Keresés

Részletes keresés

lxt Creative Commons License 2022.07.23 0 0 342

Csövi!

Öt évvel ezelőtt döntöttem úgy, hogy előre utazok az időben húsz évet. Hogy miért pont húszat, azt meg nem mondom - de már nagyon elegem volt a jelenből.

Hogy miként voltam erre képes? Nem nagy ügy. Van ez a toll méretű kütyü (amit a Blahán ma is megkaphatsz néhány tízezerért), amivel megtalálhatod azokat (az állítólag végtelen számú), a mindenkor relatív z tengelyre eső merőlegeseket metsző pontokat, ahol is kiléphetsz a 4. dimenzióba (vagy mibe, ami egyébiránt egy kétirányú sztráda), és ahányat tekertél a cerkán jobbra, annyi évet haladsz a jövőbe; ahányat meg balra, annyi évet a múltba.

Na szóval. Öt évet csöveztem a jövőben. Mert arra persze nem gondoltam az indulást megelőzően, hogy az érkezésem pillanatától számított mínusz húsz év óta nem létezek - mármint abban a húsz évben, amit átléptem. Kerültem is minden helyet amit valaha ismertem, és mindenkit, akik még (meg)ismerhettek.

Se lóvé, se ismerősök. Azt meg ugye mégse mondhattam, hogy időutazó vagyok; éspedig a múltból, hiszen ezzel ma is, mind így vagyunk. Senkinek nem ajánlom azt a jövőt, amit megtapasztaltam. Ahhoz képest a jelenünk, maga a paradicsom. Mindegy, hajtott a kíváncsiság, ami öt évig tartott. Ja, majdnem elfelejtettem! Húsz évvel öregebben érkeztem a jövőbe.

Öt év után úgy voltam vele: inkább visszatérek oda, ahonnan és amikor elindultam... de persze, mert nem olvastam el az időgéphez mellékelt apró betűs használati útmutatót, kiderült: annyi évet mehetek vissza a múltamba, ahány évet előre tekertem, mínusz azoknak az éveknek a száma, amennyit a jövőben töltöttem.

Ekkor döbbentem rá, hogy mekkora szerencsém volt akkor, amikor nem 100 vagy 1000 évet tekertem jobbra.

Na mindegy. Épp tegnap érkeztem vissza a jövőből. Öt évvel azután, hogy elindultam. Most húsz évvel fiatalabb a testem, mint tegnap volt. De legalább már tudom, hogy húsz év múlva halnék meg (vagy válnék halhatatlan hajléktalanná, aminek miértjét még mindig nem pontosan értem, de egyelőre úgy tűnik, az időutazás nagy szívás)… hacsak nem most rögtön tekerek jobbra 25-öt a cerkán, vagy 45-öt balra.

pk1 Creative Commons License 2022.07.17 0 0 341

Szerintem nem is 2 éves a pofa.

Előzmény: Hónix (340)
Hónix Creative Commons License 2022.07.01 0 0 340

Hajóltudom Ikarosz krétai volt.

Azt már Epimenidész is kijelentette, hogy minden krétai hazudik.

Az csak kis szépséghiba, hogy ő is krétai volt és ezért állítása nem egyértelmű.

S most egy másik Icarus jelent ki dolgokat...

Előzmény: ICARUS2907 (339)
ICARUS2907 Creative Commons License 2022.06.30 -1 0 339

2122-ből jöttem! Csak annyit szeretnék mondani hogy sosem lesz időutazás :D

Hónix Creative Commons License 2019.11.20 0 1 338

A névadód közel repült a Naphoz, s szárnyát vesztve hullott vissza a Földre.

Előzmény: ICARUS2907 (330)
v_peti Creative Commons License 2019.11.20 -1 0 337

Hol írt olyant, hogy ott a poén?

Előzmény: pk1 (336)
pk1 Creative Commons License 2019.11.08 -1 1 336

Az a poén, hogy leírta végig, hogy ott a poén.

Előzmény: v_peti (335)
v_peti Creative Commons License 2019.11.08 -1 1 335

Miért nem tudtad leírni végig?

 

Előzmény: Törölt nick (334)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.18 0 1 334

Bemegy a pofa a jósnőhöz.

- Jósoltatni szeretnék. De előbb megkérdezném, hogy mennyibe kerül.

- Az attól függ, hogy mit szeretne jósoltatni.

 

(Van folytatása is.)

Eláruljam a vicc végét, vagy kitaláljátok?

 

 

Mellesleg egy időben többnyire a közepén már kitaláltam, hogy mi lesz a vicc csattanója.

Udvariasságból vissza kellett fognom magam, hogy majd csak a végén röhögjek.

Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.17 0 1 333

:D

 

Két szőke beszélget.

- Képzeld, járok reinkarnációs tanfolyamra.

- Jajj de izgi, és nem drága?

- Hát, drága-drága, de hát egyszer élünk.

 

:D

Előzmény: Atom heart mother (332)
Atom heart mother Creative Commons License 2019.10.17 0 2 332

"A jövőbelátó és tenyérjós tanfolyam mai foglalkozása előre nem látott okok miatt elmarad"

Előzmény: Törölt nick (331)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.17 0 0 331

Ez úgy lenne igazán elegáns, hogy megcsinálod a fórumot, és közlöd, hogy 3 héttel ezelőtt lehet csatlakozni. És elég lenne csak az első nap benézni a fórumra, ha nincs újonnan(tandoddandott) tag, akkor szomorú, de ez van. :)

 

Előzmény: ICARUS2907 (330)
ICARUS2907 Creative Commons License 2019.10.17 0 0 330

Üdv mindenkinek! Várom olyan emberek jelentkezését, akiknek van ötletük az időutazásra! Egy google zárt fórumot alapítottunk ami direkt ezzel foglalkozik. Ezen az e-mail címen lehet jelentkezni: dandiaf95@gmail.com

Ricky94 Creative Commons License 2019.10.15 0 0 329

Bocsi a késésért majd kereslek :)

Előzmény: Platon (291)
pk1 Creative Commons License 2019.10.11 0 0 328

De van. A következő üzenetet kaptam a jövőből:

"Az előző üzenetemben visszaküldtem nektek a nyerő számokat. Ezt most azzal szeretném kiegészíteni, hogy mivel hatmillióan találták el mind az öt számot, a nyeremény a szelvény árának fele."

