
rangoon60 Creative Commons License 2023.05.16 -1 0 88262

Üdv! Ha valóban védekezésre kell négylábúak ellen, akkor én mindenképp az újabb fajta Kesrű féle Micromax-ot javasolom! A legkönnyebben rejthető apró mérete okán, igen könnyű alumínium-acél kombináció, 13dkg a súlya. Könnyen hordható zsebben vagy akár egy cigarettásdoboz méretű tokban övön, hátizsákon, bringás kormánytáskában stb. A 9mm-es lőszerrel és paprikával ugyanaz a "hatásfoka" mint egy méretes fegyvernek, a rövid cső miatt meg akkorát durran a kis "Zajos Tücsök" hogy a legbőszültebben a bringapedál felé kapkodó négylábút is elrémíti, a paprika meg teszi a dolgát. Sokáig a Keserű féle Bonnie-t hordtam magammal, igazán remek revolver az is, annyira könnyű és kicsi hogy néha megfeledkeztem arról hogy rajta van az övemen, de a Micromax azt is übereli! Videókat és fotókat is találsz róla a Neten.

Előzmény: Zola007. (88248)
kkn Creative Commons License 2023.05.12 0 0 88261

A Zoraki egyszer megerőltette magát a 914-gyel. Ritka azóta is az ilyen műszaki tartalmú cucc a piacon. Főleg, hogy nem egy tűzkészen hordható öntöltő modell másoktól nagyobb méretű. Zorakinál a többi ne  az, de más török gyártók is hozna új típusokat, de valahogyan a fesztelenítőtől, kakas biztonsági állástól többnyire tartózkodnak, így csak egyre több tűzkészen nem hordható modellben merülnek ki a fejlesztések.

Amúgy meg nem Zora fanatikus vagyok, van a szekrényben többféle gyártótól, mert nem viselésre vannak, gyűjtögettem párat.

Előzmény: ALI B. (88259)
kkn Creative Commons License 2023.05.12 0 0 88260

Volt ismerős Pitbull 19M-je, aminél kétszeri Művekbéli látogatás után is visszajött a csettegés. Más fórumon is előfordulnak hibásan maradt példányok, nem csak javítottak.

Szintén más fórumon felhozott gyárilag tompa hegyű ütőszeg széria, amit a júzerek maguk formáltak, cseréltek hegyesebbre. Úby rémlik, muntha a Főmérnök úr nem olyanra tervezte volna, csaköolyan gyártódott, és került beléjük. Mert amúgy volt másolyan is, ahol leírta a főmérnök úr, hogy nem az került gyártásba, amit ő megálmodott. Talán az  Revengéé volt? Vagy az is Pitbull?

Ahány Pitbull, annyiféle dob-csőfar hézag. Valószínleg ugyanazért, amiért pótdob csak illesztéssel kapható, mert a CNC munkált alkatrészek valahogyan nem méret- csereszabatosak. 

Az év végi kapkodásban elég sok baki becsúszott.

Nekem a dobrekesztést javították a Pitbullnál. Mert mindettől függetlenül van Pitbull, Revenge, Comet nálam a sorban. Meg lenne több is szívem szerint, de ezeket sikerült venni. Talán most már a '23. miatti kapkodás után sikerül alaposabban termelniük.

Előzmény: ALI B. (88259)
ALI B. Creative Commons License 2023.05.12 0 0 88259

Keserű újabb fegyverei  acél elsütőszerkezetesek , ezek ritkán hibásak,  de bármikor bármivel bevihetők . Lejárat után potom fillérekért javítják meg . Nem csak a Keserűt de az átalakitásaikat és  az általuk forgalmazott Zoraki cuccait is . Múlt héten érdeklődtem a fegyvermesterüknél mennyiért gyártanak le ütőszeget nem garis  R- 1 hez . Azt mondta a szaki 3 - 5 ezer   . Ezt senki sem múlja felül . A hibák utólag kijavithatók  ebben fairek ,nem mint uma  vagy más forgalmazoknál ahol csak  tárak vagy azok sem kaphatók  hozzájuk . Az  hogy vidékről nem viszik fel javítani cserére az más téma ( megoldható pár kisebb szervezéssel )  . Milyen hibát  melyik modelleknél nem tudnak megoldani ? Az összerelés finomhangolás lehet baj  a kapkodás miatt , kimarad a MEO  , ez nem mentség  . Folyamatosan gyártanak külföldre németekhez 2015 től folyamatban  . A hazai és az összes gumis darabokat meg a török gp  példányokat rommá lövik mert bírják , sok fogy olcsóság beváltság végett . A többi termékkel nem lőnek mert kímélik vagy polcokon dobozba pihennek évekig . Törökök összes gyára fejlesztett ( Zoraki nem nagyon ) a Keserű szinteket ugrott  , német cseh vonal sem remekel, utóbbi nem problémás kényes  minimális hibásodás . 

