Keresés

Részletes keresés

Szines Creative Commons License 1998.10.10 0 0 38
Hamarosan Mis hozzászól!
Szin
Mc H Creative Commons License 1998.10.09 0 0 37
Egyet mondok:
Minden csokit szeretek!!!
:)
Gabika Creative Commons License 1998.10.07 0 0 36
Mint azt már korábban hozzászóltam a leg-
jobb a GESZTI néven forgalmazott gesztenye
csoki ami 1ébként magyar árú ugye....
g3kk0 Creative Commons License 1998.10.06 0 0 35
Hat teljes mertekben egyetertek az elottem szoloval. Egy halom csoki jobb vlt, mig meg nem vettek mindenfele kulfoldiek. Foleg a sima Boci, meg a kapuciner, meg a sport, meg a lotto, meg az autos, meg a ...
Es szerintem a Traubisoda is jopbb volt regen, mint a mostani, pedig azt ugy szeretem ...
hali:G3kk0
Árpi Creative Commons License 1998.10.06 0 0 34
Miért? A Milka a legjobb csoki? Frászt. Persze ha a jóság mértéke az, hogy mennyire ragad tőle össze a szád, akkor talán. Bár akkor a Mars a nyerő :( Suchard úr meg elmehet akárhová, mert (ha van még, aki emlékszik itt fiatalok a nem Suchard Szambára és társaira) több magyar csokit cseszett el, mint bárki. Szerintem az a csoki jó, amelyikből egész este bírok falatozni és mégis van még nyálam és bírom nyelni. Hosszú-hosszú élvezet :))) Szóval szerintem egyébként az igazi az étcsoki, abból is kedvencem a sima sárga-rusnya csomagolású Szerencsi. Persze én a teát is tök üresen és erősen szeretem (kínai fekete tea vagy Darjeeling rulez, mindenféle fűszeres tea sux, nembeszélve a különféle egyéb növények különböző részeiből készült löttyökről), úgyhogy az én véleményem nem mértékadó.
ban Creative Commons License 1998.10.05 0 0 33
Kedves érintettek!

A nem tom' milyen tejkaramellát, egyszerűbb nevén a: BOCI CUKROT. Budapesten a Bon-Bon Hemingway árulja, 1 kg kb. 1250 Ft.

Ők lesznek a konkurencica.

Wágner úr Creative Commons License 1998.10.05 0 0 32
Na, itt van, kapkodjátok :)))

... csak, ha belegondolok, hogy mindez a neduddgi-féle aggregátból jön... :)))

Bogarka Creative Commons License 1998.10.05 0 0 31
Szornyeteg! Azt ugy hivjak hogy "krowky" es akkor a legjobb amikor ugy huuuzzzzzoooodddiiik, nem? Nyamm Nyamm
De a joghurtos Milka is hmmmmmmmmm :)))
fczigony Creative Commons License 1998.10.05 0 0 30
Mert német.Egyébként a kedvenceim mind németek!Éljen Németország!
g3kk0 Creative Commons License 1998.10.05 0 0 29
hmm eszembe jutott egy harmadik, ez nagy kedvenc, TOBLERONE, ezt nagyon imadom!
g3kk0 Creative Commons License 1998.10.05 0 0 28
Szerintemis barckoskexes boci a rulla, meg meg regen a normal /default ? :)) / boci, de azt mara mar elcsesztek, ezenkivul jatszik meg a rumos chokito, es a pilota kex/ bar ez nem csoki/, es van meg 2 ami nem jut eszembe :). Es sportszelet is kewl.
dyzs Creative Commons License 1998.10.01 0 0 27
BagolyMondja!

Persze hogy a kettő külön jobb. Bár speciel Belgiumban vannak olyan sörök, amelyeket nyugodtan lehet csokira is inni (málnás, epres stb.) csak azokat én nem szeretem.

A svájci csokik között egyébként sok jó van (Pl a Lindt csokilapocskák) de IMHO a blega csoki jobb.

Bagolymondja Creative Commons License 1998.10.01 0 0 26
dyzs!

A belga csokikon végzett kutatásaim a rövid idő okán nem voltak reprezentatívak, de tény, hogy a minőség több mint biztató. A kimért csoki persze mindig más kategória, mint a nagyüzemi táblás.
Svájcban viszont 100-120 féle csokit teszteltem le (1 tábla per nap alapon), van belső összehasonlítási alapom. Nyerő a Giandor nevű elég ritka példány, a Lindt Creola nevű csokija, de a király szintén a Lindttől a csak karácsonykor forgalmazott fahéjas-korianderes példány.
Más: csokihoz sört??? Ugye inkább külön? Ott egyébként a belgák kiütéssel nyernek.