Előzmény: jogértelmező (327)
jogértelmező Creative Commons License 2019.10.10 -1 0 327

A relativitáselmélet óta tudott, hogy időben előreszaladni elvileg lehetséges (bár értelme nincs, mert a jövőheti lottószámok megüzenésére nincs lehetőség).

Hónix Creative Commons License 2019.10.10 0 0 326

Azért mert valami ellen vagy (a neved alapján), még nem biztos, hogy bármi is működik az elképzelésed szerint.

 

Vannak nagy problémák, amelyeket egy ember nem tud megoldani.

Előzmény: Az Antifizikus (325)
Az Antifizikus Creative Commons License 2019.10.10 -3 0 325

Szerintem lehetséges. Annyi a baj, hogy a gondolkodásmódon és a hozzáálláson kéne változtatniuk az embereknek. És hogy szóljak, nem a relativitás-elmélet az egyetlen dolog a világon. Annyit segítek hogy frekvenciákban kell gondokodni. 

Előzmény: NCurse (-)
emp Creative Commons License 2019.06.17 0 0 324

Interpress?

 

ha ez volt a neve :)

Előzmény: Törölt nick (319)
jogértelmező Creative Commons License 2019.06.17 0 0 323

Hová tűntek hajdani (kilencvenes évek) neves "tértechnológia szakértőink", akik tudták miként lehet hatalmas távolságokat egyszerű térugrással leküzdeni?

Elugrottak, mi?

jogértelmező Creative Commons License 2019.06.17 0 0 322

Kultúrember fejében a titokzatos jelenségek jól megférnek a már nem titokzatosokkal. :)

Előzmény: pk1 (321)
pk1 Creative Commons License 2019.06.17 0 0 321

De volt Delta, Élet és Tudomány, Föld és Ég, stb. is. Hogy lehetett egyszerre azt is, ezt is bevenni?

Előzmény: jogértelmező (320)
jogértelmező Creative Commons License 2019.06.15 0 0 320

" Annak idején nem volt szokás megkérdőjelezni, amit az újságban írnak."

 

Magam is így voltam ezzel. Bocs a korábbi hülye kérdésemért!

 

Volt Ország-Világ magazin is, benne pl. a Bermuda háromszög rejtélyével, +

időkieséssel/időugrással, stb. Bevettük. :)

 

Előzmény: Törölt nick (319)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.15 0 0 319

Annak idején nem volt szokás megkérdőjelezni, amit az újságban írnak.

 

 

Minden hónapban járt neki valami magazin. Félig tudományos, félig fantasztikus. De a címe nem ugrik be.

http://www.oszk.hu/sites/default/files/szuletesnap/havhet_lista.html

https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarorsz%C3%A1gi_id%C5%91szaki_lapok_list%C3%A1ja

 

(Egy dologra emlékszek. Folytatásokban közöltek egy regényt, amit én is olvastam. Egy ember tudatát átültették egy kutyába. A történet arról szólt, hogy a kutyából hogyan kerül vissza a tobozmirigy az eredeti emberbe. Szerintem nem a Galaktika volt, az későbbi. Az újságok neveit nézegetve inkább a Búvár lehetett, de ebben nem vagyok biztos.)

Előzmény: jogértelmező (317)
Platon Creative Commons License 2019.06.15 -1 0 318

Na ja, de vajon hányat címkéztek fel közülük? :)

Előzmény: destrukt (310)
jogértelmező Creative Commons License 2019.06.15 0 0 317

" Erről a lefagyasztás dologról már apám is beszélt nekem, pedig az vagy 40 évvel ezelőtt volt."

 

Utána is járt ennek, vagy csak elhitte?

Előzmény: Törölt nick (316)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.15 0 0 316

Nem údonság. Erről a lefagyasztás dologról már apám is beszélt nekem, pedig az vagy 40 évvel ezelőtt volt.

Előzmény: jogértelmező (312)
jogértelmező Creative Commons License 2019.06.14 0 0 315

Nagyon lefogytam, amióta ringlispilre spórolok. Ha meglesz, éjjel-nappal azon keringőzök, hogy lassabban öregedjek. Elméletem szerint a lassabb öregedésem úgy jön össze, hogy miközben másokhoz hasonlóan normál tempóban araszolok előre az idő síkján, azonközben én kicsikét visszafelé is haladok - a relativitáselméletnek köszönhetően.

galaxi46 Creative Commons License 2019.06.14 0 0 314

Köszönöm a pontosítást és a grafikont.

Előzmény: mmormota (313)
mmormota Creative Commons License 2019.06.14 0 0 313

3. És ez a legdurvább, az ált. rel.  miatt inkább gyorsabban telne az idő számára, mint a Földön maradottaknak.  

 

Attól függ, milyen a pálya. Simonyi pl. az ISS-en turistáskodott, alacsony pályán, így kevesebbet öregedett.

Előzmény: galaxi46 (311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!