Előzmény: kkn (88255)
kkn Creative Commons License 2023.05.11 0 3 88258

Megfordítva a dolgot, méregdrága full acél riasztókból jóval kisebb darabszámot lehet eladni. Abból nem lehet akkkora forgalmat, bevételt szerezni. Hiába drágább. Összeszereléshez meg ugyanaz a technológia kell. 

Látszik, a minőségibb fegyvereket gyártó német cégek sorra tönkrementek. A gagyira ráálló Umarex meg felvásárolt mindent. Tömegtermelésben nem tudnak minőségi cuccal fennmaradni.

Előzmény: asus43 (88257)
asus43 Creative Commons License 2023.05.11 0 3 88257

Üzleti szempontból mi a haszon egy örök életű acél gázpisztolynak? hogy adja el a legyártott új fegyvereket? sajnos ez az oka hogy spiáterből gyártják az akár százezres árú gázfegyvereket. Egy 2eft-os OBI-is ajtózárban több acél van mint a legtöbb gázstukiban.

Előzmény: Bounty Hunter (88256)
Bounty Hunter Creative Commons License 2023.05.11 0 1 88256

Igazad van, de legalább már nem reped el oldalirányban. Sajnos öntöltő mezőnyben szinte majd minden darabnál fel lehet sorolni mellette és ellene szóló érveket. Én például nem is értem, hogy a PK 380 gyártását miért kellett megszüntetni az Umarexnek, pedig ha továbbfejlesztette volna és acéltokosra tervezte volna át a modellt egy örök életű jól hordható gázpisztolyt hozott volna létre a piacon. Ehelyett kijöttek a régi P99 acélszános kivitelével a spiátertok és a törésre hajlamos spiáter fesztelenítő meghagyása mellett, a P88 Compactot pedig még mindig gyártják változatlan formában, noha a műszaki tulajdonságaiban már egyáltalán nem felel meg a kor követelményeinek....

Előzmény: kkn (88254)
kkn Creative Commons License 2023.05.10 0 1 88255

A termék anyagminősége a régebbiekhez képest frankóbb. De pl. többek között a gyártásba bejutó tompa ütőszeges darabok tavalyról, valamint a CNC megmunkálás ellenére sem csereszabatos alkatrészek még elég sok minőségbéli problémát jeleznek.

Amellett nem minden problémát tudtak gariban sem kiküszöbölni. Amire egy vidéki darab el sem jut.

 

Ettől még nekem is van három-négy Keserű gyártmányom.

Előzmény: ALI B. (88253)
kkn Creative Commons License 2023.05.10 0 0 88254

Kár, hogy a mostani P30 merevítőbordás szánja még mindig papírvékony. Egy Zoraki 914 többet tud, csak semmi konkrétat nem másol, ezért nem jön be sokaknak a tudása ellenére.

Előzmény: Bounty Hunter (88252)
ALI B. Creative Commons License 2023.05.10 -1 1 88253

Revolverből  hazait mert a Keserű nagyot lépett minőségben  2 év alatt , Alfa szintjét elérte olcsóbban . Félautomatából a német  ócska  lett  olasz beltartalom  extra áron , Kuzey Ekol Retay tipusok  ajánlott nézd meg a YT fegyvervideó tesztjeit . 