nagya Creative Commons License 1998.10.01 0 0 25
Bocs. Helyesen: sportszeletet.
nagya Creative Commons License 1998.10.01 0 0 24
Nálam a Mars és a Snickers ölég jól fogy, egyedül az a kár, hogy bringázás közben csak akkor tudom magammal hordani, ha nincs túl meleg.
Néha lemegy egy-egy Ritter-sport is, meg XL-es sportszelet ("Azt hiszed, hogy sportszeretet, ha megeszel egy sportszelet ?").
Rock Creative Commons License 1998.09.30 0 0 23
...
Rock Creative Commons License 1998.09.25 0 0 22
Pocak! (Ha meg olvasod a temat)

Szerencsere azert lehet Milkat kapni az nagy Amerokaban. Idezek egy Kraft-emailbol (ez tan masoknak is segit):

"It is unusual for a Kraft Foods International product to be made available in the United States. If it is available you would most likely find it in IMPORT/GOURMET shops."

dyzs Creative Commons License 1998.09.25 0 0 21
IMHO a Milka elég középszerű csoki. A "kommersz" (értsd nem megfizethetetlen) csokik közül a legjobb a Cote d'Or nevezetű belga csokoládé (egyébként is a belga csokik a legfinomabbak, az összes svájci csoki elbújhat mellettük). Na annak tényleg csoki íze van. Mindenféle változata isteni. Sajnos igazából csak Belgiumban lehet kapni (elvéteve Angliában), pedig ugyanúgy a Kraft Jacob Suchard gyártja mint a Milkát. Majdnem ugyanilyen finomak a Droste pasztillák, főleg a tejcsoki-feketecsoki illetve a pralinés változat.

A nagyon drága csokik közül IMHO a Guylian Trufflina a legjobb, de a Ducd'O nagyon szoros második. (Mindkettő belga)

De aki igazán szereti a csokit, annak el kell menni Belgiumba, kimért csokoládét venni. Garantáltan +5 kiló és - 10.000 Ft. Viszont eszméletlenül finom dolgokat lehet enni. (Na meg az sem mellékes, hogy meg lehet koronázni az egészet jófajta belga sörökkel. De az már egy másik topic)

pipi Creative Commons License 1998.09.25 0 0 20
Malibu
Skog Creative Commons License 1998.09.25 0 0 19
Marabu.
Zölduborka Creative Commons License 1998.09.25 0 0 18
Chornell!

Hogy is lenne az a Pest kornyeki dolog?
Dobj egy emilt legyszi!

Ubi

Irdatlan Angelo Creative Commons License 1998.09.25 0 0 17
Lindt.
Cadbury.
Fazer (finn).

SZVSZ ezekkel osszehasonlitva a Milka valoban nem a legjobb.

Kismókus Creative Commons License 1998.09.25 0 0 16
Szörnyeteg!

Az a CROWKA!!! Én is imádom. Lehet még kapni olyat néhol. Nyam-nyam.

Gabika Creative Commons License 1998.09.24 0 0 15
a legjobb a Geszti néven forgalmazott
gesztenye csoki !!
Chornell Creative Commons License 1998.09.24 0 0 14
Kedves S.Lajos!

A Krovka tejkaramellát a mi egyik ismerősünk importálja lengyelektől. Nemsokára valószínűleg mi is beszállunk az üzletbe, mert tényleg nagyon finom, és nem lehet kapni, nincs importőr. Ha esetleg akadna vállalkozó szellem Pest környékén is, az nekünk is nagyon jó lenne, egyszerre nagyobb mennyiség behozija esetén mégolcsóbban lehet kapni.

üdv: kornél (fincsicsoki)

SZOLI Creative Commons License 1998.09.24 0 0 13
Boci csokoládé, de a sima nem a kekszel rontott. Meg minden ami ehető, és finom.
Pisztácia, sok sok pisztácia. lehetőleg az a fajta amelyik olyan mintha rá lenne olvasztva a só.

SZOLI

Bagolymondja Creative Commons License 1998.09.24 0 0 12
O, emberek, csokirol ne beszeljunk! Egy falat csokit nem ettem, miota elfogyott a Svajcbol hozott adag, mert egyszeruen nem merhetoek ossze. Lindt csoki... Szerintem tobb mint szaz fele van belole, en ugy hatvanat kostoltam, mind jo. De ott meg a Suchard es a Nestle is mas...
Szörnyeteg Lajos Creative Commons License 1998.09.24 0 0 11
Kheiron!

Az előbb vágtam be négyet is! (De ez maradjon közöttünk. Csak Te tudod, meg a Pipi.) Irtóra finom volt. Amikor beleharaptam, a közepéből kifolyt a karamell.... hm...

Szörnyeteg

kheiron Creative Commons License 1998.09.24 0 0 10
Szörnyeteg Lajos!

Lehet azt még Magyarországon kapni????

Egyébkét a vajkaramellát jobban szeretem...

Üdv
Kheirón

Szörnyeteg Lajos Creative Commons License 1998.09.24 0 0 9
Én még nagyon szeretem azt a tehénkés cukorkát is. Tudjátok, ilyen sárgás-barnás papírban van és régen csak a lengyelektől lehetett venni... (Tejkaramellás, ha valakinek nem mond semmit.)

Szörnyeteg

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!