Előzmény: Zola007. (88248)
Bounty Hunter Creative Commons License 2023.05.10 0 0 88252

Az RG 96 mára már egy régi bútordarab, szögletes, nem kényelmes fogású markolatával, szerény 9 db-os tárkapacitással, szemben a HK P 30 érdesített, lekerekítettebb markolatával és 15 db-os tárkapacitásával. Amíg a Röhm gyártotta az RG 96-ot kétféle rugót is árultak hozzá, attól függően, hogy gáz vagy riasztótölténnyel kerül felhasználásra a fegyver. Mai darabjai már csak egy adott gyári rugóval elérhetőek. Én inkább a tartós rakétázásra/szilveszteri duhajkodásra javasolnám az RG 96-ot, bár arra a célra vannak ma már olcsóbb török modellek a boltok kirakatában....

Előzmény: kkn (88251)
kkn Creative Commons License 2023.05.10 0 0 88251

Ha HK P30, akkor már inkább az RG 96. Az átgondoltabb, masszívabb darab, még Röhm tervezés. Nem Umarex, mint a HK. Bár utóbbi számomra szebb, nekem van is. 

Előzmény: Bounty Hunter (88250)
Bounty Hunter Creative Commons License 2023.05.10 0 0 88250

Ha újonnan vásárolsz boltból testalkattól függően a következő gázrevolvereket ajánlanám: Alfa G020 (gyári markolatok nagy választékban kapható hozzá, tokok dettó), Arminius HW 88 SA vagy HW37 (markolatcsere szükséges lehet), esetleg Röhm Rg89 Alu Chrom/barnított, RG 59 Alu Chrom/barnított. Öntöltőben tűzkészen, kibiztosítva viselhető az Umarex HK P30 a fegyver fogása kiváló. 

 

 

 

Előzmény: Zola007. (88248)
kkn Creative Commons License 2023.05.09 0 0 88249

Ha az ár másodlagos, miért nem boltból?

Glock másolat Ekol Gediz, vagy Kuzey GN19. Glock tokba belefér.

Előzmény: Zola007. (88248)
Zola007. Creative Commons License 2023.05.09 0 2 88248

Sziasztok!

Saját részre szeretnék egy gázpisztolyt/revolvert venni

Viselésit kérnék rá, illetve tűzkészen viselhető típust keresek, elsősorban vadállatok és kóbor kutya miatt.

 

Lehetőleg új, minőségi darabot szeretnék, amihez lehet megfelelő tokot is kapni

design és ár másodlagos szempont.

Köszönöm!

 

 

viricsi Creative Commons License 2023.04.26 0 0 88247

Akkor azt újra kell műszakiztatni. Csak érvényes műszakival rendelkező stukira adnak viselésit.

Előzmény: gunfan (88246)
gunfan Creative Commons License 2023.04.26 0 0 88246

Sziasztok! A műszaki tanúsítvány az gáz riasztó fegyvereknél lejár? A sportfegyvereknél módosítottak a jogszabályon azt nem kell időszaki vizsgára hordani, de ez hogyan van gázfegyvernél? Van egy régóta meglévő fegyverem és erre kérnék viselésit, de szerintem a műszakija lejárt....

Ternácos ház Creative Commons License 2023.04.25 -1 0 88245

Tiszteletem!

 

Milyen típushoz kell a rugó?

 

Előzmény: Regulator (88208)
ALI B. Creative Commons License 2023.04.04 0 0 88242

Hi . Zoraki 906 minősegi acélosabb , Blow Retay spiátertokon a hüvelyvető egybeöntött .

Előzmény: toth_e (88234)
nemjuteszembenicknév Creative Commons License 2023.03.30 0 0 88241

DeKiralyKapitanyaim vagytok! Nagyon koszonom a segitseget!

viricsi Creative Commons License 2023.03.30 0 0 88240

Talán egy cseppnyi melegragasztóval is ki lehet(ne) húzni azt a rézlemezkét.

Előzmény: Gaborovov (88239)
Gaborovov Creative Commons License 2023.03.30 0 0 88239

A jobb oldali lemezt kifúrod, majd a lyukon keresztül kipattintod.

Fúrás nélkül megsérül a markolat.

Előzmény: nemjuteszembenicknév (88237)
BG 999 Creative Commons License 2023.03.30 0 0 88238

Ezt a rézkarikàt ki kell pattintani pici csavarhúzóval.

Nincs belesajtolva.

Alatta van a csavar.

Előzmény: nemjuteszembenicknév (88237)
nemjuteszembenicknév Creative Commons License 2023.03.30 0 0 88237

Lemaradt

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!